Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 12:34

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel vektra 1.6 60kw
PostPoslato: 23 Apr 2019 23:02 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Nov 2018 16:39
Postovi: 4
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Aleksa
Opel: Vectra A 1.6i
Pozdrav svima još jednom, posle višegodišnjeg druženja sa Space Starom, sad je došlo vreme da provozamo malo Nemca :)

Vektru sam uzeo krajem oktobra, prvi utisak je bio da je auto izuzetno prostran i komforan, i da je gepek kao garaža, iako imam i plinsku bocu pozadi! Šiber je posebna priča, možda sam ja zaostao u vremenu, ali su meni automobili sa šiberom uvek imali neki poseban šmek, to dodano dnevno svetlo u kabini je meni uvek bilo izuzetno lepo.

Elem, raspričao sam se mnogo. Auto je 92 godište, kod prethodnog vlasnika je bio 5 godina, i prešao je kod njega 130.000 km, ja sam ga uzeo sa 362.000 na satu, 1.6 monopoint, benzin-plin, doduše na benzinu radi samo na leru, čim mu dam gas uguši se, ali o tom potom. Auto je radjen limarijski pre 2 godine, zadnji rubovi i pragovi, ''muški'' je sve to izvareno i zaštićeno, odozdo je 90% zdrav, ima samo malo korozije kod zadnjeg desnog točka i toeto.

Kad sam uzeo auto, išao je kao blesav, ali je isto tako i trošio. Prvog dana sam išao iz Niša do Svrljiga (oko 30km) malo po Svrljigu i krenuo nazad, i na nekih 10tak km pre Niša se ugasio, popio je celu bocu za nekih 80km!!! Posle je naravno to naštelovano kako treba, jer je neko odvrnuo plin kao da vozi bombarder a ne auto. Sada je potrošnja podnošljiva, 10-11l na 100km, s obzirom da ja imam težu nogu na gasu, zadovoljan sam

Od kako sam uzeo auto, legao je posle par dana nov akumulator, jer je stari bio skoro pa neupotrebljiv, zatim je stigao autoradio sa blututom, usb-om i svim ostalim, a potom su stigle pre 10tak dana ATS CUP 15'' felne za leto, jer su zimske gume dosta dobre, na fabričkim čeličnim 14'' pa sam gledao da ih što pre skinem, da ih ne bi trošio po toplom asfaltu.

Za max. 10 dana stiće enterijer od vektre b, t.j tapaciri i sedišta, moja sedišta su O.K osim vozačevog, em je naslon propao em se pokvario mehanizam za pomeranje pa mogu samo ja da je vozim :P Uzgred, nebo je u prilično dobrom stanju, malooo je pokazalo oko šibera, ali ništa tragično, rešiće se i to.

Usput, pre mesec dana je stradao zadnji lonac, upokojio se, pa je stavljen kvalitetan, prohromski, auto je prodisao, dobio je mnogo lepši zvuk, a na leru radi sasvim normalno, kao da je običan auspuh.

Što se tiče ostale limarije, prednja vrata oba su pokazala, pa sam nabavio vrata u boji karoserije, takodje i zadnji branik je malooo uvučen, verovatno bandera ili žardinjera, pa će i on da se menja, nabavljen je, a napred je kupljen branik od 2.0 16v, duboki, koji će prvo da se farba, pa tek onda da se montira na auto. Stiže i GT spojler, mada iskreno, ovaj spojer koji je sada na gepeku mi mnogo pomaže kad trebam unazad da se parkiram, posebno noću, pa nije nemoguće da on ostane, a da gt čeka neko drugo vreme. Gepek se isto menja jer je pokazao trulež, nabavljena su čak 2 gepeka, jer su išla u paketu. Što se tiče enterijera, kad bude stigao enterijer od vektre B, ićiče sve to komplet na dubinsko pranje, pa onda dalje.

Kad sam zamenio auspuh, primetili smo kod majstora da struja zeza, auto štuca na niskim obrtajima, tako da će posle 1.maja doći na red i kablovi, svećiće, razvodna ruka, razvodna kapa, pa ako treba i bobina, sve će da se dovodi u red što pre.

Što se tiče estetike, do kraja maja bi trebalo auto skroz da se ispolira mašinski, šta ne može da se polira da se prefarba, i krov da se sredi jer je ispucao lak na onom delu iza šibera.

Napred dolazi duboki branik, samo da nabavim i maglenke za isti, a u farove najverovatnije ide led.

Pozadi dolaze štopovi od 2.0 16v sa sivim žmigavcima, i led osvetljenje za tablicu, kao i led osvetljenje za unutrašnjost kabine, ali i gepeka

Reatest plina je zakazan za sledeću godinu, a do tada se nadam da ću preći punoooo, punooo kilometara, jer stvarno uživam u svakom trenutku kad sednem u moju vektru :ok:

To je to za sada, zakačiću i par fotografija pre/posle, mada sada se, osim felni i auspuha, ništa nije suštinski promenilo spolja. Glavno tek stiže kad se auto ispolira
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel vektra 1.6 60kw
PostPoslato: 23 Apr 2019 23:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Nov 2018 16:39
Postovi: 4
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Aleksa
Opel: Vectra A 1.6i
U planu je takodje i zadnji branik, a i pragovi od vectre 2000, jer prednji vec stize, verovatno i drugi farovi, dal' ce biti angel eyes ili fabricki od vectre 2000 videcemo, jer gledam da sto vise zadrzim tu neku fabricku pojavu, da na oko izgleda da je cista fabrika. Spricace se retrovizori i brave, verovatno u boju karoserije, a ako ostaje kod mene par godina, na sta ce najvise uticati proces oko reatesta plina, onda ce ici verovatno i folije pozadi na staklima, naravno sa atestom. Krovne nosace sam isto pazario, nikad se ne zna kada mogu da zatrebaju, ali nece naravno stajati non stop na kolima, samo po potrebi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs