Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 01:54

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 25 Jan 2021 23:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3294
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Da sam u komsiluku sad bi provlacili instalaciju do zore :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 26 Jan 2021 03:01 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Ma bezi, evo sad sam batalio. Svaka vijuga u glavi me boli. Spagete.
Odvojio sam instalaciju grejaca sedista. Instalaciju prskalica farova.
I krenuo da odvajam instalaciju za ncdr, bc, cdc i tel. Oci mi isprale a tek sam sam poceo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 28 Jan 2021 18:34 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Posle godinu dana od postavljanja rucice, resen tempomat.
Instalaciju sam se trudio da provucem sto je vise moguce kroz fabricke buzire, a tamo gde to nije bila opcija sam postavio fabricke buzire koje sam uzeo sa otpada.

Slika

U kabinu sam usao pored pedale gasa, iskoristio instalaciju od el. gasa da tu provucem zice za tempomat pa i u kabini sve izgleda fabricki. Na dnu "puske" volana sam pronasao zice od konektora za temp, spojio, izolirao...i to je to (nemam slika jer em sam se smrzao, em skucen prostor...bio sam zauzet psovanjem iskreno).

I jedna sitnica koja je vecini odvratna a meni bas simpaticno cuci tu u gepeku

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 28 Jan 2021 18:46 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Mrezica je super stvar, pogotovu kada moras da uvuces roletnu zbog nekih kabastijih stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 29 Jan 2021 00:45 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
I tako...

Slika

Propisao cilindar, ovoga puta u menjacu. Korpa, lamela, druk, ulje u menajcu i iskoristicu priliku da zamenim ulje i filter ulja.

Je li ko od vas mozda radio obradu zamajca? Ima li smisla raditi ili ne?

I ima li neko zupcanik 5-te od dizela da napravim i to kad se vec radi oko menjaca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 29 Jan 2021 22:58 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
U ponedeljak zakazano skidanje menjaca. Posto je to kod Astre malo ruzno reseno i ima puno posla oko skidanja, resio sam zamenim ceo set. Uz to ulje u menjacu i mali servis, ulje i filter ulja. Filtere kabine i vazduha sam skoro menjao pa to ostaje za sl put.

Po preporuci jednog ozbiljnog gospodina poznatog pod pseudonimom stalker (expendable) resih da probam ovo "vucije" ulje.

Slika

I posto je auto momentalno nekretnina, resih da krenem sa ugradnjom prskalica farova. Kompletnu instalaciju sam izvukao iz auta sa otpada i potrudicu se da instalaciju napravim fabricki

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 31 Jan 2021 19:36 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Pre svega da javno zahvalim drugu clanu Nesha koji se javio da daruje creva sa razdelnikom. Jako lep gest, veliki respekt s moje strane. Hvala jos jednom :ok:

Nisam neki fotograf al eto...da se vidi da sam nesto radio :D

Povezana instalacija prskalica farova, sve fabricki. Dakle uzeta instalacija iz bertonke i ubacena u karavana. Ostalo je jos da postavim prskalice i creva (kad ih kupim) i povezem, drugo je sve na svom mestu i funlcionise

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 31 Jan 2021 22:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3294
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Svaka ti cast. Vidim ja da ce tvoji radovi morati i kod mene da se iskopiraju....jos ako budemo zajedno radili bice vise ruku da napravi i jos po koju fotografiju.

Ovo zaista zasluzuje pohvalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 01 Feb 2021 02:35 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Hvala Vlado. Sada imam iskustva pa bi to sigurno islo dosta laganije i brze. Inace, sama instalacija je poprilicno lagana, najveca danguba je pakovanje da to sve bude fabrika.
Nesto sam sa Aco caskao na tu temu...pobuda fabricki ide sa farova. A Aca ima (po meni) odlicnu ideju da se pobuda preveze na maglenke, pa bi u tom slucaju pranje farova islo samo kada su one ukljucene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 01 Feb 2021 04:44 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Burazer, nikako da ti komentarišem garažu, čuli smo se privatno i sve tamo nastavili konverzaciju, ali red je i ovde da se oglasim ovako ''javno''.. :ziveli:

Prvo želim da ti se zahvalim na svemu što si učinio za mene, javio se, poslao CDC3 koji me je zezao, nadam se da će ovaj tvoj raditi kada budem išao kući i probao da ga namestim i sve one krupnije ili sitnije stvari koje su mi značile i koje upadaju u oči..Stvarno mi je neizmerno drago da ima ljudi na forumu (Ti, Vlada, Đile) koji hoće da učine drugom i koji su pre svega ljudi i baš mi je drago da smo razmenili brojeve, čujemo se, pomognemo međusobno koliko možemo na ovaj ili onaj način i sve to bude onako kako i dolikuje što se kaže :ziveli: :ots: Živ bio i sve najbolje ti želim!

Što se tiče radova, vidi se da se družiš sa mnom i Vladom, ko se uhvati u to kolo, teško da izađe iz njega (ona izreka: ''Da baba 2 dinara da uđe u kolo, a 5 da izađe'' :ludilo2: )

Svaka čast na radovima! Drago mi je da si uspeo da osposobiš prskalice, tempomat, sve ono na ovaj ili onaj način i drago mi je što to radiš pedantno i da bude kao fabrika :respekt: Svaka čast! Malo bezveze što te iscimao menjač, ali opet ona ''ko zna zašto je to dobro'', tako da neka ide uvek na to more, bolje na to, nego na nešto drugo, bitno da se sredilo.. :lokomotiva:

Što se tiče prskalica i releja, baš je bezveze po meni fabrička varijanta da ide aktivacija istih u istom trenutku kao i prskanje šoferke, kad sam ugrađivao mislio sam da je problem do mene i do releja, međutim i kod drugih je tako i onda je nepotrebno nekad da pere farove zajedno kad i šoferku, već da ima ona fora oko 2 sekunde konstantnog držanja ručice, pa tek onda da aktivira pranje farova, dok na kratak pritisak ne bi reagovalo, tj. radilo bi klasično pranje, tako da to treba svakako po meni da se ispravi. Našao sam komponente koje idu u samom releju za samo kašnjenje, kondenzator je u osnovi tu najbitniji, svakako, ali moram još malo da vidim da prostudiram, jer ne postoji klasična šema na netu, pa da vidim da se odradi to kašnjenje da bude oko 2 sekunde ili pak da se pobuda sa svetla prebaci kao što smo i pričali sa maglenki, to je po meni okej stvar i deluje skroz fabrički, samo se zamene žice sa pobude sa svetla i maglenki - sivo zelena žica je u pitanju koja ide na Pin 5 na sami relej, a inače se nalazi na X2 konektoru onom velikom na požarnom zidu, tu je Pin 25 u pitanju, mada nema potrebe tamo da se menja, može po meni to da se odradi u motornom prostoru, lakše je i onda bi isto bila dobra fora, svakako ne bi prskalo u toku vožnje recimo i dok rade svetla, već samo kada bi namenski upalili maglenke, a pošto se one ne pale često, onda bi imalo smisla tako nešto uraditi za prskalice ako se ne ugrađuje elektronika..Ako provalim šemu, svakako javim ovu opciju za relej da bude kao fabrika, a do tad ova fora sa maglenkama je po meni skroz okej :P

Samo napred u radovima i javljaj kako teku! Živ bio! :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 01 Feb 2021 12:30 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Hvala Aco. Sta znam, ja sam ti odmah rekao - meni je pobuda sa maglenki skorz dobra fora. Nema puno prepravki. U kabini samo fino prevezes i to je to.
Da znas...ja sam imao u planu da sredjujem sivu ali eto...trebalo je da ti i Vlada to malo pogurate. Ma dobro je, kao sto sam ti i rekao, nije mi drago ali sve sto moze parama da se popravi - nije opasno.

Inace, na autu se pored menjaca radi i mali servis i skidanje i ciscenje kartera. Malo je poceo da slini a i svakako mu ciscenje nece skoditi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 01 Feb 2021 18:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Sviđa mi se ova ideja za karter, ja bih trebao uskoro da radim mali servis, pa sam se razmišljao da skinem karter i da vidim da ga očistim isto, kapiram da je prljavo na dnu i nataloženo sve i svašta, s obzirom da kada se zameni ulje, posle par vožnji (da ne kažem odmah) ulje postane crno, jeste da je dizel, ali kapiram da bi imalo razlike kada bi se očistilo..Verujem da nije težak zahvat da se odradi..

Javljaj svakako kako teku radovi..Pozdrav :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 01 Feb 2021 22:20 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Auto preuzet. Karter je ociscen i prava je stvar jer je u njemu bilo poprilicno mulja. Posao skidanje/vracanje realno - 15 min.
Za korpu i lamelu gre'ota sto su zamenjeni...evo slika pa procenite sami

Slika

Slika

Slika

Slika

I evo ga glavni i odgovorni

Slika

Ali ono sto meni nikako nije jasno...neko stavi sasch set i stavi kineski no name hidro druk od 10e.

Uglavnom, ulja pumpa - ociscena. Karter - ociscen. Novo ulje, nov filter ulja. Novo kocino ulje. Nova korpa, lamela, druk...kvacilo kao oblak. Cak sam istripovao da auto bolje i poteze :D

Sutra sedista napolje, ciscenje i sprovodjenje instalacije za grejanje sedista, naravno sve fabrika

Aco, kod tebe i treba da bude tako. Mislim, bar kako sam ja cuo, kod dizela je to znak da ulje obavlja svoj posao na pravi nacin. No, svakako ciscenje kartera nece da joj skodi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 02 Feb 2021 00:23 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3294
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Pa momci svaka vam cas na ideji za prskalice. Zaista ima smisla :)
Uzimam patent cim bude prilika. Moracu do oktobra da ugradim prskalice da me ne bi zapitkivali na tehnickom. Bilo bi jos lepse da busim opc branik onda bi prskalice imale jos bolji izgled
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 02 Feb 2021 23:35 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Danasnja akcija

Slika

Sutra enterijer...i tako. Ubacena jos jedna sitnica, pa sutra ako stignem da dovedem deo instalacije do sedista (iz zelenog konektora u A stubu) koji nedostaje.

Slika

I jedno fino pranje za kraj dana

Slika


Poslednji put menjao shommy-kg dana 02 Feb 2021 23:56, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 02 Feb 2021 23:49 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 03 Feb 2021 01:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3294
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Nekako ne idu ove crne brave i lajsne na ovakav auto.
Vidi sutra u marketu da li imaju sve to u tvojoj boji da ne farbas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 03 Feb 2021 02:31 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Sta znam e...meni je bas nekako fin taj kontrast sivo crno. No, nisam iskljuciv. Doci ce i to na red, vrv.
Pedja, molim vas, narezite mi jedno 4 komada brava z157 za poneti :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 03 Feb 2021 09:17 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3294
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Slika

Slika
Upravo tako nekako.

Ne mora da se zakuca za pod ali moze i folija na B stubove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 04 Feb 2021 01:14 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Pa...mislim da uopste nije lose za auto star 20 godina

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sprovedena instalacija grejaca sedista...sve fabrika. Kao da su oduvek tu. Provereno sve, fukcionise bas kako treba. Jos sedala sa grejacima i da se greju "klikeri".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 08 Feb 2021 17:29 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Da ne bude da se nista ne radi....krenulo se sa ubacivanjem instalacije za bord.
Ako nekada naleti cid - naleti. Ako ne, zavrsice posao i mid. Bitne su mi informacije o potrosnji, dometu sa kolicinom goriva u rezervoaru te ce i mid (za sada) biti ok
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 09 Feb 2021 00:25 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3294
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Ovako mi izgleda kao da ga vracas na fabricko podesavanje.

Joj koliko zica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 09 Feb 2021 00:25 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3294
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Ovako mi izgleda kao da ga vracas na fabricko podesavanje.

Joj koliko zica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 09 Feb 2021 00:46 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 190
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Pa i nije tako strasno kad se krene, iskreno. Poprilicno zica se zavrsava tu ispod radija (zice od senzora - potrosenost plocica, voda za pranje stakala...sve idu u cvor na masu i to je to). Ne bi bilo lose da se ubacio i po koji senzor ali ih je tesko naci pa...kako je - tako je. Mene i tako najvise zanimaju podaci o gorivu i potrosnji.
Ovo resto...svuda po malo :D. Ali kad ima sema, nije opasno. Opet najvise vremena oduzima pakovanje zica.
I ostaje mi da nadjem MID jer je onaj za koji sam zvao i zvao i zvao - prodat dok sam ja dobio vlasnika otpada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 11 Feb 2021 03:51 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Naći MID na kojem se slova još uvek vide je prilično teško, na žalost. Probao sam nekoliko komada, svi su bili polu-mrtvi, i na kraju sam odustao od ugradnje MID-a.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs