Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:50

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 15 Feb 2021 20:16 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Termostat zamenjen. Kada sam ga skinuo, proverio sam i video da ne zatvara do kraja. Tako da...nisam pogresio. Sada skala stoji zakucana.
Ali...uvek neko ali. Zaboravim da isperem jebeni mali hladnjak. I sad kad stojim u mestu i grejanje na max ukljucim, brzo pocne da duva mlako...predpostavljam da je on strokav?
Sad pitanje...smem li da skinem creva sa njega i i sperem ga? Hoce li antifriz napolje ili ne? Mala kolicina nije prob ali ne bih opet sve ispocetka da punim mamu mu ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 15 Feb 2021 20:53 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Pa iscurice dosta

Jedino da nadjes neko parce creva, pa da prespojis kad otkacis creva od malog hladnjaka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 15 Feb 2021 22:37 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
A jbg...sta je tu je. Kupicu jos 1-2L da dolijem i to je to. Ne mogu da ostavim ovako, bas me nervira. Hvala Nesho na odg :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 16 Feb 2021 12:41 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Zar nemas slavinicu za ispustanje rashladne tecnosti na hladnjaku?

Ispusti u neku posudu par litara, cisto da padne nivo antifriza i zavrsi posao. Posle samo vratis u posudu i nista ne bacas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 17 Feb 2021 19:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Slika

Bilo nekad na slavinicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 17 Feb 2021 22:04 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Zafira A ima slavinicu na hladnjaku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 17 Feb 2021 23:45 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
@ Vlada - hahah. Ovo mi lici na nesto sto bi moj stari napravio :ludilo2:

Dakle...zamenjen termostat. Dihtung se prilikom stezanja pomerio milimetar...jutros ustanem - slini antifriz. Grejanje (kad auto radi u mestu) - mlako. Izvucem sav antifriz i bacim (nisam pogledao posudu u koju sam istocio antifriz, bio pun sitnog trunja). Skinem creva od malog hladnjaka sa bloka. Isperem vrelom vodom iz bojlera (oko 80 l) par min tako. Vratim creva.
Skinem i namestim termostat kako valja. Naspem nov antifriz. Ujutru samo sa proverim kad auto bude hladan je li nivo antifriza kako treba. Termostat vise ne slini. Nisam smeo da koristim nikakvo sredstvo za ispiranje, ipak je to mator auto, a ne zelim da gledam kako mali hladnjak izgleda u rukama.

Uz to, procureo motoric za pranje soferke. Ko je skidao zna da ima ono "burence" koje se kaci na motoric. Tu slini. Udarao duple gumice, dihtoao, jebavao...dan bude ok, onda prokapa. Onako...samo da me nervira, nista puno. Odem i kupim drugo. Koliko imam auto, 4-ti motoric po redu. Svake zime menjam po 1.
Obicno ih bacim, ovaj sam morao da slomim pre kante.

Sutra stize plafonjera od Herr Dake i rucna sa hrom prstenom negde iz Pazara. Ja se radujem, zenu izbegavam jer kad se sretnemo....nisu bas pristojni razgovori. Sta cu...cutim i gledam u pod. I tako....

Ako ujutru motoric procuri, auto je na prodaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 18 Feb 2021 16:14 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Kada sam provlacio instalaciju za grejanje sedista, slomile su kopce koje drze kanalicu kroz koju ide instalacija tamo gde treba.
Pa je i to danas zamenjeno. Vezice su vrsile posao jednako dobro, ali...ja bih rekao - pokazatelj koliko se paznje i ljubavi posvecuje ovom autu. Sta moji ukucani kazu...ako napisem, popicu ban. Ukratko, odusevljeni su

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 19 Feb 2021 19:36 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Plafonjera povezana i ubacene led sijalice (danke herr Daka). Zamenjena rucica rucne, ubacena iz Astre Bertone sa niklovanim tasterom. I nabavljena jedna sitnica, meni bas simpaticna i draga

Slika

Slika

Slika

I naravno, iskorisceno lepo vreme da se "munja" malo ulicka

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 19 Feb 2021 22:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Budes li ovako nastavio ssa Astrom jos 5 dana spavaces u istoj....

Svaka ti cast


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 19 Feb 2021 23:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Lepota od auta! Svaka čast na održavanju..
Kako si čistio motorni prostor? I šta inače koristiš od preparata za plastike itd? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 20 Feb 2021 00:55 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Vladarr je napisao:
Budes li ovako nastavio ssa Astrom jos 5 dana spavaces u istoj....

Svaka ti cast


:ludilo2: sto je najtuznije u svemu, ni to nece biti opcija. Na gospodju se i vodi. S medom u njegov smestaj, jedina opcija :ludilo2:
Hvala, hvala na lepim recima :postovanje:

U sustini (moze se videti medju prvim slikama) nikada motor nije bio posebno prljav. Tj motor je uvek bio poprilicno cist ali menjac - crn. Zamascen bas onako fino. 4 boce Axel Sgrasso i vrela voda iz bojlera...pre toga 4 boce brake cleaner-a i sada je ko dusa. Mislim od ciscenja, sada samo skidam prasinu s vremena na vreme.

- sto se tice pranja motora - moj neki savet. Odmascivac, pa se ostavi da deluje. Pa na crevo sa normalnim pritiskom vrela voda - ispiranje. Suncan dan. Odmah posle pranja (naravno, zastita ecu-a i dis modula sto bolje moze) dobar kompresor i produvavanje (opet najvise oko kriticnih delova - ecu, dis modil). Posle produvavanja, skidanje dis modula i doooobro izduvavanje tog dela motora kompresorom. Naravno, otvoris haubu i pustis da ga malo dohvati sunce. Iiii onda ako sve bude kako treba - palis i vozis. Ako malo nemas srece, jedno 120e novi dis modul i svecice (novo). A ako bas nemas srece, novi komp i ..."malo" veca cena. U oba slucaja, motor ce def biti cist.

Ali...clan vladarr mi je savetovao K2 neki odmascivac, video sam motor u njegovom autu, stvarno radi posao bruka. I vrv dosta bolji od Axela jer ipak on nije bas namenjen za motor pa ne znam kakve potencijalne lose posledice moze imati po creva/izolaciju instalacije.

Za plastike uglavnom silikon sprej. Na pocetku bas bude masno, ali kako ga plastika upija - bas joj super vrati svezinu i boju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 20 Feb 2021 11:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Ja na Astri G nisam prao motor. Takva je stigla iz CH ali H i J jesam prao. Koristim K2 proizvod koji je namenjen za pra je motornog prostora.
Slika

Misa je lepo objasnio postupak. Ja sam koristio alu foliju za komp motora i preko toga dve kese. Nisam susio kompresorom jer ga nemam. Koristim krpu, toplotu letjjeg dana i posle.nekoliko minuta startujem motor da krene da se zagreva i isusi sve delove koje ne mogu krpom.

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 20 Feb 2021 15:30 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Hvala momci, juče sam hteo da vadim ceo enterijer da uradim prolećno čišćenje koje jedva čekam od kad sam kupio auto, ali najavili opet neko hladno vreme pa će pričekati još desetak dana..
Probaću sa preparatima koje ste rekli.. :D :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 21 Feb 2021 19:37 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Misa nije uzimao za ozbiljno pretnje svoje supruge i puno vremena je posvetio svom autu.

Slika

Nemoj da budes Misa. Pamet u glavu. Slusaj svoju zenu


Poslednji put menjao shommy-kg dana 21 Feb 2021 20:53, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 21 Feb 2021 20:38 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
hahahaahahahahahahah svi smo mi po malo Misa :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 26 Feb 2021 18:06 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Pre svega zelim javno da se zahvalim GODZI sto je expresno odgovorio na poruke i vec u prvoj recenici napamet dao resnje problema...znaci - svaka rec suvisna. Prvi odlazak u Beograd moram da odem i na neki nacin se oduzim.

U sustini, sa Astrom starom 20g nikad dosadno. Osim sto ima vazduha u sistemu hladjenja koji nikako da resim (a verujte zracio sam sistem po svim mogucim savetima) odjednom auto ide gore od Matiza sa 800 ccm. Znaci, do 80 i nekako, posle toga - nista. Pri tom, pali na pola kljuca, radi mirno kao sat, ne trokira, ne prekida, ne susti, zuji i sta vec sve moze da radi. I dr Goran kaze - ako nema greske, ako je katalizator dobar - zapusen je ili srednji ili zadnji lonac. Slika ce vam dati odgovor u cemu je bio prob

Slika

Od kad sam je uzeo nisam joj vadio dusu. A sad , posto mi je pojela zivce, 40 km vozena je ovako

Slika

Posto je dihtung klapne stradao, a verovatnoca da se nadje nov vrv nikakva, imao sam srece da na lokalnom otpadu nadjem na 1 Astri dihtung u perfekt stanju

Slika

I zamenjeno ovo vakum crevce ili sta je vec

Slika

Do sledeceg problema, budite mi dobri


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 07 Mar 2021 15:06 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Ovde moze lock. Munja je otisla u ruke novom vlasniku. Prodata je za 2.200e. Dobra cena za to godiste ali premala u odnosu na ono sta je u nju ulozeno.

Otisla je u Smederevo. Dobice plin. I tako...lepo smo se druzili, bilo je jos planova ali....nije nam bilo sudjeno. Iako je auto samo lim, meni je bila vise od pukog prevoznog sredstva. Zao mi je sto je otisla, jos uvek i ne verujem da je prodata, ali...tu je 1.8 automatik da zaleci rane.

Uspeo sam samo ovo da uhvatim na rastanku

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G karavan 1.6 16v
PostPoslato: 07 Mar 2021 16:49 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
To se zove ljubav prema Opelu i autu. :respekt: Lepo si je sređivao, nek je sa srećom narednom vlasniku. Znam kako ti je, imam sličnu muku, Vectra A je u vlasništvu porodice 25 godina i najverovatnije ćemo morati da se rastajemo ovog leta, zbog novih pravila oko tehničkog, moraće na otpad. :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs