Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI cosmo
PostPoslato: 20 Nov 2018 16:56 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Novu Winteru pokupovala cela Srbija. Ne stizu da je nastancuju kolika je potraznja. Sara joj deluje zanimljivo, kramponi bas duboki. Videcemo kako ce se pokazati. Generalno najveci problem prethodne generacije je voznja po kisi gde su prilicno nesigurne dok su za sneg solidno dobre. Kod nas je zima 40% suvo, 40% mokro i 20% sneg (osim ako ne zivis na nekoj planini) pa valja shodno tome gledati i gume.

Ako nisi u bas velikoj stisci sa kesom i nisi bas zacrtao ono "kupujmo domace", baci pogled na Hankook Winter i cept RS2. U 15ica varijanti su oko 1000 skuplje po komadu, ali trenutno jedna od najboljih (ako ne i najbolja) mid-range zimskih guma.

Servis radis na 10k i miran si. One price "to je sintetika, moze to i 20k" zaboravi. Isto tako, preporuka je da se filter goriva menja na svakom drugom servisu. Ali s obzirom kakvo blato od goriva tocimo, sitna je to kinta da se ne menja redovno.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI cosmo
PostPoslato: 20 Nov 2018 18:34 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Hahahah mudro zboris. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI cosmo
PostPoslato: 21 Nov 2018 23:29 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2018 09:23
Postovi: 27
Lokacija: Starčevo
Ime: Dusan
Opel: Astra H 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Konacno sam i ja dosao na red kod vulkanizera da i mojim kolima obujem zimske cipele. Kupljena je nova wintera na kraju. Pogledao sam i onaj hankok ali na kraju, za razliku u ceni uzeo sam opelove felne, celicne ali odlicne. Sada se letnji set pere i stavlja u supu gde ce cekati prolece, ili malo vise slobodnog vremena s moje strane da pokusam da ih sredim malo.

A posto sam skoro tri dana cekao da dodjem na red kod vulkanizera malo sam gledao tu novu Tigrovu saru i stvarno mi se svidja na oko

Slika

Brza poseta vulkanizeru i dve slike, poslednja s letnjim i prva sa zimskim felnama

Slika

Slika

Eh sad doslo je vreme i da se malo svedu racuni. Auto uzeo 31. maja i posle nekih pet i po meseci kilometraza je porasla za nekih 8500km. Posle voznje standardno Vojvodjanskom ravnicom, Beogradom, put do Boke kotorske i vozikanja po Durmitoru mogu reci da sam sa kolima zadovoljan. Ima sve sto mi trenutno treba, prostranu unutrasnjost, gepek sasvim dovoljne velicine, generalno lepe linije automobila mada je ovaj deo bas lican i mozda se neko nece sloziti sa mnom.
Ima i brzinu, i sasvim lepo povuce u obilazenju. Sve u svemu ja sam zadovoljan kolima.

Bilo je ovog leta i radova na kolima prvenstveno otklanjanje nekih problema mahom oko elektronike, ali nista nije bilo previse skupo a i na to gledam kao nesto sto kada se popravi trebalo bi da traje makar onoliko koliko planiram da zadrzim kola.

Potrosnja goriva bila mi je takodje na zadovoljavajucem nivou mada ako tu ima nekih zamerki ili predloga slobodno mi pisite, a za poslednjih oko 3500km (napravljenih po Pancevu i beogradu uglavnom) od 8500km stanje po board kompjuteru bilo je ovakvo

Slika

Nista nastavljam dalje da pravim kilometre, odrzavam i koliko vreme i novac dozvole poboljsavam male i velike stvari na astri. Jedva cekam sneg da se provozam malo po istom, a nadam se da ce tokom zime da se stigne da se skoci do Divcibara na malo skijanja i do Kopaonika na malo vise skijanja pa da vidim kako ce se kola ponasati u jos jednom novom okruzenju i novim situacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI cosmo
PostPoslato: 22 Nov 2018 00:16 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Stvarno zanimljiva sara, da kazem moderna. Takodje sam i ja oprao letnje, spakovao, pokrio. Imam staru vinteru cekam malo snega da vidim kako ce se kola ponasati. Danas preticim jednog lika i djubre vozi polako pa pocne da ubrzava i sa leve strane bara vode. Malo me zabaci i ukljuci se lampica za ESP. Ali nista strasno. Verovatno bi me mnogo vise zabacilo sa letnjim gumama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI cosmo
PostPoslato: 08 Dec 2018 00:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2018 09:23
Postovi: 27
Lokacija: Starčevo
Ime: Dusan
Opel: Astra H 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Drustvo eto mene opet, spremam se za radove, malo se manje vozi trenutno pa nikako da stigne taj mali servis na red, ali ostalo je jos nesto malo manje od 500km pa da kazemo da je vec tu da se radi.

Eh sad posto vec teram kod majstora bice to jedan da kazem malo mozda i ozbiljniji pregled kola, jer od kad sam ga kupio nisam nesto preterano "zavlacio glavu" ispod kola.

Ima nekoliko stvari kojima treba da se pozabavim, prva je greska koju mi izbacuje ECN 050074 koliko sam shvatio to je greska senzora za ocitavanje brzine i tu mi nije jasno sta ona predstavlja jer nista ne vidim da je drugacije. Ocitavanje brzine po onome sto vidim izgleda normalno. Negde citam da ima veze i sa abs-om, a i to mi radi cini mi se kako treba, pa mi sada nista nije jasno.

Druga stvar koju sam primetio je da je pocelo da mi kaplje ulje, tako da ce i tu trebati da se vidi uzrok, a potom i da se resi.

I treca stvar koja me u stvari najvise zbunjuje je konektor koji mi visi, sa donje suvozaceve strane, cini mi se kao da je ispred motora tj izmedju da kazem motora i maglenke. vidi se dole na slici. (po sredini slike kada se gleda visina, a sa desne strane kada se pogleda ta ravan slike)

Slika

Ja sam tu kao pokusao da nadjem sta je po netu jer ovako nisam imao kako da mu pridjem da pogledam bolje, ali po netu jednostavno nisam znao sta trazim pa nisam nista ni nasao. Ako znate o cemu je rec, ili imate ideju sta bi moglo da bude bilo bi mi veoma korisno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI cosmo
PostPoslato: 08 Dec 2018 01:11 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Greska za taj senzor brzine ti je totalno nebitna ako ne pali lampicu ABS, moze se desiti da samo treba da se ocisti i da radi opet ali `nema astre` koja ne ispisuje tu gresku i skroz je bezopasna ako je ne prati lampica od ABSa tako da se oko toga nemoj opterecivat. Naravno, ako zelis da budes bas bez gresaka mislim da taj senzor nije skup tipa 10-15e

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI cosmo
PostPoslato: 08 Dec 2018 10:56 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Taj dzek lici kao da je od kompresora klime

Ecn500 xx, ako pokazuje brzinu na satu onda nije do senzora brzine vec nesto na relaciji abs modul/ tabla, i sve sto je izmedju. Koliko je bezopasna, saznaces ako ti u krivini zatreba ABS :P krenite od ciscenja konektora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI cosmo
PostPoslato: 08 Dec 2018 20:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2018 09:23
Postovi: 27
Lokacija: Starčevo
Ime: Dusan
Opel: Astra H 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Moguce je da je od kompresora klime, rekli su mi da je menjan nesto jos pre nego sto sam ga uzeo pa mora da nije u oem izvedbi...
Brzina na satu je normalna tj radi a cini mi se da radi i abs kako treba tj probao sam ga par puta kad nije bilo nikoga na putu i po pedali osetim da odradjuje posao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI cosmo
PostPoslato: 11 Dec 2018 16:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Ovaj problem sa ABS lampicama sam imao i ja i bio me je izludio (imas u mojoj garazi).
Na dijagnostici pokazivalo da ne rade 3 od 4 senzora. Obrisao greske dva puta i kao da se nista nije desilo. Provjeravao greske nisu prisutne a ABS radi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs