Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:28

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Vectra A CD 1.8
PostPoslato: 05 Jul 2018 21:21 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Jun 2018 15:28
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
Ime: Igor
Opel: Vectra 1.8
Pozdrav, nedavno sam kupio navedenog opela. Spasao sam ga otpada, tj. prese, jer je sadasnji vlasnik hteo da ga se resi. Stajao je neke 2 godine u garazi dok ga nisu izbacili napolje pre 6 meseci.

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Zamenjena je boca za gas, radjen remont isparivaca, tj. zamena membrane, resen problem paljenja, odradjen tehnicki i atest i sada cekam prvobitnog vlasnika da odradimo prenos i da konacno dobije talbice.

Gore pomenute promene i popravke su radjene u servisu, a sledece sam sam sredio:

-zamenjen filter vazduha
-hauba se nije otvarala, uz pomoc srafcigera i malo lubrikanta u spreju, resen problem
-zadnja desna pozicija nije radila, kasnije ustanovljeno da sijalica radi, vec zbog male pukotine na plastici, ulazila je prasina unutra i zbog toga se sijalica nije videla. Skinut far, ociscen i zatvorena pukotina.
-Desni retrovizor je spao sa zabica, sada je na mestu
-Dugme za sva cetiri pokazivaca pravca je bilo zaglavljeno, rastavio i popravio
-Farovi ocisceni i ispolirani pastom, ne znam koliko je ovo pomoglo, obzirom da je staklo u pitanju, a ne plastika

Ono sto je ostalo, od sitnih porpavki

-Trece stop svetlo koje je skinuto iz nekog razloga
-Elektricno podesavanje retrovizora ne radi
-Sirena ne radi, tj. aktivira se samo ukoliko pritisnete donji deo volana i na odredjen nacin, a nekada ni tada nece
-ulje i filter za ulje je potrebno zameniti

E sada dolazimo do najveceg problema. Glavni kocioni cilindar je menjan neposredno pre nego sto je auto parkiran u garazu. Medjutim serviser za gas mi je saopstio da auto izuzetno lose koci i da bih trebao posetiti mehanicara. Posto auto nema tablice i stoji vec nedelju dana na parkingu, djavo mi nije dao mira, pa sam pokusao sam da resim problem.
Kada sam proverio nivo kocione tecnosti, imao sam sta da vidim, rezervoar skoro prazan... Kupio novu, dosuo i prvo je servo proradio kako treba a zatim su se i kocnice poboljsale. Medjutim i dalje je pedala propadala i hvatala na samom kraju hoda. Donekle sam upoznat sa hidraulicnim kocnicama, duze vreme se bavim biciklizmom i radio sam servis istih na biciklima. Medjutim ovo je malo komplikovanije, ali je princip isti. Pogledao sam par videa na youtube i bacio se na posao. Napravio bleed kit od flasice i creva, uposlio drugara da pritiska kocnicu. Izbacio sam vazduh iz sistema, sto je rezultovalo malo boljim kocenjem, medjutim, pedala i dalje propada. Kada sam posle zavirio pod haubu imam sta da vidim, na mestu gde se glavni kocioni srafi u onaj deo za servo, procurilo je ulje, tacnije, procurilo je na jednom ispustu sa desne strane. Nadam se da se vidi na slikama. Ako neko ima ideju sta je problem, neka napise. Meni se cini da je taj glavni kocioni stradao i da ga treba menjati, koliko sam shvatio to je najcesce i uzrok problema propadanja pedale kocnice.

SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A CD 1.8
PostPoslato: 10 Jan 2019 15:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Jun 2018 15:28
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
Ime: Igor
Opel: Vectra 1.8
Posle 7000km da napisem po koju. Ne znam koga bi moglo zanimati obzirom da je auto star, al mozda nekome bude koristilo kada bude birao neki oltajmer u buducnosti. Ovo mi je prvi automobil, i i ako sam imao priliku da isprobam i vozim mnogo novija vozila, stojim pri tome da je ovo i dalje odlicno vozilo, udoban i stabilan auto sa odlicnim motorom. potrosnja plina je 8l na otvorenom (zna nekada i nize biti, u zavosnosti od uslova u saobracaju) a po gradu izmedju 9 i 11l sve zavisi od stila voznje.

Ono sto sam sam odradio od servisa, jeste zamena ulja, filtera vazduha i ulja i zamena natifriza. Prilikom zamene antifriza automobil je gubio tecnost, svakih 100km po polaa litre. Posle se to smanjilo, predpostavljam da je ostao vazduh zarobljen u sistemu za hladjenje, posto na zalost Vectra nema ventil za odzracivanje. Bila je neka metoda sa termostatom al nisam se usudjivao da ga diram. Gubitak tecnosti se smanjiko gotovo na nulu, ukoliko neko ima takav problem, potrebno je dobro zategnuti cep boce, i ako i dalje gubi po 100-200ml na 100km, ne bi bilo lose pre bilo kakve zamene hladnjaka zameniti prvo cep posude za rashladnu tecnost, bar je kod mene to bio problem i trbalo mi je vremena da shvatim sta se dogadja.

Kocnice sam uspeo da sredim, u pitanju su bile lose pakne, sistem sam sam odzracio a potom odvezao auto kod servisera koji je sve isproveravao i stavio nove pakne. Sada koci kako treba. Mada bih voleo da to sve radi malo bolje, ali uzevsi u obzir godine autmobila, odlicno radi.

Problemi sa limarijom su standardni, moracu limara da posetim da neke stvari resim, postoji problem na zadnjem vezasnju na mestu gde se opruga naslanja na karoseriju sa donjse strane, truo je lip i malo je propao. No i to ce biti uskoro reseno.

Odusevljen sam autom jer za male pare za koje sam ga dobio, preneo je tonu stvari i nije se zalio. Malo ulja, nesto paznje i sitnih popravki i provera, i auto sretno i zadovoljno radi iako ga uspem registrovati ove godine, nastavice da radi dok god bude bilo isplativo servisirati ga. Zbog te male potrosnje bih ga zadrzao i ako bih uzeo novo vozilo. Ako bih pak naleteo na primerak sa malom kilometrazom koji ima airbag i klimu u svom paketu opreme, ne bih se mnogo premisljao. Ne prave vise vozlia kao nekada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A CD 1.8
PostPoslato: 10 Jan 2019 16:03 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Bravo za spasavanje vectre i turd i rad, da se dovede u vozno stanje. Ti stari opeli (imao sam kadeta dugo) su jedini problem imali sa limarijom, ostalo je bilo skoro neunistivo, tako da ako ti limarija nije previse istrulila, sredi ako se isplati i ove dodatne stvari tipa klime itd, mislim da mozes da nadjes na otpadima i ugradis za sitne novce, naravno ako su za tu vectru pravili te stvari :)
jos jedna opcija je da nadjes nekog stranca koji je u dobrom stanju pa prepakujes sta ti treba. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A CD 1.8
PostPoslato: 14 Jan 2019 20:53 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Jun 2018 15:28
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
Ime: Igor
Opel: Vectra 1.8
Hvala! Silom prilika se desilo da sam kupio vectru, moj prvobitni plan je bio kadett C. Svoju prvu voznju sam imao na Kadetu kockici, i kada sam seo u vectru odmah sam se osetio kao kod kuce, valjda su slicni materijali koristeni, cak je i miris plastike bio isti :) Zaista jesu tada kvalitetno radjeni opeli, trebalo bi uskoro da se ponovim i sa nekim novijim pa cu imati priliku da uporedim.

U svakom slucaju, vectra je prebacena na moje ime, i odradjen je plin, reatest i nova boca, tako da mi se isplati da sredim limariju i trap. Zbog nekih privatnih planova ozbiljnije sredjivanje ce morati da saceka, ali je u planu. Sve ovo sam radio na parkingu ispred zgrade jer zaista nisam imao neku drugu opciju, no ove godine selim se van grada, gde cu imati na raspolaganju garazu i dvoriste :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A CD 1.8
PostPoslato: 23 Apr 2019 23:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Nov 2018 16:39
Postovi: 4
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Aleksa
Opel: Vectra A 1.6i
Te muke sa kocnicama i mene muce, OD DANAS, pa ce sutra da poseti majostora da vidimo sta je... Sumnjam na plocice, da glave cilindar, jer auto jeeeedva koci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs