Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 20:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Astra G Classic 1.4 twinport 90ks - 2008. god.
PostPoslato: 04 Dec 2017 18:52 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2012 00:51
Postovi: 233
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra g 1.6 twinport
http://www.opel-infos.de/startseite.html

_________________
Zasto vas obrtomer nema crveno polje, crveno polje pocinje tamo gde prestaje vasa hrabrost.
Ferruccio Lamborghini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G Classic 1.4 twinport 90ks - 2008. god.
PostPoslato: 06 Dec 2017 18:32 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2017 20:44
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Ime: Milan Bursać
Opel: Opel Astra Classic G 1.4 Twinport
Da li neko zna po Opelovom katalogu na kojoj se kilometraži prvi put menjaju lanac i lačanici?

_________________
NE! ovlašćenim servisima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G Classic 1.4 twinport 90ks - 2008. god.
PostPoslato: 06 Dec 2017 20:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ne postoji preporuka ni po km ni vremenska ali za razliku od npr lanca na 2.0dth koji traje koliko i auto na corsama i astrama moze da pocne da zuji i na 50000km. Jedina preporuka je cesca zamena ulja da koliko toliko produzis trajanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2017 23:52 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Ne znam bas da li bi se @Godza slozio sa tom konstatacijom... Koliko se secam njegovih reci ide provera na oko 200-250000 pa cak i preventivna zamena... E sad, sto to niko ne radi to je vec druga prica...

Sent from my E2105 using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G Classic 1.4 twinport 90ks - 2008. god.
PostPoslato: 07 Dec 2017 00:12 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2017 20:44
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Ime: Milan Bursać
Opel: Opel Astra Classic G 1.4 Twinport
Istraživao sam malo i naišao na ovaj tekst...

http://autoportal.hr/clanak/bucan-lanac-na-astri-1-4-iz-2004-trebam-li-ga-izmijeniti

"Posjedujem Opel Astru H 1.4 16V iz 2004. koja je prešla 107 000 km i prvi sam vlasnik. Kod zadnjeg servisa mehaničar mi je rekao da bih trebao zamijeniti lanac, jer je jako bučan.
To me začudilo, jer su mi u ovlaštenom servisu prilikom kupnje rekli da se lanac nikada ne mijenja. Za razliku od modela 1.6 koji ima zupčasti remen, pa mi se sve ovo čini kao dodatni nepotrebni trošak?
Redovne servise inače radim jednom godišnje, mijenjam ulje i filtere na svakih 10.000 km, te s autom do sada nisam imao nikakvih problema.

Molim Vas Vaše stručno mišljenje da li je neophodno mijenjati lanac sa svim popratnim dijelovima ako je auto malo bučniji?
Kakve mogu biti posljedice u slučaju da se lanac ne promijeni tj. je li moguće da bi došlo do nekakve havarije?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Hrvoje K.
Nažalost, trebate odmah izmijeniti fazni lanac i lančanike, jer može nastati šteta za motor. Povećana je buka (zveckanje) posljedica lupanja uslijed nastalih zazora između lanca i lančanika, a i pojedinih segmenata lanca, nastalih trošenjem svih navedenih dijelova. Ako to ne napravite odmah, povećava se trošenje te rizik oštećenja bregastih vratila i ventila, jer motor ne radi u fazi.
Riskirate i havariju motora (sudar klipova i ventila) u slučaju pucanja lanca. Trebate izmijeniti sve u sklopu (lanac, lančanike, napinjač i vodilice), ni u kojem slučaju samo lanac. Premda se navodi da lanac traje koliko i motor (ne mijenja se), to u praksi nije slučaj. Pogotovo ako se interval izmjene ulja 'cijedi' do kraja - preporučljivo ga je mijenjati na 10.000 km, zajedno s filtrom.
Budući ste to radili, problem je i u kvaliteti motora. Novi su motori opterećeniji od starih, jer koriste jednostruke lance (simplex), umjesto dvostrukih (duplex), radi smanjenja troškova, otpora trenja (time i potrošnje goriva) te dužine i mase motora. Time se znatno povećavaju opterećenja dijelova lanca i lančanika te se, zbog nedovoljno poboljšane kvaliteta materijala i toplinske obrade, ubrzava trošenje.
Upravo zbog takvih negativnih iskustava Volkswagen je iz svih benzinaca TSI izbacio lanac i vratio se zupčastom remenu, koji je novim tehnologijama postao praktički 100% siguran (dizelaši TDI motori oduvijek su imali lanac).
dr. Željko Marušić"

_________________
NE! ovlašćenim servisima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G Classic 1.4 twinport 90ks - 2008. god.
PostPoslato: 07 Dec 2017 09:47 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
Ja sam ga na Astri g 1.2 menjao posle 80k km, lanac i zupcanike, zatezac i klizace. Videces po forumu da je dr. Godza pisao o tome, ljudi promene lanac ali ne i zupcanike, pa se razleti zupcanik i nastanje sr.anje za medalju.. Tako da te price po oglasima "ima lanac znaci ne radi se veliki servis" bih iskulirao i menjao lanac cim pocne da zveci..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 07 Dec 2017 09:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
alexa05 je napisao:
Ne znam bas da li bi se @Godza slozio sa tom konstatacijom... Koliko se secam njegovih reci ide provera na oko 200-250000 pa cak i preventivna zamena... E sad, sto to niko ne radi to je vec druga prica...

Sent from my E2105 using Tapatalk

Godza je savestan majstor pa tako predlaze al opet kazem nijedan lanac na tim malim motorima ne izdrzi toliko. Duzina trajanja zavisi od kvaliteta ulja i intervala zamene. Imam firme koje na korsama 1.3 menjaju ulje na 30000 i na 120000 im pucaju lanci,lome klackalice itd. Ne treba stedeti na barem ulju i filteru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G Classic 1.4 twinport 90ks - 2008. god.
PostPoslato: 07 Dec 2017 10:35 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Nisam siguran kada se menja lanac, koliko znam ne menja se dok se ne cuje,neka moja iskustva vezana su za corsu c 1.2 benzin 75 ks,kuplena je nova presla 225000 km kod mene, nikada nije menjan lanac,auto odrzavan u ovlascenom servisu u garantnom roku, posle toga u Opel servisu Jacimovic,ulje menjano po specifikaciji proizvodjaca.Lanac kod benzinaca bi trebao biti dugog veka, barem kod Opelovih motora,a WW je imao problema sa konstrukcijom pomenutih benzinaca. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G Classic 1.4 twinport 90ks - 2008. god.
PostPoslato: 08 Dec 2017 22:17 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2012 00:51
Postovi: 233
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra g 1.6 twinport
Meni je majstor menjao lance na 2.0 dti, počeli su da se cuju, verovatno ako se cuju moraju se menjati. Mada koliko god pricali da je lanac neunistiv, mislim da je prevaziđen i da je bolje rešenje kais.

_________________
Zasto vas obrtomer nema crveno polje, crveno polje pocinje tamo gde prestaje vasa hrabrost.
Ferruccio Lamborghini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G Classic 1.4 twinport 90ks - 2008. god.
PostPoslato: 09 Dec 2017 01:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Dok sam imao astru 1.4 twinport dva puta sam menjao lanac, prvi put kada sam je kupio na nekih 160 hiljada km, a drugi put na 230hiljada jer se pri paljenju nekoliko sekundi cuo onaj zvonkast zvuk, a ulje sam menjao na 8000 km :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G Classic 1.4 twinport 90ks - 2008. god.
PostPoslato: 15 Dec 2017 17:40 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2017 20:44
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Ime: Milan Bursać
Opel: Opel Astra Classic G 1.4 Twinport
Dnevna svetla .... uživo...

Slika

Slika

Slika

_________________
NE! ovlašćenim servisima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G Classic 1.4 twinport 90ks - 2008. god.
PostPoslato: 17 Dec 2017 23:10 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2016 01:00
Postovi: 141
Lokacija: Beograd
Ime: Miki
Opel: Astra G 2.0DTi Sport
Pozdrav.
Prvo da kažem- prava lepotica od Astrice i lepo što ulažeš u nju i ulepšavaš je. ;)
Nego, šta si uradio sa onim kineskim uređajem (OBD)? Radi li, prijavljuje li greške, meri li potrošnju i slično...? Hoću da nabavim, pa pitam.

Hvala i da te lepo služi Astra :)

_________________
Multa desunt pauperi, avaro omnia!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs