Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 16:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 19 Avg 2016 21:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2015 17:33
Postovi: 21
Lokacija: Pančevo
Ime: Miloš
Opel: Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
Garaza: pogledaj
Registrovah se na forumu odavno, pa reko red je da konačno predstavim svoj auto:

Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP - 77 kW (105 KS) - 2005. godište

Astra je do sada prešla 179.000 km, a od opreme ima:

  • Airbag za vozača
  • Airbag za suvozača
  • Bočni airbag
  • ABS
  • Daljinsko, centralno zaključavanje
  • Metalik boja
  • Branici u boji auta
  • Servo volan
  • Multifunkcionalni, kožni volan
  • Automatska klima
  • Daljinsko zaključavanje
  • Putni računar
  • Tonirana stakla
  • Električni prozori
  • Električni retrovizori sa grejačima
  • Sedišta podesiva po visini
  • Svetla za maglu
  • Aluminijumske felne
  • Radio, CD, mp3

Evo i slika Astre:

Slika Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika Slika

Auto je kod mene mene nešto manje od dve godine, nisam do sada radio nikakve modifikacije osim što sam odmah po kupovini ugradio TNG. Redovno održavanje i po koju vanrednu popravku koju sam imao ne računam u modifikacije.
Planiram na proleće da krenem u sređivanje, pa se nadam da će mi ideje i saveti sa ovog foruma u tome dosta pomoći.

Kada bude bilo nekih radova i izmena na autu, kačim ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 19 Avg 2016 22:32 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Lepo stanje Astre, steta sto branici nisu u istoj boji kao karoserija. Mozda za pocetak to da sredis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 23 Avg 2016 16:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2015 17:33
Postovi: 21
Lokacija: Pančevo
Ime: Miloš
Opel: Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
Garaza: pogledaj
Ta razlika u boji je toliko minimalna, da se uživo i ne primećuje. Rizik mi da farbam branike, kojima osim te male razlike u nijansi trenutno ništa ne fali, jer su šanse da se potrefi ista nijansa jako male, tako su mi rekli svi majstori kod kojih sam bio. Jedino da farbam ceo auto, a to mi je preskupo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 23 Avg 2016 21:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Ako se budes odlucio imam majstora za preporuku.
Ja sam nedavno ulepsavao parking senzori i ispali su super.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP - Bobina
PostPoslato: 25 Avg 2016 11:06 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2015 17:33
Postovi: 21
Lokacija: Pančevo
Ime: Miloš
Opel: Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
Garaza: pogledaj
Hvala Vladane, kada se odlučim da farbam javljam ti se u PP da mi daš kontakt majstora.

Elem, stigla me je pre neki dan standardna boljka kod Astre H benzinca, na pređenih tačno 176400 km, crkla mi je bobina (modul paljenja) ili ti na engleskom ignition coil module, pa reko da napišem koji su simptomi, kako sam rešio problem itd. Koristiće nekome sigurno.

Simptomi su se pojavili iznenada u toku vožnje, upalile su se dve žute lampice na komandnoj tabli, levo "auto sa ključem", a desno "check engine" lampica, kao na slici ispod:

Slika

Ta desna "check engine" je počela i da se pali i gasi konstantno. Auto je u svim brzinama, pa i na leru počeo da trokira, počeo je u toku vožnje da trza i da nema snage. Imao sam utisak kao da motor radi na 3 cilindra, što se ispostavilo kao tačno.

Dovezao sam auto do kuće i uradio "pedal test" ili ti ručno očitavanje grešaka. Kako se to radi, pogledajte na linku: https://youtu.be/x8RQnzQm9RI

Iskoristio sam mobilni telefon da snimim greške, zapisao ih i izguglao. Auto je izbacio sledeće greške:

  • P0301 - Cylinder 1 One Misfire Detected
  • P0130 - Sensor Circuit Malfunction (Bank I Sensor 1)

Prva greška (P0301) znači nemogućnost paljenja prvog cilindra, tako da mi je auto stvarno radio na 3 cilindra, a druga greška (P0130) znači da lambda sonda prijavljuje grešku (neću sada da ulazim u detalje šta je i kako radi labda sonda, koga zanima više o ovoj grešci neka pročita na linku).

S obzirom da sam pre nekih 10 hiljada km čistio kanale EGR-a i dizne, to sam u startu eliminisao kao problem, svećice sam menjao pre nekih 20 hiljada km, pa i ako su relativno nove, prvo sam na njih posumnjao. Drugar je imao nove svećice za moj auto, pa smo zamenili svećice. Ništa, svi simptomi su ostali identični. Nije bio problem ni u gorivu, zato što mi ja auto imao identične probleme kada radi i na plinu i na benzinu. Pošto sam pre vozio Astru G i imao već problem sa bobinom, a simptomi su bili skoro identični, zaključio sam da je def. bobina crkla.

Evo kako izgleda bobina za Opel Astru H 1.6 Twinport:

Slika

Potrefilo se da u vreme kada mi se pojavio ovaj problem, servis u kome održavam svoj auto nije radio zbog godišnjeg odmora, kako mi je auto bio neophodan, a nemam poverenje u druge servise, odlučio da kupim bobinu i da je sam promenim.

Kupio sam original bobinu Delphi, tu istu i Opel ugrađuje u fabrici. Koštala me je 11 hiljada dinara. Bobina se menja ekstremno jednostavno, na sredini plastičnog poklopca motora centralni deo poklopca se bukvalno prstima izvadi jer se drži samo na žabicama, odvrnu se dva šrafa, otkači se džek za struju sa strane i bobina se izvadi ravno na gore. Pre svega sam naravno otkačio klemu od akumulatora.

Evo video uputstva kako se vadi bobina i menjaju svećice na Astri H: https://youtu.be/3kIIdF3aSUM

Kada sam sve vratio i upalio auto sa novom bobinom, odmah je počeo da radi normalno, ali su one lampice za greške i dalje gorele na tabli. Malo sam ga provozao, već na sledećem paljenju, lampice za greške su prestale da gore. Ali greške su i dalje memorisane, što sam proverio pedal testom. Te greške u memoriji, kada ne gore lampice, su čisto informativnog karaktera, da u servisu mogu da vide da je postojao problem, ne utiču na rad auta.

I tako sam uspešno rešio problem sa bobinom. Napominjem da sam imao sreće, jer je lako moglo da bude i nešto sasvim treće, a da budu identični simptomi, tako da bih džaba kupovao deo koji nije ni malo jeftin. Zato svima preporučujem da uvek kada su mogućnosti, prvo odu u proveren servis, gde će da se uradi detaljna dijagnostika i pre zamene delova isprobaju sve mogućnosti. Sam svoj majstor je uvek poslednja opcija i kockanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 25 Avg 2016 21:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Vazi, eto cucemo se kad dodje vreme.
Lepo si ovo objasnio. Ja sam imao isti problem na 75 000 km, samo mi nije upalio lampicu auto sa kljucem vec samo ovu desno. Uradio sam isto zamenu dis modula i sve je radilo kako treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 28 Avg 2016 16:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2010 23:32
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira Z16XE LPG
Kod mene se lampice nisu palile. Jedini simptom je bio trokiranje prilikom naglog dodavanja gasa ako je auto na niskim obrtajima. Bobina je zamenjena na 150k. Moror z16xer.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
OPEL Kadet - > OPEL Astra - > OPEL Zafira -> OPEL ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 29 Avg 2016 21:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2011 20:20
Postovi: 536
Lokacija: subotica
Ime: Igor
Opel: Rekord 2.0 S
Garaza: pogledaj
Svaka cast na home made popravci, lepo si se snasao ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 30 Avg 2016 11:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2015 17:33
Postovi: 21
Lokacija: Pančevo
Ime: Miloš
Opel: Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
Garaza: pogledaj
JohnSmith je napisao:
Kod mene se lampice nisu palile. Jedini simptom je bio trokiranje prilikom naglog dodavanja gasa ako je auto na niskim obrtajima. Bobina je zamenjena na 150k. Moror z16xer.


Kada sam imao problem sa Bobinom na Astri G, ni kod mene se nisu palile lampice, samo trokiranje. Isto je bila crkla na oko 150k, to im je izgleda neki životni vek.

igorman je napisao:
Svaka cast na home made popravci, lepo si se snasao ;)


Hvala. :)
Problem čoveka natera da se snađe, iako ja iskreno preferiram uvek prvo da odem u servis, jer svako je ekspert u svojoj oblasti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 30 Avg 2016 14:01 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Meni je na astri g 1.4 twinport na oko 170 hiljada isto otisao dis modul , nije izbacivao gresku samo je zvuk motora bio kao na 3 cilindra i ima gusenje :-)
I da kazem da je to bio jedan od "vecih" kvarova na astri jer sem redovnih servisa nikakakvi problemi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 04 Jan 2018 10:22 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2007 15:48
Postovi: 159
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra J 1.4 turbo 140 ks
Koju bobinu uzeti za astru h A16XER, ne nalazim delphi nigde. Ima ovih marki:

MEAT & DORIA, TESLA, AUTOMEGA, HUCO, BOSCH, BERU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 05 Jan 2018 22:47 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
Moj glas za bosch :) ja sam ih promenio 5-6 na svom autu i bosch i dalje radi :) i nikako polovan, kupi nov :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
PostPoslato: 25 Nov 2018 18:47 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2015 17:33
Postovi: 21
Lokacija: Pančevo
Ime: Miloš
Opel: Astra H 1.6 Twinport - Z16XEP
Garaza: pogledaj
Posle dužeg vremena, konačno sam sredio branike, nakupilo se tu bilo raznih ogrebotina sa parkinga itd. Pošto to više nisam mogao da gledam tako, ofarabani su i prednji i zadnji branik, a ceo auto je ispoliran.

Evo kako sada branici izgledaju:


Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs