Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 12:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 20 Mar 2016 22:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2012 01:04
Postovi: 30
Lokacija: Podgorica
Ime: Davor
Opel: Astra H Gtc
Garaza: pogledaj
Evo i ja se nakanih malo da se aktiviram na forum pa da predstavim svoju masinu :)
Kao sto pise u pitanju Opel Astra h GTC 1.9 150ks Cosmo oprema 2005 godiste. Astra je kupljena prije 2 godine otprilike s 140k na satu, odlicno ocuvana sa sitnim znakovima habanja na rucici mjenjaca, rucnoj i volanu. Od tad od ulaganja veliki i mali servisi i nazalost po moj dzep zapalo me je da mjenjam zamajac al dobro sta da se radi :)

Od modifikacija ima sva 4 Bilstein (zaboravio sam tacnu oznaku) gasna amortizera i opruge -30mm,zatvoren egr, decat i remap na 200ks i 400njm.
Evo i par slicica starijeg datuma jer se trenutno na astrici radi nesto pa ce nove slike bit kroz par dana :)


Slika Slika SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

:ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 20 Mar 2016 22:37 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Dobra Astra, mada sam vec vidjao ove slike u prethodnoj garazi :) Visina mi se svidja.

Daj sliku sa merenja tih 200ks :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 21 Mar 2016 00:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2012 01:04
Postovi: 30
Lokacija: Podgorica
Ime: Davor
Opel: Astra H Gtc
Garaza: pogledaj
Slike si vjerovatno gledao u garazi od prethodnog vlasnika jer kao sto rekoh nemam sadasnje slike pa sam uzeo od njega :)

A na mjerenje jos nismo bili jer nikako da se nakanim da odem do Srbije ili Hrvatske na valjke jer u Cg nema ali zato imam mjerenja od 0-100 dje je vrijeme 6.5-6.7 :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 21 Mar 2016 11:14 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Lepa, lepa... U zdravlje da te služi ;)

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 21 Mar 2016 12:54 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Nicu GTC kao pecurke. :)
Pozeleo bih ti puno bezbriznih kilometara i da se sit navozas, ali vidim da si taj deo vec prebrinuo. :D
Na slikama je kao casa. A felne... sta reci.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 21 Mar 2016 13:19 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 06 Feb 2010 12:41
Postovi: 1671
Lokacija: Sabac
Ime: Davor
Opel: Vauxhall Astra G 2.0 DTI & Astra Bertone 2.0T
Garaza: pogledaj
Najezda GTC astri, kao bertonki u jednom periodu :)

Najteze si prebrodio, sada uzivaj! Bas lep primerak! :wow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 21 Mar 2016 19:32 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2014 15:20
Postovi: 99
Lokacija: Herceg Novi
Ime: Dimitrije
Opel: Calibra Turbo
Garaza: pogledaj
Bas dobro ocuvana, imaju li se gdje nac takve felne u PG? :D

_________________
no@nofun


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 21 Mar 2016 19:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Mar 2016 00:47
Postovi: 10
Lokacija: Subotica
Ime: Petar
Opel: Astra H GTC
Crna strela... :wink:
Sexy Astra nema sta!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 22 Mar 2016 16:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2012 01:04
Postovi: 30
Lokacija: Podgorica
Ime: Davor
Opel: Astra H Gtc
Garaza: pogledaj
Hvala ljudi na komplimentima :ots: @Dimitry mozda bi se mogle iskopati ako bih potrazio bas :wink:

I evo jos par slika sto pronadjoh sto sam ja nesto isprobavao i 2 sa kolegom Goranom :)
SlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 22 Mar 2016 17:54 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Odlicne su fotografije. pohvale za autora a i vozaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 24 Mar 2016 14:27 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 19 Mar 2013 15:12
Postovi: 254
Lokacija: Velika Greda
Ime: Nenad
Opel: Zafira A OPC
Druze koji je naziv boje na felnama?Extra su ispale... :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 24 Mar 2016 17:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2012 01:04
Postovi: 30
Lokacija: Podgorica
Ime: Davor
Opel: Astra H Gtc
Garaza: pogledaj
Hvala Vlado :)

Nenade unutrasnjost felne i krakova je gun metal, ne znam sad tacno koja nijansa ali mogu saznati ako te interesuje a lice felne je ispolirano skroz do aluminijuma :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 24 Mar 2016 18:31 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 19 Mar 2013 15:12
Postovi: 254
Lokacija: Velika Greda
Ime: Nenad
Opel: Zafira A OPC
Super izgleda,ako ti nije problem da mi saznas i da mi javis.Bio bih ti zahvalan... :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 29 Avg 2019 00:05 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2012 01:04
Postovi: 30
Lokacija: Podgorica
Ime: Davor
Opel: Astra H Gtc
Garaza: pogledaj
E pa posto sam dosta aktivan na forumu sa pitanjima u poslednje vrijeme red je da aktiviram malo i svoju garazu :ots:

Nenad Pesevski je napisao:
Super izgleda,ako ti nije problem da mi saznas i da mi javis.Bio bih ti zahvalan... :ok:

Nenade ja se ne sjecam jesam li ti poslao na private kod boje jer znam da sam izvadio kod, jes da su prosle 3 god ali ako ti i dalje treba poslacu opet :) Prastaj ako nisam poslao :(


Posto se dosta radilo i ima da se raspisem podjelicu stvari u par postova cisto da bude preglednije :)

Par mjeseci nakon ovih postova astrica je otisla u garazu na jedan period jer sam ja otisao u inostranstvo na studije tako da se tu nije nista puno radilo osim sto je povremeno provozana da ne stoji samo.

Nakon povratka u cg bacio sam se bio na zatvaranje klapni usisne grane jer su se razjebale skroz pa je islo skidanje kod strugara da se odrade cepici i montiranje nazad.
Usput promjenjena i stopa motora sto vidim po slici :)

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Kratko nakon toga jer znam zbog muke :( sjebao se bio skroz alternator zbog loseg reglera koji su mi dali tako da je palo da se uzme komplet novi. Tu je nastao problem jer kad smo skinuli alternator moj stari oznaka na njemu je bila poderana pa nismo mogli brzo da se snadjemo nego je bilo muke, a dalji problem je bio sto po broju sasije je izbacivalo da treba alternator od 105 ampera ako se ne varam a ovaj koji je bio u astri je bio od 120+. Nakon konsultacija sa par ljudi i sa drugarom koji mi je radio sve to uzeli smo magneti marreli od 120a pa sta bude :D mada nisam imao problema od tad :D

SlikaSlikaSlikaSlika

Gledajte nas i dalje u sledecoj epizodi sta se sve desavalo sa Astrom :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 29 Avg 2019 00:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2012 01:04
Postovi: 30
Lokacija: Podgorica
Ime: Davor
Opel: Astra H Gtc
Garaza: pogledaj
Sledece sta je doslo na red kao sto sam i bio rekao gore u postovima je mjerenje snage da vidimo koliko stvarno Astra ima konjica :)
Cekao sam bio da se u PG otvore valjci jer mi je drugar pokrenuo pricu sa tim pa kad se sve zavrsilo ozvaniceno je prvim mjerenjem astre na prvim valjcima u PG :D
SlikaSlikaSlika

A evo i slike grafikona i snage :) 194ks i 428njm je i vise nego dobro :)
Sto je jos bitnije astra nije gubila snagu u visim obrtajima nego pumpa do crvene sto se moze i vidjeti po grafiku.
Slika

To je to za ovaj post idemo dalje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 29 Avg 2019 00:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2012 01:04
Postovi: 30
Lokacija: Podgorica
Ime: Davor
Opel: Astra H Gtc
Garaza: pogledaj
Jedno vrijeme je bilo tiho samo sa redovnim servisima i kupovinom guma koje su kostale jer sam uzeo Pilot Sport 4 jer se ipak astrica brze vozi :grrr:

Nakon toga skroz neplanirano mi je iskocila komplet OPC unustrasnjost, tj ja sam trazio dio po dio ali mi je drugar nasao cijelu za dosta smijesne pare jer sam dobio komplet prednje siceve i zadnje, volan, tapacire, patosnice i jos neke stvari od unutrasnjosti :) Rucica mjenjaca je bila obecana ali je momak na kraju ipak odlucio da je zadrzi u autu jer mu se svidjela za ruku a astra je raskupusana bila jer je isla za trke :)
Evo slika onog najbitnijeg :love:
SlikaSlikaSlika

Sve je postepeno ugradjeno i namjesteno, malo sam se jebao oko vozacevog sica jer su sine bile slomljene pisao sam o tome na forumu tj trazio pomoc ali sam na kraju kupio drugi sic i prebacio donji dio konstrukcije :)

U istom tom periodu sam od kolege sa foruma zaboravih mu sad nick uzeo DVD Navi 100 uredjaj sa displeyom pa je i to upalo u astricu fenomenalno :) Hvala kolegi testdriver tada za plastiku od displeya sto mi je pomogao :)
SlikaSlikaSlika

Sledece na redu opet neki tuning so stay tuned :D


Poslednji put menjao Guliwer13 dana 29 Avg 2019 01:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 29 Avg 2019 00:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2012 01:04
Postovi: 30
Lokacija: Podgorica
Ime: Davor
Opel: Astra H Gtc
Garaza: pogledaj
Kao sto rekosmo sledece je tuning a desavalo se da mi je bilo u planu da mijenjam intercooler za veci i da spremam auto za vecu snagu pa reko prije toga da vidimo mozemo li sta jos izvuci sa ovim setupom.

Astra povedena kod drugara iscitana mapa radjene prepravke i ono sto smo na kraju dosli je sledece.

202ks i 468njm :lokomotiva: Evo i slika grafa i poredjenje starog i novog.

SlikaSlika

Kao sto se moze vidjeti po grafu astra je dobila bolji odziv na gas u skoro cijelom range-u obrtaja ali ipak je gubila na kraj posle 4200 za razliku od stare mape koja je drzala do kraja :)
E sad da kazem i drugu stranu price, dok sam cekao novi intercooler vozila se je na fabrickom intercooleru i crijevima i u tom nekom kratkom periodu pocjepala je 2 crijeva koja idu od intercoolera do klapne gasa na usisnoj :ludilo2: Na drugoj slici je kako sam rijesio problem kad je drugo crijevo puklo jer nisam hhtio da kupujem jos jedno a trebao je svakako da brzo stigne novi IC. Nemojte da me hejtujete nisam imao zivota da placam crijevo novo u ovlasteni nesto u krv a ovo sa otpada bi prslo brzo :D

SlikaSlika

Ubrzo nakon ovoga desio se jedan veci peh sto zbog moje nepznje sto zbog greske usranog senzora za vodu.
Naime isao sam bio do mora i cepao astricu posteno a nisam pratio temperaturu motora na bord(inace na otvoreno uvjek mi je taj tab sa temperatureom otvoren), jedno crijevo je zbog pritiska ili od cega vec propisalo posteno i ispustilo dosta vode a nije mi iskocilo obavestenje da fali vode u boci i nakon puta od sat i nesto i bucanja sa nedovoljno rashladne tecnosti rezultat je bio sjebana glava motora :seci:
Nakon dosta muke pronadjena je polovna u srbiji koja je u dobrom stanju i odradjeno je sve sto treba zamjenjene vodjice, gumice itd i spakovani najbolji ventili od obe :ziveli:
Sve je to nazad namontirano i u medjuvremenu je stigao IC i silikonska crijeva za vodu koja sam porucio dodatno da ne bih opet imao ovakvih problema :)

Intercooler a i crijeva od vode su od Airtec-a pravljen bas za ovu astru sto se moze vidjeti po crijevima i krivinama i sve. S tim sto ipak trebaju sitne prepravke da se neke stvari ne bi dodirivale nije bas sve plug and play kao sto oni pisu ali dobro je znamo ponesto pa se sve namjestilo :)

Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Slika

To je to od ovog posta vidimo se u sledecem :)


Poslednji put menjao Guliwer13 dana 29 Avg 2019 09:10, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 29 Avg 2019 01:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2012 01:04
Postovi: 30
Lokacija: Podgorica
Ime: Davor
Opel: Astra H Gtc
Garaza: pogledaj
I poslednji post za nocas, astra u trenutnom stanju :)

Sve je namontirano sve radi, radili smo dyno sa novim IC-om i snaga je ostala ista mozda konj manje ali graf je katastrofa jer ima rupe koje treba da se ispeglaju, nemam sliku grafa u komp ali nabavicu pa cu okaciti :)
Remap nije odma radjen jer se pojavio standarni problem trece dizne mada kod mene je i druge i trece pa cekam onaj reparacijski set da sredim to da ne bi dolazilo do prekidanja a takodje je posao bio i protokomjer pa je bio sex dok smo utvrdili sta je tacno problem, jer gresku koju je prijavljivao je gubitak pritiska u intake sistemu pa smo se ubili smo da vidimo da crijeva i IC ne pustaju dje itd a na kraju je bilo to g*v** :seci:

Uglavnom evo skoro aktuelne slike astrice :) Prljava je katastrofa ali opracemo je za vikend !!!

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

A evo i jedna mala proba samo, ali ce cekati zimu posto su ovo ipak pahuljice a i dodju sa zimskim gumama pa neka budu zimski set :ludilo2:

SlikaSlika

Uglavnom to je to za sad :) U planu je svasta nesto, oko motora ne znam sta cu dalje razmisljam se i premisljam u kojem smjeru da idem, spolja se ide ka opc branicima, bankinama i spojleru, unutra jos neke stvari da se srede da to bude full opc i full oprema skoro, krov i haubu treba lakirati jer su katastrofa ali to nikako da stigne na red jer vazda pare odu u nesto drugo za astru kao na primer u ove felme sad :love: :ludilo2:
Ako imate kakvih pitanja za bilo sta od ovoga rokajte ovdje ili na pm tu sam da pomognem :ots1: Za ovih 7 godina koliko je kod mene dosta se naucilo a ima jos dosta da se nauci ! :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 29 Avg 2019 04:12 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2016 05:52
Postovi: 175
Lokacija: Srbija beograd
Ime: Stefan Gtc
Opel: ASTRA H Opc Line
Svaka cas na radovima samo tako nastavi ,lepa konjaza . :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 29 Avg 2019 08:40 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
ala ste ocerupali tog jadnog OPC-a :D
lepo ti to pakujes, sta drugo da se kaze osim srecno u daljem radu i samo tako nastavi :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 29 Avg 2019 10:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Bravo na radovima, svaka ti cast na radovima.

sad jos crno nebo da bavis pa da bude kompletna unutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 29 Avg 2019 11:19 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
A Davore, Davore i tebe ima odje!

Astra je uzivo jos bolja neho na slikama, a o tome kako ide pricaju mnogi kroz grad :)

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 29 Avg 2019 12:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
A gde su ti plave lajsne na tabli? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 29 Avg 2019 13:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2012 01:04
Postovi: 30
Lokacija: Podgorica
Ime: Davor
Opel: Astra H Gtc
Garaza: pogledaj
Stefan93 je napisao:
Svaka cas na radovima samo tako nastavi ,lepa konjaza .

Hvala hvala trudimo se. A konjici pa aj da kazem da mi je to bio cilj da izbacimo preko 200 na fabrici (ne racunam zatvoren egr, decat i te sitnice), s tim sto opet kazem pored prednosti ima i mana dje neke fabricke komponente nisu predvidjene za tu snagu ! :D

nikolaK991 je napisao:
Ala ste ocerupali tog jadnog OPC-a :D Lepo ti to pakujes, sta drugo da se kaze osim srecno u daljem radu i samo tako nastavi :ots:

Ocerupao ga je vlasnik ja sam se samo nasao tu da uzmem sve :aplauz:

Vladarr je napisao:
Bravo na radovima, svaka ti cast na radovima. Sad jos crno nebo da bavis pa da bude kompletna unutra.

Hvala. Kroviste ce ubrzo da se radi jer je pocelo da pada s tim sto ne znam jos ocu li u crnu ili plavu ili da ga ostavim sivo. Videcemo kad dodje na red :)

centrozax1 je napisao:
A Davore, Davore i tebe ima odje! Astra je uzivo jos bolja neho na slikama, a o tome kako ide pricaju mnogi kroz grad

Ima ima nego nisam bio aktivan puno ali se aktivirah sa pitanjima na druge teme i smaranjem ljudi pa je red i da ispostujem garazu ! :ots:

testdriver je napisao:
A gde su ti plave lajsne na tabli? :D

Hahahah jedna stize sledece sedmice u ovlasteni ! :ludilo2: A druga u narednih mesec dana pronasao sam je na kraju i porucio samo da se nesto ne iskomplikuje :D
I ponovo hvala ti na cimanju za sve kataloske brojeve sto sam trazio, jer ne znam kako bi drugacije nasao neke stvari !!! :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 150ks
PostPoslato: 01 Dec 2020 09:05 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2011 20:20
Postovi: 536
Lokacija: subotica
Ime: Igor
Opel: Rekord 2.0 S
Garaza: pogledaj
Svaka cast na radovima, stvarno je lepa Astra :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs