Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 15:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 300 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 19 Mar 2019 14:14 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
Prvo baš niko ne pravi mapu od nule, svi uzmu neku generičku mapu, samo je pitanje da li rade finetuning posle i usklađuju sve.
Drugo ta hibridna turbina nije baš kao da si stavio duplo veći turbo. Ako je stalo u isto kućište to su male razlike. Ja sam stavio LEH turbo i vozio na fabričkoj mapi, ništa nisam ni primetio razliku.
Treće uvek imaš EDS, ljudi koji se ozbiljno time bave i koji su specializovani za Opel vozila, ceo svet vozi njihove mape, a ove domaće ko zna od koga su.

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 19 Mar 2019 15:49 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
@acasurcin: jbmlg sad zasto je to tako. Ali na kraju nije ni bitno. Covek tako rekao, ja prihvatio i to je to.

@Nesha: to si apsolutno u pravu. Isto me pitao i Chile pre neki dan. :)
Tu je samo pitanje kako ubaciti mapu. Ako neko ponudi IPF na zajam, rad sam da prihvatim. :D

@Nezki: Pogresno sam se izrazio. Mislio sam na finetuning prema samom autu. Nego nov sam u ovim vodama pa mi fali vokabulara. :D
Turbo ima vrlo male razlike tako da i nisam ocekivao cuda, ali sam rekao coveku kako jeste da bi znao o cemu se radi. Razlike sa fabtrickom mapom nema nikakve, mada ne bi ni trebalo da bude.
EDS je svakako opcija.

Jbg, i ja tako jedem g*v** i hocu da sve bude kako treba ali kod nas to izgleda ne ide tako lako.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 19 Mar 2019 16:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Kakav je ovo chat,sunce ti...daj da napravimo viber grupu za gtc,lakse je :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 19 Mar 2019 16:34 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
zbogom_pameti je napisao:
@Nesha: to si apsolutno u pravu. Isto me pitao i Chile pre neki dan. :)
Tu je samo pitanje kako ubaciti mapu. Ako neko ponudi IPF na zajam, rad sam da prihvatim. :D


ipfova ima, ali su svi popunjeni. :P
Sto im ne pises, da vidis sta ce ti reci
Najmanji problem im je da na ipf dodaju jos jedan auto, ako su voljni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 20 Mar 2019 03:16 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Svi pisu po sajtovima da ne ubacaju gotove mape iako to svi rade. Onaj koji ne ubaca gotovu mapu ce fino stavit auto na valjke, vozit, pratit parametre i po svim tim parametrima podesavati, peglati i na kraju izmjeriti dobijenu snagu... Iskreno mi je malo cudno jer si tako, da kazem naivno, povjerovao u to da za svaki auto radi custom mape - oni eventualno promijene par stvarcica ako neko oce da izvuce vise snage itd, itd, itd...

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 20 Mar 2019 11:02 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Dobro, nisam bas pao sa marsa. Znam ja da niko od njih ne radi od nule. Nije bas da sam sklopio funny car pa da mi sad treba ne znam sta. Ja sam samo hteo da mi to odradi neko ko zna sta radi. Ko nece da mi upuca ko zna kakvu mapu sa neta i kaze to je to a ostavi mi krivu svu u rupama i ko zna sta jos. Hteo sam samo da odem kod nekog ko ce biti korektan i reci mi tako i tako stoje stvari, to i to moze, to i to ne moze. A ne samo da gleda da uradi kako god da bi uzeo pare. Jer nije do para. U prevodu, treba mi Chile iz sveta mapiranja. :D

No da ne duzim vise pricu, pisem EDSu da vidim sta ce oni da mi kazu pa cemo videti sta dalje. Astra i ovako vuce kao bolesava tako da nije nikakva zurba. Ako i ne nadjem ono sto mi odgovara, ostavljam fabriku i teram dok se m32 ne raspadne. :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 20 Mar 2019 17:51 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Vidi kakvo je stanje u NovaSpeed i RevoChip jer mislim da su i te dvije firme dobre i vise ozbiljne od ostalih.
Sto se tice te krive najbolje je da objasnis sto zelis preko telefona ili uzivo, ne moras uopste pricat o turbini i cudima jer dzabe ti turbo od scanie ako nemas mapu tako da je tebi najbitnije sto znas da je turbopunjac u savrsenom stanju i to je to... Dakle, odes do njih objasnis sto sve hoces, oni ti kazu da li to moze ili ne i naravno odmah posle prvog mjerenja (fabricke) snage oni mogu da ti kazu sta mozes da ocekujes jer na to mjerenju okvirno mogu da vide u kakvom je stanju motor, mjenjac, itd, itd...


A to kako auto ide bas ne sumnjam jer sam se vozio i sam u fabricku gtc i bas, bas, bas se iznenadio...

Kako si i sam rekao steta je da se neko nakon tebe vise navoza nego ti :)

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 21 Mar 2019 00:19 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
Nisi trebao da mu kažeš da imaš nestandardnu turbinu... a on ako je majstor kako se reklamira onda će izvući 200 ks iz tog motora bez problema...
Pratim i ja njegovu stranicu na fejsu i ove zime smo raspravljali o tome da li da i dalje radi stara kola ili samo novija... ja sam izmedju redova pročitao da on sad ima dovoljno posla da radi samo novija i skuplja kola i da neće više da gubi vreme na budževinama koje je inače i radio u početku po parkinzima i garažama... Šteta što su obrisali tu diskusiju.
Moj odgovor je bio da je to isto kao kad bi ginekolog rekao neću više da pregledam babe jer se sporo skidaju pa gubim vreme, pregledam samo devojke. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 21 Mar 2019 00:25 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Slazem se sa Zoranom.

Послато са TA-1024 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 11:20 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Juce ga zvao drugar za A4 2011. godiste i lik mu rekao da je to mator auto i da nece da radi. Preko telefona konstatovao da mu sigurno ne valjaju dizne, DPF i jos po nesto, pa da to prvo sredi pa onda da dodje. Nova generacija dijagnostike preko GSMa.

Nije ni bitno. Ima covek pravo da bira sta hoce a sta nece da radi. Ali onda neka skine one bullshit bajke sa sajta i lepo napise da radi samo automobile pod garancijom. I tu stavljam tacku na ovu pricu.

Sad ionako imam vecih problema. Posto to tako u Srbiji mora, atest za stakla (iako je sve po PSu) i registracija su se zakomplikovali sto ce pojesti poprilicno para, a mozda i parkirati Astru u garazu na mesec dana.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 12:19 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
u celoj prici nije u redu samo to sto jedno reklamira, a poceo je drugo da radi, ali da ne duzimo to vise, da li je moguce da je tolika zaj**ncija sa zatamljenim staklima?
jel postoji bar neki pravilinik i postupak pa da znas sta sve treba da odradis i sta moze da te ceka? ili je kao sa vecinom stvari svako prica drugru pricu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 12:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Pa odavno se zna procedura za to :D . Kosta nenormalno al procedura nije komplikovana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 12:53 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
fabricki zatamljena stakla su ustvari najbolja stvar :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 13:30 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Procedura je retardirana do bola.
-Prvo ides u Borcu u AMSS da urade pregled. Tu islikaju auto, izmere folije, provere da je sve po PS-u i sve to naplate 8000 (3100 agenciji, 300 at, 4800 AMSS). Ali nema zakazivanja, nego odes pa kako ti bude. Rade od 8, ja dosao u 10 do 8 i opet cekao 2 sata.
-Onda moras da radis tehnicki koji bukvalno nikakve poente nema osim da puknes jos 4 soma. Proveravaju ti kocnice i migavce jer si zatamnio stakla i samo konstatuju ono sto su ovi u AMSS vec konstatovali.
-Onda se sa tim nekim popunjenim sranjem vracas u Borcu da im predas. Oni to sve salju u Agenciju za sviranje k****** (bezbednost saobracaja) da bi njima trebalo 3-5 radnih dana da odstampaju papir, pecatiraju i posalju nazad u Borcu.
-Na kraju ti ides opet u Borcu da to sranje od papira preuzmes. E onda mozes da registrujes auto. A ako ti u AMSS zadrze i izvestaj sa tehnickog (znaci ne formular koji je potreban nego klasican izvestaj) da bi registrovao naravno moras ponovo da radis tehnicki (kako mi rekose, desava se).

Da je mozga i volje i da je dobrobit nas obicnih smrtnika igde na listi prioriteta onih koji odlucuju, sve bi ovo moglo da se zavrsi u AMSS za sat vremena i da odsetas sa svim sto ti treba.

Kod mene je izbilo sranje na tehnickom jer mi fali nalepnica na B stubu (masa auta, boja itd.) i imam pukotinu na soferci skroz u donjem levom uglu. Ovo prvo se resava u ovlascenom servisu, kosta 6000 i ceka se (pazi sad) 4 nedelje. Ovo drugo je stvar tumacenja: po pravilniku sitna ostecenja koja ne ometaju preglednost mogu da prodju. Pa kako ga ko protumaci.

Registracija istice 1. Aprila, tako da ako ne prodje TUV formular (hvala jos jednom Pero) umesto nalepnice Astra ce da bleji neko vreme neregistrovana. Za soferku sam odustao da ubedjujem bilo koga tako da cu je na kraju verovatno menjati.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 13:33 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Pa zato se to radi u vreme registracije inace davati 4000 za vanredni pregled je debilno. I jos da te neko ne pusti zbog nekog nedostatka koji nema veze s folijama :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 16:52 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2013 14:04
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: ivan
Opel: Astra GTC
Jel su ti trazili saglasnost proizvodjaca tj ovlastenog opel servisa za ugradnju folija.
Tj. jel opel to opel naplacuje?
Znam da je drugara za senica ta potvrda kostala oko 6 hiljada.

Naslon za ruku odlicno ispao, :bravo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 16:57 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Da. To nisam napisao jer je to pre ugradnje. U Auto Prometu je 2000. Dodas na to ugradnju i imas celu cifru.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 19:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Ocigledno je da je Dejan promenio potpuno pricu i nije vise dosledan svojih reci, tako da bas bzvz.
A ovo za folije je sprdnja odavno, jos kada je Vladan lepo detaljno objasnio sta i kako treba da se to uradi ja sam odustao, jer iako imam fabricki zatamnjena stakla hteo sam jos malo jer kada udari sunce kao da nije tintovano, ali me ceo postupak i cena odbila i verovato cu soferku da nadjem onu plavicastu na otpadma i da zamenim kada vec necu da stavljam folije :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 19:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Samo vodi racuna ako imas senzor za kisu,nece raditi taj na toj plavicastoj :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 19:50 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Hehe, nemam senzor za kisu, zato i razmisljam o toj "plavicastoj" mada vise me nervira sto me pre god. dana opalio kamen na autoputu i na levoj strani imam trag pa me to malo nervira :D
Hhehe, hvala za info, nisam znao za to :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 20:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Stvarno je komplikacija to sa staklima, procedura je uzasna, sto se tice cene, posle tog opcionala u mojoj konfiguraciji auta smatram da zatamnjivanje i atest uopste nisu skupi :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 20:41 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Jesi razmisljao da stavis one zavesice sto koje posebno za svaki auto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Mar 2019 22:41 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Po ovome sto sam procitao za stakla to je sve samo jedna velika kradja i mlaćenje para...

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 23 Mar 2019 00:11 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Hvala Aco na podsecanju o mojoj detaljnoj prici.
Mozda za one koji ne zele oko ovoh folija da se muce...pojurite na otpadima druga stakla.
Pre 5 meseci na otpadu je naletela J kao moja sa fabricki toniranim staklima ali za men je to bilo vec ksno.
I da rizikujete i ugradite providne folije one od 20% ali sa dobrom uv zastitom pa da tako vozite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 02 Apr 2019 11:30 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
I konacno zavrsena igranka oko atesta i registracije. Na srecu, Astra nece morati u garazu na duzi period jer ipak postoje normalni likovi na tehnickom. Nego da krenemo redom. Prvo otisao u CMS AMSS u Borci:

Slika

Sve OK, folije po PSu. Ali problem su soferka i nalepnica na B stubu koju nemam. Ovo sranje:

Slika

Nije moj auto pa cenzurisano za svaki slucaj. ;)

Nalepnica narucena, ceka se 4 nedelje i kosta 6k u AP. Ali posto mi je registracija isticala mnogo pre toga Pera pomogao sa TUV obrazcem kao zamenom.

Odustao sam od ubedjivanja oko sitnog ostecenja na soferci pa na kraju zamenio. Trazio ponude i na kraju naleteo na momke iz Bata servisa koji rade na licu mesta i daleko su korektniji od Car Glass ekipe na primer.

Slika
Slika

Sve zavrsili za sat vremena. Ceh: 120e. Kad su skinuli staru naravno bilo malo korozije na okviru pa su i to ocistili i zafarbali.

Onda tehnicki, pa opet Borca, pa 3 dana cekanja pa opet Borca i na kraju:

Slika

Registrovana, a kako to obicno biva, tek naknadno se covek opameti tako da sam odmah uzeo i osiguranje stakala. Pa nek puca sad mater joj.

Od ostalog, uzeo dve nove Hankook Ventus s1 evo2 i odmah zazalio. Ista cena kao Fulda, zimske se odlicno pokazale a i drugar vulkanizer navalio pa rekoh ajde da probam. Guma kao guma je odlicna, lepo drzi mada je malo meksa nego sto sam navikao. Ali nema protektor za rub! Cak je malo uvucena. Javljaju mi se cesce posete Pistreu ove sezone.

Slika
Slika

Neko vreme ce biti samo sedi i vozi jer me sve ovo istreslo iz gaca i finansijski i psihicki.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 300 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs