Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 17:31

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 300 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 14 Maj 2018 16:04 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Tradicije postoje da bi se postovale, pa tako i mene akumulator umesto zimus na -20 opet "ispostovao" po vrucini.

Po Chiletovom savetu preskocen Exide i uzet Varta Silver. Pali, ide, teramo dalje.











Mental note: pre nego sto na Astri H stari akumulator raskacis i izvadis iz auta, novi izvaditi iz gepeka. :seci:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 14 Maj 2018 16:14 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 26 Jun 2018 14:26 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Provozali se malo do Budimpeste i po Budimpesti. Prelep grad, ocajne ulice, Madjari voze ko manijaci. Petak vece predvidjen za trkanje na svakom bulevaru.

Na putu do tamo mi se prvo otkaci potkrilo na desnom tocku. Dok sam ja skontao guma vec napravila rupu, Pocupao sranja, pobacao i nastavio dalje.

Onda mi odmah posle granice popali lampice, ubije gas i prijavi greske 1120 i 1122 (pedala gasa). Prvi put nestalo posle gasenja i paljenja motora. 2 dana sve bilo ok al onda ni da mrdne. Sve bi bilo ok da devojka naravno nije spakovala najveci moguci kofer a ja da bi ga upakovao izbacio alat iz gepeka. Srecom neki Madjar mi pozajmio gedoricu, resetovao komp i nadalje sve ok. Naravoucenije: bez alata vise ni na pisanje. Skocio do prvog Praktikera i kupio osnovno za ne daj boze.

Slika


U medjuvremenu izguglao i nasao da je u 90% slucajeva problem nije u samoj pedali vec u nekom od kontakata: dzek pedale, dzekovi na kompu i tabla sa osiguracima. Totalno neverovatno za auto star 13 godina. Krenuo redom:

Povuce se crveni osigurac i dzek spada. 3 matice i pedala ide napolje.
Slika

Kontakt sprej:

Slika

Kad se otvori poklopac osiguraca postoje 3 torex-a (velika). Odviti ih skroz (nece ispasti), i onda osloboditi osigurace sa prednje i zadnje strane

Slika
Slika Slika

Uhvati me mrak pa ne stigoh da odradim i komp. U svakom slucaju od sad na koji god dzek da naidjem skidam i cistim. Dal ce da pomogne ne znam, al nece ni da skodi. Ako me bar jednom spase hebavanja sa gremlinima po inostranstvu, vredece.

I na kraju, nisam slikao ali potrosnja sa srpskim gorivom u odlasku 6.5L a sa madjarskim u povratku 5.5L. Isti put, tempomat na 130. A prevedeno u dinare, litar dizela 146 (399 forinti; 323 je kurs evra). Al dobro... kod nas je bar hleb jeftin.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 27 Jun 2018 16:20 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Pa mnogo ste 'leba jeli u Srbiji pa ste bili tezi 20%, zato je trosio vise :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 27 Jun 2018 16:22 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
Nezahvalnost na vrhuncu!! Struju si zaboraviJo?! Maler, uvek nesto zeza bas kad ne treba.. aj valjda prodjes samo sa prskanjem dzekova :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 28 Jun 2018 10:10 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Hleba i igara (na struju). Jeftino i kvalitetno gorivo je za pi*ke. :)

Matora je to krbulja. Od gremlina nemeres pobeci.

Ovo sa dzekovima, sta znam. Ne kosta nista a moze da pomogne. Preventiva bato. :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 28 Jun 2018 10:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Boze, koja glupost da te ostavi na putu
:banghead: sva sreca da si se snasao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 05 Sep 2018 14:04 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
U medjuvremenu nista preterano pametno.

Pocela je da zeza na paljenju. Taman sam psovao nov akumulator kad ispade da je alnaser odradio svoje. Chilo sve remontovao, zamenio cetkice i sad pali ko nenormalna. O istom trosku premosten i izbacen rezervoar vakuma.

Slika

Onda smo dosli do jednog jubileja...

Slika
Slika

Ko sto prilici na 190k odradjen mali servis i (konacno) zamenjen cep kartera.

Progutala Astra sve sto zensko moze da nakupuje u IKEA-i. :D

Slika

Za vikend se prosetalo do Kotora.

Slika
Slika

1300km za 3 dana. Astra izgurala bez problema, moja ledja unistena. Definitivno ce morati neka meksa sedista pred sledeci put.

Posto je turbina resila da malo zvizdi i baca malo ulja (mada ne trosi?) cim se Chile vrati sa odmora trebalo bi da se skida i sredi. Strucnjaci u Uzicu su uvek opcija ali ako neko ima jos neki predlog samo napred. Vidim da dosta hvale ove na Bezaniji (https://turbocentar-tpc.com/naslovna.html).

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 05 Sep 2018 14:07 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
Ma uzmi samo srce na www.turborebuild.co.uk i neka ti chile prebaci
Sigurno bolji kvalitet nego u Užicu

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 05 Sep 2018 17:12 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Druze koje sijalice si uzeo za poziciju? Ja sam stavljao neke ali ne isteraju vise od 2-3 meseca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 05 Sep 2018 17:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Imas PP.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 05 Sep 2018 17:59 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Video sam, hvala. Jesi razmisljao o tome da stavis keramicku zastitu farbe? To ti je dobra zastita protiv ogrebotina od vrata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 05 Sep 2018 18:04 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Gledao sam i citao dosta o keramici. Voleo bih to da uradim ali za to auto treba da bude limarijski i lakirerski u idealnom stanju. U suprotnom nema poente.

Posto je po malo iscukana i zagrebana a i lak popucao na pojedinim mestima prvo bi moralo to sve da se sredi ali nikako da dodje na red. Bice valjda u nekom trenutku... nadam se.

Nezki je napisao:
Ma uzmi samo srce na http://www.turborebuild.co.uk i neka ti chile prebaci
Sigurno bolji kvalitet nego u Užicu


Spominjao je Chile i tu varijantu samo ne znam sto sam je izbacio iz glave. Hvala Nezki za podsecanje. ;)

Cene su vise nego korektne a i kvalitet bi valjda trebalo da je bolji.

Da Chile dojase iz Grcke na Beverly-u pa cemo videti. :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Okt 2018 15:01 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Narucivanje novog srca se oteglo. Ispostavilo se da postoje 2 tipa turbine i jedini nacin da budemo sigurni jeste da sa samog kucista procitamo model. Tu krece sex jer je na Z19DTH turbina zatrpana samo tako. Kao poslednju opciju pre rasturanja svega porucio sam endoskop pa cemo probati tako.

U medjuvremenu, posle godinu dana "nakanjivanja" konacno se krenulo u "zacrnjivanje" neba. Poskidane sve plastike i ofarbane bumperom.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Za sad je sve ostalo tako na pola jer je u nedelju iskocila prilika "da ga merimo". To be continued... :)

Dyno Day je bio pun pogodak u svakom smislu. :D Odlicna organizacija (svaka cast Nezki ;)), dobra ekipa, dosta secera i vode konzumirano. :D

(slika maznuta od Nezki-a :))
Slika

Bikoz dizel, i bikoz jos uvek nista konkretno na njoj nije radjeno po pitanju snage moj jedini motiv je bio da vidimo u kakvom je stanju Astra pre nego se krene u planirane igrarije. S obzirom na sumnjivo stanje urbine, bilo sta blizu fabrickih 150 KS i 320 Nm bi bilo top.

Kad ono medjutim:

Slika

Na kraju Astra izbacila 162 Ks i 377 Nm uz prilicno ravne grafikone. Ajde to, ali sto nije izbacila ni gram dima... ja i dalje u cudu (bice i snimak kad ne budem lenjo g...). Izgleda da je Astra generalno u boljem stanju nego sto sam mislio. :D Jedino se Chile nije zacudio. Cepovanje usisne, zatvaranje EGR-a i jos po neka sitnica izgleda realno dodaju nesto. Bilo kako bilo, ja razvukao osmeh ko malo dete i pun gas preko pancevca.

I na kraju, dugujem izvinjenje ekipi sto sam morao da palim pre kraja (tacnije cim sam zavrsio sa merenjem, utoliko je potez bio "pederskiji" :)) Hteo sam da ostanem i vidim prvenstveno sta ce Yosh da izbaci sa e92, ali na zalost visa sila je bila u pitanju. Oduzicu se drugom prilikom. :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Okt 2018 15:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009 16:23
Postovi: 2239
Lokacija: Kikinda
Ime: Vanja
Opel: ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Stvarno astra nije ni malo dimila, ne bi ja tu nista dirao dok ne crkne turbo :D
Inace cini mi se da su svi dizeli izbacili vise nego ocekivano, ne znam da li je slucajnost ili ovaj dyno vise voli dizele :)

_________________
I'm not drunk, just avoiding potholes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Okt 2018 15:55 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pratim ovo za nebo, bas me interesuje kako ce da se uklopi boja neba sa plastikom, pa ako ispadne dobro onda cu i ja cim ugrabim sl vreme da se upustim u akciju :D
Da li si koristio primer ili ovaj bumper spray ima u sebi primer :D
Koliko je komplikovano skidanje ovih plastika sa neba?
Da li astra ia neku od tih plastika presvucene onim kao "gumiranom" farbom, jer meni na signumu je ceo tunel presvucen pa ne znam kada dodje vreme da li da smirglam tu podlogu ili direktno bumper spray i interesuje me kako ces resiti onak spoj(ujutrasnji kedrr) neba sa okvirom vrata jer ta guma je presvucena nekim mekanim materijalom koji je bez boje :)
Udavih te pitanjima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Okt 2018 16:19 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
acasurcin je napisao:
Da li astra ia neku od tih plastika presvucene onim kao "gumiranom" farbom, jer meni na signumu je ceo tunel presvucen


moras to da uklonis :P Nekim kvalitetnijim nitro razredjivacem (ne onaj spiritus u plasticnoj flasi :) ) ali podjednako pazljiv da budes, da ne ostetis plastiku.

Bilo cime da prespricas preko tog gumiranog materijala, sve ce se smezurati....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Okt 2018 16:24 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
yosh je napisao:
Stvarno astra nije ni malo dimila, ne bi ja tu nista dirao dok ne crkne turbo :D
Inace cini mi se da su svi dizeli izbacili vise nego ocekivano, ne znam da li je slucajnost ili ovaj dyno vise voli dizele :)

Ma kakvi. Tek sam sad resen da idem dalje. :) A to za dyno, sad kad sam video i tvoje brojke moguce da malo laze u +. Ali cak i sa time sam ja prezadovoljan.

acasurcin je napisao:
Pratim ovo za nebo, bas me interesuje kako ce da se uklopi boja neba sa plastikom, pa ako ispadne dobro onda cu i ja cim ugrabim sl vreme da se upustim u akciju :D
Da li si koristio primer ili ovaj bumper spray ima u sebi primer :D
Koliko je komplikovano skidanje ovih plastika sa neba?

Ne bi trebalo da bude problema sa uklapanjem jer je i materijal skroz crn. Uzeo sam neki koji su mi tapetari preporucili i dolazi sa par milimetara sundjera vec na sebi.
Sa bumper-om nema primera. Samo dobro ocistis i prskas. Zato je i gotivan jer je idiot-proof. Taman za mene. :D
U principu nije nesto preterano komplikovano poskidati plastike ako prethodno dobro proucis materiju. Svaki deo ima neku foru na koju se skida. Ja sam nasao par klipova u kojima je sve detaljno objasnjeno tako da nije bilo nekih problema. Mislim da mi je trebalo manje od sat vremena da sve rasturim. Jedino sam se pomucio oko dzekova za osvetljenje u suncobranima. Zapekla plastika mater joj, iskasapih prste dok sam to razdvojio.

Nadam se da cu ove nedelje stici sve da zavrsim i da sklopim do vikenda. Cim ga zbudzim kacim slike rezultata. Stay tuned. :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Okt 2018 18:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Hvala Nenade na savetu, pretpostavio sam jer je takav gumirani materijal na ruckaama na vratima i frizideru koji sam farbao, pa sam skidao taj sloj sa alkoholom i grubim sundjerom, znam kakva muka je, jedino olaksica je sto cu ovo skinuti pa van auta da gulim :D

Ekstra ce to da ispadne Dusane, tako da pratim :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Okt 2018 18:25 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Sad tek vidim da se dodao jos neka pitanja. :)

Ono sto sam ja pricao se odnosi na cisto plasticne delove naravno. Bumper je predvidjen da se prska iskljucivo direkt na plastiku. Kod mene su svi ovi delovi takvi tako da nema problema.

E sad, za te gumirane kao sto je onaj deo oko borda na primer vazi ono sto ti je rekao Nesa. Mora smirgla u par granulacija pa neki ozbiljan razredjivac i udri dok ne vidis plastiku. Heben je to posao ali je izvodljivo. :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 22 Okt 2018 20:51 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Odlicno sve, uskoro i ja radim sve osto sto si ti odradio - set kvacila, zamajac, veliki servis, turbo, nebo.. Mozda cak uzmem i Barakude ako me turbo `ne iznenadi` :D
Snaga je odlicna kao i sto sam napisao u onoj temi za druzenje :)

Sto se tice @acasurcin i pitanja za te gumirane djelove - treba sav taj gumirani sloj da se skine, da se dobro osmirgla vodobrusnim, pa prajmer, pa na kraju sprej...
Sto se tice skidanja samog tog gumenog sloja ja sam to skoro radio sa smirgl papirom ali sam se odrao, onda na kraj vodobrusni, itd, itd, itd.. E sad, u medjuvremenu sam cuo da je mnogo bolje, lakse i svasta jos nesto da taj gumirani dio skines `Arf Grilom i ribacom cetkom`.. To nisam jos probao ali jesu dva druga i kazu da je p*ckin dim sa tom forom, naravno posle arfa i cetke mora da se predje vodobrusnim, da se nanese prajmer pa tek onda boja...

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 24 Okt 2018 09:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Super je onda taj bumper spray jer cim se koristi za branike i spoljnu plastiku, onda je ocigledno otporan i na daleko manje habanje u enterijeru :)
Pa da namucio sam se dosta na rukohvatima kada sam to skidao, ali ovde kada se odlucim za to bice lakse jer cu van auta to da skidam :)

Luka, citao sam negde na nekom fiatovom forumu za taj "Arf" kazu da je dobar tako da probacu kada bude skidao sa njim, hvala na savetu :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 24 Okt 2018 10:23 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
@centrozax1: samo polako jedno po jedno. I samo kvalitetno. Samo tako se isplati. :)

@aca: meni na spoljnim plastikama i dalje nije ni mrdnu tako da kapiram da ce na unutrasnjim biti jos bolja prica. :)

I dok sam se ja cudio i pitao otkud taj visak snage, potpuno sam zaboravio da zapravo dolazi od do sad najozbiljnijeg tuning dodatka:

Slika

Stara rucica pocela da zvace pa zamenjena novom, i to kakvom!! Visoko cenjeni proizvodjac tuning opreme ZIYUXIAN u svom oglasu na AliExpress-u garantuje da ova savrsena ergonomska rucica dodaje bar 15 KS i 50 Nm. Isto tako pomaze u lecenju artritisa, smanjuje bolove i uklanja akne i bubuljice. Sta je Kina bajo moj. :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 24 Okt 2018 21:17 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Ekstra, ja cu onda sa tim bumper s. ponovo da naprskam na rukohvate koje sam vec farbao jer pojavile se vec ogrebotine od zenskih noktiju :D
Hahah, remap by china :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GTC 1.9 110 kW - :)
PostPoslato: 14 Nov 2018 14:03 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
I skoro mesec dana kasnije Astra ponovo kompletna. Mesec dana sam se vozio ko u hangaru ali vredelo je. :)

Ali da krenemo redom.

Prvo smo sanirali rezultate srpskih puteva:
Slika

Posto se lozim na alat a vecito se patim sa nekim sranjima, krenulo se sa nabavkom. Odlicno je doslo za sve ove radove. Chile tvrdi da su neunistivi... testiracemo :):
Slika
Slika
Slika

Nastavljamo tradiciju "to nikom do sad nije otislo". Vec duze vreme me muci vakum u rezervoaru zbog kojeg sam jedva odvrtao cep. Jes bilo zanimljivo gledati pumpadzije kako se muce i cesu po glavi, ali red je bio da se to sredi. Nov cep resio problem. (jedna od poslenjih Perinih akvizicija iz Autoprometa)
Slika
Slika

Onda smo krenuli u pricu sa nebom. Stubovi su ladovina, ali skinuti i isterati nebo iz GTCa je ozbiljan SEH. Zapravo i nije kad skontas da je samo nebo vrlo fleksibilno i da ga nemeres bas tako lako shebati. Izbacuje se kroz suvozacka vrata (valjda moze i kroz vozaceva ali nama ovako bilo lakse) a prethodo se oba sedista skroz obore. I na kraju, hangar:
Slika
Slika

Samo nebo je od nekog cudnog materijala punog staklenih vlakana tako da rukavice na ruke (da se ne bi posle cesali nedelju dana kao ja):
Slika

Svuce se materijal i onda ostaje stari sundjer koji se pretvorio u gumu. Skida se relativno lako ribacom cetkom, ali ima bas da se trlja.
Slika
Slika

Sto se samog procesa lepljenja tice, slika nema jer smo se em naduvali Sintelana em pizdeli jer u principu pojma nismo imali sta radimo. Materijal je bas predvidjen za nebo i dolazi sa sve sundjerom (par milimetara debljine). Sto se lepljenja tice, par saveta koji ce mozda nekome ustedeti vremena i zivaca: lepak mazati vrlo tanko, mazati vece povrsine i sacekati od prilike minut da se zasusi pre nego sto se krene sa lepljenjem materijala, materijal prvo uvlaciti u udubljenja pa onda lepiti po okolini itd.

I dok se nebo susilo, kad je vec auto bio raskloljen odradjene jos neke stvari. Prvo su zamenjeni srafovi za krovni nosac koji su bili prilicno truli.
Slika
Slika

Mali hint: zadnja dva su lako dostupna:
Slika

Prednja dva se nalaze sakriveni u nosacu AirBag zavese tako da ceo sklop mora da se skine kako bi im se prislo. Par srafova napred, jedan pozadi i potrebno je otpustiti nosac kapisle kojem se prilazi kroz otvore u tapaciru gepeka. Onda se ceo sklop cimne ka napred i ispada. Dobro bi bilo pre svega toga raskaciti kleme na akumulatoru, cisto reda radi. :)
Slika
Slika

Jos pre nekih godinu dana mi je Stefan93 usadio ideju da odradim i damping krova kad budem radio nebo. Hvala jos jednom za preporuku i kontakt:
Slika
Slika

Posto ne planiram da se bacam na DB Drag ideja je bila samo da se malo ubije zvonjava lima i generalno kabina malo utisa. Preskupe profi varijante poput Dynamat-a zato nisu dolazile u obzir. Na kraju je uzet ovaj materijal koji je solidno tezak, deluje kao tvrdo presovana guma, samolepljiv je i koristi se za zvucnu izolaciju podova (bar mi tako rekose). Malo je zeznuto lepiti ga na krov jer je povrsina konkavna ali i to se da resiti usecanjem. Rezultatom sam odusevljen. U kabini je mnogo tise i mirnije a kapiram da ce pomoci i pri vrucinama. Planiram u nekom trenutku da odradim vrata i pod u gepeku na istu foru.

Onda je doslo nebo i sve plastike. Pre i posle:
Slika
Slika

Slika
Slika

Daleko od toga da je idealno (na par mesta se preteralo sa lepkom), ali s obzirom ko je radio i kako ispalo je odlicno. Ono sto je meni najbitnije, nije placeno vec rucno radjeno. :) Ostaje mi jos da resim kedere koji sad strce onako beli. Jos razmisljam cime bih to mogao da ofarbam eventualno. Ako i ne uspe, probacu da nadjem komplet crne kod Dace.

Dobio sam na poklon poklopce za lajsne krova. Naravno, nisu original. Plastika je dosta losija, meksa i mlitava ali kad je vec sve doslo na svoje, nek stoje pa koliko potraju. Sve je bolje od rupe koja zjapi.
Slika
Slika

I za kraj, Astra detaljno oprana i poslednji put slikana pre prelaska na zimski set.
Slika
Slika

Toliko od mene (i previse) za sad. Uskoro se konacno krece u igrarije oko turbine. Ako bude sve kako je planirano bice vrlo zanimljivih rezultata. :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Poslednji put menjao zbogom_pameti dana 14 Nov 2018 18:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 300 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs