Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 14:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 27 Nov 2022 23:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2021 23:11
Postovi: 7
Lokacija: Banja Luka
Ime: Aljoša
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Pozdrav svim članovima foruma,

Predstavljam Vam moj novi, a ujedno i prvi, automobil. U pitanju je Opel Astra J sa 1.7 CDTI dizelskim motorom od 125ks i manuelnim mjenjačem sa 6 brzina u Power Red boji proizvedena 2009. godine.

Što se tiče opreme, automobil posjeduje dosta dobru opremu:
- 17" Alu felge
- Tamne farove i štopke
- Sport sjedišta sa ekstenzijom za noge, električnim podešavanjem lumbalne podrške i grijanjem
- Profilisani volan
- CD500 Navi
- Naslon za ruku sa električnom ručnom kočnicom
- Automatsku dvozonsku klimu
- Ambijentalno osvjetljenje u vratima i oko mjenjača
- Fabrički zatamnjena stakla
- FlexFloor
- Zadnje parking senzore
- Tempomat

Kada sam provjeravao opremu automobila vidio sam još jednu stavku, a to je LOWERED SPORTS CHASSIS. Vjerujem da neko od članova foruma zna nešto više o tome, kao i o nazivu paketa opreme koji ovaj automobil posjeduje.

Automobil sam kupio prije 3 mjeseca i tada je počeo proces njegovog sređivanja. Na samom početku uradio sam mali i veliki servis. Pored toga zamijenio sam regulator pritiska goriva zbog kojeg je automobil nemirno radio u leru i grijač. Nakon što je riješena mehanika, automobil sam odvezao kod električara koji je odradio reparaciju anlasera jer je malo teže palio. Diskove i pločice je zamijenio prethodni vlasnik početkom ove godine.

Nakon sređivanja mehanike, počeo sam sa sređivanjem estetike automobila. Kada je kupljen na sebi je imao sticker-e po haubi, šajbi i gepeku koje sam skinuo prvi dan.

Slika Slika

Naredni korak je bila promjena sijalica u farovima. Umjesto običnih halogenih, stavio sam plave halogene sijalice koje daju približno bijelu svjetlost. Za sada sam promijenio sijalice za kratko i dnevno svjetlo. U kratkom svjetlu se nalaze H7 sijalice, a u dnevnom svjetlu W21/5W (T20) sijalice. Za kratko svjetlo sam stavio sijalice, za mene nepoznatog proizvođača Limastar, a za dnevno svjetlo sam naručio takođe plave halogene sijalice sa Aliexpress-a jer ih nisam mogao pronaći u mom gradu. U planu je da u narednom periodu zamijenim sijalice u kratkom i u dugom svjetlu sa Osram Cool Blue sijalicama.

Slika Slika Slika

Što se tiče osvjetljenja, takođe sam zamijenio sve sijalice u unutrašnjosti automobila sa LED sijalicama.

Slika Slika Slika

Obzirom da su krovne lajsne bile blago oštećene od sunca, odlučio sam da ih sredim i nakon toga presvučem cijeli krov u crnu sjajnu foliju od proizvođača KPMF koja je u potpunosti promijenila automobil koji sada, po mom mišljenju, izgleda dosta bolje.

Slika Slika

Osim toga urađene su još neke sitnice kao što su zamjena kućišta ključa i stavljanje čepova na felge (šarafe).

Slika Slika

Prethodni vlasnik je dodatno zatamnio zadnji dio automobila, stavio bočne vjetrobrane (deflektore vjetra) i ugradio LED osvjetljenje tablice.

Za kraj sam ostavio fotografije trenutnog stanja automobila.

Slika Slika Slika Slika
Slika Slika Slika Slika
Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 28 Nov 2022 11:10 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Lep auto.
Puno spokojnih kilometara želim :ok:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 03 Dec 2022 00:06 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Lep ti je auto neka te lepo i sluzi. Mogao bih da kupis tonirane bocne migavce. Mislim da ce uz ovu boju i tonirane detalje to lepo izgledati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 08 Dec 2022 09:12 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2012 23:29
Postovi: 133
Lokacija: obrenovac
Ime: dragan
Opel: astra j ...corsa c 1.2...meriva 1.4
Нека те лепо служи.Одличан ауто и јш бољи мотор.Обрати пажњу на одржавање ДПФ филтера.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 09 Dec 2022 16:32 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Dobro dosao u klub Jastri :) sa srecom da je vozis i da te lepo sluzi pa malo i da je doradis :ziveli:
Lepa boja crvena, retko kom autu danas lepo lezi, fine si detalje dodao u startu i sto se mene tice super sto si skinuo stikere :)
kad si se vec igrao sa folijom, moj savet je da uradis prednju hrom masku u crnu mislim da bi na crvenoj boji odlicno legla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 15 Jan 2023 01:04 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2021 23:11
Postovi: 7
Lokacija: Banja Luka
Ime: Aljoša
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Hvala svima. U zadnje vrijeme nije bilo većih izmjena, ali su stigle još neke sitnice za Astru. Naručio sam nove papučice sa Aliexpress-a koje su se odlično uklopile i kvalitet je, po meni, u odnosu na cijenu sasvim zadovoljavajuć. Pored papučica kupio sam i nove gumene patosnice proizvođača Rigum koje su dosta dobrog kvaliteta, a jedina mana im je što nemaju zakačke kako bi se fiksirale već obične rupe, pa nekada znaju da se malo pomjere, ali se ne kližu.

Slika Slika

Obzirom da moja Astra nema Bluetooth modul razmišljao sam da li da kupim modul ili da nađem neko alternativno rješenje jer je potrebno ugraditi i mikrofon, a obzirom da sam kod prijatelja u Astri vidio da je moguće samo vršiti pozive, a ne i puštati muziku, odlučio sam da naručim Aux Bluetooth adapter, takođe sa Aliexpress-a. Nakon nekoliko sedmica korištenja mogu reći da sam jako zadovoljan sa kvalitetom zvuka koji je skoro pa jednako dobar kao preko Aux kabla, a adapter u sebi ima ugrađen i mikrofon tako da se mogu obavljati i pozivi. Jedina mana koju sam primijetio je da je zvuk dosta tih u pozivima pa je potrebno pojačati zvuk skoro na maksimum kako bi se sagovornik dobro čuo.

Slika

Slažem se sa vašim prijedlozima o izmjenama koje bi se mogle odraditi na automobilu. Kupio sam crni sjajni Plasti dip sprej kako bi isprobao kako maska i zadnji znak izgledaju u crnoj boji. Nisam bio zadovoljan kako je to ispalo, pa sam skinuo gumu/foliju koju sprej napravi, tako da za sada ostaje ovako. Tamni bočni žmigavci su svakako u planu, ali nisam siguran koje da naručim. Vidim da se sada dosta pojavljuju dinamički bočni žmigavci, ali nisam siguran kakav je njihov kvalitet. Ako imate iskustva sa tim žmigavcima ili imate prijedlog koje da kupim slobodno napišite.

Što se tiče DPF-a, a obzirom da se automobil najviše vozi u gradu, do sada mi se nekoliko puta pojavljivala poruka vezana za DPF nakog čega sam odradio regeneraciju. Takođe sam kupio i Liqui Moly aditiv za održavanje DPF-a. Nadam se da će barem malo uticati na stanje DPF-a.

U zadnjih par dana usljed većih padavina pojavila mi se greška vezana za ABS, a takođe se isključi i kontrola proklizavanja kada se pojavi ta greška. Bio sam kod majstora koji je rekao da je u pitanju ABS senzor koji ću zamijeniti u toku sedmice i nadam se da će to riješiti problem. Greška nestane nakon što se senzor osuši, tako da ne predstavlja veliki problem, ali ću to svakako riješiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 24 Jan 2023 13:36 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Pripazi ozbiljnije na DPF, s obzirom da ti se već nekoliko puta pojavila poruka. Poruka se pojavljuje tek posle više neuspešnih regeneracija. A da bi aditiv odradio neki posao treba mu malo više otvorenog puta.

Srećna vožnja! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 23 Feb 2023 21:33 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2021 23:11
Postovi: 7
Lokacija: Banja Luka
Ime: Aljoša
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Problem sa ABS senzorom je riješen. U pitanju je bio prednji desni ABS senzor koji je bio oštećen i zbog kontakta sa vodom izbacivao je grešku.

Prije par dana mi se pojavila Check Engine lampica i automobil je počeo gubiti snagu pri naglom dodavanju gasa. Odvezao sam ga kod majstora i na dijagnostici je prikazao grešku vezanu za EGR koji je očišćen i greška se više ne javlja, ali još uvijek nekada izgubi snagu, s tim da se to sada rijetko dešava i manje je primjetno.

Kada sam npr. u 3. brzini pri oko 2000 obrtaja i pritisnem papučicu gasa do kraja, automobil nekada na 1-2 sec izgubi snagu, odnosno ne desi se ništa i nakon toga trzne i nastavi normalno ubrzavati. Da li se neko susretao sa sličnim problemom i šta bi ga moglo prouzrokovati?

U narednom periodu je u planu da uradim mali servis, kupim nove gume, uradim dubinsko čišćenje unutrašnjosti i kupim tamne bočne žmigavce ili zatamnim postojeće.

Za kraj jedna noćna fotografija.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 24 Feb 2023 10:01 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Da nije BL u pitanju, pomislio bih da te je Vladan slikao.
Odlična slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 13 Jul 2023 20:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2021 23:11
Postovi: 7
Lokacija: Banja Luka
Ime: Aljoša
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
U zadnjh par mjeseci nije bilo nekih estetskih izmjena, ali je rađeno nekoliko stvari vezanih za samo održavanje automobila.

Prije mjesec dana mi se prilikom paljenja pojavila poruka Service Theft Deterrent System i automobil se nije mogao upaliti. Nisam znao šta je tačno u pitanju i nakon par savjeta koje sam pronašao na forumima došao sam do zaključka da je u pitanju akumulator. Stari akumulator od 60Ah sa startnom strujom od 540A sam zamijenio novim, jačim akumulatorom od 70Ah sa startnom strujom od 600A i primjetna je razlika u paljenju automobila koji sada pali dosta lakše nego prije.

Osim toga uradio sam mali servis u sklopu kojeg sam zamijenio sve filtere, a takođe sam zamijenio i prednje silen blokove.

Obzirom da je počelo ljeto, a samim tim i ljepše vrijeme, prošle sedmice sam se odlučio da uradim dubinsko pranje automobila koje sam imao u planu da uradim prilikom same kupovine, ali zbog vremenskih uslova ipak sam odlučio da za to pričekam ljeto. Jako sam zadovoljan rezultatima i enterijer sada izgleda mnogo bolje u odnosu na prije.

Evo jednog poređenja na kojem se najbolje vidi razlika

Slika Slika

Nakon nekoliko dužih vožnji na autoputu i urađenih servisa više nisam imao problema sa DPF-om i EGR-om.

Za kraj imam jedno pitanje. Kod prijatelja koji takođe vozi Astru J sam vidio da postoji mogućnost otvaranja/zatvaranja prozora dužim pritiskom dugmeta na ključu, a kod mene to nije moguće. Da li je to zbog toga što moj automobil ima samo prednje električne podizače za razliku od njegovog koji ima sva četiri električna podizača? Da li postoji mogućnost da se otključa (omogući) ta opcija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 13 Jul 2023 22:15 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2022 19:13
Postovi: 37
Lokacija: Beograd
Ime: Uroš
Opel: Astra J 1.6
Postoji opcija programiranja ključa. Kod mene su samo prednji električni pa mogu pomoću ključa da kontrolišem prozore.

Evo uputstva

1. Zatvoriti vrata.
2. Uključiti kontakt.
3. Potezati prekidač dok se prozor
ne zatvori i držati potegnut još
dodatne 2 sekunde.
4. Ponoviti za svaki prozor.

Meni se izgubila funkcija na prethodnom autu kada sam menjao akumulator, pa sam tražio po uputstvu kako da se aktivira/programira. Javi kad probaš.

Baš lepo izgleda nakon dubinskog pranja :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 14 Jul 2023 00:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2022 20:28
Postovi: 19
Lokacija: Kragujevac
Ime: Miloš
Opel: Astra H GTC
Tomash je napisao:

Meni se izgubila funkcija na prethodnom autu kada sam menjao akumulator, pa sam tražio po uputstvu kako da se aktivira/programira. Javi kad probaš.


I meni se to desilo, rešio sam na taj način. Ali imam problem da sam izgubio i parking senzore, uopšte ne reaguju niti svetli dugme kad hoću da ih isključim/uključim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 14 Jul 2023 09:53 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Aljosa,
Veoma lepo si izvukao ciscenje sedista. Bas je razlika.
Sve u svemu auto ti super izgleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 16 Jul 2023 17:15 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2021 23:11
Postovi: 7
Lokacija: Banja Luka
Ime: Aljoša
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Hvala svima.

Pokušao sam programirati ključ na ovaj način, ali nažalost nije uspjelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.7 CDTI - Power Red
PostPoslato: 25 Jul 2023 10:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2021 23:11
Postovi: 7
Lokacija: Banja Luka
Ime: Aljoša
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Usljed nekih neočekivanih dešavanja došlo je vrijeme da se oprostim od Astre. Ukoliko ima neko od članova foruma da je zainteresovan ili ima neko pitanje vezano za Astru neka mi se slobodno obrati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs