Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 10:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 14 Apr 2017 23:06 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Kao sto naslov kaze u pitanju je rekord iz 86 godine. Motor 1.8 ohc 74kw.
Auto je kod mene skoro pa 10 godina. Dobio sam ga na poklon. Trebao je da zavrsi u starom gvozdju al eto nekako se izvukao :D
Oko dve godine je proveo u garazi dok nije izasao na put. U principu i nije bio u losem stanju,malo je vozen pa ga je stajanje ubilo.
U te prve dve godine sam ga sredjivao,uglavnom je sve moguce zapeklo i zaribalo od stajanja. Radio sam na njemu u neko slobodno vreme kad imam volje.
U njega je ubacen plinski uredjaj 2006 godine,ubacio ga je predhodni vlasnik. Te 2006 je auto poceo da posustaje,prvo je prestao da radi na benzin a posle i na plin. Pokusao sam da osposobim rad na benzin ali sam odustao od toga jer sad imao drugih problemcica tako da mi to i nije bio prioritet.
Postavicu par fotografija na koima se vidi kako je auto izgledao.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
To vam je neko sirovo realno stanje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 14 Apr 2017 23:37 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
U te prve dve godine,odnosno u fazi sredjivanja radjeno je puno toga.
Kocnice komplet sve,novi diskovi,plocice,dobosi,pakne,creva,remontovane prednje celjusti.
Mogao sam da udjem samo na vozaceva vrata tako da je i tu bilo posla,bravice za zakljucavanje,spoljne brave za otvaranje vrata,podizaci prozora....sve rasklapano,prano podmazivano.
Na trapu napred promenjene kugle,krajevi spona i stabilizatori. Nazad je sve bilo ok.
Amortizeri zadnji stavljeni novi a prednji remontovani jer nisam uspeo nigde u prodaji da nadjem nove.
Oko motora je radjeno ono standardno,kaisevi,vodena pumpa,antifriz,ulje,filteri,kablovi,svecice...Nakon par probnih voznjica ustanovio sam da se motor greje. Problem je bio u zapusenom hladnjaku.Kompletan rashladni sistem je bio pun rdze i nje sam se jedva resio. Hladnjak je rastavljen,ispran i ponovo sastavljen.
Sto se limarije tice zamenjen je zadnji levi rub iznad tocka i par flekica gde je prebalo. Patos mu je bio potpuno zdrav. Prvo sam ga ispolirao pa su posle zafarbani delovi koji su krpljeni.
Auspuh sam kupio i namontirao nov od pocetka do kraja.
Uglavnom radilo se sve sto je trebalo,fotografija i nemam nesto puno. Postavicu koju da se vidi kako je to izgledalo kada je registrovan i isteran na put.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 15 Apr 2017 00:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Od te prve registracije kod mene je presao oko 120.000km
Sluzi me odlicno,stvarno zahvalan auto. U tih 120 hiljada radjeni su redovni servisi,menjane gume....
Krajem 2016 je poceo da me izdaje. Produvao je dihtung na glavi motora pa je od pritiska u sistemu procureo hladnjak grejanja u kabini. Tih dana mi je istekao atest plina i tako neispravan rekord je cekao prolece.
Razmisljao sam da ga odjavim i ostavim da ceka neka bolja vremena. Bilo je pitanje sta raditi i odlucio sam da mu opet posvetim malo paznje zasluzio je to.
Skinuo sam tablu,zaletovao procureli hladnjak. Plin sam atestirao.
Glavu sam uradio komplet sve sto je bilo potrebno. Nov antifriz,kaisevi,ulje filteri,svecice i evo nas ponovo na drumu :dzony:
Usput sam kupio i drugi km sat jer je ovaj prestao da vrti brojeve predjene kilometraze. Nasao sam bas ono sto sam i trazio tablu sa obrtomerom. Navodno ispravno sve,kada sam namontirao razocarenje ne vrti brojcanik :( a zbog njega sam ga i uzeo.

Slika

Slika

Slika

Slika
Prvo paljenje posle zime,zaverglam ga i on upali al na tri klipa. Radio je tako par sekundi i onda detonacija. Prvi i jedini put od kada je kod mene je detonirao i pokidao crevo na usisnoj grani. Zalepio sam ga trakom a to me strasno nervira. Ako neko ima da proda to crevo neka se javi,prevrnuo sam sve oglase na netu i nema ga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 15 Apr 2017 21:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
Super izgleda auto , ja bih samo osvežio branike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 15 Apr 2017 23:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Auto je izgledao super,sad vec ima da se radi na njemu. Udario sam suvozaceva vrata a i malo je izbledela boja. Kad se steknu uslovi rekorder ce ici na farbanje,ovaj put se farba ceo. Branici jesu izbledeli,nisam hteo da ih farbam pre ili kasnije ta farba bi pocela da se ljusti pa bi onda to bas bilo ruzno. Na desnim vratima su mi i lajsne ostecene,verovatno cu gledati da nabavim druga vrata kad dodje vreme za farbanje.
Najveci problem mi stvaraju keder gume na vratima,stare su se pokidale. Kupio sam neke zamenske al ne rade posao,na zadnjim vratima ulazi voda u kabinu kada se vozi po pljusku a inace svira vetar na sve strane.
Ako neko zna kako da resim problem sa tim gumama neka pise. Posle praznika skidam rezervoar da ga operem,pumpu sam nabavio. Montiram sva nova creva. Hocu da ga osposobim da radi na benzin. Sto se tice motorne instalacije sve je na svom mestu,al ce mi ipak trebati par saveta. Zanima me na koji nacin su se iskljucivale benziske dizne kada prebaci na plin. Slikacu sve detaljno ispod haube. On je palio na benzin i kad se doda gas prebacivao je na plin. Ja sam taj isparivac izbacio i ubacio mu obican vakumski sa onim crvenim dugmencetom za doziranje plina. To odlicno vunkcionise al sad imam viska zica,i onu neku elektroniku pod haubom. Slikacu sve sto mi nije jasno pa cu postaviti konkretno pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 17 Apr 2017 07:36 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
ubaciš relej na vod koji ide na benzinsku pumpu. na špulnu dovedeš plus /+/ sa prekidača za plin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 18 Apr 2017 15:06 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Evo dve zanimljive iz 2012-te godine. Zaglavio sam u snegu pa je auto prenocio u kanalu pored puta. Toliko je duvao vetar da se sneg svuda zavukao. Bilo ga je i u kabini. Kad sam otvorio haubu imam sta da vidim.
Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 18 Apr 2017 23:12 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2015 15:45
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: Miroslav
Opel: rekord e1
Garaza: pogledaj
Hm,vrlo zanimljiv nacin za čišćenje motora :ludilo: inače odličan primerak,čuvaj ga,malo ih je ostalo :ok:

_________________
Wir leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 24 Apr 2017 01:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Čuvam ga koliko je to moguće,uglavnom nije garažiran posto se ne izlazi iz njega svaki dan se vozi.
Sad preko zime je imao čast da bude garažiran pošto nije bio u voznom stanju.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 03 Sep 2017 21:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Dali neko zna gde se moze nabaviti nov set kvacila za rekorda? Zvao sam prodavnice,trazio po internetu i nisam nigde nasao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 03 Sep 2017 23:30 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2015 15:45
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: Miroslav
Opel: rekord e1
Garaza: pogledaj
Za tvoj model ide set od omege 1,8i,nisam siguran da odgovara od CIHa.potrazi u 'Lamela' N.sad

_________________
Wir leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 04 Sep 2017 17:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Zvao sam danas Albina "lamelu" nema kvacilo za rekorda. E sad ne znam dali kad zovem i raspitujem se da tražim set kvačila za omegu ili za rekorda. Čim spomenem reč rekord odgovor je nemamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 04 Sep 2017 21:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2015 15:45
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: Miroslav
Opel: rekord e1
Garaza: pogledaj
Traži za omegu 1.8i,ja ću ti proveriti u "Slavija auto" sutra,pa ako ima javim na pp.pozz

_________________
Wir leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 08 Sep 2017 15:22 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Set kvačila sam nabavio. Sad mi trebaju vrata vozačeve i suvozaceva i lajsne za sva vrata.
Sinoc sam slikao rekorda na odmaralište Hrvatskog auto puta i posle dva sata razočarenje. Divlja svinja je natrčala na rekorda i upropastila mi je levu stranu. A baš je bio lep.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 08 Sep 2017 16:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Trenuto auto ovako izgleda ☹
Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 09 Okt 2017 20:36 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Rekorda sam odvezao kod limara,u potrazi sam za lajsnama vrata. Ako neko ima neka javi,hitno mi je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 10 Okt 2017 08:23 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2011 20:20
Postovi: 536
Lokacija: subotica
Ime: Igor
Opel: Rekord 2.0 S
Garaza: pogledaj
Svaka cast druze na autu.Ja sam sada sve te lajsne bacio sa e2 :((( bas steta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 21 Okt 2017 14:52 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Za sad ispeglana i ofarbana vrata. Kompletno sredjivanje limarije sam odložio za prolece. Zamenio sam set kvacila I semering radilice. U problemu sam delova za rekorda nema nigde i to malo sto je nekome ostalo je precenjeno. Za sad vozim ovako pa cu videti sta cu. Za kompletno sredjivanje limarije I farbanje treba mi oko 800 evra. Sto se mehanike tice treba mi nosac menjaca,solje amortizera,crevo usisne grane. Pitao sam ne puno mesta I odgovor je isti nema nista. Tako da verovatno necu puno ulagati u rekorda. Potreban mi je auto koji je ispravan i pouzdan. On je za sad ok I vozi se svaki dan al ga polako grize zub vremena i bez novih delova nema mu spasa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 21 Okt 2017 15:07 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Napravicu spisak delova koji su mi potrebni pa ako neko nesto ima neka ponudi.
1.Crevo od protokomera do usisne grane
2.Nosac menjaca (menjac je sa 5 brzina)
3.Lajsne za sva vrata i kratka lajsna prednjeg levog blatobrana
4.levi far I leva stop lampa
5. Poklopac levog zvucnika na instrument tabli
6.Svetlo kabine
7.zupcasti kais razvodnika paljenja
8.Solje prednjih amortizera
9.Keder gume za sva vrata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 28 Okt 2017 08:09 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2011 20:20
Postovi: 536
Lokacija: subotica
Ime: Igor
Opel: Rekord 2.0 S
Garaza: pogledaj
Imas delova na ebayu ili jos bolje na https://www.edelschmiede.com/shop/. Tu ja nabavljam sebi delove. Ali cujemo se u PM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 15 Jan 2018 01:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Pribavio sam ultrazvucnu kadicu,simulator rada dizni i manometar za merenje pritiska goriva. Planiram da ga osposobim na benzin da radi. Pumpu za benzin imam ispravnu. Najvise me brine dali ce dobijati struju na dizne. Probao sam neku staru diznu kad joj dam struju cuje ce da klikce a ove kod mene na rekordu su totalno zapekle. Ako ne uspem da ih ozivim dali mogu dizne od nekog drugog opela da ubacim? Za pocetak mi je bitno samo da upali na benzin a kasnije bi to detaljnije sredjivao.
Ako ne dobijem struju na diznama gde da trazim problem? Sve zice pod haubom su na broju nista nije pokidano,u kabini sa desne strane kod suvozaca mu se nalazi neka elektronika kompjuter ili tako nesto.
Nevezano za ovo nabavio sam farove i stop lampe,resio sam problem sa keder gumama sad ne duva i ne prokisnjava. Ako uspem da ga ozivim da radi na benzin icice i na detaljno sredjivanje limarije i farbanje. A operacija ne uspe necu nista vise ulagati. Sa plinom stalno problemi muka mi je od njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 15 Jan 2018 15:38 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
ako u kabini imaš prekidač za prebacivanje ( plin - benzin ), proveri prvo njega da li je ispravan , zatim releje .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 15 Jan 2018 17:15 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Imam taj prekidac. Pumpu cu za probu povezati direktno da iz kanistera vuce benzin. Skinuo sam dizne ubacio sam ih u kadicu da se malo krčkaju da cu posle promeniti tecnost i spojiti dizne na simulator.
Za sad me samo brine dali dolazi struja do dizni. Ako to bude uredu trebao bi da upali a ako se javi sledi skidanje i pranje rezervoara nova creva...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 17 Jan 2018 00:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Dizne sam ocistio jedva,sve sredjeno kako treba al da upali nece. Ne dolazi struja do dizni. Raskopcao sam plinsku instalaciju koja je sluzila da gasi benzinske dizne dok radi na plinu al nista se ne desava.
Pumpu sam povezao direktno na akumulator a benzin vuce iz flase. Proverio sam i struju za pumpu daje kada motor radi. Ne znam vise gde da gledam i sta da mu radim.
Pritisak goriva je bas kako treba 3 bara al regulator bi se mogao zameniti poceo je da pusta benzin na vakumu membrana je popustila.
Sutra cu jos malo da pogledam te zice mada sumnjam da cu uspeti da resim problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Rekord 1.8i
PostPoslato: 17 Jan 2018 16:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Nisam nasao problem,varnicu imam na plin radi al na benzin nece ni da se javi. U motornom prostoru sa vozaceve strane mi je relej pumpe za gorivo,on radi da struju pumpi kad verglam ili kada radi na plin al vidim da je neko njega lemio i popravljao. Dali taj relej ima neke veze sa diznama i njihovom strujom?
Sonda na auspuhu mi nije skopcana iscupale su se zice iz nje mozda ona nesto zeza?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs