Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 12:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 17 Nov 2008 23:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Evo imam jedno pitanje za ljudi koji se razumeju u muziku,koji imaju iskustva na ovom polju,cuo sam mnogo misljenja i sva su drugacija,pa evo da pitam ovde ako se neko stvarno razume..

Sta je bolje,tj. sta ce jace-kvalitetnije svirati

Alpine S Type 17 zvucnici 50w rms osetljivost 92DB na pojacalu tipa 2x65wrms 4 ohms

ili

Alpine R Type 17 zvucnici 100w rms osetljivost 87DB na pojacalu tipa 2x12wrms 4 ohms..

NAPOMENA:UREDJAJ MI IMA 4V IZLAZE POJACALA

Kada sam pitao ljude iz Sky-a oni su mi odgovorili sledece: U globalu gledano, preporucuje se da nominalna snaga (RMS) pojacala, na odgovarajucoj omazi i voltazi (koja je takodje veoma bitna, jer snaga pojacala je znatno veca na 14V nego na 12V napona na akumulatoru) bude priblizno jednaka nominalnoj snazi zvucnika, ako ne i za nijansu manja. U ovakvim slucajevima, distorzija koja se javlja na zvucniku je minimalna a iskoriscenje samog pojacala i zvucnika maksimalna. Naravno da se zvucnik moze spojiti i na jace pojacalo, ali tada ce, skoro sigurno, zvucnik "trpeti" vise i samim tim krace trajati.

Kratko, moj odgovor, pojacalo snage 2x100W RMS na 4 ohma pri naponu od 14.4V, i pomocu EQ na pojacalu nastelovati zvuk po zelji.


E sad sa druge strane sam pa cuo misljenja da se npr S Type od 50wrms treba terati sa pojacalom od 100 rms-a,a R Type od 100 rms,se treba terati sa duplo jacim pojacalom dakle 2x200 rms..

Ove dve izjave su dakle bukvalno CRNO I BELO.. Totalno suprotne.. Jedna kaze nikako jace,druga kaze nikako slabije..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 00:02 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
Ti R type trpe boga oca, znam da je tako za wufere ne znam za sisteme. Onaj 12" type R zvucnik bez problema se za svaki dan vozi na 1000w RMS

U principu ja gledam ako imas zvucnike od 50wrms stavis ih na pojacalo od tipa 75wrms i pevaj. Bolje da ima vise snage nego manje pa da dodje do distorzije. Ako ti je pak prejako i ako probija lako ces smanjiti preko Gain i Front-Back podesavanja ;)

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 00:41 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Pa da,ali me tu najvise buni osetljivost.. Za 3 db je potrebna duplo veca snaga pojacala,a ovde S Type ima 92 a R Type 87.. Da ne pricamo da je R Type duplo snazniji..


Poslednji put menjao TheeyaN dana 18 Nov 2008 00:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 00:51 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
u teoriji da... pa da zato i trpe ti TypeR toliko :D

ja bih uzeo R, pojacalo 2x100-120 i pevaj ;)

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 01:04 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Pa to 100-120 uopste i nije problem :) To sam i planirao :) Samo pitam da li bi to jace sviralo ili S Type na 70..

Zato sto je S duplo slabiji,ali ima mnogo vecu osetljivost,pa bi i ne toliko jako pojacalo vozilo extra,dok je R snaznije po rms-u ali manja osetljivost..

Sve me to buni i zbunjen sam :D

Znaci ti mislis varijanta sa R zvucnici ce jace svirati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 02:00 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2007 00:12
Postovi: 279
Lokacija: Cacak
Ime: Srecko
Opel: Astra G 1.6 16v
Prvo to sto pricaju je laz cista i garantujem da ce zvucnik pre da strada na slabijem pojacalu nego na jacem. Imao sam R wufere dva komada ti wuferi ne mogu da trpe mnogo mislim mogu na kratko a na duze periode hoce da se osete i to fino ali sve je to normalno mora malo da obgori :D ja moje prednje od 60w rms teram sa 2x100rms dok wufer ganjam dosta iznad 2.5kW. Ja znam decka kome su Rovi zvucnici 17ke prsle na pojacalu 4x50rms znaci 2 para na tom pojacalu su prsla jer prvo dosta njih ne vodi racuna a drugo malo pojacalo napreze se i dovoljno je nekoliko pogresnik signala cak i jedan da to pocne da trokira i da ulazi u klip. Po meni najbolje resenje je da skupis kintu i kazes imam toliko para sta da uzmem, alpina nije svemoguca odma da ti kazem na njihovom famoznim Type X wuferima na vecim snagama se odlepljuje membrana tako da i dalje tvrdim da alpina nije jedina da ima mnogo boljih firmi ali ne malo boljih nego mnoooogo boljih od nje za cak pristojniju sumu novca moze raditi veoma fino. I nemoj samo gledati osetljivost nije sve u njoj...

_________________
AMK Fire Blade & dB Team HAMSTERS
151.6dB


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 09:45 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Pa znam ja to,ali brat mi ''diluje'' Alpinu hee hee,tako da sve imam po nabavnim cenama+reklama za firmu.. Da su prodajne cene ne bi ni pomislio na Alpine,a ovako jos i moze da prodje =)

Dobar si mi savet dao,najbolje je da prestanem da se opterecujem tim stvarima kad uopste nemam para,nego prvo da vidim da sakupim lovu pa cu onda lako..

Inace smesna stvar je to da dva R TYpe 12'' woofera kostaju manje nego jedan 15''..

I na kraju pitanje-do koje snage su dovoljni kablovi od 35mm2?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 11:18 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2007 00:12
Postovi: 279
Lokacija: Cacak
Ime: Srecko
Opel: Astra G 1.6 16v
Meni su 35kvadrata bili kablovi na 1.5kW ali problem je u tome sto su bili Rockford Fosgate kablovi iz Power serije :D

_________________
AMK Fire Blade & dB Team HAMSTERS
151.6dB


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 11:21 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
Sta ti planiras od muzike?

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 12:17 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2007 00:12
Postovi: 279
Lokacija: Cacak
Ime: Srecko
Opel: Astra G 1.6 16v
Ma cuti, vidis da nije bazdaren :D

_________________
AMK Fire Blade & dB Team HAMSTERS
151.6dB


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje za ozvucenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 12:21 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
TheeyaN je napisao:
I na kraju pitanje-do koje snage su dovoljni kablovi od 35mm2?

Mislim da su malo preterali, tj. da moze i sa tanjim, ali to je to odprilike, pojacalo do 100A
Slika

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 14:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Kakve informacije imate vi o Magnatovim pojacalima? Sada bas gledam cenovnik,i tipa pojacalo u bridge-u koje daje 2x130 rms na 4 ohma kosta tipa 9600 dinara..

Cuo sam ljude da pricaju da je Magnat dobar,kao ima toshibino napajanje,dobre struje ne znam ni sam koje su izraze upotrebljavali.. Uglavnom kazu da su dobri,kvalitetni.. A onda ne shvatam ovu smesnu alpinu,koja na istu snagu ima po vise puta skuplja pojacala..

Oni valjda za 4x100 rms naplate 600 eura,a magnat 4x110 na 4 ohma kosta oko 200 e..

A isto gledam da i Fosgate ima jos paprenije cene od Alpine..

Pa se razmisljam koliko je bolje alpinino pojacalo koje daje 4x100 od Magnatovog koji daje 4x125..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 14:37 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
SRKI032 je napisao:
Ma cuti, vidis da nije bazdaren :D



Ja mislim da je Nezki tebe pitao..

A ako se pitanje odnosilo na mene,ja iskreno razmisljam u prednjim i zadnjim vratima Alpine R Type zvucnike,a u gepeku 2 R Type 12'',ili pa jednu 15''.. Uredjaj 9884 tri 4V izlaza

E sad ne znam da li bi morao da radim dampiranje i prednjih i zadnjih vrata ili je dovoljno samo prednja,i da li su dovoljne one bitumenske ploce sa kojima ste radili u HOW TO,ili je pa potreban onaj materijal koji kosta 100 e za 2 vrata..

Mada lepo kaze Srki,nisam ja bazdaren :) Pitanje je sta ce od svega biti,mozda cu samo prednje zvucnike menjati a zadnje ostaviti ovaj S Type da ide preko HU,nisam jos nista odlucio sto se kaze DEFINITIVNO,zato vas sada i davim ovako :D

Pitao bi ja brata,ali on mi samo kaze: STA SE PALIS,TO TEBI NE TREBA..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 15:52 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
@pojacaloSta znam prilicno su ljudi zadovoljni magnatom, kao tu je u klasi pioneera...

a sto se tice razlike u ceni prosto kao sto si mogao da predpostavis: kolko para, tolko muzike. Pa zasto tipa toyota yaris kosta 14-15.000 kad isto ima motor od ~1000 kubika kao i Yugo koji kosta 4.000 ;)

Ako mene pitas ja bih kupio polovno pojacalo, jer su mnogo bolje cene, a tu nema sta mnogo da se pokvari, a i ne mozes da ne primetis ako nesto ne valja ;)

@zvucnici po meni je najbolje napred sistemi 17cm na pojacalu (mada i ne mora), pozadi neke elipse na zadnoj dasci, u gepeku woof. Nemas potrebe za zvucnicima u zadnjim vratima, mnogo je bolje staviti na dasku

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 16:40 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Pa bas verujem da je najlosije resenje staviti elipse na dasci,zato sto je svrha elipsa snazniji bas (pre svega) a i kada su srednji i visoki tonovi u pitanju ti zvucnici su jednostavno predaleko od prednjih sedista da bi se to culo kako valja,a i naravno postoji rizik da se pocepaju od siline basa koji dolazi iz gepeka,a i prekidaju perfektnost kutije koju proizvodi daska..

Sto se pojacala tice he,mislim da je pomalo glupo uporedjivati jugo sa bilo cime..

ja bih pre napravio poredjenje Mercedesovog A Segmenta i te toyote Yaris,a opet iako je Mercedes po pravilu bolji auto ja ga nikad ne bi uzeo,i uvek bi pre uzeo Yarisa mada to je opet zato sto je mercedes ocajno ruzan hahah :D

Ali mislim da si preterao sa porednjenjem,Magnat se proizvodi u Nemackoj sto u neku ruku garantuje kvalitet.. Magnat,Blaupunkt,Pioneer smatram da je to nekako ujednacena klasa,mozda je malo jaci Pioneer,a mozda i ne..

U svakom slucaju sve je to komercijalno,a ovo za polovna pojacala se slazem sa tobom,to ako nesto ne valja cuje se o'ma,a ako sve radi radice jos dugo dugo,jednostavno nema sta da se sjebe ako su kablovi dobri,instalacija dobra,zvucnici dobri..

Ja sam do sada samo bio u kontaktu sa ljudima koji su uzimali ono klasika od magnata,sa 100 e i pojacalo i woofer,ono najeftinije,zato sam pitao te jace serije pojacala..

Da li bi magnat dobro terao Alpinine zvucnike,to je sustinsko pitanje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 21:18 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
Kakva perfektnost kutije? Ako napravis dobru zadnju dasku od medijapana koja je lepo ucvrscena mozda ti i nece trebati wooferi u gepeku ;) Visoke i srednje zvukove dobijas od kvalitetnih prednjih komponentnih zvucnika, a ovi pozadi gde god da su predstavljaju samo fill-in

mercedes, jugo, ferrari nebitno dao sam ti primer da bi razumeo

dobro ajde to sto se pravi u nemackoj ili ne, ali STA se pravi, paprike ili pojacala, nije bitno samo KO pravi vec i sta i sta stavlja u to pojacalo

opet postavljas bzvz pitanja KOJI magnat imaju 50 pojacala, zavisi od toga najvise. U principu odgovor je da, dobro bi gurao isto kao i svako drugo pojacalo slicnih karakteristika

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 18 Nov 2008 21:41 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Apsolutno se slazem sa tobom za ovo paprike i pojacala hee hee :)

Ali dobro,i ti i ja znamo da te nemacke firme koje se bave tehnikom moraju da imaju one tuv certifikate,ili kako se to vec zove,koji garantajuju kvalitet..

Sto se pojacala tice,licno sam mislio na sledeca:

Za zvucnike ako menjam sva cetiri ovo pojacalo http://www.magnat.co.rs/index.php?pg=amplifierd&mod=2 ILI http://www.magnat.co.rs/index.php?pg=amplifierd&mod=12

a ako menjam samo prednje http://www.magnat.co.rs/index.php?pg=amplifierd&mod=9 u bridge-u 2x130rms na 4 ohma ILI http://www.magnat.co.rs/index.php?pg=amplifierd&mod=16 2x150


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 19 Nov 2008 02:51 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2007 00:12
Postovi: 279
Lokacija: Cacak
Ime: Srecko
Opel: Astra G 1.6 16v
Uf ne znam sta da ti kazem, prso si kao zadusna oblanda :D nego vidi ti sta i kako i reci do koliko para bi dao za sve to, drugar ce u skorije vreme staviti u astru istu kao tvoju 1 komada dd 1512 znaci nije osnovna serija nego bolja isto rucni rad, 450w rms snimicu pa ces videti kako radi...

_________________
AMK Fire Blade & dB Team HAMSTERS
151.6dB


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je bolje resenje?
PostPoslato: 19 Nov 2008 09:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
E dogovoreno :D Bas me zanima sta i kako :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs