Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 16:29

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Insignia - parking senzori (invalid component install)?
PostPoslato: 03 Jan 2021 19:52 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Okt 2020 19:36
Postovi: 6
Lokacija: Postojna
Ime: Mario
Opel: Insignia 2.0 CDTI
Pozdrav svima,
eh ovako. Postavio sam nove parking senzore na avto (Opel Insignia sporttourer 2010). Kada sam kupio auto zadnji senzori uopste nisu postojali, tacnije mjenjan je zadnji branik i nisu postavljani novi senzori. Onda sam skinuo branik i vidio da ima kabal da se prikljuce senzori, tacnije ulaz za kablove. Kupio sam polovne ispravne kablove, probusio branik, kupio nove senzore preko Autodoca (https://www.autodoc.si/ridex/8120740). Prije svega toga provjerio preko Opcoma (diagnostike) sta je problem. Obrisao sam greske onda su tada radili samo prvi, znaci prvi rade, kada prebacim u rikverc odma izbaci gresku na kontrolnoj tabli da servisiram parking senzore. Kao sto sam gore napisao, sve sam to uradio namjestio i nista se nije promjenilo. Otisao sam na diagnostiku i kada sam provjerio kakve su greske izbacilo mi je da sva cetiri senzora ne odgovaraju tacnije invalid component install. Sto znaci nevazeca instalirana komponenta. Eh sada na njihovom sajtu je pisalo da je to za Opel Insigniju sto na kraju i jest bilo jer se slazu polovi za ubacivanje senzora na kabal.... Ima li iko ikakvo rjesenje. Btw kada obrisem greske sve kao prije, rade prednji i kad ubacim u rikverc ponovo pokaze gresku i nista ne radi.... bilo bi od velike pomoci da mi neko pomogne ili dadne neki predlog...
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Insignia - parking senzori (invalid component insta
PostPoslato: 10 Maj 2021 17:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 17 Okt 2020 14:03
Postovi: 8
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Opel InsigniA
cao druze ,
da li si resio probelm


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs