Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H 1.7cdti Radio
PostPoslato: 05 Okt 2019 22:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Sep 2019 21:48
Postovi: 3
Lokacija: Trebinje
Ime: Opel Astra
Opel: Opel Astra 1.7
Pozdrav svima,

Imam problem vec vise od pola godine sa Opel Astrom H 1.7 74kw 2008, naime desi mi se da preko noci izvuce struju, mjerio sam ampemetrom i izvlacio sam osigurace redom, nasao sam da mi radio izvlaci struju i redvno sam ga uvece izvlacio i iskljucivao prekidac od radia i akumulator ujutru normalan.
Altenator je uredu i sve ostalo.
Inace imam ovaj radio i BID displej

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.7cdti Radio
PostPoslato: 06 Okt 2019 09:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2013 14:04
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: ivan
Opel: Astra GTC
Meni je takodje radio izvalicio struju ali jedino ako je pre toga bio u test modu. Desavalo mi se tako jednom - dva puta godisnje da totalno isprazni akumukator, nisam tome pridavao neki znacaj jer sam odmah posle toga isao i kod elektricara i na ispitivanje akumulatora i svi su mi govorili da je sve ok sa autom. Onda prosle godine se kad mi se desilo poslednji put sam se zainatio da otkrijem sta je u pitanju i samim tim problem sam intenzivirao jer sam svaki put sam ulazio u test mod da pratim parametre i time svaki put auto dovodio u stanje da mi izvlaci struju.
Ponovo ispitivanje akumulatora i elektricari nisu nista nasli, pa sam uzeo novi aku. onda i multimetar i nasao na netu par nacina kako da se proveri parazitski napon i na kraju resio problem.
U potrazi za resenjem ovog problema tad mi se javio jedan momak iz Čačka (ovim putem ga pozdravljam ako cita ovo) sa istim problemom, njegova frustracija kontam da je bila jos veca jer je astru uzeo novu iz salona i od pocetka je imao ovaj problem koji nisu umeli da mu rese, namenjao se akumulatora i vise nije znao sta da radi dok nismo i kod njega potvrdili ovu pricu.
Na kraju sam i zamenio radio/displej ne zbog ovoga jer vise nije problema kad smo otkrili uzrok, jer trebalo je samo pripaziti da ne ugasis /ostavis auto ako si prethodno ulazio u test mod tj ako jesi da ponovo upalis i ugasis.




Sent from my LG-H990 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7cdti Radio
PostPoslato: 06 Okt 2019 10:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Gorane izvadi cd iz radia.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7cdti Radio
PostPoslato: 06 Okt 2019 13:01 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Problem je do radija,te prve serije do 2007 su imale problem s radiom u smislu da izvlace struju i nema resenja sem zamene a tvoj radio je 2006


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7cdti Radio
PostPoslato: 08 Okt 2019 08:39 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Sep 2019 21:48
Postovi: 3
Lokacija: Trebinje
Ime: Opel Astra
Opel: Opel Astra 1.7
Kakva su vasa misljenja da se radio prespoji na kljuc? Jer zamjena radia i displeja nije bas jeftina..
I prosle godine sam mjenjao akumulator i sad imam marka Topla 66Ah da li je on dovoljan za ovo auto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7cdti Radio
PostPoslato: 08 Dec 2019 20:52 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Dec 2019 22:09
Postovi: 24
Lokacija: Pozega
Ime: Nikola
Opel: Astra H 1.7 cdti
Da ne otvaram novu temu, pitao bih ovde. :)

Astra koju sam kupio ima fabricki radio(ubacen na placu, ali od druge astre), i rekao mi je lik da nije povezana sa bordom, tj da mora da se kodira.
Kada dam kontakt on mi lepo iscita autonomiju goriva, radio stanicu i td, ali posle par trenutaka se pojavi `display salva` i tako ostaje.

Da li je dovoljno samo to `kodiranje` ili ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7cdti Radio
PostPoslato: 08 Dec 2019 21:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Mora da se upari s displejom a to znaci da se izvadi,odnese u neki servis koji se bavi time i to kosta oko 50e


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7cdti Radio
PostPoslato: 08 Dec 2019 21:41 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Dec 2019 22:09
Postovi: 24
Lokacija: Pozega
Ime: Nikola
Opel: Astra H 1.7 cdti
Aii lebac ti.. :D 50e.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7cdti Radio
PostPoslato: 12 Maj 2020 12:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
navi je napisao:
Meni je takodje radio izvalicio struju ali jedino ako je pre toga bio u test modu. Desavalo mi se tako jednom - dva puta godisnje da totalno isprazni akumukator, nisam tome pridavao neki znacaj jer sam odmah posle toga isao i kod elektricara i na ispitivanje akumulatora i svi su mi govorili da je sve ok sa autom. Onda prosle godine se kad mi se desilo poslednji put sam se zainatio da otkrijem sta je u pitanju i samim tim problem sam intenzivirao jer sam svaki put sam ulazio u test mod da pratim parametre i time svaki put auto dovodio u stanje da mi izvlaci struju.
Ponovo ispitivanje akumulatora i elektricari nisu nista nasli, pa sam uzeo novi aku. onda i multimetar i nasao na netu par nacina kako da se proveri parazitski napon i na kraju resio problem.
U potrazi za resenjem ovog problema tad mi se javio jedan momak iz Čačka (ovim putem ga pozdravljam ako cita ovo) sa istim problemom, njegova frustracija kontam da je bila jos veca jer je astru uzeo novu iz salona i od pocetka je imao ovaj problem koji nisu umeli da mu rese, namenjao se akumulatora i vise nije znao sta da radi dok nismo i kod njega potvrdili ovu pricu.
Na kraju sam i zamenio radio/displej ne zbog ovoga jer vise nije problema kad smo otkrili uzrok, jer trebalo je samo pripaziti da ne ugasis /ostavis auto ako si prethodno ulazio u test mod tj ako jesi da ponovo upalis i ugasis.


@navi Svaka ti cast za ovo, resio si mi problem ... Isti slucaj sa Radiom imam samo sto je moj radio 2008 god a isto je model Delphi Grundig... Znaci i posle 2006tog godista isti se problem javlja kod radija da hoce da izvlaci struju... Skidao sam mu i CD unit i stavljao i vadio CD u njemu ali nista nije pomagalo... Ne bih se setio nikad za ovaj testmode... Taman sam se pomirio sa time da kupujem drugi Radio i onda procitah ovo tvoje i zaista i kod mene isto ako se ne ulazi u Test Mode ne izvlaci struju.... Ako udjes u test mode i posle ne izadjes isprazni Akumulator za 4-5 dana ako stoji auto.... Mesec dana sam se zezao sa ovim testiranjima.... Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7cdti Radio
PostPoslato: 14 Jul 2023 06:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Apr 2019 19:10
Postovi: 8
Lokacija: PRIJEDOR
Ime: dragan
Opel: astra g, karavan 2000 g.p
Pozdrav.Nedavno sam kupio astru h. I trazio kako da vidim temp motora u skrivenom meniju? Nasao. Ali sam ugasio auto ne izlazeci iz menija. Nisam vozio 3 dana i da upalim - nece. Kupim drugi akumulator. Zamjenim kad procitam sto si napisao za isti slucaj. Pitanje kad ugasim auto a ostane na prikazu temp , da li je dovoljno odmah upaliti i ugasiti auto? I tako izaci iz tih potrosaca ili ima neki drugi nacin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7cdti Radio
PostPoslato: 14 Jul 2023 11:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2022 20:28
Postovi: 19
Lokacija: Kragujevac
Ime: Miloš
Opel: Astra H GTC
lackyluser je napisao:
Pozdrav.Nedavno sam kupio astru h. I trazio kako da vidim temp motora u skrivenom meniju? Nasao. Ali sam ugasio auto ne izlazeci iz menija. Nisam vozio 3 dana i da upalim - nece. Kupim drugi akumulator. Zamjenim kad procitam sto si napisao za isti slucaj. Pitanje kad ugasim auto a ostane na prikazu temp , da li je dovoljno odmah upaliti i ugasiti auto? I tako izaci iz tih potrosaca ili ima neki drugi nacin?

Test mode možeš da ugasiš na isti način na koji si i upalio


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs