Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:52

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Daljinsko zakljucavanje
PostPoslato: 23 Maj 2012 21:06 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Maj 2012 17:16
Postovi: 22
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dj.V.
Opel: Zafira 2.0 di
Radi se o Zafiri 2001 god. Kupio sam je skoro i polako poceo da sredjujem sitne nedostatke pa tako krenuh i na daljinsko zakljucavanje koje ne radi. Kupio sam novu bateriju, zalemio nosac baterije u kljucu i promenio mikroprekidac za zakljucavanje. Sada kljuc radi, kada stisnem i drzim taster "otkljucavanje" diodica jednom zasvetli, a kada stisnem i drzim taster "zakljucavanje", diodica blinka oko 10-ak puta dok ga drzim i onda prestane. Da li su to simptomi ispravnog kljuca? Citao sam negde da se posle zamene baterije u daljincu, mora izvrsiti kodiranje kljuca i to tako sto se stavi kljuc u bravu i da kontakt, zatim se stisne taster za zakljucavanje i drzi se dok se centralna ne aktivira (zakljuca-otkljuca). Probao sam to, ali se nista ne desava ni nakon 30-ak sekundi. Ima li neko predstavu sta treba da se uradi da bi daljinska kontrola proradila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Daljinsko zakljucavanje
PostPoslato: 23 Maj 2012 22:21 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2010 00:08
Postovi: 1116
Lokacija: Kos.Mitrovica,Negotin
Ime: Dusan
Opel: omega B
Garaza: pogledaj
huhh trebalo bi da proradi kad das kontakt i zadrzis zakljucavanje.
Kod mene je tako proradila na Omegu.
E sad . .. . Prodaj da skines klemu sa automulatora par minuta pa probaj opet ovo gore napisano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Daljinsko zakljucavanje
PostPoslato: 24 Maj 2012 19:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Maj 2012 17:16
Postovi: 22
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dj.V.
Opel: Zafira 2.0 di
Zaboravih napisati da sam probao i sa skidanjem klemne... Ali problemima nikad kraja... Juce skinem onu plastiku kod suvozacevih nogu da pogledam kakav je modul za centralnu, otkacim ga sa konektora, vratim i sve ok... Medjutim danas nece da mi zakljuca sva vrata. Zakljuca vozaceva, gepek i poklopac za gorivo, a ostala ne reaguju... Sta li sam sad sj.b'o? Da li ima neko semu centralnog zakljucavanja?

<< Centralna u medjuvremenu proradila sama od sebe :banghead: , ali daljinsko nikako da napravim >>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Daljinsko zakljucavanje
PostPoslato: 25 Maj 2012 16:33 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Maj 2012 17:16
Postovi: 22
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dj.V.
Opel: Zafira 2.0 di
.... i ponovo ne radi... :jaoo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Daljinsko zakljucavanje
PostPoslato: 13 Jun 2012 15:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2012 11:07
Postovi: 9
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Nenad
Opel: Vectra B 2.0 DTI 2001. god Y20DTH
Ako neće daljinac da se "reprogramira" onako kako si napisao u prvom post-u, moraš ga programirati preko dijagnostike. Može OpCom.
Inače normalno je da LED (na daljincu - ključu) zasvetli samo jednom pri otključavanju, a više puta (ako držiš) pri zaključavanju.
Možeš da proveriš da li ključ emituje radio signale: Uzmi neke PC zvučnike plastikanere (što lošijeg kvaliteta, jer oni nisu imuni na smetnje i šumove) uključi ih i napanji do kraja, ključ prinesi aktivnom zvučniku (onaj u kome je pojačalo, tj. na kome su komande za pojačavanje i sl.) i pritiskaj tastere ključa. Uz malo sreće i eksperimentisanja, naći ćeš položaja u kome se lepo čuje signal koji emituje ključ. Probaj sa nekim ispravnim ključem da provališ kako to treba da zvuči i da nađeš položaj pa onda probaj sa svojim.

Ako zaključiš da ključ emituje signal - onda OpCom i programiranje. Ako ne emituje - onda je mrtav, džaba što LEDovka svetli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Daljinsko zakljucavanje
PostPoslato: 14 Jun 2012 06:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Maj 2012 17:16
Postovi: 22
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dj.V.
Opel: Zafira 2.0 di
Slazem se sa tobom... Ali kako da proverim prijemnu jedinicu jer, kao sto rekoh, auto je skoro kupljen i u ko zna kakvom je stanju ta jedinica i da li je uopste ispravna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Daljinsko zakljucavanje
PostPoslato: 14 Jun 2012 13:33 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2012 11:07
Postovi: 9
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Nenad
Opel: Vectra B 2.0 DTI 2001. god Y20DTH
Opet se svodi na OpCom. Ako ne može da se programira ili prijavi grešku moguće je da je prijemna jedinica u kvaru. U tom slučaju mogu da ti preporučim dobrog majstora u Zr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Daljinsko zakljucavanje
PostPoslato: 15 Jun 2012 13:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Maj 2012 17:16
Postovi: 22
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dj.V.
Opel: Zafira 2.0 di
Verovatno mislis na Boom? Ne znam ni da li mi se isplati to raditi?! Da li si upoznat koliko kosta to kodiranje ako je samo to u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Daljinsko zakljucavanje
PostPoslato: 17 Jun 2012 00:26 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2012 11:07
Postovi: 9
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Nenad
Opel: Vectra B 2.0 DTI 2001. god Y20DTH
Ne, nisam mislio na taj servis. Centrala (prijemna jedinica) retko crkava kod opela. Ovo kodiranje je 5 minuta posla a koliko će ti naplatiti - zavisi od majstora (umeju oni da budu bezobrazni za takve sitnice). Nađi nekog ko ima OpCom i završi to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Daljinsko zakljucavanje
PostPoslato: 28 Jun 2012 23:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 16:18
Postovi: 22
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dragan
Opel: Opel Astra J 2015g 1.4 16v
Pozdrav,javi se na pp,imam opcom a i dovoljno znanja da ti pomognem da resis problem,ako vec nisi!pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Daljinsko zakljucavanje
PostPoslato: 22 Jul 2019 03:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Jul 2019 23:48
Postovi: 5
Lokacija: Smederevo
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra B 1.8 16V, Vectra A 1.7 TD
Pozdrav, stvarno se izvinjavam ako sam promašio temu, ali nebih da otvaram novu samo zbog ovoga. Treba da ubacim naknadno daljinsko zaključavanje u Vektru A. Sve oko šeme mi je jasno, sem jednog detalja. Za povezivanje na motorić piše up i down, to je ok, ali treće piše COMMON LINE, tu se povezuje žuta i žuto/crna. Šta tačno označava COMMON LINE :D, plus, minus :)? Ovo je prva opcija sa slike.

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs