Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 10:27

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: CD 30 mp3 dekodiranje?!
PostPoslato: 02 Okt 2014 01:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Mar 2011 01:26
Postovi: 76
Lokacija: Bgd
Ime: Nikola
Opel: Astra H 1.9 cdti,74kw 2007. god.
E,ovako momci,danas smo konacno nasli cd30 mp3 iz 2010. god koji je bio cini mi se u nekoj zafiri.
Sad me zanima ovi neki su sve kao pokusavali da to dekodiraju,ali slabo.
Mogu uci u bord i tim rukovati,ali radio nece tj. pise radio safe,sta je to i kako resiti?
Da li uopste moze u astru iz 2007.,radio koji je 2010.,mada po svemu su isti,nema logike da nece?
Ako neko zna resenje ili ako imate na PP da mi date nekog ko to resava (kontakt tog),a da nije mnogo skup i da je u BGD? ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD 30 mp3 dekodiranje?!
PostPoslato: 02 Okt 2014 01:57 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
nadji na netu i vidi imaju tamo neka sranja i gluposti uneses seriski broj playera i on ti izbaci kod,kad je na kontaktu i ostalo,bar je kod mene tako na kasetasu na astri,drzim dugme za paljenje i AS i onda mi iskoci unos koda,ukucas kod(kucas ga na 1-2-3-4 tipke,i on menja brojeve od 0 do 9 i ponovo zadrzim AS) i on normalno proradi :D nadam se da sam ti malo pojasnio.
eo ti ovde konkretno za BLAUPUNKT
http://www.radio-code.co.uk/blaupunkt-radio-codes.html

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD 30 mp3 dekodiranje?!
PostPoslato: 02 Okt 2014 13:20 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2014 22:22
Postovi: 143
Lokacija: Србија Ниш
Ime: Milan
Opel: Corsa C 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
cd30 je cd30, iz koje god godine da je, u tvoju astru fabricki ide bas taj cd30, e sad problem je taj ako taj radio nije dijagnostikom odjavljen sa prethodnog automobila, sto u 99% jeste tako. To sa odjavljivanjem i prijavljivanjem radia je neka mera zastite uvedena je sa canbas protkolom, konkretno za moju korsu od 2006 god. ne znajuci za to, i ja sam se naso u problemu, jer sam dosta stvari pokusao, i jos uvek nisam uspeo, eno ga radio skuplja prasinu :) resenje je da se iz radia izvadi, odnosno odlemi eeprom memorija i ubaci drugi kod, i da se iz displeja automobila odlemi eeprom i u njega ubaci drugi kod. samo treba da nadjes coveka koji radio to, sto verujem da ce u Bg. da ti bude lakse da nadjes, nego meni u Nisu. Meni je jedan lik koji se bavi time, poslao kod za radio i displej, sad samo treba da nadjem nekog ko ima programator za eeprom i da mi ubaci kod.
Ako ti na displeju pise "display safe" kad upalis radio, a on i dalje peva, onda nije odjavljen i imas problem kao ja, a ako na displeju pise "radio safe" onda treba samo kod da ukucas, ako si ga dobio uz radio, znaci ugasis radio, pritisnes AS dugme i dok ga drzis upalis radio, i AS drzis sve dok ti ne izbaci crtice, gde ces da uneses kod, kao sto ti je i @speedy objasnio.

EDIT: Lepo si napisao da ti pise "radio safe" nisam video :) poseti forume dioda.net i elprog.com ostavices nekom serijski broj radia, i poslace ti kod.

_________________
Neka Vam sreca pokaze put, da ne otkrijete kako zivot boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD 30 mp3 dekodiranje?!
PostPoslato: 02 Okt 2014 14:13 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ja ne verujem o cemu vi pricate :banghead: . I ptice na grani znaju da radio aparati od Astre H na ovamo vise nemaju svoj kod niti dugme as ima ikakve svrhe za kodiranje. Radio se programira s TECH2 uz pomoc security coda (kod imobilajzera) koji je isti i za displej. Dakle, ako se uzme polovan neodjavljen radio, za 50e ima lik koji to uparuje sa displejom ili (komso) idi tako gde sam ti rekao i prosli put pa vidi koliko je kod njih ta akcija. Da si na tom istom otpadu uzeo i displej iz istog auta to bi onda mogao da ugradis u svoj auto bez ikakvog programiranja, dakle samo da montiras i to bi radilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD 30 mp3 dekodiranje?!
PostPoslato: 02 Okt 2014 15:13 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2014 22:22
Postovi: 143
Lokacija: Србија Ниш
Ime: Milan
Opel: Corsa C 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Pa uparuje ga na ovaj nacin na koji sam ja napisao. a to za kod, nisam znao da za astru nema, mislio sam da svi cd30 imaju kod, ali verovatno samo ovi stariji, ipak ti bolje znas.

_________________
Neka Vam sreca pokaze put, da ne otkrijete kako zivot boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD 30 mp3 dekodiranje?!
PostPoslato: 02 Okt 2014 15:39 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Pa na starijim Corsama C, npr, onaj cdr2005 se kodira rucno, od 2005 imas cd30 koji nema svoj kod. Doduse na corsi nema uparivanja s displejom ali na astri h ima :ok:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs