Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 19:01

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pojačalo i woofer(how to) corsa d
PostPoslato: 24 Sep 2014 14:17 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2014 20:26
Postovi: 83
Lokacija: Podgorica
Ime: Mladen
Opel: Corsa D 1.3 CDTI ecoFlex 55kw 5dr
Pozdrav narode, nisam dugo pisao a evo bas juce spojih pojaclo i woofer na fabirčku muziku pa da vam u kratkim crtama opisem kako je to izvodljivo ako vec neko nije do sad.
Kupio sam alpine mr 500 pojacalo i focal woofer za 100€ sa svim kablovima i potrebnim stvarima za spajanje
Naponsi kablovi
Zvucnikovo kablovi
Osigurac
Prekidac za woofer

Sto se tice sprovodjenja kablova za napon od akumulatora do gepeka uradio sam sledece:
1.Skinuo sam ladicu ispred suvozevog sjedista kompletnu, gdje je nalazi filter od klime.Postoji otvor za filter koji je povezan sa motornim prostorom i sa strana je oblozwn sundjerom koji nije lijepljen, jednostavno se kabal koji ide do akomulatora provuce izmedju otvora kuda ide vazduh i sundjera o izlazi kod motora, zatim sam skinuo brisace i keder i provukao kabal pored suvozacevog brisaca i napravio malu rupu koju sam kasnije popunio silikom da se kabal ne bi vidio.
Da bi kabal sproveo da gepeka, skinuo sam plastike iznad bankine suvozaca i sproveo cijelom duzinom do zadnjeg sjedista, kad se zadnje sjediste iza suvozaca obali postoji plastika koje skida tuda je kabal izasao i sproveo sam ga do gepeka.
Imao sam problem da nadjem masu jer je dosta sarafa prefarbano, tako da sam masu nasao u gepeku gdje je saraf koji drzi zadnje sjediste.

Zvucnikove kable sam provukao ispod table gdje su osiguraci i zalijepim izolir trakom da se ne bi vidjeli, i njih sam provukao takodje cijelom duzinom kola skidajuci plastike iznad bankine ali sa vozaceve strane, takodje kroz malu plastiku koja se nalazi kada se obali zadnji sic iza vozaca.

Pobudu sam napravio tako sto sam je spojio na poziciju zadnjeg lijevog štopa.

Prekidac woofera nisam jos stavio ali cu ga vjerovatno staviti gdje si mi prekidaci za svijetla, moze da se probusi sa gornje strane, da moze komotno da stane i ne smeta prekidacima i osiguracima koji sa nalaze iza.

Da naglasim na kraju svega da je potrebni pojacalo koje ima * high level inputs*.
Jedan kanal je samo spojen a rezultat je perfektan, nisam napravio slika, ali mislim da je dovoljno pomoglo, danas cu da pravim osigurac pa cu napraviti tacno slike kuda sam sta provukao.
Uglavnom nije potrebno kupovati drugi cd player( aftermarket one ) jer samim tim gubite komande na volan, i imate veliku rupu u centralnoj konzoli.

Nadam se da je od pomoci, mislim da nista nisam preskocio, kasnije cu praviti slike, kuda sam sta provlacio :)





Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pojačalo i woofer(how to) corsa d
PostPoslato: 24 Sep 2014 21:10 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2014 20:26
Postovi: 83
Lokacija: Podgorica
Ime: Mladen
Opel: Corsa D 1.3 CDTI ecoFlex 55kw 5dr
Prekidac za woofer sam napravio ovdje

Slika
Slika
Slika
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs