Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 20:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: CD player ne radi, podizači pobrljavili
PostPoslato: 10 Sep 2014 21:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Jan 2014 11:43
Postovi: 7
Lokacija: Kragujevac
Ime: mikuža
Opel: Opel Corsa C 1.2
Pozdrav svima,

Da sve strpam u ovu temu.
Opel Corsa 2004. motor 1.2
CDR2005

Dao sam limaru i farbaru da mi srede gepek vrata. Kada sam posle nekog vremena došao po auto, posle dve nedelje, jer se to sve odužilo, da ne pričam sada o tome, dešavale su se čudne stvari.

Prvo, rekao je da je akumulator prazan, pa smo ga palili na kablove. A taj auto je stajao mnogo duže pre toga i upalio je iz prve.
Drugo, CD player ne radi, neće ni da mi pokaže na board-u SAFe da ukucam kodove. Držao sam sve tastere po 10s i ništa. Kdda upalim svetlo, onda svetli onaj krug za uključivanje i isključivanje, tj. za pojačavanje zvuka. Osigurač ispod haube (broj 35) od 5A je u redu.

Drugo, nemam više spoljnu temperaturu na board-u. Samo crtice. Pretpostavljam da nije uključen, pa bih vas molio da mi kažete gde je džek za senzor.

Treće, podizači. Pobrljavili. Pre držim sekund podizač i pustim, on se sam kreće do kraja. Sada neće tako. Drugo, kada izađem iz auta i hoću mehanički da zatvorim prozore, gurnem ključ u bravu i držim udesno, zatvara se samo suvozačev. Pa posle toga sam probao opet, neće nijedan tako mehanički. Pa posle sam probao suvozačev da držim secund i pustio ga i on sam otvorio kako treba. A vozačev ne. Pa opet posle toga probao da držim sekund i pustim i neće da zatvori/otvori sam do kraja ni taj suvozačev.

Šta bre da radim?
Bio sam kod majstora, rekao je da on plaća servis svega toga, ali prekosutra idem na put od 7 dana, hoću da sredim to što pre.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD player ne radi, podizači pobrljavili
PostPoslato: 10 Sep 2014 22:08 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2012 21:45
Postovi: 1067
Lokacija: Ruma
Ime: Milan
Opel: Kadett 1.8 8v
Garaza: pogledaj
koliko sam ja skontao on je skidao kleme sa aku pa je memorija kompa skroz pobrljavila ...

_________________
" Najvaznije je stalno postavljati pitanja ! " Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD player ne radi, podizači pobrljavili
PostPoslato: 10 Sep 2014 22:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Jan 2014 11:43
Postovi: 7
Lokacija: Kragujevac
Ime: mikuža
Opel: Opel Corsa C 1.2
On je držao svetlo upaljeno danima, zato je akumulator bio prazan.
To pravi problem?
Sada je akumulator u podrumu, punim ga. Da stavim bilo koji drugi da drži ... nešto? :D
Mada, već 4-5 sati je auto bez akumulatora.

Razmišljao sam o resetu kompjutera, ako je to nekako moguće. Da stavim akumulator i izvadim glavne, one velike osigurače, i vratim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD player ne radi, podizači pobrljavili
PostPoslato: 11 Sep 2014 14:51 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2012 20:23
Postovi: 289
Lokacija: Београд
Ime: Жељко
Opel: Астра Г
Senzor spoljne temperature je u prednjem braniku sa unutrasnje strane(izmedju hladnjaka i branika)
Sto se tice podizaca,stisni prekidac za otvaranje prozora i zadrzi jos nekoliko sekundi kad se staklo spusti.
Ili ako podizes staklo,samo zadrzi prekidac par sekundi posto se staklo podigne.
To se uvek desava kad ostane bez struje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD player ne radi, podizači pobrljavili
PostPoslato: 11 Sep 2014 17:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Jan 2014 11:43
Postovi: 7
Lokacija: Kragujevac
Ime: mikuža
Opel: Opel Corsa C 1.2
Nisam na vreme pročitao, ali sredili smo sve.
Zvao sam farbara i rekao mu da on odabere električara i da sredim to.

Bilo je potrebno promeniti osigurač u CD plejeru.
To sa prozorom kao što je Боске rekao
Privezivanje senzora na drugom mestu, ne gde je Боске rekao, jer je tu bio povezan.

Sve ukupno 500 dinara, što je možda mnogo, ali mene ne zanima, niti sam hteo da platim, a farbar i električar su prijatelji, pa nek se razduže.

I jeste ovo Korsa, nije Mercedes W221, ali svakako nije to razlog da se auto posle farbanje gepeka ne opere, nego se ostavi u onakvom haosu. Takođe unutra je sada potrebno oprati auto. I nije vraćeno 5-6 žabica na branik i lajsne koje stoje preko rubova, tako da je sve visilo. To su sitnice, ali bodu oči. Ali to je za neku drugu temu i za (ne)preporuku.

Hvala na odgovorima, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs