Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 07 Jun 2024 06:11

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: BC na Astri H
PostPoslato: 16 Apr 2010 01:30 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2009 22:18
Postovi: 49
Lokacija: Kg - Bg
Ime: Marko
Opel: Astra H 1.7CDTi
Uzeh danas Astru H u karavan varijanti (o tome vise sutra kada je slikam i predstavim auto) pa primetih da u autu na kontroli muzike (na tabli) ima oznaka BC, kada kliknem on izbaci nesto tipa "No function" (nisam siguran da li je to ili nesto slicno ali u svakom slucaju prevod znaci da nije u funkciji. Da li je moguce da auto ima dugme za BC, pri tome ima tempomat i tako neke zafrkancije koje su malko redje od proste potrosnje dizela, a da nema zaista prikazivanje podataka za potrosnju. Pitam ovo jer sumnjam i na mozda neki senzor, na kabl ili dzek koji se otkacio ili mozda na pobrljavelu elektroniku. Motor je 1.7 CDTI i 2005. godiste je ako to nesto znaci.



OK, kako dobih odgovor na ovo pitanje na drugom forumu mogu ga preformulisati u "Ko u Srbiji ima Tech2 reader da mi sa dijagnostikom ukljuci merenje potrosnje na BCu?" Koliko to moze da kosta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BC na Astri H
PostPoslato: 18 Apr 2010 14:52 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Apr 2010 20:18
Postovi: 4
Lokacija: Leskovac
Ime: Dusan
Opel: Astra H 1.9 CDTI 16V
BC je Board computer. Moguce da je nesto otkaceno.

_________________
WHO DARES WINS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BC na Astri H
PostPoslato: 19 Apr 2010 23:21 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2009 22:18
Postovi: 49
Lokacija: Kg - Bg
Ime: Marko
Opel: Astra H 1.7CDTi
Ma ne, sve zivo izguglah, BC (naravno da je skracenica od "putni racunar") moze se aktivirati kao opcija pri kupovini auta ako doplatis za tu opciju. Ja sam auto kupio polovan i on to nije imao aktivirano. Treba mi neko da ukljuci ovu opciju kao sto se jos neke mogu ukljuciti kod dijagnosticara, tipa automatsko paljenje svetla pri paljenju automobila, zatvaranje prozora sa daljinskim...ima zaista dosta tih gluposti ali meni najvise treba ova za potrosnju. Vidim da u inostranstvu ovo otkljucavaju sa alatom zvanim Tech2 reader ali kazu da kod nas moze svako ovo da otkljuca ko zna malo bolje dijagnostiku. Naravno, potrebno je da auto ima senzore potrebne za ovo a moj to ima. Ima cak i tempomat pa mi je extra glupo sto nema ovo sto je najosnovnije kod svih novijih auta. Nisam dosao na forum sa pitanjem tek tako sa neba vec sam dobro proucio da li ima slicnih pitanja po netu, ovde sam pitao najvise sto ne znam nekoga ko zna lepo da radi dijagnostiku Opel-a i ko je preporucen od ove zajednice. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BC na Astri H
PostPoslato: 20 Apr 2010 10:38 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
tech 2 ima godza sa foruma,vidi sa njim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BC na Astri H
PostPoslato: 20 Apr 2010 20:17 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Posto sam se dopisivao sa LaMarom na pp, svi vi koji imate nameru da kupujete vozila novije generacije proverite od vasih prodavaca da li imaju svu potrebnu dokumentaciju, a tu milslim na Carpass karticu koja ima potrebne kodove za dalji nastavak popravke i servisiranja vozila kao i programiranja zeljenih komponenti, kao i na servisnu knjizicu (sto je malo tezi slucaj za vozila iz uvoza).

Isto tako proverite i da li imate rezervne kljuceve, jer na kraju uvek placa zadnji, a u tom slucaju ste vi tj, kupac vozila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BC na Astri H
PostPoslato: 19 Jun 2010 20:32 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2007 23:25
Postovi: 127
Lokacija: Novi Sad
Ime: Filip
Opel: Astra GTC 1.6 Sport
meni se isto javlja no function, ali su mi u servisu rekli da ne mogu da ga ukljuce sa tech-om, da li su me slagali?

_________________
munja, gari, munja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BC na Astri H
PostPoslato: 19 Jun 2010 21:35 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Mislim da jesu :shit:
Inače ima jedna forica (kod mene funkcioniše) da se na playeru rok auto radi drži dugme settings par sekundi i otvara se meni sa gomilom kojekekvih pokazivača temperature, stanja akumulatora,... pogotovo zanimljivo za vlasnike Astri H koji nemaju pokazivač temp rashladne tečnosti.

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs