Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:55

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 181 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 07 Dec 2011 13:58 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2010 19:02
Postovi: 1052
Lokacija: Novi Sad
Ime: David
Opel: Vectra B Zender, Kadett C broj 2
Garaza: pogledaj
ja nisam rekaod a je tacna. ja sam samo rekao da postoji razlika. :) ;)

_________________
Rust is lighter than carbon fiber!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 07 Dec 2011 21:06 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
E to je vec interesantno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 07 Dec 2011 22:32 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2010 19:02
Postovi: 1052
Lokacija: Novi Sad
Ime: David
Opel: Vectra B Zender, Kadett C broj 2
Garaza: pogledaj
Gledacu da ga navatam opet pa cemo i slikati. :)

_________________
Rust is lighter than carbon fiber!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 09 Dec 2011 21:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Jul 2011 11:34
Postovi: 69
Lokacija: Kolasin Crna Gora
Ime: Milos
Opel: Zafira B 1.6
Godza je napisao:
E to je vec interesantno :wink:

Dolazio sam u Beograd iz Crne Gore i rekoh hajde da provjerim kilometrazu na mojoj Zafiri kod Godze sa kojim sam dogovorio posjetu preko ovog foruma.I bio sam dvostruko zadovoljan,prvo zbog potvrdjene stvarne km a drugo zbog zaista ljubaznih i predusretljivih majstora u servisu na Zvezdari.Pozdrav za vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 14 Jan 2012 20:38 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Da malo osvezimo temu,jer mogu priznati da me je veoma zainteresovala!!!A sta ja ljudi da kazem za moju kilometrazu??? :banghead: Pa moja je obisla celu Italiju uzduz i popreko jedno 50 put verovatno,jer mi po papirima auto dolazi iz Italije i 100% da je vracana kilometraza,jer je nemoguce da sam nasao auto sa samo 82000 koliko trenutno ima na autu,a auto je ravno januar 2000 godiste.... :grrr: Po motoru i ocuvanosti je OK....Ne kao iz fabrike,ali bar priblizno i unutrasnjost je takodje ocuvana do savrsenstva.... :wow Ima par ogrebotina sitnih normalno kao i svaki auto,ali ne sad to nesto mnogo....Kada sam uzimao auto,gledao sam uglavnom motor,limariju i sve to i sto se tice cukanja,to sam siguran da nije bilo,jer je sve cisto kao iz fabrike....A sto se tice dokumenata....Ima onaj Car Pas za kod za radio,iako nemam fabricki radio,onda ono uopsteno o Astri ona debela knjiga,kao i servisna,s tim sto fali pola knjige unutra i jos neke gluposti od knjiga....Tj. mislim da je servisna,jer nikad nisam video sliku uzivo od prave servisne knjizice....Ima ono tipa prvih dvadesetak strana pa onda nema-nema pa onda od 80-100 ima....Verovatno je to motano i motano nazad kilometre,ali gledao sam auto ovako fizicki vise i sto se toga tice nisam pogresio....Zanima me jel moze bar nekako da se vidi stanje kilometraze ili tako nesto slicno bas da vidim koliko je skinuo??? :palica: Daj boze da je umesto sa slike 0 da bude 1 ali slaba vajda je to....Moze samo da bude 2,3.....Jao nedaj boze.... :grrr: Evo i jedne slike....

Slika

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 14 Jan 2012 21:09 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
hmm, pa vidi da li su mu neki delovi jos uvek fabricki...npr. kugle, spone....
onda i mozes mozda da se nadas da je manje presao, tj. ispod 150000km
lamelu ne mozes da vidis, ali ako je i ona fabricka onda opet mozes da se nadas
da je auto manje presao, mada ni to ne mora biti pokazatelj....

a ista se tangiras oko toga...vozi i uzivaj
ako i saznas pravu kilometrazu mozes samo jos vise da popi.zdis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 15 Jan 2012 00:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Kugle i spone i stabilizatori i lamela i ceo izduvni sistem i sve ostalo ali bukvalno sve ostalo je fabricki....Kuglu sam jednu morao da menjam i to kad sam menjao videlo se da je fabricki,jer sad ove kugle imaju srafove pa se zavijaju,a one fabricke su nekako drugacije stavljene....Desna mi je jos uvek fabricka,stabilizatori fabricki,mada njih menjam za koji dan,jer su poceli da se cuju,lamela sasvim odlicno radi,menjac takodje,amortizeri isto...Nzm....Samo se nadam da nije mnogo...

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 15 Jan 2012 00:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
na mojoj askoni su jos fabricka desna jabucica, leva spona, stabilizatori, kineticki desni, levi tek prosle god zamenjen, korpa, lamela jos fabricke a auto ima sigurno 300k, a od kada je bio beli manastir ono 99 kav vec, je na nasim drumovima, tako da je sve to relativno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 15 Jan 2012 00:59 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Da da.....Upravu si.... :banghead: :grrr: Kad pogledam ove slike gore ovaj 94.000km,a prava 220.000km.....Jao pa da se ubijes,al jbg....Sta da se radi....Zivot tece dalje....Nemogu se ubijem sad....Bitno da on ide i da se ne kvari....Kilometrazu i da "zaboravimo".... :":

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 15 Jan 2012 02:11 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Kilometraza je mao irelevantna stvar, jer imam situaciju da moja Corsa sa 150.000 na satu bolje izgleda i generalno je u boljem stanju od Corse koju vozi jedan nas prijatelj, a ista ima 80.000 pravih!

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 15 Jan 2012 02:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Upravo to Miki :banghead: Nzm sta da kazem...Samo se nadam da nije mnogo premotavano...

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 15 Jan 2012 15:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Nemoj nista da kazes, sedi vozi, odrzavaj i uzivaj ;)

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 15 Jan 2012 17:45 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
:wow :wow :wow .....Upravo to....

_________________
Opel - The future is everyonce's


Poslednji put menjao Mickey dana 15 Jan 2012 17:56, izmenjena 2 puta
i ne citiraj predhodni post...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 15 Jan 2012 22:54 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
Do Marta prosle godine i ja sam bio ponosni vlasnik Opel Astre 1.7 DTI 2000.g.Kupio sam je u Januaru 2007.,na km satu je tada pisalo 116000 km.Posto je auto bio izlozen na parkingu jednog renomiranog NS servisa,na preporuku gazde i jednog od glavnih majstora iz servisa (auto ima dobar pedigre,redovno servisiran kod njih,kilometraza nije prava,ali je auto ocuvan...) ja se odlucih za kupovinu i tu mi vlasnik skine jos 500E sa redovne cene.Da ne gresim dusu,auto me odlicno sluzio,za malo jace od 4 godine presao sam nepunih 50 000 km,bez nekih vecih kvarova i ulaganja.Amortizeri,neka gumena creva napred,zupcasti kais sa spanerom,redovni servisi na 10 000 km. i mozda jos poneka sitnica.Nakon nekog vremena trazih da mi iz servisa izlistaju svu istoriju radova na vozilu,i imao sam sta da vidim :banghead: Auto je tada imao predjenih nekih 300 000 km,sto ce reci da je sigurno bilo vraceno nekih 180 000 km.Tacno mi se bilo slosilo.Posle toga vozio sam jos nekih godinu i po dana,skupio nesto para i resio da prodajem auto dok me ne snadje neka veca muka...Elem,kada sam uzimao sadasnju Astru,pravac dijagnostika u ovlasteni servis.Dok nisam nasao ono sto sada vozim,odustao sam od nekih 5-6 potencijalnih Astri.Majstori iz servisa mi rekose da kod Astre H je jako tesko i ekonomski neisplativo menjati neku elektroniku da bi se sakrila prava kilometraza.I ovde su pojedini prodavci isli toliko bezobrazno da su skidali i po 200 000 km.Prema tome,preporucujem svim potencijalnim kupcima Astri H,da pre kupovine obavezno idu na dijagnostiku kako bi na taj nacin videli pravo stanje kilometraze i eventualne nedostatke vozila i skrivene mane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 17 Jul 2012 18:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012 18:09
Postovi: 18
Lokacija: Niš
Ime: Nikola
Opel: Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Kada sam kupovao Corsu C. rekli su mi u ovlašćenom servisu u Nišu Nišauto Gemos da nisu povezani i da ne mogu proveriti kilometražu. Pretpostavljam da sada mogu pošto sam kupio auto....mislim da se ovi iz ovlašćenog poznaju sa prodavcem auta. Sada mi piše na satu 129.500 a kupljen je na 124.877km....
Corsa je 2002. godište, prešla je najverovatnije negde oko 225.000 km. Kažem najverovatnije jer nisam 100% siguran. Na onoj potvrdi o carini koju inače i nisam odmah video piše da je Corsa prešla 224.413km, papir je overen 22.12.2011. godine u carinskoj ispostavi u Šapcu. E sada neki ljudi govore da podižu kilometražu radi manje carine tako da možda i nije prešla 224.413, sada već 229.500km...

Brat mi je inače pričao kada je on u ovlašćenom servisu za Peugeot vozila proveravao svoju km na 307-ici, neko je kupio Pežo 607 za 12500 e...to je bilo negde 2007. godine. Čoveku je na satu pisalo 190.000km a kompjuter je pokazao oko 700.000km.... tako da 100.000 - 150.000 i nije možda toliko strašno.... Bratovljeva 307-ica ima pravu kilometražu, 2003. godiste je, kupio je krajem 2006. godine i tada mu je pisalo 95.000km i potvrdili su mu da je to prava kilometraža. Sada je kilometraža na tom autu 197.000km...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 17 Jul 2012 23:26 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Corsa C nazalost nema mogucnost provere stanja kiliometraze dijagnostickim aparatom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 03 Avg 2012 03:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Avg 2012 02:27
Postovi: 8
Lokacija: Sid
Ime: Aleksandar
Opel: u potrazi
Pozdrav svima ja sam nov ovde tj upravo aktiviran clan tako da ne zamerite ako nesto ne znam mozda postavim koje banalno pitanje.Evo sta me interesuje naso sam neku Astricu h 2005g 1.7 cdti i hteo bih da proverim kilometrazu,procitao sam celu temu i koliko vidim postoji dijagnostika koja moze da pokaze realno stanje mene interesuje da li je to jos uvek dobar nacin provere kilometraze pitam ovo zato sto nasi vrli prodavci uvek nadju foru da zeznu nas kupce.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 03 Avg 2012 09:15 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2012 00:51
Postovi: 233
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra g 1.6 twinport
Kilometraza je dobar pokazatelj, ali nije presudna, ja imam jedan suprotan primer, to jest, da ni godina proizvodnje ponekad ne znaci puno za procenu kilometraze, 3god. star auto presao 350000km, covek moze da vrati i deset puta manje, ko ce poverovati?

_________________
Zasto vas obrtomer nema crveno polje, crveno polje pocinje tamo gde prestaje vasa hrabrost.
Ferruccio Lamborghini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 03 Avg 2012 09:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Na astri H mozes uvek da proveris pravu kilometrazu, tako da ako odlucis da kupujes H obavezno majstora i dijagnostiku sa sobom pa nek je procita...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 03 Avg 2012 09:36 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Na Astri H mozes preko originalnog uredjaja za dijagnostiku da ocitas kilometrazu, medjutim, opet ni ona ti nije merodavna jer moze da se promeni. Nadji nekog majstora koji ce da pregleda auto, i mehaniku i elektriku, to ti je najbolja varijanta.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 03 Avg 2012 11:03 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Momci , da vam posocim neke stvari.Oko ocitavanja KM ne postoji covek koji bi otkrio pravu KM vozila ukoliko je vozilo bilo kod coveka koji zna sta radi.Na primer BMW noviji od 2007 god , on upisuje KM na 7 razlicitih mesta.Ako neko dobro razume posao , i ima odredjeni alat za promenu KM ,sve se da promeniti. I ako onaj ko je radio promenu i zaboravio da je radio , nece ni sam poznati da je promenjeno.Pozdrav i ziveli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 03 Avg 2012 11:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Zato kupujte vozila sa servisnom knjigom koju naravno mozete proveriti pozivom servisa gde je servis radjen. Ako ova dva uslova nisu ispunjena, po meni, ne treba ni kupovati vozilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 03 Avg 2012 12:33 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
carbon je napisao:
Momci , da vam posocim neke stvari.Oko ocitavanja KM ne postoji covek koji bi otkrio pravu KM vozila ukoliko je vozilo bilo kod coveka koji zna sta radi.Na primer BMW noviji od 2007 god , on upisuje KM na 7 razlicitih mesta.Ako neko dobro razume posao , i ima odredjeni alat za promenu KM ,sve se da promeniti. I ako onaj ko je radio promenu i zaboravio da je radio , nece ni sam poznati da je promenjeno.Pozdrav i ziveli.


Apsolutno tacno, evo za 100eur, i vise ni Astra H, Corsa D, Vectra C nisu problem.
http://www.spaske.net/ostalo/opeledc16/index.html
Servisna knjiga,hmm...
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... jiga_opel/
jedino ako ti dozvole da proveris svaki servis prema precatu...

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 03 Avg 2012 12:36 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Pa ako je auto ok i sa pravom kilometrazom dozvolice ti, a ako ti ne dozvole, sto bi uopste i pricao dalje sa prodavcem kad je sve jasno ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klasična prevara
PostPoslato: 03 Avg 2012 12:50 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
pa valjda dobijes racun ako je auto bio u servisu :krsti:
i ako to pokazes zajedno sa servis knjigom
onda mozes tacno da dokazes KM


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 181 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs