Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:14

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: OpCom problem
PostPoslato: 15 Okt 2020 22:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Okt 2020 19:36
Postovi: 6
Lokacija: Postojna
Ime: Mario
Opel: Insignia 2.0 CDTI
Lijep pozdrav svima, eh prije nekoliko mjeseci kupio sam Opcom. Radilo je sve normalno dok nije moja radoznalost stisnula dugme da uradim update i naravno update nije bio uspjesan tj. nije se nista pomjeralo ocigledno nije radilo. Odlucim ostaviti to i nakon nekoliko dana mi je trebao opcom da provjerim na autu medjutim nije radio. Kada odem da provjerim interface ne izbacuje mi koji imam interface niti ista kao prosli put, nego izbacuje neke errore tacnije da nije povezan sa uredjajem ili sa autom.. Malo guglam i vidim da sam mu pobrkao interface, koliko se ja sjecam bio je 1.59v. Posto je ovaj moj kao pravi opcom i na ploci stampanoj pise V5 kao moze se mjenjati interface i nece se pokvariti maticna ploca dok na nekim V6 ako promjenis interface pokvarice se, kako god. Da li je neko imao slican problem? Ako jest kako je rijesio? Po mojem bi mu trebao uraditi intertface 1.59 kako bi ponovo radio jer je taj imao prije. Eh sad pretrazio sam svaki moguci cosak interneta da skinem verziju 1.59 sa neta i nigdje nema.. Da li neko ovde mozda ima link da preuzmem taj dokument ili kako god samo da probam ubaciti taj interface. Mozda grijesim tako da recite mi ako ima drugi nacin ili sam na kraju krajeva pokvario opcom od 50e :D. U pitanje je VAUX-COM 120309a+131223d GB. Hvala!

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OpCom problem
PostPoslato: 19 Okt 2020 12:29 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav,
Čini mi se da kada sam ja kupio nekada prošle godine da je pisalo velikim slovima koji je hardware za koju software/firmware verziju opcom-a i još većim Do not update.

Kod mene je Opcom 1.99 i ploča je definitivno ista (čip PIC18F458). Došao je već sa tom verzijom software-a. Trebalo bi da može raditi sa 1.99. Pogledaću šta sam ja dobio uz uredjaj.
VAUX-COM 120309a+131223d GB ide uz sve isti (i kod mene je ova verzija)

Uzdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OpCom problem
PostPoslato: 19 Okt 2020 12:39 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Okt 2020 19:36
Postovi: 6
Lokacija: Postojna
Ime: Mario
Opel: Insignia 2.0 CDTI
Samo da updatujem ovo je kineski opcom jer ima pored procesora dva čipa(il kako se to vec zove) jedan je D5 i drugi C22. Čitao sam po netu da ako ploča ima ta dva znači da je opcom kineski i da kada ga krenes updateovati da nema nazad i da je opcom za smece. Pokusao sam sve i svasta da mu uradim, da flashujem nije htjelo, pokusavao sam preko mproga sa opcom.ept datotekom nije radilo tako da je sada za smece. :D

Lijep pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OpCom problem
PostPoslato: 07 Feb 2021 23:25 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2021 19:00
Postovi: 82
Lokacija: Pula/Frankfurt
Ime: Pere
Opel: Astra TwinTop 1.6 turbo
Garaza: pogledaj
Da ne otvaram novu temu.

Imam OP-COM star 12-13 godina koji sam samo jednom koristio na bivsoj Astri H sa 5 vrata ali ga nikako ne uspijevam pokrenuti da radi na windows 10, googlao sam i isprobavao sve moguce i nemoguce ali bez uspjeha.

Zato bih sada kupio novi OP-COM, svejedno mi je koji, bitno mi je samo da radi pa bih molio preporuku koji ce mi sigurno radit na Windows 10, evo liste koji su u ponudi na ebay.de, koji da si kupim, je li dobar i ovaj za 15-ak € iz Kine ili da uzmem ovaj za 26 €?

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4 ... 9&_sacat=0

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OpCom problem
PostPoslato: 08 Feb 2021 00:41 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Imas ovde bas gomilu korisnih stvari i iskustava da procitas

viewtopic.php?f=147&t=14446

Mozes neki virtual XP da podignes i trebalo bi da radi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs