Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:01

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Z16XEP error P1112-61 i 62
PostPoslato: 15 Avg 2020 19:40 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2020 07:13
Postovi: 4
Lokacija: BiH
Ime: Aleksandar
Opel: Opel Astra H 1.6 Twinport 2004
Pozdrav drugari,
imam opela 1.6 twinport 2004 godište, benzin / plin, auto je super ide ko raketa na plin a i ne troši mnogo. Pre par meseci mi se počelo dešavati da mi trese auto pri prvom paljenu i dok sam u prvoj tj obično na malim obrtajima u prvoj. To traje jedno 10-ak min i to je to, kasnije radi sve normalno. Vozio sam tako do neki dan kad sam bio prinudjen da vozim nekih 200km na benzim i primetim da loše radi kao da se guši. Slabo i ubrzava i slično a moguće je i da više troši ( dugo ga nisam vozio pa mi se možda i čini )...

Udjem u skriveni ECN i nadjem sledeće greške:

Citiraj:
ECN 111261
ECN 111262
ECN 161450
ECN 161600


Začeprkam malo po stranim forumima i dosta ljudi kaže da je problem u začepljenju EGR-a i usisnom razvodniku iz EGR ...
Kad sam ga prikačio na dijagnostiku očita mi sledeće greške (druge dve sam imao i ranije po nekad mi se desi da mi kluč ne očita, ali ove prve dve prvi put vidim)

Slika

Na mjerenju dobijem sledeći output..

Slika

U jednom delu majstor je video i da je Manifold Absolute Presure oko 45kPa kad radi na leru i on misli da je i to nisko ( kad doda gas video sam da ide na oko 250kPa ).
Majstor mislim da je problem u nekom senzoru na EGR-u koji sad dobija više struje nego što bi trebao i predlaže da to proverim ali nije ni on siguran...

Mene zanima da li je neko imao sličan problem?
na ovom forumu sam naišao na post gde neko spominje IAT senzor vezano za p1112 da li je to i kod mene?

Unapred zahvalan,
Aleksandar :kotlic:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Z16XEP error P1112-61 i 62
PostPoslato: 15 Avg 2020 23:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Okt 2017 23:45
Postovi: 50
Lokacija: beograd
Ime: Nikola
Opel: astra G 1.6
dr.lafo je napisao:
Pozdrav drugari,
imam opela 1.6 twinport 2004 godište, benzin / plin, auto je super ide ko raketa na plin a i ne troši mnogo. Pre par meseci mi se počelo dešavati da mi trese auto pri prvom paljenu i dok sam u prvoj tj obično na malim obrtajima u prvoj. To traje jedno 10-ak min i to je to, kasnije radi sve normalno. Vozio sam tako do neki dan kad sam bio prinudjen da vozim nekih 200km na benzin i primetim da loše radi kao da se guši. Slabo i ubrzava i slično a moguće je i da više troši ( dugo ga nisam vozio pa mi se možda i čini )...

kod tog motora hoce (vrlo cesto) da prsne crevo izmedju pumpe goriva i poklopca pumpe goriva i onda tu gubi pritisak i bude bas mrtav auto na manjim obrtajima. Proveri to za pocetak jer za to ne pali nikakvu gresku.


dr.lafo je napisao:
na ovom forumu sam naišao na post gde neko spominje IAT senzor vezano za p1112 da li je to i kod mene?

On se nalazi u protkomeru, tako da bi u tom slucaju morao ceo protkomer da zamenis. Mozes i za njega da procitas vrednosti koje izbacuje preko op coma. Mada je meni izbacivao gresku bas IAT sensor kada je on bio problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Z16XEP error P1112-61 i 62
PostPoslato: 16 Avg 2020 09:20 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2020 07:13
Postovi: 4
Lokacija: BiH
Ime: Aleksandar
Opel: Opel Astra H 1.6 Twinport 2004
nikola011 je napisao:
dr.lafo je napisao:
Pozdrav drugari,
imam opela 1.6 twinport 2004 godište, benzin / plin, auto je super ide ko raketa na plin a i ne troši mnogo. Pre par meseci mi se počelo dešavati da mi trese auto pri prvom paljenu i dok sam u prvoj tj obično na malim obrtajima u prvoj. To traje jedno 10-ak min i to je to, kasnije radi sve normalno. Vozio sam tako do neki dan kad sam bio prinudjen da vozim nekih 200km na benzin i primetim da loše radi kao da se guši. Slabo i ubrzava i slično a moguće je i da više troši ( dugo ga nisam vozio pa mi se možda i čini )...


kod tog motora hoce (vrlo cesto) da prsne crevo izmedju pumpe goriva i poklopca pumpe goriva i onda tu gubi pritisak i bude bas mrtav auto na manjim obrtajima. Proveri to za pocetak jer za to ne pali nikakvu gresku.



I meni je čudno da nije upalio nikakvu lampicu za svo ovo vreme. Ove greške se vide samo na dijagnostici. Nikakvu lampicu mi nije upalio na instrument tabli ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Z16XEP error P1112-61 i 62
PostPoslato: 16 Avg 2020 10:11 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Pritisak u leru na ovom autu treba da bude oko 27-30kPa, kakvih 250kPa, i tih 45 je mnogo, majstor se frlja sa ciframa... To je koliko ja znam. Inace ocisti i benzinske dizne, veruj mi da ima potrebe, to moze da ti z*za paljenje. A protokomer da bi testirao, otkaci ga sa dzeka i vozi tako i vidi jel radi mirnije i jel bolje malo vuce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Z16XEP error P1112-61 i 62
PostPoslato: 16 Avg 2020 11:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2020 07:13
Postovi: 4
Lokacija: BiH
Ime: Aleksandar
Opel: Opel Astra H 1.6 Twinport 2004
Rax77 je napisao:
Pritisak u leru na ovom autu treba da bude oko 27-30kPa, kakvih 250kPa, i tih 45 je mnogo, majstor se frlja sa ciframa... To je koliko ja znam. Inace ocisti i benzinske dizne, veruj mi da ima potrebe, to moze da ti z*za paljenje. A protokomer da bi testirao, otkaci ga sa dzeka i vozi tako i vidi jel radi mirnije i jel bolje malo vuce.


Znam za majstora, odma mi je bio sumnjiv. Trenutno sam u bosni pa i nemam neki izbor majstora zato sam i pisao ovde ( kontam da će neko imati iskustva s tim ). Uglavnom ako sam dobro razumeo treba da proverim to crevo izmedju pumpe gorica i polopca i da očistim te benzinske dizme ( ne razumem se baš šta je to ) al valjda ce majstor znati.

Da li ima potrebe da čistim ovaj deo sa slike dole, i da proveram da li ovaj motorić radi kako treba jer je tu na dijagnostici bila vrednost iznad 4.5 a trebala bi da varira kako bi otvarao/izatvarao
https://s5.pik.ba/galerija/2019-09/12/07/slika-965420-5d7a79b958873-velika.jpg


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs