Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:30

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Mrtav racunar - Zafira B 1.8
PostPoslato: 17 Avg 2015 21:58 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 15 Avg 2015 13:39
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: Opel Zafira B 1.8
Imam ozbiljan problem vezan za auto i pri cemu u opšte ne znam kako da se postavim sa novonastalom situacijom pa ako neko ima neki savet ili nesto zna bio bih zahvalan za neki info.

Auto je Zafira B 2008 godiste benzinac 1.8. Sve je bilo ok do pre neki dan kada mi je crkla klima. Odem ja u servis i tamo ustanove da je špulna kompresora vrisnula, zamene on to i ja dodjem o auto predvece kad oni i dalje nesto cackaju, jedan od majstora na lap topu nesto drnda dok drugi u motornom delu ko zna sta. Sve u svemu motor radi, klima radi reko ok hajd da sacekam da zavrse. Kako je vec bilo kasno dogovorim se ja sa njima da se vidimo sutra i tako se razidjosmo, ostade dogovor da mi se sutra jave. Sutra dan naravno niko ne zove i ja oko 14h okrenem i cujem novu informaciju da auto nece da upali, kao sve su probali i jedostavno nece. Tog dana im dolazi kao neki elektronicar sa jacom dijagnostikom pa ce on videti sta je. Naravno prodje i taj dan i nista. Sutra dan ja dva puta odlazim do njih i svaki put je neko u autu sa kompom i nista. Tu pocnem vec da se zivciram jer ipak sam dovezao auto kome nista nije falilo. Dodjem sa svojim majstorom i on bude u fazonu zajebi njih cackaju ko zna sta zajebace nesto jos vise. Usput vidimo da su dirani releji, da je vadjen akumulator. Dodjem sa slepom i oteram auto kod elektronicara kod hotela Elit.

Elektronicar mi kaze da je sve moguce pokusao, flešovanje reinstaliranje i slicne stvari koje prvi put cujem i da je uvek ista stvar, auto ne pali i prijavljuje gresku zameniti ecu. Polovni komp je 250 eur dolazi sutra pa cemo da vidimo sta dalje.

Posle ovolikog teksta zanima me kakko da se sada postavim. Da li su ovi majstori za klimu nesto zajebali pa mi spalili komp ili bi se to sve jedno desilo bilo gde. Auto nije imao ni jedan jedini problem pre toga i da li je moguce da tako crke odjednom. U principu elektronicar koji radi nije moga da da odgovor na ovo pitanje ili nije hteo, rekao mi je da je moguce i jedno i drugo ali da on to ne moze da zna, sa racunarom ima komunikaciju i nije mrtav ali prijavljuje da treba zameniti ecu.

Mozda sam napravio gresku sto sam sklonio auto iz servisa za klimu, mozda je trebalo da insistiram na to da se auto osposobi jer je takav i predat. Sta mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrtav racunar - Zafira B 1.8
PostPoslato: 17 Avg 2015 22:44 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
moze da bude da je totalna slucajnost, a mozda su se i u blokadi sa njih 12 u autu vozili po kraju :P

ako gledas teoretski, nema sanse da su oni syebali komp :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrtav racunar - Zafira B 1.8
PostPoslato: 17 Avg 2015 22:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 15 Avg 2015 13:39
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: Opel Zafira B 1.8
calibrica je napisao:
moze da bude da je totalna slucajnost, a mozda su se i u blokadi sa njih 12 u autu vozili po kraju :P

ako gledas teoretski, nema sanse da su oni syebali komp :P


Hajd molim te pojasni to sa blokadom, sad se setih da mi je jedan od njih rekao dok su radili da je auto kao u blokadi tj moze do nekih obrtaja. kao neki mod - ma nisam ga ni slusao sta rece.

Ako sam te razumeo mislis da je slucajnost sto je kod njih crko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrtav racunar - Zafira B 1.8
PostPoslato: 17 Avg 2015 23:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Nema sanse da su sjebali komp, takva sranja se desavaju bez ikakve najave, ko sijalica u faru, ne najavi da ce da crkne vec jednostavno prestane da radi....

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrtav racunar - Zafira B 1.8
PostPoslato: 18 Avg 2015 00:41 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Napisi ovde kod greske koji javlja dijagnostika i slike ECUa gde je ona nalepnica sa podatcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrtav racunar - Zafira B 1.8
PostPoslato: 19 Avg 2015 13:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 15 Avg 2015 13:39
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: Opel Zafira B 1.8
Ovako,stigao komp orginalno sa vektre sa istim motorom,programiran je i dobra vest je da je auto upalio i da radi ali sada nece da ugasi lampicu za eps tj ista stalno gori. Kaze da je on obrise ali cim se auto ponovo upali opet sijalica gori. Sve u svemu vidim da ni danas od auta nema nista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrtav racunar - Zafira B 1.8
PostPoslato: 19 Avg 2015 15:20 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Vjerojatno Vectra nije imala EPS i zato gori lampica.Upisite mu orginalni flash sa tvojeg ECUa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrtav racunar - Zafira B 1.8
PostPoslato: 19 Avg 2015 16:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 15 Avg 2015 13:39
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: Opel Zafira B 1.8
Pa mislim da je to vec uradio i opet isto,zvao me da pita da li mi se to desavalo ranije,valjda zna sta radi, meni ta elektonika zaista zbunjujuca ali mi je i ovih majstora polako muka,auto mi je skoro 10 dana na popravci,jbt lakse bi generalnu uradili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrtav racunar - Zafira B 1.8
PostPoslato: 22 Avg 2015 16:25 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 15 Avg 2015 13:39
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: Opel Zafira B 1.8
Epilog je da je danas konacno auto gotov tj posle tri kompijutera sa konacno nasli odgovarajuci, zanimljivo da recimo ne pasuje sa vektre istog godista sa motorom z18xer. Sada kada sam provozao auto primecujem da radi ne uporedivo mirnije u leru, tj skoro da se ne primecuje da radi, pa ne znam da li se tripujem ili to ima neke veze, imam utisak i da brze dize obrtaje, jel trip ili ima veze.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs