Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 14 Sep 2013 23:29 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Avg 2012 07:01
Postovi: 510
Lokacija: klenak
Ime: stevan
Opel: kadett e 1.3nb tng 88 god
probah punjenje direktno na altenatoru sve extra sa svim potrosacima 13.6v promenih kabal od altenatora do + kleme taj sam imao 20 kvadrata i druga masa 16 kvadrata sa svim potrosacima 13.4v provereno kod elektricara i akumulator je los ali pali dok izdrzi izdrzi. Hvala svima na pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 15 Sep 2013 14:13 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2013 09:49
Postovi: 190
Lokacija: Split,HR
Ime: Marko
Opel: Calibra Turbo 4x4,Calibra 2.5 V6 DTM Edition,Calibra 2.0 8v SE
probao sam i drugi akumulator jednostavno nema koristi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 16 Sep 2013 07:26 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Ne očajavaj. Iskusan autoelektričar će ti to rešiti. Pretrese celu instalaciju, izmeri napone ...
Ne lupaj glavu. Od čega majstori da žive ako sami rešimo sve probleme na kolima? :ots:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 29 Sep 2013 00:14 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Jul 2012 16:15
Postovi: 715
Lokacija: Cacak
Ime: J.Lisica
Opel: Corsa B
Od svih ovih problema opisanih u temi ja imam po malo tako da ne znam sta nije ok.
Lampica akumulatora kad nisu upaljeni potrosaci zizi malo. Kada se doda gas prestaje. Kada su upaljeni potrosaci sija i na dodavanje gasa sija jos jace. Punjenje na alternatoru na leru je 14,78V a na akumulatoru 14,58V bez potrosaca (moguce da moj unimer laze ali je bar pokazao da nema velikog pada napona na putu alternator-akumulator). Kada se pali auto izjutra, pri verglanju obrtomer skoci do 6k ili 7k obrtaja i vrati se i stvara se ona karakteristicna skrama na + stubicu akumulatora.
Nabavljen alternator 100tka od X20XE, sutra cu da namontiram pa cu javiti sta se desava. Ili nema potrebe da montiram jer je nesto drugo problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 29 Sep 2013 09:12 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Koliki je napon kada je auto ugašen?
Ako je ispod 12,5V, loš aku.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 29 Sep 2013 12:02 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2012 21:45
Postovi: 1067
Lokacija: Ruma
Ime: Milan
Opel: Kadett 1.8 8v
Garaza: pogledaj
Preveliko je to punjenje , zameni alternator pa vidi sta e desava .. nebitno je da li je od 80 ili 100A ne verujem da ti imas potrosaca koji sve ukupno prevazilaze 60A ...

_________________
" Najvaznije je stalno postavljati pitanja ! " Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 29 Sep 2013 20:43 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Jul 2012 16:15
Postovi: 715
Lokacija: Cacak
Ime: J.Lisica
Opel: Corsa B
camersajili je napisao:
Od svih ovih problema opisanih u temi ja imam po malo tako da ne znam sta nije ok.
Lampica akumulatora kad nisu upaljeni potrosaci zizi malo. Kada se doda gas prestaje. Kada su upaljeni potrosaci sija i na dodavanje gasa sija jos jace. Punjenje na alternatoru na leru je 14,78V a na akumulatoru 14,58V bez potrosaca (moguce da moj unimer laze ali je bar pokazao da nema velikog pada napona na putu alternator-akumulator). Kada se pali auto izjutra, pri verglanju obrtomer skoci do 6k ili 7k obrtaja i vrati se i stvara se ona karakteristicna skrama na + stubicu akumulatora.
Nabavljen alternator 100tka od X20XE, sutra cu da namontiram pa cu javiti sta se desava. Ili nema potrebe da montiram jer je nesto drugo problem?



Promenjen alternator, stavljen od XEV-a. Punjenje na leru (zagrejan motor) na alternatoru 14,45V a na klemama 14,40. Svi kontakti osmirglani kao i masa pored akumulatora i dodatno umasen motor sa debelim kablom direktno sa - kleme. Ne sija lampica. Na leru popalim sve moguce potrosace, stisnem kocnicu i radi identicno, sve je ok.
I ove vrednosti su povelike za punjenje ali verovatno laze unimer malo. U svakom slucaju manje su vrednosti od onih sa starim alternatorom.
Mislim da sam resio problematiku. Sa starim alternatorom mi je izgledalo kao da se malo greje akumulator, sada nista, hladan (moguce da se grejao od toplote ispod haube, a mozda i nije). Otici cu da proverim punjenje negde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 16 Nov 2013 23:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2011 17:58
Postovi: 32
Lokacija: Beograd
Ime: radomir
Opel: Corsa C 1.7 DI
pozdrav momci... posto moram da menjam akumulator, los je, proveravao sam kakvo mi je punjenje alternatora unimerom na klemama akumulatora...
ovako (posle desetak km voznje) : na leru bez ikakvih potrosaca sem radija doduse = 14,25-14,35 V varira cini mi se,mozda cak i do nepunih 14.4V. stao mi mozak na tren nisam zapisivao dok sam merio :.)
ukljeni potrosaci (radio,grejanje na 3b,grejaci zadnjeg stakla,duga i kratka svetla,zadnja maglenka) zaboravi sam klimu da pustim - 14.03-14.05V
ovo su sve parametri kad je u leru... a kad se malo turira,tj da gas na oko 1500rpm ide do 14.1 V.
(po pricama sa foruma po netu ovo bi trebalo da je ok)
a akumulator posle dan ne paljenja bez kontakta 12.2V, kad se da samo kontakt padne na 11.6V i kad se zavergla padne na 9.6V

vasa misljenja ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 17 Nov 2013 00:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Citiraj:
posto moram da menjam akumulator, los je

Sam si dao pravi odgovor ;)

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 17 Nov 2013 07:04 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2011 17:58
Postovi: 32
Lokacija: Beograd
Ime: radomir
Opel: Corsa C 1.7 DI
:-):-) to da za akumulator, nego me interesuju vrednosti punjenja alternatora , da ne bih zeznuo novi aku ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 17 Nov 2013 11:04 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
U redu su parametri

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternator - punjenje
PostPoslato: 17 Maj 2021 13:03 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Maj 2009 15:01
Postovi: 242
Lokacija: Jagodina
Ime: Milos
Opel: Astra G 1.6 8V, Astra H GTC 1.3CDTI, BMW e46 318i
Garaza: pogledaj
Zdravo svima, vidim da je tema dosta stara ali imam sličan problem.
Na Astri H 1.3 dth kada uključim potrošače pada napon(ventilator kabine na 4, uključim klimu) sa 14,4 na 12 volti. Takodje i kombinacija svetala,ventilatora kabine, ventilatora hladnjaka, bez klime obori napon na 12v. Zamenio sam regler pošto su četkice bile istrošene, ali nije pomoglo pa sam odvezao kod električara. On je spojio još jedan kabal za masu direktno na motor, navodno je klima bila prepunjena pa je ispuštao gas, ali problem nije rešio. Proveravao je altenator na stolu i kaže da puni dobro. Rekao mi je da je akumulator preveliki (80ah), a altenator mali(90A), sto mi nije bilo logično za upoređivanje, ali probao sam manji (60ah) i ni to nije resilo problem. Inače sam primetio da se altenator greje. Rešenje električara je bilo da ne forsiram ventilator kabine preko 2 kada mi je uključena klima jer tada napon ne pada ispod 12,6-13v i da to tako vozim. Hoću to da rešim kako treba da ne napravim neki haos sa elektronikom, pa me zanima da li je neko od vas imao sličan problem i šta bih mogao da proverim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs