Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 19:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra j restyling, ugradnja prednjih maglenki
PostPoslato: 03 Nov 2023 20:31 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Apr 2020 21:02
Postovi: 10
Lokacija: Kikinda
Ime: M
Opel: Astra J 1.6 Sports tourer
Pozdrav kolege.
Interesuje me ugradnja maglenki na astru j restyling.
Moja nema fabrički ugrađene prednje maglenke. U braniku imaju samo žmigavce.
Koliko sa video, treba promeniti komplet plastiku sa kućištem žmigavca u braniku, i ubaciti kućišta sa žnigavcem i maglenkom koja idu komplet, pošto u ovu moju školjku samo sa žmigavcem nema predviđenog mesta za maglenku.
Pretpostavljam da bi to trebalo odraditi i da to paše na branik jedan na jedan što bi se reklo.
Takođe, trebao bih zameniti komplet set tastera za svetla na kontrolnoj tabli, kako bi moje koje ima tipku samo za zadnju maglenku, zamenio onim kompletom koji umesto jedne tipke za zadnju maglenku ima one dve polutipke na mestu te jedne, gde je pola dugmeta za prednje maglenke a pola za zadnje.
E sad najbitnije: interesuje me najviše, da li je u astri J možda fabrički razvedena instalacija za prednje maglenke, iako ih recimo u nekim varijantama kao kod mene, nema ugrađenih?
Kada sam onomad popravljao rešetku branika napred, video sam u braniku negde u ćošku gore tu oko potkrila prednjih blatobrana, neke žice i džek na njihovom kraju, koji stoje tako zavučeni tamo i nemaju nikakvog “potrošača” nakačenog na sebe. Pomislio sam da je to možda namenjeno za povezivanje maglenki.
Ako neko zna nešto o ovome, voleo bih da podeli iskustva ili znanje sa nama ostalima, verujem da bi moglo još nekome biti od koristi.
Odavno sam mislio da nabavim maglenke, jer ume biti baš nezgodno u magli bez njih.
Na astri H sam imao, i osetim sada da mi baš nedostaju kad magla legne na drum…
Hvala unapred…


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra j restyling, ugradnja prednjih maglenki
PostPoslato: 06 Nov 2023 23:04 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 208
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Ja sam razmatrao u jednom trenutku, ali sam odustao kad sam čuo da možda mora da se radi programiranje, dodaju osigurači... Sa cenom maglenki taj trošak izađe previše, plus je teško naći nekog da to odradi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra j restyling, ugradnja prednjih maglenki
PostPoslato: 11 Nov 2023 23:26 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Jesi probao da skineš džek sa migavca i prebrojiš pinove? Ne znam da li maglenke imaju zaseban džek ili je izjedna sa migavcem.

Što se osigurača tiče, vidi u korisničkom uputstvu šemu osigurača, tu ćeš videti da li je zaseban ili se deli sa još nekim potrošačem.

Što se tiče kodiranja, možeš da probaš da samo zakačiš komande sa tasterom za prednje maglenke i vidiš da li će se na instrument tabli pojaviti simbol. A onda možeš i na tim džekovima što si našao da proveriš ima li napona.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs