Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Combo C -problem centralna brava, rikverc prekidac ...
PostPoslato: 31 Mar 2022 13:14 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Okt 2014 00:51
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Ime: Bojan
Opel: nema jos
Pozdrav forum majstori, izgleda da sam učlanjen od 2014 samo ne znam zašto kada nisam imao opel do sada ;) . Elem, probao bih da rešim sam par problema ...

Opel Combo C 2009god. 1.3

1. Prekidač rikverc svetla očigledno zeza, nekad upali svetlo, nekad ne, em je nebezbedno em što mi sada ni rikverc kameru ne pali automatski. Gde se on nalazi, negde na menjaču u motorom prostoru ili ispod akumulatora?

2. Centralna brava prilikom otključavanja na daljinac kao da ne podigne pipak vozačevih vrata do kraja i onda kada povučem kvaku nailazim na otpor gde ih ne otvara, ako probam jače otvori ali onda i sam zaključa sva vrata i ako su ova sada otvorena. Na ključ digne normalno, ali ako bih zalupio vratima opet bi pipak pao i zaključao. Neka pretpostavka šta je, motor brave ?

3. Staklo na vozačevim vratima kada je vlažno vreme ili kiša, prilikom dizanja naiđe na neki otpor i onda automatski spusti prozor, jedino rešenje je dizanje na sec, malo po malo. Gledao sam onaj filc dihtung što klizi uz prozor, malo ga mazao ako on zapinje , nije pomoglo. Plastiku vrata sam jednom prilikom otvorio, misleći da su četkice motora potošene i da je oslabio pa da ih zamenim, podmažem mehanizam makaza, ono je sve zatvoreno u metalu, a motor zanitovan kao da se ni ne menja.

Za sada toliko, ako neko može da pomogne savetom oko ovih gluposti bio bih zahvalan. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Combo C -problem centralna brava, rikverc prekidac
PostPoslato: 31 Mar 2022 15:30 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Citiraj:
1. Prekidač rikverc svetla očigledno zeza, nekad upali svetlo, nekad ne, em je nebezbedno em što mi sada ni rikverc kameru ne pali automatski. Gde se on nalazi, negde na menjaču u motorom prostoru ili ispod akumulatora?


Na menjacu sa prednje strane. Nov oko 800din preporucujem brend FEBI a topran izbegavati

Citiraj:
2. Centralna brava prilikom otključavanja na daljinac kao da ne podigne pipak vozačevih vrata do kraja i onda kada povučem kvaku nailazim na otpor gde ih ne otvara, ako probam jače otvori ali onda i sam zaključa sva vrata i ako su ova sada otvorena. Na ključ digne normalno, ali ako bih zalupio vratima opet bi pipak pao i zaključao. Neka pretpostavka šta je, motor brave ?


Mehanzam brave je dobio lufta (uobicajeno kod tog modela) resenje druga ispravna brava

Citiraj:
3. Staklo na vozačevim vratima kada je vlažno vreme ili kiša, prilikom dizanja naiđe na neki otpor i onda automatski spusti prozor, jedino rešenje je dizanje na sec, malo po malo. Gledao sam onaj filc dihtung što klizi uz prozor, malo ga mazao ako on zapinje , nije pomoglo. Plastiku vrata sam jednom prilikom otvorio, misleći da su četkice motora potošene i da je oslabio pa da ih zamenim, podmažem mehanizam makaza, ono je sve zatvoreno u metalu, a motor zanitovan kao da se ni ne menja.


Postoji sraf za podesavanje napetosti stakla kada se skine tapacir kao klizac neki. Treba pokusati sa tim za pocetak ukoliko su kederi dobri i podmazani.. :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Combo C -problem centralna brava, rikverc prekidac
PostPoslato: 31 Mar 2022 16:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Okt 2014 00:51
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Ime: Bojan
Opel: nema jos
WOW :aplauz: Hvala na brzom odgovoru, imaš li neki predlog gde da uzmem febi prekidač i bravu, ili ja ne kucam dobre ključne reči ili je google pretraga sve gora i gora.
Nisam primetio šraf za štelovanje tog klizača, svakako ću pogledati ponovo kada budem skidao bravu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs