Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra J 1.6 benzin problem sa start-stop sistemom
PostPoslato: 30 Okt 2021 19:35 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Apr 2020 21:02
Postovi: 10
Lokacija: Kikinda
Ime: M
Opel: Astra J 1.6 Sports tourer
Pozdrav svima
Trebalo bi mi mišljenje u vezi sa jednim potencijalnim problemom.
Imam od skoro Astru J 1.6 benzin 85kw, polovnu kupljenu, i mogući problem sa start-stop sistemom.
Njemu je uključen Eco mod, sija lampica na dugmetu. Auto normalno primenjuje start stop režim.
Meni je on realno ne toliko nužan pa bih da ga isključim.
Međutim, dugme Eco ne mogu da ugasim tj uvek mu sija dugmić ma koliko pokušavao.
Šta bi mogao biti problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 benzin problem sa start-stop sistemom
PostPoslato: 10 Jan 2022 10:38 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2012 23:29
Postovi: 133
Lokacija: obrenovac
Ime: dragan
Opel: astra j ...corsa c 1.2...meriva 1.4
prvo iscitaj dijagnostikom da ne postoji neki problem oko eco režima.testiraj taster da li je u funkciji.postoji dosta parametara koji uticu na rad eco režima kao na primer starost akumulatora ,punjenje alernatora da li je trenutno uklučen neki od uredjaja..sve moraš testirati polako i doćićeš do rešenja.proveravaj baš ovim redosledom..pozdrav Dragan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 benzin problem sa start-stop sistemom
PostPoslato: 22 Jan 2022 23:17 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2012 14:32
Postovi: 32
Lokacija: Rotterdam
Ime: Saggitarius
Opel: OPEL VECTRA B Z1.8XE , Opec Corsa D 1.2 LPG , Opel Zafira Tourer 2.0 165pk
Dugme uspis da iskljucis kad startujes motor a posle gasenja motora i pri novom startu dugme opet svetli?

_________________
VECTRA-B; Z1.8XE 1.8i 16v
Corsa-D; 1.2 , LPG
Zafira-C Tourer ;2.0 ; 165pk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 benzin problem sa start-stop sistemom
PostPoslato: 21 Feb 2022 02:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Apr 2020 21:02
Postovi: 10
Lokacija: Kikinda
Ime: M
Opel: Astra J 1.6 Sports tourer
Evo ovakva je situacija, sada imam kompletniju sliku.
Imam dva glavna problema: Eco mod i tempomat.
Kad nekoga hoće tj neće onda bude ovako...
Ranije je eco mod bio konstantno uključen bez mogućnosti da ga isključim. A tempomat nije mogao da se aktivira pri nekim normalnim brzinama (80-90-100). Gradska vožnja može recimo 50km/h tu radi ok, ali na otvorenom aktiviram (beli simbol na tabli), kad hoću da ga fiksiram na Set (da bude zelena lampica), lampica pozeleni na tren i opet vrati na belu, a auto pri tome cimne jer je na tren uhvatio pa ispustio brzinu.
E onda, u međuvremenu mi je procurilo crevo saća grejača DIREKTNO na BCM koji je taman ispod. I ovaj pregori...
Pa je BCM zamenjen drugim i sa starog su jedva iščitani podaci (taj Eprom kako već) i klonirani u ovaj drugi.
BCM ugrađen, sve radi kao i ranije, ali tempomat ima isti problem, ali Eco mod sada više nije aktiviran ali ni ne može da se aktivira, što znači da to opet ne funkcioniše.
Svaki savet bi dobro došao, ili preporuka za nekoga ko bi mogao da dijagnostikuje kvar.
Greške je ranije prijavljivao (samo na dijagnostici, meni na tabli ništa) P0011 i P0012 to smo eto rešili očistili el.mag.ventile i to više ne izbacuje.
Ali problem je tu pa je tu.
Ja se uputim u NAJBLIŽI ovlašćeni servis, izaberem ga ko prstom u ... nešto... i prođem ko bos po trnju (uzmu vam auto, čist ko iz salona, bude kod njih nedelju dana, voze ga 100km, predaju vam ga prljavog do stakala...), i uz dijagnozu da je "ovo neko već popravljao" (a jok, polovan auto van garancije iz inostranstva će samo kod njih biti popravljan... strašno) vrate vam auto BEZ IKAKVE dijagnoze i naplate 6000... Nije ni vreme ni mesto ali sam ostao zgranut. Doneseš uredan auto, popišeš im sve što želiš da ti reše, ne postaviš uopšte pitanje cene, samo da bude sređeno, i na kraju još stružeš blato sa retrovizora i sam moraš da pregledaš kablove i džekove po motoru koji vise svaki van svog mesta za kačenje tj fiksiranje...
Možda preko ovlašćenog nekog normalnog, da nabavim drugi BCM fabrički programiran za moj auto pa da se nadam da je u njemu bio problem. Ali nekako sumnjam.
Ako je neko imao ovakav problem voleo bih da podeli sa mnom, ili možda zna šta bi moglo biti, ili bi mogao da preporuči majstora, bio bih jako zahvalan, da uštedim preostale živce.
Izvinjavam se na velikim slovima, to je najblaže što sam mogao da bih ispoljio gnev sakupljen u "ovlašćenom"...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs