Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 16:06

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Multimedija
PostPoslato: 28 Jul 2021 21:05 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pozdrav svima, potrebna mi je pomoc, posto sam hteo da ugradim tipsku android multimediju i tu nastaje problem i na youtubu sto sam gledao odmah sam bio skeptican(jer vecina koji su ugradjivali su na automobilima posle 2005)
Naime, moj signum je half canbus 2005 god prva registracija(ali proizvodnja je mislim kraj 2004 god, i kada sam ugradio multimediju(koju sam posle bio vratio) ne mogu da koristim board computer od auta(komande na volanu) i radio jer se razlikuje ulaz za antenu, ali verovatno to za antenu se da srediti.
Najveci mi je problem jer zelim da imam informacije sa boarda na mom fabrickom ekranu i apsolutno mi nista onda ne znaci koja god je multimedija u pitanju.
Problem je sto svi koji su half can bus ocigledno ne mogu da komuniciraju sa uredjajem i gubim tu opciju, pa me interesuje da li rucica sa desne strane volana(brisac) koja je kod nekih modela 2002-2004(sa slabijim opremom) imala dugme za upravljamje boardom mogla kod mene da se ugradi i da na taj nacin koristim board nevezano za multimediju.
Citajuci po britanskim forumima( gde ubise sa nekim skracenicama/oznakama i ni bog ih ne razume), ono sto sam izvukao iz te cele price je da neki kazu da moze, ugradi se rucica i to radi, neki kazu da to moze samo kod ekrana koji je GID(moj je CID) kao moze, ako se zameni ekran itd, dok neki kazu da ne moze jer navi uredjaji koji su isli u opela imaju funkciju upravljana boardom samo preko dugmeta na samom uredjaju i da ne prepoznaju rucicu kao sredstvo za komunikaciju.
Pa me interesuje da li neko zna sta je tu moguce uraditi, da li postoji ta "najbolja" opcija da kupim rucicu i da je aktiviraju u servisu i kupim android multimediju i da sve radi ili je to nemoguce povezati?
Nesto ne mogu sliku te rucice da ubacim pa evo link na sta mislim.
https://images.app.goo.gl/rVvtkNQ8SEpY9e6A6
U pitanju je simens ncdc2013 navi system.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Multimedija
PostPoslato: 29 Jul 2021 14:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 16:18
Postovi: 22
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dragan
Opel: Opel Astra J 2015g 1.4 16v
Koliko sam te razumeo hoces da ugradis rucicu da bi upravljao bord kompjuterom? bord funkcionise preko dugmeta na radiu, koje se vidi na displeju...treba ti drugi radio sa tom opcijom ako ga vec nemas...i onda da uparis CID displej i taj radio..a ta rucica postoji za tempomat koja se ugradi a potom dijagnostikom aktivira...Ako sam pomogao dobro je, ako nisam daj koju sliku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Multimedija
PostPoslato: 29 Jul 2021 19:11 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Hvala Dragane na odgovoru, ali ipak nisam dobro postavio pitanje, tj slike nisam mogao da okacim pa sada preko kompa.
Znaci ja imam fabricki radio simens ncdc 2013 koji ima na sebi dugnem BC za board i sve to lepo radi, nije sporan taj uredjaj, i upravljam sa njim i preko tastera na volanu bez problema, ali posto sam hteo taj fabricki uredjaj da zamenim za aftermarket uredjajem, kada je povezem gubim funkcije da upravljam sa boardom na fabrickom ekranu, samo stoji sat i opelov logo i to je to.
Na toj multimediji sve funkcionise, ali nemam komunikaciju sa boardom i radio stanicama zbog drugacijeg ulaza (ali se to za radio sigurno da resiti),
Ovo je moj fabricki radio, dugmici na volanu i polugica za komande brisaca, tempomat mi je na levoj rucici i radi i on nema veze sa board computerom.

Slika

Slika

Slika

Kada sam bio ugradio ovu multimediju onda ne funkcionise gore navedeno, jer moj je half canbus i ne moze da komunicira sa boardom na taj nacin.

Slika

E sad, znam da neke vectre i signumi od 2002 d0 2004 su imali na rucici brisaca i dugme za board jer nisu to imali na samom uredjuju, obicno su to bili slabiji uredjaji od ovog mog, pa se ja pitam da li je moguce kod mene da ugradim tu rucicu i da mi u servisu programiraju da sa njom upravljam boardom i da na taj nacin to funkcionise nevezano za taj aftermarket uredjeaj i da ne zavisim od nje da bih upravljao boardom.
Ono sto sam procitao kod britanaca kazu neki da moze, neki koji su imali tu rucicu fabricku sa slabijim uredjajem kazu da bez problema upravljaju bardom bez obzira na multimediju, neki kazu da ne moze jer fabricki nije predvidjeno da se koristi ta rucica kod automobila koji je nisu imali itd, ali konkretno nemam neke prave info.
Ovo je ta rucica sa board funkcijom.

Slika

Znaci jos jednom da uprostim, da li mogu da kupim rucicu sa tom opcijom i da upravljam sa mojim postojecim ekranom bez obzira na multimediju koju bih ugradio .
Hvala jos jednom i izvinite sto udavih ovoliko :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Multimedija
PostPoslato: 29 Jul 2021 21:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 16:18
Postovi: 22
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dragan
Opel: Opel Astra J 2015g 1.4 16v
Hvala sto si mi pojasnio sta si hteo da uradis...ali mislim da to ne moze da se odradi, zato sto te multimedije tesko se poklope da rade sve komande.Na mojoj Astri sam probao kineske 2-3 modela 2 su radila kako treba treca nikako.zato ne bih da sam na tvom mestu eksperimentisao, vec ugradio nesto iz proverene prakse, i preporuke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Multimedija
PostPoslato: 29 Jul 2021 21:27 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
To sam se pomirio da ne mogu preko takve multimedjie da upravljam sa boardom, ako je ugradim jer to sigurno ne moze jer nije full canbus sistem, bez obzira na cenu multimedije dal od 180 do 350e sto mi je i rekao momak koji ih ugradjuje jer nije stvar u dzeku vec morao bih celu instalaciju da prebacim u ful canbus, a to je posao veliki :)
Jer ovo sto kazes da ugradim nesto provereno ili iz prakse, nazalost ne znam sta bih tu mogao da ugradim jer ja ako hocu fabricki da ugradim radio jedino mogu da ugradim uredjaj koji je losiji od mog i ima GID, a sto se tice multimedija kao sto sam probao kazem ti ni najskuplja ne moze da upravlja sa boardom, kod fullcan busa mogu, znaci i cd30 i cd70 itd, dok kod halfcanbusa mogu uredjaji samo sa rucicom.
Pa me samo interesuje da li moze kod mene kao sto je mogla na nekim modelima sa slabijim opremom da se ugradi ta rucica koja na sebi ima dugme za board(kao sto ga ja imam na samom uredjaju) i da njome upravljam tom aftermarket multimedijim jer onda mi je apsolutno nebitni koja je multimedija jer ona onda postaje klasican android jer bih ja boardom upravljao sa rucicom.
Jedino mi preostaje da kupim polovnu rucicu i odem u servis da probaju da je programiraju :)
Hvala tebi u svakom slucaju na pomoci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Multimedija
PostPoslato: 29 Jul 2021 21:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 16:18
Postovi: 22
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dragan
Opel: Opel Astra J 2015g 1.4 16v
Nema na cemu. Probaj programirati rucicu. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Multimedija
PostPoslato: 29 Jul 2021 21:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pa da, za sada je to jedino sto mi preostaje, tako da cim ugrabim visak vremena to cu uraditi, naravno neko, ako misli da to moze ili ne ili neku novu ideju neka slobodno napise :ots1:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs