Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 12:44

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Provera koliko ima freona u sistemu u kućnoj radinosti?
PostPoslato: 23 Jun 2021 15:02 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Da li je moguće da se preko multimetra nakacim na senzor koji pokazuje koliki je pritisak u sistemu pa da na osnovu voltaze vidim koliki je pritisak, astra g 1.7 dti je u pitanju...?
Ovo bih hteo da probam jer jedini majstor koji radi klime može da mi da termin tek za 14 dana (a treba mi klima za vikend) ima i par koji samo pune i kažu ne mogu da provere da li i koliko ima freona već u sistemu, pa bih voleo da probam nekako da proverim koliko ima freona da znam da je do toga da ne bacam pare bezveze ako nije do toga.
Radi se o tome da mi se ne pali kompresor klime pa se nadam da je samo ponestalo freona, ventilator radi onaj pod haubom proverio sam i nije neki osigurač i oni su provereni, ako ima i neka druga ideja sta mogu da proverim da isključim da nije kvačilo na kompresoru ili nešto drugo.
Pretpostavljam da bi možda moglo preko opcoma ali nemam a ni niko u blizini koga poznajem.

Edit: proverio sam i kompresor uopšte ne dobija struju kada se pritisne dugme znači ili je nizak pritisak freona ili modul klime ili senzor pritiska a za ova dva ne prijavljuje grešku jedino mozda da daju pogrešne vrednosti, idem sutra da napunim pa sta bude. Prekidac ne verujem da je jer kako sam pročitao kad on ne radi onda se ne pali ni ona lampica na prekidac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Provera koliko ima freona u sistemu u kućnoj radinosti?
PostPoslato: 24 Jun 2021 01:16 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Voziš 20 godina star auto, sasvim sigurno nema gasa u sistemu, a možda ima i još neki problem. Svakako, bilo koji kršten majstor za klime može da izvuče gas iz sistema i da izmeri koliko je bilo unutra. Ako to ne rade ti majstori kod kojih ideš, šta mislis koliko dobro rade svoj posao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Provera koliko ima freona u sistemu u kućnoj radinosti?
PostPoslato: 24 Jun 2021 13:43 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Uglavnom ako fali gas ili curi hladjnak ili pusta negde na kompresoru, jer i kroz njega prolazi gas jelte, pod uslovom da je kompresor i spulna ispravna, ako pali ventilator onda pali i kompresor, ali nema dovoljno gasa pa ne hladi dovoljno, kad nema gasa dibidus i onda nema pritiska, nece ni da se pali kompresor/ventilator. Mozes da napunis da ti radi samo za vikend ali ne uzdaj se da ce da traje mnogo dugo ako imas neko curenje. Napuni pa se dogovori sa majstorom za termin uskoro dok ne ispusti gas, da ne placas ponovo za punjenje nego nek nadje gde pusta :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Provera koliko ima freona u sistemu u kućnoj radinosti?
PostPoslato: 24 Jun 2021 15:52 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Nije se palio ni vent ni kompresor.
Bio jutros da napunim kažu nije bilo skoro ništa u sistemu sada hladi i videću dokle će. Auto je kod mene oko 4 godine i nikad je nisam ni punio ali čim je bila skoro skroz prazna verovatno negde curi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs