Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 13:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem sa xenonima
PostPoslato: 03 Maj 2021 16:51 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Apr 2021 00:44
Postovi: 3
Lokacija: Beograd, Srbija
Ime: Petar Kovacevic
Opel: Opel Astra h GTC
Pozdrav ljudi, imam astru h gtc sa fabrickim xenonima, imao sam problem sa jednim farom gde je usla voda i usla je u balasti kroz dzek i balasti je posle nekog vremena prestao da radi, sad sam sanirao sve to kupio novi balasti sve zamenio novo, ali sad je problem sto levi far kad upalim samo svetla bez kontakta radi normalno, ali cim dam kontakt ili upalim auto levi far (odnosno samo to kratko svetlo gde su xenoni sve ostalo normalno radi i dalje) se ugasi posle 15 20 sekundi onda kad ugasim auto i skinem sa kontakta a ostavim svetla far se samo upali opet, probao sam sve da zamenim sa jednog fara na drugi i balasti i sijalicu i starter sve i nista ne pomaze takodje sam cistio dzekove koliko sam mogao da ocistim ni to nije pomoglo, cak sam i masu dovodio na balasti ni to nije pomoglo, i da ne pokazuje mi gresku na bordu kad se ugasi taj levi xenon, a pre uredno kad balasti nije radio je pokazivao, sad pokazuje ko da je sve u redu, i kad skinem desni far, levi tad normalno radi, cim vratim desni levi se opet posle 15 20 sek ugasi ako je na kontaktu auto, takodje sam na kraju bezveze probao i zamenio desni sa levim farom ceo stavio ih na suprotna mesta cisto da vidim sta ce bude i sve je normalno radilo, onda kad sam ih vratio svaki na svoje mesto opet isto se desava. Ako neko ima bilo kakvu ideju sta bi moglo da bude rado cu probati sve, takodje ako neko zna nekog elektricara ili coveka koji je strucan za ovakvu vrstu kvara a da je iz Beograda ako moze da mi prosledi kontakt, posto vecina elektricara kod kojih sam bio nece da se bakcu sa ovakvim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa xenonima
PostPoslato: 11 Okt 2021 23:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Apr 2021 00:44
Postovi: 3
Lokacija: Beograd, Srbija
Ime: Petar Kovacevic
Opel: Opel Astra h GTC
Resio sam problem, problem je bio u afs modulu za nivelaciju svetala na jednom faru je radio na drugom ne i onda kad ne bi mogao da nivelise lepo oba fara samo bi se ugasio. Mozda nekom pomogne ako bude imao slican problem


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs