Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 03:35

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Maglenke Zafira A
PostPoslato: 06 Avg 2020 00:02 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2018 21:50
Postovi: 129
Lokacija: Vlasotince
Ime: Opel Zafira
Opel: Zafira 2.2 DTi
Dosta vozim noću pa mi znači dobro svetlo na autu, maglenke fabričke nisu nešto, da li je neko stavljao led sijalice u njih, na par mesta su mi rekli da ne stavljam jer će da pregore brzo zbog malog prostora unutra... pa imam nedoumicu da li da postojeće prepravim ili da ubacim dodatne ali da ne odudaraju od izgleda auta nekako....
Za prvu opciju razmišljam da izbrusim stakla na fabričkim, i izbacim sve iznutra i ubacim 2 morimoto projektora sa xenonima.... ako mogu da uklopim da stanu, a druga opcija ili da nađem neke u dimenzijama pravougaonim da stanu taman između onih rešetki gde je maska dole.....

ako neko ima bolju ideju neka kaže.... da sprovedem u delo dok je još lepo vreme...




Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maglenke Zafira A
PostPoslato: 06 Avg 2020 09:08 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Maglenke sluze za osvetljenje puta u toku smanjene vidljivosti (magle), do 35m ispred auta i fabricke na Zafiri odlicno rade posao.
Ta distanca je odredjena i brzinom kojom se vozilo krece u uslovima smanjene vidljivosti.

Ako imas lose osvetljenje nocu, prvo nasteluj farove, ispoliraj plastike, eventalno promeni sijalice, pa tek onda sve ostalo.
Mislim, da neces imati potrebe, jer Zafira ima odlicne farove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Avg 2020 10:02 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2018 21:50
Postovi: 129
Lokacija: Vlasotince
Ime: Opel Zafira
Opel: Zafira 2.2 DTi
Druže, imam perfektno osvetljenje, to mi je prvo što sređujem na autu, sve je ispolirano i naštelovano, ali maglenke ne rade kako treba, veruj mi probao sam na više zafira ne samo moju, maglenke su loše. Do sad sam najbolju vidljivost imao sa Hella micro de maglenkama, sa sočivom su i seku snop do određene visine, a dole savršeno bacaju svetlost....
ali malo je nezgodno da ih ubacujem ne bi mogao da prođem tehnički niti bi izgledalo lepo.....
Zato sam i tražio savet za neku alternativu, jer mi je noćna vožnja dosta bitna...

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maglenke Zafira A
PostPoslato: 06 Avg 2020 10:49 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Na mojoj Zafiri sam menjao maglenke jer je jedno staklo bilo napuklo, a druga je bila rdjava.
Stavio sam Depo i nove sijalice. Odlicno su sijale i tacno kako treba, da popune onaj prostor od branika do pocetka osvetljenja kratkog svetla.

Zato mi nije jasno da ne mozes svoje da namestis, vec trazis drugo resenje. Ako mozes slikaj, pa postavi ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Avg 2020 17:03 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2018 21:50
Postovi: 129
Lokacija: Vlasotince
Ime: Opel Zafira
Opel: Zafira 2.2 DTi
Moje su ok što se toga tiče, ali nije to to, u poređenju sa maglenkama s sočivom... danas me zeznula kiša mislio sam da ih skinem i rastavim da vidim kakvo je stanje unutra....
nego ima li ko ovde sa opc zafirom, nisu li na njoj isto hella maglenke sa sočivom?

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs