Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 20:46

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Skripanje prozora astra g
PostPoslato: 14 Jun 2016 17:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Nisam znao gde da postavim pitanje pa evo ovde da pitam, jer zakljucana je ona tema PITAJTE ASTRU....
Poceo je uzasno da mi skripi vozacev prozor kada se spusta i podize negde odprilike na polovini kada dodje, znaci nije keder, kada su otvorena vrata isto, ali bas skripi uzasno...
Jel zna neko tacno da mi kaze gde se cuje taj zvuk i jel moze da se podmaze taj deo gde skripi da ne rasturam tapacir bzv ako ne moze?
Astra bertone je u pitanju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skripanje prozora astra g
PostPoslato: 14 Jun 2016 17:53 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
mora da se skine tapacirung i najlon sa vrata da se odlepi.

Onda ustanovis da li skripi i cvili po klizacima pravca ili skripi sam mehanizam.

Sve ocistis dobro i stavis novu mast. Idealno bi bilo da usput zamenis plasticne zabice kojima je spojen nosac prozora sa makazama podizaca stakla :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skripanje prozora astra g
PostPoslato: 14 Jun 2016 22:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Hvala neso, do malopre sam prckao i sto je najvaznije uspesno resio :dzony: sad samo klizi i cini mi se da mnogo bolje ide sad :) Ustajem rano za posao pa ne mogu sad da ubacujem slike, ali cim ugrabim vremena postavicu ovde i napisati koju rec...pa mozda moze nekome ko ima slican problem da posluzi i kao HOW TO :)

Usput, ne znam u cemu je fora, prvo mi je tako bilo sa jednim prozorom a sad oba, i isti slucaj na prethodnoj astri, znaci ne uvek, ali ponekad kad je skroz spusten prozor i zadrzim dugme da aktivira samo podizanje prozora, ili tipa prilikom zakljucavanja kola jer sam povezao da se sami prozori dizu, DODJE DO POLA OTPRILIKE I VRATI SE PAR CENTIMETARA DOLE :krsti: I tako nekoliko puta za redom, i onda jedino uspem da ga podignem seckanjem tastera dok preskoci taj deo samo gde zastane...
U cemu je fora tu??? :banghead:
Kad su otvorena vrata onda dize bez problema, cak sam pritisnuo jako rukom dok podize staklo i nece bre da stane...ali kad su zatvorena vrata tad hoce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skripanje prozora astra g
PostPoslato: 14 Jun 2016 23:57 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
to sto si opisao, uzrok se krije bas u tim plasticnim zabicama koje sam pomenuo. Jednostavno se pojedu vremenom.

Mozes i da pokusas da dostelujes klizace i same makaze, pa da smanjis luft (bice ti jasno kad rasturis sve). Inace, bertonkin prozor mozes da stelujes po svim smerovima i osama, pa polako i strpljivo :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skripanje prozora astra g
PostPoslato: 17 Jun 2016 23:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Evo uhvatio sam malo vremena da okacim neku sliku i ukratko da napisem kako sam resio uzasno skripanje prozora pa ako neko bude imao slican problem moze da resi isto kao i ja, sada ne da ne skripi, nego kada spustam prozore u isto vreme vozacev se spusti skroz a suvozacev je dosao do pola :ludilo: podmazacu i njega kad budem imao vremena...
Da ne pisem o skidanju tapacira verovatno vecina vec zna kako se skida, nisam slikao to...ukratko:
-Prvo se skine ona plastika gde je visokotonac, drze je 3 zabice, samo polako da se en polomi nesto i lako se skida...
-Sa donje strane tapacira odviju se 3 srafa
-Nekim tankim srafcigerom se skina ona plastika gde je rucka za zatvaranje vrata iznutra, takodje polako samo da se ne polomi nesto, naravno pre skidanja te rucke isto tankim srafcigerom skine se i raskace tasteri za prozore i za podesavanje retrovizora :)
-Kada se skine plasticna rucka ispod se nalaze 3 ili 4 srafa koji se takodje odvijaju, uoce se lako kada se skine plastika :)
-Sa leve strane tapacira, sa desne strane i cini mi se da cak i sa donje strane pored srafova ima zabice, samo polako povucite ka sebi neki srafcigerom i lako ispadaju zabice, sa leve strane ima cini mi se 2, sa donje 1 i sa desne strane 1 zabica...
-Kada se skine sve sto sam gore naveo tapacir je slobodan znaci treba da bude potpuno odvojen, ostaje jedino sa gornje strane celom duzinom gde je ona guma do stakla da se polako ceo tapacir vuce prema gore, lagano malo po malo prema gore celom duzinom i ispada skroz...
-Poslednja stvar koja treba da se raskaci da bi se uklonio tapacir je sajla za unutrasnju rucicu za otvaranje vrata :)
Evo slike kako se ona oslobadja:

Slika

Ovu plavu plastiku povucite pravo ka sebi tj ka vratima, da ispadne, onda burence sajle prema gore da ispadne i to je to...

-Ostaje da se odlepi ona folija-najlon, ja sam pazio da je ne pocepam jer sam je posle ponovo vratio i zalepio trakom...
-I ostaje kada se skine folija da se otvori onaj plasticni poklopac na kome je elektronika cini mi se za bocne begove ko ima...samo nemojte da raskacinjete elektroniku dok je auto na kontaktu, najbolje skinuti kleme ako resite da raskacite to, ja konkretno nisam ni imao potrebe i sve vreme mi je bio ukljucen kontakt tako da nista nije falilo...
Sa gornje strane plastike ima zabica i sa desne strane ima zabica koju povucete i plastika ide ka vama (zabice-nesto slicno kao sto ima na daljincu za tv, za poklopac baterije :) )

-Kada se otvori ta plastika kroz tu rupu se vidi mehanizam, naravno zavisi u kom polozaju je prozor, ja sam vratio tastere za podizace da bih pomerao po potrebi :)

Slika

Slika

Oznacio sam crvenom bojom sta sam sve podmazivao...prvo sam sve ocistio sa WD40 (odmah je i prestalo skripanje) ali sam za svaki slucaj naneo tovatnu mast i to bi trebalo da je trajno resenje tog problema :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Na kraju nekom trakom ili kako vec zalepite foliju nazad

Slika

I to je to, vratite sve istim redosledom...evo i klipa kako to funckionise :D




Neso ne znam na sta si tacno mislio, ako mozes ukratko kazi mi gde mogu da podesim da smanjim taj luft :)
Okretao sam one bele plasticne tockice sa gornje strane ali to je valjda granicnik koliko staklo da se uvuce u keder kada se zatvore vrata...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skripanje prozora astra g
PostPoslato: 18 Jun 2016 00:36 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
na bertonci gde god ima sraf moze da se steluje prozor :D

ako imas 2-3mm lufra od prozora do zadnjeg bocnog stakla kad otvoris vrata i prozor se spusti, i ako ne lupa nista i ne klapara kad je prozor skroz podignut ili skroz spusten, onda ne ditaj bas nista.

Sve sto je za kljuc 10 a ima veze sa prozorom mozes da pomeras levo/desno/gore/dole... pa cackaj kad vec volis :P ako u nekoj plasticnoj zabici ima dosta lufta, onda to sto bi uzeo da stelujes moze vrlo lako da ima kontra efekat, pa da sve ukakis :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skripanje prozora astra g
PostPoslato: 18 Jun 2016 13:29 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Eh sad...onda najbolje da ne pipam nista :D Nema nikakvog klaparanja...a sad za taj razmak od stakla do stakla ne znam bas tacno koliko je...mozda ima i 5mm...ali sve odlicno dihtuje i svuda su isti raazmaci...

Jedino sto ima da kazem nekog lufta ili klaparanja, mada vise je kao da prozor tad secne pa se cuje, kada je skroz zatvoren pa kad pritisnem taster da se s pusti skroz, kao da secne na onom mestu gde bi trebao da se spusti kada se otvaraju vrata pa onda nastavi da se glatko spusta???
Isti slucaj sa oba prozora...cuje se kao tup, i nastavi fino da se spusta...
A ono pri podizanju evo danas ceo dan mi se nije desilo da stane i vrati se dole...tako ponekad se to desi a nekad se ne javlja uopste :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skripanje prozora astra g
PostPoslato: 10 Jul 2016 01:13 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Evo snimio sam malopre kako zeza prozor, sad ovaj vozacev radi extra od kad sam ga podmazao, zeza i on ponekad ali retko sad...a ovaj suvozacev me je izludeo malopre :banghead: :banghead: :banghead:
Znaci tako se desi neki dan da nema teorije da se podigne automatski ni iz 100 puta...jedino da ga zaustavim na dugme pre one tacke u kojoj se vrati dole, pa da nastavim da secnem 2-3 puta na dugme i onda ide lepo do kraja automatski :banghead: Na kraju klipa je uspeo sam da se podigne automatski...



Verujem da nas ima vise ovde koji imaju isti problem jer sam ga imao i na prethodnoj astri, znaci ne javlja se samo na bertone...ako su u pitanju te zabice i treba da se zamene gde se tacno nalaze? I gde da ih kupim? :D
Ovo izludjuje bree...dodje mi da razbijem prozor kad krene da hebe ovako... :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs