Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 22 Nov 2015 17:45 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2011 18:07
Postovi: 103
Lokacija: Bor
Ime: Mile
Opel: Astra 1.7DTI 16v
Garaza: pogledaj
Izvinjavam se ako je ova tema sigurno vec bila ovde ali pokusao sam da procitam na forumu i bas konkretno resenje nisam pronasao. Verovatno iskusnima stara tema ali ako moze molim za konkretan savet . Skinuo sam sediste (prednje) .Kleme na akumulatoru bile otkacene i vracene tek nakon vracenog sedista. Nakon svega pali lampicu za airbag . Pokusao sam da ocistim i proverim kable i kontakte na dzekovima ispod sedista ali opet pali lampicu koja ranije nikada nije svetlela. Nisam isao na dijagnostiku smatrao sam da nije ni mogao da registruje skidanje dzekova jer je bio otkacen akumuklator. Da li ako je sve u redu sa kablovima sto verujem da jeste mora na dijagnostiku da se obrise ta greska ili raditi nesto drugo , Negde sam procitao da je neko isekao kable i vezao direktno bez dzekova i sve bilo ok (sto je bas neko radikalno resenje). Ima li nekog ko je resavao ovaj problem i kako izvrsiti kontrolu svega i opravku. Unapred zahvalan svima koji su voljni da pomognu. :respekt:

_________________
novi slogan Opela
"Wir leben Autos"
MILE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 22 Nov 2015 19:30 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
Jednom kad zabelezi gresku ostane da gori lampica i kad je dobro povezano...tako da bez dijagnostike ti ne vredi nista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 22 Nov 2015 20:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Tako je, na bivsoj astri sam morao na dijagnostiku da ugasim lampicu iako je dobro povezano...ali hteo sam samo da kazem da na bertonci sad kada otkacim bilo sta u vezi air bag-ova upali se lampica, kada prikopcam opet konektor lampica se momentalno gasi sama :) Tako da to mi se mnogo svidja kod nje...nzm od cega to zavisi, ili je ecu drugaciji ili je do kompa za air bag-ove :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 22 Nov 2015 21:38 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2011 18:07
Postovi: 103
Lokacija: Bor
Ime: Mile
Opel: Astra 1.7DTI 16v
Garaza: pogledaj
Hvala dragi prijatelji . Moraću ovih dana na dijagnostku. Nadam se da je to to . Hvala jos jednom na savetu i predlogu.

_________________
novi slogan Opela
"Wir leben Autos"
MILE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 13 Dec 2015 08:22 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2011 18:07
Postovi: 103
Lokacija: Bor
Ime: Mile
Opel: Astra 1.7DTI 16v
Garaza: pogledaj
Bio sam na dijagnostiku i nije mogla da se obriŠe ta greška.Provereni džekovi ispod sedišta i sve je tu ok . Prijavljuje nešto kako je meni preneto : kao da mi nije slučajno ispucana ta patrona za ispaljivanje jastuka u sediŠtu ili je možda neka žica u prekidu. Moraće neko drugi da pogleda. Sedište je skinuto da bi se ubacilo parče novog sunđera i sedalni deo, nije neki veliki zahvat bio i nije imalo potrebe da se dira gornji deo sediŠta (naslon) . Da li je možde nešto majstor za tapaciranje tu napravio neki problem ,nisam raspertlavao sedište da tražim eventualni prekid. Kažite mi ako je ta patrona ili šta već gde se to uopšte nalazi i kako da proverim i dali se to može naći novo ili polovno.
HVALA KO SE BUDE ZAINTERESOVAO DA MI UKAŽE NA PROBLEM I NJEGOVO REŠAVANJE .

_________________
novi slogan Opela
"Wir leben Autos"
MILE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 13 Dec 2015 17:16 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Nema nikakve patrone, ima erbeg u sedistu a ima i zatezac pojasa, ciji kvar isto prijavljuje gresku. Prvo proveri sve konektore ispod i zice koje ulaze u konektore, moguce da je neka otkinuta. Zatezac pojasa ti je ono gde zakacis pojas, i on kada se ispali izadje kao zuta kartica iz njega, i spusti se malo nize, mozda je na tu patronu mislio...
Evo kako je izgledalo na mojojj bivsoj astri kada je ``MAJSTOR`` ispalio

Slika

Ako je to ok, i ako su svi konektori ok, otvori sediste, tj iza naslon lako se otvara dok sedis pozadi. I proveri konektor na samom erbegu u sedistu unutra u naslonu...meni je on palio lampicu na ovoj astri...bio je labav, sredio sam ga i sada je sve ok :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 14 Dec 2015 01:42 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2011 18:07
Postovi: 103
Lokacija: Bor
Ime: Mile
Opel: Astra 1.7DTI 16v
Garaza: pogledaj
Stefane hvala ti na ovome. Pokušaću sutra posle posla da vidim mogu li da otvorim naslon sedišta. Zatezač je ok nema tu nikakve kartice i sve je kao ranije . Valjda ću uspeti da dođem do erbaga i proverim žice,nisam to nikada radio,jel to treba da se rašije ili ne. Javiću šta sam napravio.

_________________
novi slogan Opela
"Wir leben Autos"
MILE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 14 Dec 2015 13:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ne treba da se rasije, vrlo je prosto i bukvalno za 1 minut otvoris ceo naslon iza :)
Ali ipak budi 100 posto siguran i proveri detaljno sve konektore ispod sedista, i konektor od zatezaca pojasa, da se nije pokidala neka zica...
A naslon, sedi iza na zadnje sediste, i kreni od ispod da izvlacis tapacir pa onda sa strane polako :) Ajde ako ne uradis nista snimicu klip danas u toku dana da vidis kako se to radi da ne ostetis nesto pa izbacam link :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 14 Dec 2015 17:56 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2011 18:07
Postovi: 103
Lokacija: Bor
Ime: Mile
Opel: Astra 1.7DTI 16v
Garaza: pogledaj
:respekt: Stefane šta da ti kažem osim da ti se na ovaj način zahvalim na tvom objašnjenju i uputstvu .
Pošto su svi konektori već provereni a zatezač je bez one žute plastike (nije ispaljen) onda sam doduše sa malo straha, ali pošto si ti rekao da je to ipak lak i kratak posao pokušao da skinem tapacir sedišta otpozadi.
Nisam ni imao predstavu da je to na kopčanje i da se lako skida- samo malo na početku sila dok se odvoji donji deo posle bočno ide lako.
Odmah sam uočio airbag i na njemu žutu žicu . Samo sam lagano pritisnuo konektor i kao da je malo škljocnulo.
Kada sam dao kontakt kontrolna sijalica se nakon čeka ugasila, i nije se više upalila.

Još jednom puno hvala i nadam se da ću i ja nekom pomoći.
Evo par slika

Slika

Slika

_________________
novi slogan Opela
"Wir leben Autos"
MILE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 14 Dec 2015 22:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
A ja bas malopre planirao da napravim jedan snimak kako se skida :D
Ali vec si resio tako da nema potrebe... Nema na cemu, tu smo da se pomazemo :)

Inace tu treba ispod tapacira da stoji jedna plastika kao zastita za air bag, bas zbog tog konektora da putnici ne pritiskaju kolenom iza pa da se pomeri konektor ili slicno...ja imam plastike...
Ali bez obzira na to ja sam taj konektor zalio onom topljenom plastikom iz pistolja da bude 100 posto fiksirano da ne mrda vise :)
A vidim i tebi je sistem kao i kod mene, kada se usteka raskacen konetkor odmah se gasi lampica, vecini mora da se ugasi na dijagnostiku, ovaj sistem je mnogo bolji :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 15 Dec 2015 00:17 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2011 18:07
Postovi: 103
Lokacija: Bor
Ime: Mile
Opel: Astra 1.7DTI 16v
Garaza: pogledaj
Tako je Stefane . Konektor je bio malo labav i samo sam ga potisnuo i on je lepo legao. Na zalost ovde ne poznaju svi majstori gde se sta nalazi pa tu nisu ni pogledali vec samo ispod sedista.Tu zastitnu plastiku nisam nesto dodatno ucvrscivao . Ovaj problem mi je verovatno nehotice napravio majstor koji je zamenio sundjer na sedistu, ne verujem da ce se ponoviti na neki drugi nacin, Pozdrav i valjda cu i ja moci nekada da ti uzvratim pomoc. :)
Pogledao sam tvoju garazu i sve postove i zaista auto je extra i svi postovi su dobri. :ots1:

_________________
novi slogan Opela
"Wir leben Autos"
MILE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G skinuto sediste ,problem sijalica airbag lampica
PostPoslato: 15 Dec 2015 19:39 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Hvala druze...
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs