Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 11:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Astra Bertone, problem suvozackog stakla
PostPoslato: 15 Nov 2015 02:21 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Razumem te...

Evo neki snimak koji sam nasao na netu, ali se odnosi na Astru H, ne znam da li je isto u bravi i kod Astre G... Evo snimka:



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra Bertone, problem suvozackog stakla
PostPoslato: 15 Nov 2015 12:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 19:39
Postovi: 393
Lokacija: Leskovac
Ime: Nemanja
Opel: Astra Bertone 2.0t
Garaza: pogledaj
Evo napravio sam ti 2 video zapisa, na ovom prvom od 7sec se vidi kako radi ispravna brava, a na drugom od 10sec idem do kraja sa prekidacem, i ako kod tebe proradi staklo kao na ovom snimku onda imas luft u bravi, sto je bio problem kod mene pre 2god, pa sam ga resio stelovanjem brave. A ako i dalje ne proradi onda imas problem u mehanizmu brave, verovatno elektronski.

https://m.youtube.com/watch?v=wURA-uel0GU

https://m.youtube.com/watch?v=sImdbeUPE14


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra Bertone, problem suvozackog stakla
PostPoslato: 15 Nov 2015 13:55 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
E, ovo mi vec puno znaci ;) :postovanje:

Probacu da vidim kako reaguje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra Bertone, problem suvozackog stakla
PostPoslato: 15 Nov 2015 16:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Probao sam. E sad, obzirom da ne spusta kad otvoris vrata, ja otvorim vrata i malo spustim preko podizaca i onda radim ovo sto si ti pokazao i nista ne reaguje. Nakon toga sam pokusao i varijantu da staklo bude podignuto skroz (vrata otvorena) i kad rucno pomeram zubac na bravi, kao da sam vestacki zatvorio vrata, prozor se spusti (a tom radnjom bi trebao da se podize) i to mozda nekih 15-20cm se otvori prozor. To ukazuje na to da elektronika ipak radi, ali da brljavi... Da dodam da reaguje na drugi zubac ( kako i treba), znaci nema lufta u bravi...

Ponestaju mi vise ideje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra Bertone, problem suvozackog stakla
PostPoslato: 16 Nov 2015 21:28 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Danas sam pozajmio drugu desnu bravu sa Bertone, bravu koja lepo radi na tim kolima, medjutim kod mene nema pomaka. Znaci nije do brave... Takodje sam posetio jednog elektricara i pre nego sam pozajmio bravu za probu, i elektricar mi je rekao da sigurno brava nije, nego elektronika koja ima veze sa elektropodizacem...

Ne znam vise sta da radim, a ne kupuju mi se druge makaze sa elekronikom podizaca, jer i moj podizac radi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra Bertone, problem suvozackog stakla
PostPoslato: 16 Nov 2015 22:13 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Sto to zaguljeno majku mu... :D Ja bas mislio da je do brave...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra Bertone, problem suvozackog stakla
PostPoslato: 23 Nov 2015 02:48 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Resio sam problem, pa da javim sta je bilo u pitanju :)

Pre nego sto sam resio problem, malo sam procesljao i nemacke i engleske forume i jedino nesto sto sam nasao, nesto najslicnije je ova tema:

http://z22se.co.uk/threads/problem-with ... oupe.8489/

Medjutim, ni ova tema mi nista posebno nije pomogla, osim sto sam procitao da se pozicioniranje podizaca moze memorisati ne samo kad je prozor skroz zatvoren i drzanjem par sekundi na prekidacu u tom polozaju, vec se moze memorisanje uraditi i drzanjem na skroz spustenom prozoru... Ali ni sa spustenim prozorom, nebitno da li su mi vrata otvorena ili nisu, nije bilo nikakve promene kod mene, tj. problem se nije resio.

Zato sam resio da dodjem do elektronike podizaca i probam nju da skinem, pa da je nosim kod elektricara da je lemi ili sta vec treba... Poceo sam da je skidam, tu su dva torx srafa, medjutim, skidanjem ta dva srafa, se ne dobija nista, pa sam srafove vratio nazad, jer ne moze da se skine ta elektronika, nego verovatno mora da se sa mehanizmom podizaca vadi van vrata...

Medjutim, problem sam resio sasvim slucajno: na kolima je bio dat kontakt i skinuo sam dzek sa elektronike podizaca, sa zeljom da sve to skidam, ali kad sam video da skidanje elektronike zasebno, tj. bez mehanizma podizaca ne moze, odustao sam od toga i dzek vratio nazad, sa istom dozom nezadovoljstva, jer me ceka skidanje svega toga zajedno i tek ko zna kakvog eksperimentisanja, dok MOZDA ne resim problem... Ali, kad sam to sve vratio nazad, probao sam da vidim sta se desava sa vratima i staklom i gle cuda, staklo pocelo da se spusta kad otvorim vrata i da se vraca kad ih zatvorim :) U pocetku, podizanje preko podizaca je radilo samo dok drzim podizac, a ona opcija da zadrzim podizac i da ga pustim da do kraja sam zavrsi podizanje ili spustanje prozora, nije radila, ali se posle par pokusaja i ona sredila i pocela da radi kako treba. Vise nisam imao problem ni sa podizanjem do kraja, staklo je ostajalo gde trebe, takodje je na otvaranje i zatvaranje vrata sve radilo kako treba i i sada radi. :)

Zakljucak: problem kod mene je bio pozicioniranje stakla, a resilo ga je, tj. resetovalo to sto sam pod datim kontaktom izvadio dzek iz elektronike podizaca i nakon toga ga vratio, eto ako neko bude imao slican problem, kod mene se tako sve resetovalo i vratilo na normalu, a nista drugo nije pomoglo.

Baveci se ovom temom, shvatio sam da problem oko polozaja stakla pravi skidanje akumulatora, a ako nece memorisanje na pomenute nacine da pomogne, onda pomaze skidanje dzeka, tj. nacin koji sam ja slucajno pronasao. :) Bio sam preopsiran, ali verujem da ce biti od koristi :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra Bertone, problem suvozackog stakla
PostPoslato: 23 Nov 2015 12:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
A mozda je samo bio problem u kontaktu, tj u konektoru? :D
U svakom slucaju sigurno ce ovo nekim vlasnicima bertonke kad tad pomoci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra Bertone, problem suvozackog stakla
PostPoslato: 23 Nov 2015 23:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Nije bio problem u konektoru, jer je podizac radio ;)

Problem je samo bio u memoriji polozaja...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs