Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 31 Maj 2024 23:41

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel astra G - ECU problem
PostPoslato: 16 Feb 2015 22:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 16 Feb 2015 12:29
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Igor
Opel: Astra G 1.7dti
Drustvo,

Moze mala pomoc/

Pre par dana, kad sam krenuo sa posla, auto Opel astra g 1.7 dizel ostao bez struje.
Pokusao sam da ga upalim preko klema ali se auto upali i sam posle 20-ak sekundi gasi sam. Cimnuo ja nekog majstora. On izasao i probao isto sto i ja. Da ga upali preko drugog akumulatora i naravno opet isto. Mislio sam da ce nesto bitnije da uradi ali eto. Odslepam auto kod njega i on mi javi da je crkao alternator i da je zabrljavio kompjuter i da mu treba kod motora. Dam ja njemu i posle nekog vremena mi javi da je uspeo da upali auto ali da stoji neka greska i da ne moze da je obrise jer treba da se instalira kompjuter.
Usput je hteo da mi naplati polovan alternator za 100 jura, ja ga nasao za 60 i to sto je izasao na teren i probao ono sto sam mu ja rekao da sam vec sam probao + zamenu alternatora i otkljucavanja kompa naplatio 60 eura. Meni to nesto mnogo.

Sve u svemu. Ne budem ja lenj i nadjem na netu da kada auto ostane bez struje resetuje se ECU i imobilajzer i da se auto sam gasi dok se ne upare. Takodje ocitam, postupkom gas kocnica treperenje lampe da mi sada prijavljuje gresku P0602.

Auto ide, sve radi ali svetli lampica za kvar i ja bih to da sredim. Nasao sam neke tekstove na drugim forumima sta i kako.

http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/ ... ed.201636/

Sad se dvoumim gde da idem i koliko ce to da me kosta. Da li da kupim neku polovnu dijagnistiku i zavrsim sam...

Inace sam popravljao auto na par mesta i svako je na neki nacin hteo da me zavrne.

Svi saveti dobrodosli.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel astra G - ECU problem
PostPoslato: 20 Feb 2015 09:12 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 16 Feb 2015 12:29
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Igor
Opel: Astra G 1.7dti
Niko?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs