Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 22:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 14 Mar 2014 21:02 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 20:02
Postovi: 11
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI karavan
Pozz dobri ljudi.
Imam Astru 1.7DTi 2003,lampica od abs sistema mi se pali u voznji kad ona
pozeli,nekad se upali abs lampica naravno tad neradi a nekad radi po 2 dana pa treci opet pocne da svetli.
Prvo sam isao kod majstora na dijagnostiku kaze prednji desni senzor,ja kupim promeni ga kad ono isto stanje na dijagnostici prikazuje sad da taj prednji desni senzor odbrojava recimo od 7-do 30 km pa padne na nulu pa opet skoci i sve tako ali lampica ne svetli od abs-a tek kad se auto pokrene 10 metara ona se upali.Proveravao sam senzore svaki,prednji imaju 1412 oma a zadnji oko 900 istalacija nigde nije u prekidu cak sam i releje ispitivao i diode u modulu abs-a ali sve ispravno sve spakujem i opet isto.Iz autodate nadjem semu ispitivanja celog abs-a na konektoru modula i sve ispitam kako jeste napisano tako i meni pokaze,znaci kao sve ispravno.Dal ima od majstora ili nekog ko je imao ovakav problem da mi pomogne da da jos neku ideju sta da probam.A inace sam procitao sve linkove u vezi abs i nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 15 Mar 2014 17:18 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2012 19:30
Postovi: 182
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Ime: Gordan
Opel: Astra 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Napon punjenja alternatora..... Kao zastita za ostala kola u vozilu kada nesto nije u redu sa alternatorom ili akumlatorom prvo se gasi ABS sistem..... Posto se smatra da ABS sistem nije vitalan za vozilo.....



:ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 15 Mar 2014 18:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 20:02
Postovi: 11
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI karavan
:) Drago mi je da je neko odgovorio.Altenator sam proverio puni 14,10v na akumulatoru a na izlazu altenatora 14,50v,nego mi na dijagnostici pokazuje kao taj sto su mi menjali prednji desni senzor kao ocita neku brzinu a auto miruje i ostali senzori miruju samo taj zeza.Sve mislim da mi taj novi lezaj nije ispravan to jest senzor,a na omazi je dobar 1412 oma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 16 Mar 2014 13:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2011 14:28
Postovi: 545
Lokacija: Zemun
Ime: Djordje
Opel: Kadett E 1.3; Astra G "Freedom"
Garaza: pogledaj
jel ti radi brzinometar?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 16 Mar 2014 15:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 20:02
Postovi: 11
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI karavan
Radi,danas sam prespojio zicama na dzek modula abs-a 3 i 5 pinove to su od prednjeg desnog senzora i dzek senzora,znaci stavio nove zice i nista nisam dobio s time,znaci definitivno mora nov lezaj sa senzorom da pazarim posto ovaj izgleda ne valja,a nov da ne veruje covek,taj senzor nesto brljavi.Javicu sta sam uradio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 16 Mar 2014 16:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2011 14:28
Postovi: 545
Lokacija: Zemun
Ime: Djordje
Opel: Kadett E 1.3; Astra G "Freedom"
Garaza: pogledaj
pa meni se isto palila i gasila lampica od ABS-a da bi posle toga poceo da mi brljavi brzinometar, takodje sam 3 puta proveravao alternator u medjuvremenu, porpuno ispravno je radio, sad mi potpuno ne radi brzinometar i ABS sija non stop, nisam stigao jos da se ozbiljnije pozabavim problemom, nemam ni para ni vremena, ali sve ukazuje na senzor na levom tocku, tako da pogledaj i ti njega, a ja ovih dana idem do naseg dr Godze verovatno, pre nego sto kupim bilo sta prvo da nadjemo sta je tacno problem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 16 Mar 2014 17:52 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 20:02
Postovi: 11
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI karavan
Meni javlja na dijagnostici da je senzor prednji desni,a ti javi sta si uradio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 17 Mar 2014 18:42 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 20:02
Postovi: 11
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI karavan
Epa ovako ,opravio sam abs i to sam.Onaj novi lezaj sto sam kupio bio pusti mast i zaprljao senzor zato je na dijagnostici pokazivao da brljavi,uzeo sam stavio skf-ov i opet na dijagnostiku kad ono pokazuje da strujni krug nije zatvoren kad ono elektronika,uzmem celu centralu sa pumpom covek mi proda za 30 evrica napakujem na svoju astricu i sad super radi.Svo znanje o abs proveri i popravki cu staviti i napisati da nekome pomogne posto vidim da za Astru G bas nesto i nema.pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 01 Apr 2014 21:31 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 16:35
Postovi: 99
Lokacija: srbija,bor,banjsko polje
Ime: zoran
Opel: astra 1.7 dti isuzu
slican problem imam samo ne znam sto mi zatrese pedala i upali lampicu abs-a bez potrebe... zamenio sam prednje lezajeve i sve je bilo ok mesec dana i opet je pocelo da se desava isto cas radi cas ne radi abs....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 02 Apr 2014 08:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 20:02
Postovi: 11
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI karavan
Pozz Zorane,reci mi prvo ciji si lezaj stavio,onda jel si bio na dijagnostici na dijagnostici mora da pokaze koji je senzor u pitanju ako je do senzora.
Sledece uzmes unimer i na omazu stavis izmeris na dzeku senzora koliko oma ima i malo zavrtis glavcinu da vidis dal se omaza menja ako se menja dobar je senzor i tako svaki ispitas.
Sledece bilo bi dobro ako znas gde se nalazi centrala abs-a kod tebe ima jedan dzek sto treba skinuti i preko njega treba ispitati dal su svi kablovi dobri od senzora do centrale da nije neki u prekidu ako je i to dobro ostaje ti samo centralu da menjas a to i nije skupu ako ustanovis da nije dobra dacu ti ja broj coveka da ga zoves ja sam platio 30 evra elektroniku abs-ai promenio i sad radi sve super ali dobro zezao me je i lezaj novi navodno dok nisam stavio skf-ov,javi sta si napravio :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 02 Apr 2014 09:10 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 16:35
Postovi: 99
Lokacija: srbija,bor,banjsko polje
Ime: zoran
Opel: astra 1.7 dti isuzu
stavio sam MOOD lezajeve i mesec dana nista nije bilo i onda opet pocelo... kada cackam dzek na pred desni tocak desava se da dobija neki kao prekid.. ici cu na dijagnostiku a ti mi u medjuvremenu kazi gde se nalazi centrala abs_a da nadjem taj dzek sto treba skinuti i proveriti kablove za ostalo se cujemo odgovara mi i to da menjam samo da sve bude dobro... hvala na savetima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 02 Apr 2014 11:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 20:02
Postovi: 11
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI karavan
A ne valja ti taj lezaj verovatno,a centrala ti se nalazi kad dignes haubu desno ispod kutije sa relejima to ti ona crna kutija nju moras skinuti onda onaj nosac metalni crni i do pozarnog zida ti se nalazi dzek imas onaj roze stift da izvuces pa tek onda otkopcas dzek cisto da znas da ne polomis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 03 Apr 2014 05:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Sličnih problema imam i ja,lampica mi sve češće sija,posebno kad je veće temperatura napolju.Još uvek nisam išao na dijagnostiku a to je prvo što ću uraditi.Ako je do centrale ne znam da li da se upuštam u otvaranje iste i rešavanje problema u "home made" varijanti,kao što su rešavali pojedini naši drugari sa foruma.Ima detaljno pojašnjeno viewtopic.php?f=140&t=25757


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 03 Apr 2014 16:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 20:02
Postovi: 11
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI karavan
Slobodno se upusti ali popraviti neces :),na vektri B je stampana ploca i elektronika kao sto smo svi navikli a na astri G u centrali je nano elektronika tako da nesmes ni pipnuti koliko sve labavo drzi ali ako utvrdis da je do centrale naravno prvo pokusaj da sam popravis pa tek onda da kupis drugu. Inace evo video klipa za pomoc samo pazljivo posmatraj.

http://www.youtube.com/watch?v=UqtowdSDbxU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 03 Apr 2014 20:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Nije nano elektronika, razlicita je tehnika lemljenja, kod novijih vozila se uglavnom koristi SMD tehnika koja se radi nesto drugacijim lemilicama...

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 04 Apr 2014 14:13 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
GARDO nemoj da se nađeš uvređenim,to uopšte nije ta centrala o kojoj mi pričamo.Jesi li pregledao temu u kojoj su naši momci uspešno rešili probleme sa ABS-om?Pojašnjeno do detalja :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 04 Apr 2014 14:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 20:02
Postovi: 11
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI karavan
Sto bi se nasao uvredjenim opusteno skroz,ja nisam majstor nego sam cisto sam pokusavao i uspeo sad samo ono sto sam nesto naucio pokusavam drugome da pomognem.I ja sam to pojasnjenje nailazio samo za vektro do detalja a za astu G nema i skroz se razlikuju.
Tako da ako uspem nekome da pomognem super ako ne jbg neka napise neko pametniji malo ipak se bavim centralnim grejanjem i klimama :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 16 Maj 2014 23:47 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2014 14:14
Postovi: 22
Lokacija: Sombor
Ime: Goran
Opel: Astra G 1,6 16V Ecotec
Evo da i ja, iako nov clan, dodam svoje nedavno iskustvo vezano za ABS na mojoj Astri G 1,6 16v, pa ako nekom pomogne...
Vozim pre neki dan po gradu i odjednom, sasvim nenadano, jer se nikad nije desilo do sada, upali se ABS lampica. Pipnem kocnicu, po suvom normalnom putu kad dobijem vibrirajucu kontru kao da sam na ledu. Zapanjen, stanem sa strane, ugasim pa upalim, opet ABS lampica svetli. Krenem da vozim kad KM sat na nuli. Pomislio sam da se desila neka havarija na elektronici i krenem kuci, dok jos ide. U garazi spojim OpCOM i pokaze mi prednji levi ABS senzor u prekidu. Zalegnem pod auto i imam sta da vidim: Rebrasta zastitna guma Homo zgloba se pocepala tako da se jedan njen kraj ponasao kao bich i udarao je tokom rotiranja po zicama iz senzora, naravno ostetivsi ih. Nakom zamene homo zgloba i komplet glavcine sa senzorom i resetom gresaka, sve se vratilo u normalu. Zakljucak je da ako se upali ABS a pri tom ne radi ni km sat, prekid je ka prednjem levom senzoru. U servisu su mi rekli da upravo sa levog se uzima podatak za brzinu, zato nije radio ni km sat. Nadam se da sam ovim nekom pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABS lampica opel astra G
PostPoslato: 24 Sep 2019 20:05 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Mar 2013 12:50
Postovi: 2
Lokacija: Bor
Ime: Boran
Opel: Zafira 1.8 16V
Poštovani majstori...nedavno sam menjao zadnje diskove i pločice na Opel Zafiri. Nakon dve nedelje imam problem sa paljenjem ABS lampice povremeno. Nekad se upali tokom vožnje i svetli do isključenja kontakta, nakon ponovnog starta nekad se ugasi nekad ne. Imate li moguće rešenje ili eventualno uzrok. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs