Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 13:35

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem sa brisacima (Corsa C)
PostPoslato: 09 Feb 2014 20:17 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2014 22:22
Postovi: 143
Lokacija: Србија Ниш
Ime: Milan
Opel: Corsa C 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Imam problem sa onim prvim rezimom rada brisaca, gde rade vremenski, ne znam kako je na drugim opelima, ali kod mene moze da se ona rucica za paljenje brisaca samo malo pipne na gore i brisaci odrade samo jedan ciklus (gore dole), na foru kao blendovanje na farovima. e sad, kad ja to uradim, brisaci se ne zaustave posle jednog ciklusa, nego posle nasumicnog broja puta, nekad je do jedan ciklus, a nekad rade i po 5 minuta :D a kad prebacim na onaj prvi stepen da radi vremenski, tu radi non stop i kad vratim rucicu na nulti, iskljucen, polozaj, brisaci se ne zaustavljaju nego isto rade jos nasumican broj ciklusa, znaci problem je zaustavljanje brisaca i to sto nece da rade u vremenskom rezimu, brzine normalno rade, prva i druga.. pa ako zna neko sta je u pitanju? pretpostavljam da je neki rele.. inace brisaci se uvek vrate u donji polozaj kao sto i treba.. a i senzor za kisu mi ne radi, mada on ne radi od ranije, i kad je sa brisacima bilo sve u redu.. da li je to mozda povezano na neki nacin sa ovim zaustavljanjem brisaca?

_________________
Neka Vam sreca pokaze put, da ne otkrijete kako zivot boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa brisacima (Corsa C)
PostPoslato: 16 Feb 2014 01:09 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2014 22:22
Postovi: 143
Lokacija: Србија Ниш
Ime: Milan
Opel: Corsa C 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
za sve koji mozda nekad budu imali isti problem.. problem je relej za brisace, oznacio sam koji je na slici.. posto nisam uspeo nigde da nadjem relejnu semu, pronaso sam ga metodom sluha :)

Slika

_________________
Neka Vam sreca pokaze put, da ne otkrijete kako zivot boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa brisacima (Corsa C)
PostPoslato: 19 Nov 2015 23:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Sep 2015 19:37
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: Corsa D 1.2
Pozdrav druze, vidim da si imao problem sa brisacima, ja imam isti problem, s tim sto ponekad kad startujem motor upale se i brisaci? Isto nece da rade vremenski, zaustave se kad hoce, a kad pada kisa, samo ih upalim i rade non stop, dok ja sam ne ugasim, samo na dole pritisnem...U pitanju je Corsa D, ali pretpostavljam da je isti sistem ugradjivan. Jel su releji na BCM, vidim da je ovo slika iz kutije iz motornog prostora? Gde si kupio relej? Hvala puno. Miroslav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa brisacima (Corsa C)
PostPoslato: 20 Nov 2015 10:39 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2014 22:22
Postovi: 143
Lokacija: Србија Ниш
Ime: Milan
Opel: Corsa C 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Nije bio problem relej, jer kad sam ga zamenio, prvih par puta su radili dobro, ali posle se opet javljao problem. Problem je motor brisaca, jer u njemu ima kontaktni prstenovi, i oni su se ostetili od vode i prljavstine, mozda je doslo i do nekog spoja, pa malo izgori jedan od prstenova. Ja sam prvo taj kontaktni prsten oopravljao, ali nije dugo trajao, tako da ti savetujem da kupis drugi motor, ja sam polovan za moju korsu platio 25 evra.

_________________
Neka Vam sreca pokaze put, da ne otkrijete kako zivot boli.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs