Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:04

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 195 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 10 Jan 2013 19:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
Astra G/Zafira A/Vectra B/Omega B

Odmah da napomenem da ne gusite temu pitanjima “da li moze na X16XE, Da li moze na Astru G 2002, Da li moze na Vectru B 2.0 DTI, a da li moze na Restyling” itd. Moze na sve, samo procitajte tekst!!!

Ovakav je slucaj kod Astra G, Zafira A, Vectra B I Omega B - rucica tempomata je ista za sva ova vozila (Omegina se razlikuje po malo duzem dodatnom kablu) i izgleda ovako:

Slika Slika

A ovo je Omegina, vidi se razlika u duzini.

Slika

Tempomat se moze ugraditi u sve ove modele iako nisu fabricki imali. Prvo je potrebno proveriti jednu stvar:
Da li imate ostavljenu instalaciju za tempomat. To uradite tako sto skinete plastiku iza i ispod volana i tu potrazite slobodan, cetvrtasti, zenski dzek sa cetiri pina. On izgleda ovako:

Slika Slika

Ukoliko to imate, kod DIZELA je potrebno samo ustekati rucicu I probati (ukoliko ne radi, potrebno je aktivirati tempomat putem dijagnostike).

Kod BENZINACA je stvar malo drugacija. Treba videti da li je gas na sajlu ili elektricni.
Kod elektricnog gasa pored rucice je potreban i prekidac kvacila, koji izgleda ovako:

Slika Slika Slika
(ima raznih modela)

Vozila koja imaju spremljenu instalaciju u vidu onog dzeka gore kod volana imaju i dzek za ovaj prekidac kvacila. (Svi DIZELI vec imaju taj prekidac, pa je kod njih potrebna samo rucica).

Kod gasa na sajlu je potreban kompletan tempomat odnosno – Rucica, Prekidac, Automat sa sajlom I instalacija.(ovakav kompletan tempomat se moze ugraditi na razne modele kao sto su Astra F, Kadett E, Calibra, Vectra A uz malo muke, zivaca I vremena). To izgleda ovako:

Slika Slika [url=http://postimage.org/]Slika
image upload no compression


Kod onih koji uopste nemaju dzek kod volana, moguce je ugraditi tempomat uz pomoc dobrog elektricara koji ce to sve izvuci iz ECU-a motora, ali tako ispade skuplja dara nego mera, pa je bolje bataliti – ulozite pare u pecenje! :D


U nekom od narednih postova bice reci i za novije automobile (Astra H, Zafira B, Vectra C...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 21 Mar 2013 19:36 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
Astra H

Ovde je nesto drugacija situacija od ovih starijih modela.
Ali je (u zavisnosti od svakog pojedinacnog auta), jako jednostavna ugradnja…
Naravno vazi pravilo kao i kod starijih da je kod dizelasa najlaksa ugradnja, jer vec imaju prekidac kvacila, pa je potrebna samo rucica…

Potrebna je ispunjenost uslova:
1. Da IPC i CIM podrzavaju tempomat
2. Da auto vec ima prekidac kvacila ili instalaciju za isti


PROVERA KOMPJUTERA

Prvi uslov je veoma lako proveriti. Jedini problem je sto to servisi verovatno naplacuju.
Dijagnostikom aktivirati opciju tempomata u CIM i IPC, a da RUCICA NIJE INSTALIRANA. Ukoliko prijavi gresku, podrzavaju tempomat. Ukoliko ne prijavi gresku – ne podrzavaju tempomat.
(Trebalo bi da svi imaju podrsku za tempomat, ali najbolje proveriti)

PROVERA INSTALACIJE

Postojanje prekidaca vrlo lako se proveri ako se zalegne ispod volana kod papucica. Skine se crna plastika koju drze dva plasticna zavrtnja i pogleda se na limu iza papucice da li postoji prekidac. S obzirom da slika govori vise od 1000 reci…
Slika Slika

Ukoliko prekidac kvacila NE postoji, treba proveriti da li postoji instalacija za isti. Kod Astre se dzek prekidaca kvacila obicno krije kod stuba volana ili (najcesce) iza kilometar sata. Dakle potrebno je skinuti plastiku iza volana i sam kilometar sat. U pitanju je mali braon dzek. Na slici ispod se vidi kako izgleda.

Slika

Treba ga odlepiti i spustiti do pedale kvacila.

ZAMENA RUCICE

Dalje je potrebno zameniti rucicu onom koja ima komande za tempomat. Zamena je jako prosta.
Prvo se povrne gumena zastita. Sa gornje strane rucice moze se uociti kanalic. U njega gurnuti tanki dugacki srafciger, parce cvrsce zice ili ispravljenu spajalicu. Kada zabica unutra “cakne”, povuci rucicu na levo, ka vratima auta. Drugu rucicu samo vratiti nazad dok se ne cuje zvuk zabice.
Slika

Slika Slika Slika Slika Slika


STAVLJANJE PREKIDACA

Zatim treba staviti prekidac kvacila na svoje mesto i prikljuciti ga.
Prekidac se stavlja/skida na sledeci nacin:
1. Prvo povuci glavni pipak na prekidacu. Potrebno je jace ga povuci (Iako vam se moze uciniti da ce nesto puci, slobodno povucite jako dok ne izadje pipak maksimalo napolje).
2. Zatim u istom pravcu povuci i crveni osigurac da bi se oslobodio prostor za stiskanje dve zabice sa strane. (Boje pipka i osiguraca se mogu razlikovati na razlicitim prekidacima!!!).
3. Zatim je potrebno sa dva prsta pritisnuti zabice sa strane da bi se prekidac mogao izvaditi iz metalnog lezista, odnosno ubaciti u metalno leziste.
4. Zatim samo navuci nazad crveni osigurac i pritisnuti pipak da se vrati na mesto.

Slika Slika Slika Slika Slika

(ovo je prekidac od Vectre B, ali je princip skidanja i stavljanja isti, samo se razlikuje oblik i boja prekidaca)

Ovako izgleda Astrin prekidac!

Slika Slika



DIJAGNOSTIKA

Za razliku od starijih modela, gde se kod pojedinih moglo proci bez dijagnostike, ovde je aktiviranje opcije tempomata obavezno.

Aktivira se Tech 2 dijagnostickim uredjajem. Postupak je sledeci:

Engine Varian configurator > cruise control > modify to present
IPC Variant configurator > cruise control > modify to present
CIM steering Variant configurator > Cruise Control > modify to present
CIM steering Variant configurator > country code > modify to GREAT BRITTON
(ovaj deo je samo kopiran sa stranog sajta, pa ne znam tacno sta treba staviti umesto GREAT BRITTON)


Poslednji put menjao zeronenad dana 22 Mar 2013 00:17, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 22 Mar 2013 00:06 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2009 23:45
Postovi: 465
Lokacija: okolina pozarev
Ime: dejan
Opel: corsa c 1.7 DTI
Garaza: pogledaj
jednu sto ima znam gde je zavrsila :P :P

svaka cast na ovim informacijama,sigurno da je ovo nekom potrebno.


moze i u domacoj radinosti da se odradi za corsu c to sigurno,jer je na rucic koja nema tempomat vec sve ostavljano,samo da se povezu tasteri i zaleme 2 zice,posto corsa ima samo 2 zice razlicitog otpora i kraj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 23 Mar 2013 23:09 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Pozdrav,da ne otvaram temu pa reko ovde da pitam,na kom principu radi tempomat,naime imam Zafiru i kad npr. ide 120 i stisnem slovo R i pustim gas ono pada brzina,tj.nece da je odrzava,kako trebaa,da se ukljuci tempomat stvarno mi nije jasno?

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 23 Mar 2013 23:22 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
Imas neki problem, ali pitanje je koji.

Ako si ga naknadno ugradio, mozda nije aktiviran preko dijagnostike.
Druga (i verovatnija stvar) plocica unutar rucice se zamastila pa nema kontakt.
Ako mi se ubrza net postavicu kasnije slike kako plocica izgleda i kako se dolazi do nje,
Uglavnom, sa zadnje strane rucice imas poklopac. Prvo malo sklonis zastitnu gumu, pa srafcigerom povuces taj poklopac. Odatle vec mozes ocistiti plocicu.
Takodje se mozda odlemila zica sa te stampane ploce.

Edit: A i treba da stisnes tipku sa ispupcenjem, tj. I (ako se dobro secam).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 24 Mar 2013 10:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 24 Mar 2013 12:58 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2012 20:23
Postovi: 288
Lokacija: Београд
Ime: Жељко
Opel: Астра Г
Da u pravu si,tempomat se aktivira pritiskanjem tastera (I)
Pritiskanjem tastera (R) vraca poslednju memorisanu brzinu koju ste zadali npr. vozis 120 km/h
pa zakocis,tad se zadata brzina ponistila.Pritiskom tastera (R) sam vraca na 120 km/h


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 24 Mar 2013 22:27 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Kako I,meni se na to I menja ono na board kompijuteru,tj koliko je trenutna potrosnja,temperatura i tako,ili prvo treba da stisnem R pa I i to je to?Ako nije tako pojasnite mi,a pogledacu za ovo.Pozz

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 24 Mar 2013 22:57 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2012 20:23
Postovi: 288
Lokacija: Београд
Ime: Жељко
Opel: Астра Г
Druze ti si sve pobrkao.Rucica borda ti je sa desne a rucica tempomata sa leve strane volana.
Tempomat se aktivira pritiskom na taster (I) pri brzini iznad 40km/h
Kada ukljucis tempomat,pritiskanjem tastera (I) povecavas brzinu,a pritiskanjem tastera (R) smanjujes brzinu za po 2km/h.
Donji taster je za iskljucivanje tempomata(iskljucuje se i pritiskom kocnice)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 24 Mar 2013 23:33 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Nemam pojma,nisam obratio paznju,znam da sa desne strane menjam bord,ali kada na toj rucici stisnem R nista se ne desava ili ja nisam primetio,videcu sutra pa javljam,stavicu i slike da bih bolje objasnio.Pozz

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 24 Mar 2013 23:51 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
Nema sta ni da gledas ni da objasnjavas! :D Ta desna rucica osim za brisace, sluzi i za upravljanje Bord Computerom. Na njoj imas dve pozicije R i S. Tempomat se nalazi sa suprotne strane volana! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 25 Mar 2013 00:36 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
nije R i S nego R i I,pogledacu ,pri brzini od 120km/h na auto putu stisnuo sam R i na bord comp mi se pojavile tri crtice tad sam ga nagazio i na te tri crtice se pojavio iznos od 139km/h a posle sam pustio gas i brzina se spustala,mozda je jos nesto trebalo da se stisne?Videcu sa leve strane kako stoje stvari.

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 25 Mar 2013 14:01 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2012 20:23
Postovi: 288
Lokacija: Београд
Ime: Жељко
Opel: Астра Г
:banghead: Ajde ti lepo prvo proveri da li uopste imas tempomat.
Ti pokusavas da aktiviras tempomat rucicom borda,to ti nece uspeti :ok:
To (R) sto si ti stiskao sluzi za resetovanje kilometraze i potrosnje goriva,i nema veze sa tempomatom.
I jos jednom,tempomat ti je sa leve strane volana desnu stranu zaboravi :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 30 Mar 2013 16:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
Corsa C

Kod Corse C je potrebno ispunjenje dva uslova da bi tempomat mogao da se ugradi:

1. Da postoji prekidac kvacila
2. Da postoji instalacija od rucice do kompjutera

PROVERA PREKIDACA

Svi dizeli vec imaju prekidac kvacila, pa ovaj deo za njih nije potreban!!!
Postojanje prekidaca kvacila mozete proveriti ako rukom napipate armaturu negde pri vrhu papucice kvacila. Ili se sagnete pa pogledate odozdo. Ili jos laksi nacin, koji ne zahteva gimnastku :D jeste da se skine mala ostava za sitnice ispod prekidaca za svetla. To se lako uradi. Srafcigerom se nategnu dve zabice i ostava izvuce napolje. Kroz sliku se lakse ukapira:
Skidanje ostave:

Slika Slika Slika Slika
Malo sam zahebao fokus na mojim slikama, ali se vidi o cemu se radi.

Pogled odozdo:

Slika

Prekidac izgleda ovako:

Slika Slika Slika

Ukoliko nemate prekidac kvacila, treba potraziti instalaciju za njega. Najcesce se krije negde oko stuba upravljaca, na razdaljini otprilike 10ak cm od mesta gde treba da stoji prekidac. Ovako izgleda dzek za prekidac kvacila:

Slika

PROVERA INSTALACIJE

Provera instalacije od rucice do kompjutera kod Corse C se veoma lako obavlja.
Potrebno je skinuti samo gornju plastiku iza volana koju drze dve zabice sa obe strane volana. Zatim se ta strana blize volanu podigne na gore i povuce cela plastika ka zadnjem delu auta (ka sedistima):

Slika

Na dzeku za rucicu se pogleda da li ima 4 zice ili 3 zice. Ukoliko su 4 zice, instalacija postoji, ukoliko su 3 zice, instalacija ne postoji (ali se veoma lako razvuce i treba da poveze taj cetvrti pin na rucici i drugi pina na konektoru glavnog kompjutera (BCM – body controle module))

Slika Slika Slika Slika Slika

Ukoliko imate instalaciju i dzek, potrebna je samo rucica koja se stavi umesto obicne i dijagnostikom se aktivira tempomat.

Slika

CDTI motori svi imaju prekidac kvacila, pa je kod njih ugradnja najlaksa.
Kod benzinskih motora najcesce ne postoji prekidac kvacila, pa treba nabaviti i njega…

U sledecem nastavku bice opisana procedura pravljenja tempomata po principu “Uradi sam”, dakle bez fabricke rucice…


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 30 Mar 2013 20:35 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2012 21:01
Postovi: 113
Lokacija: Paracin
Ime: Borko
Opel: corsa 1.7 dti
:love: Jako lepo objasnjeno,samo jel moze neko objasnjenje kako aktivirati tempomat preko OP-COM-a,korak po korak,posto to uglavnom ima vecina nas.Ili mora neka druga dijagnostika?

JOS JEDNOM BRAVO ZA OVAKVU TEMU. :respekt:



Inace danas sam gledao na mojoj corsi ima sve sto je potrebno,samo treba da se sredi rucica i aktivira tempomat,voznja na auto putu laganica. :) .Kao Turci sto voze kamion obe noge na instrument tabli i kuliraju.Naravno salim se za ovo,uvek mora da si u pripravnosti nije to zajebancija. :dedica:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 14 Apr 2013 01:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 01:35
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra H 1.9 cdti
Kupljena rucica sa tempomatom (zahvaljujem se clanu zeronenad), ugradio sam i aktivirao preko OP-COM-a (kupio na Limundu za 3500 rsd, pregledao par klipova na Youtube i za 5 min. posao gotov)
Inace su mi u Silveru ili Calibri (ne secam se koga sam zvao :) za aktivaciju trazili 2000 rsd.
Kostalo me je vise, ali bar imam OP-COM :)
Zatrebace sigurno opet i eto, sam sebe otplatio, a mozda i nekom drugom ...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 14 Apr 2013 22:22 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2012 21:01
Postovi: 113
Lokacija: Paracin
Ime: Borko
Opel: corsa 1.7 dti
Bilo bi lepo da objasnis kako si odradio aktivaciju tempomata,da bi znali i drugi kako to da odrade,koji poseduju OP-COM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 22 Apr 2013 23:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 01:35
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra H 1.9 cdti
bokiokk je napisao:
Bilo bi lepo da objasnis kako si odradio aktivaciju tempomata,da bi znali i drugi kako to da odrade,koji poseduju OP-COM.


Hocu naravno, samo da uhvatim malo vremena i sve to slikam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 28 Apr 2013 16:00 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2008 15:54
Postovi: 156
Lokacija: Beograd.
Ime: mitar
Opel: vectra 1.8
zaista lijepo opisano...i svaka čast na strpljenju ...no imam jedno pitanje koje nisam vidjeo da je iko spomenuo....kako ručicu montirati ako vozilo ima automatski mjenjač kao npr. moja vektra B iz 2001 benzin-18-16v. kod motora z18xe.???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 28 Apr 2013 18:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
Isto kao na dizelu. Skines plastiku, montiras rucicu, vratis plastiku. Prekidac kvacila, logicno, nije potreban. Samo treba instalaciju da ima...

I evo iz prve ruke informacija, majstori po Beogradu retko prihvataju da razvlace instalaciju za tempomat, a oni koji hoce treze 30-50e... Pa vidite da li je iaplativo. I to je za najkomplikovaniji slucaj kada nema instalacije, a gas je na sajlu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 28 Apr 2013 18:34 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2008 15:54
Postovi: 156
Lokacija: Beograd.
Ime: mitar
Opel: vectra 1.8
moram priznati da čak i sad kada je stvar gotovo sasvim sigurna ....tj. našao sam ručicu i sve to ....nešto ne kontam gdje će to meni trebati ustaljena brzina od npr. 90 kmh . misleći pritom da mi i nemamo nešto mnogo autoputeva i pravaca ...izuzev vojvodine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat - pitanja i odgovori
PostPoslato: 28 Apr 2013 18:36 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2008 15:54
Postovi: 156
Lokacija: Beograd.
Ime: mitar
Opel: vectra 1.8
hvala za post


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Tempomat (Astra G)?
PostPoslato: 29 Apr 2013 17:57 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009 23:52
Postovi: 1568
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Ime: Amer
Opel: Astra G OPC
Garaza: pogledaj
Poz narode , nasao sam tempomat na jednoj astri sa 2.2 benizn motorom . Sad me zanima jel kod njeg elektronski gas ili je sajla jer ako sam dobro svatio tempomat ne moze na motore sa sajla gasom a ako ide na taj motor mora imati 2 sajle koje je tesko naci. Ako je na toj 2.2 sajla mogao bi sve skinuti fino pa prebaciti

_________________
WWW.OPELFANSBIH.COM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat (Astra G)?
PostPoslato: 29 Apr 2013 18:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
kakav je tebi gas

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat (Astra G)?
PostPoslato: 29 Apr 2013 18:09 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009 23:52
Postovi: 1568
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Ime: Amer
Opel: Astra G OPC
Garaza: pogledaj
meni je sajla

_________________
WWW.OPELFANSBIH.COM


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 195 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs