Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 14:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: kvacilo u problemu na agili b 1.2 benzinac
PostPoslato: 23 Sep 2020 17:50 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 29 Apr 2011 19:44
Postovi: 410
Lokacija: Krusevac
Ime: Milorad
Opel: Askona 1.6s
Naime,imam agilu serije b 1.2 benzinac 2008 god motor k 12b 63kw i imam problem sa kvacilom jer je to radjeno u zemlji uvoza i majstori me uveravaju da je u pitanju zamajac koji navodno nije njen? Prekopao sam sve sto sam znao po netu i nasao da ima dve vrste korpi za nju i jedan model lamele ( mozda i obratno ne secam se vise jer sam izgubio zivce oko toga) ali o zamajcu nista!Montirali su mi dva seta kvacila (korpa,lamela.druk lager) jedan luk a drugi saks i kvacilo i dalje ima veliki prazan hod i hvata na samom dnu,prosto kad ga stisnem sve imam utisak da nije dovoljno razdvojilo motor od menjaca i da ce zakrcati pri ubacivanju u brzinu! Molim ako neko zna opelove kodne oznake za zamajac i korpu lamelu i druk lager koji su isli fabricki na ovaj model ili pak neko ko ima predlog sta uraditi i kako da resim problem! Unapred Vam hvala na kolegijalnosti!Znam da je resenje Dr Godza ali me strah da mi uz put ne otkaze kvacilo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kvacilo u problemu na agili b 1.2 benzinac
PostPoslato: 23 Sep 2020 19:38 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Ako je hidraulicno kvacilo mozda ima vazduha pa treba odzraciti sistem,postoji varijanta da je zamajac obradjivan skinuto je mnogo materijala pa je lepeza daleko od druk lagera i zato je nisko,ili su ugradjeni pogresni delovi sto mi je malo verovatno.posto su majstori znali za problem pre vracanja menjaca mogli su prostim merenjem da izmere polozaj druklagera u odnosu na lepezu i da vide gde ce od prilike kvacilo da odvaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kvacilo u problemu na agili b 1.2 benzinac
PostPoslato: 24 Sep 2020 09:24 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 29 Apr 2011 19:44
Postovi: 410
Lokacija: Krusevac
Ime: Milorad
Opel: Askona 1.6s
Zahvaljujem se na opsirnom i brzom odgovoru! Ujedno se izvinjavam svima koji su pregledali ovaj post ili su na bilo koji nacin imali dobru volju da mi pomognu jer ja nisam napisao da je kvacilo na sajlu dakle nije hidraulicno.Trazim pomoc na "carobnu kuglu' a nisam napisao sve detalje! Greska je moja! Da Vam Petre samo odgovorim da zamajac jeste obradio majstor jer sam ja bio svo vreme pored auta posto smo prijatelji,a sad u kolikoj meri i sta su sve merili nisam tacno upucen samo su mi rekli da nece biti idealno ali ce da funkcionise.Delovi ( korpa lamela i druk lager) i u lukovoj varijanti i u saksovoj su se sa kataloskim brojevima slagali sa originalom koji ide na ovu agilu! Problem je sto ih nema puno na otpadu a narocito u mom gradu pa nisam siguran da li bi mi neko sa strane poslao bas zamajac sa ovog modela pa su mi i tu ruke vezane.Jednostavno se ne usudjujem da krenem na bilo kakav put van grada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kvacilo u problemu na agili b 1.2 benzinac
PostPoslato: 24 Sep 2020 20:16 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Da bi rešili problem mora sve da se skine da se nađe drugi zamajac I uporedi sa ovim što je obrađivan(da se vidi dali je problem u debljini zamajca) mora majstor da se posveti problemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kvacilo u problemu na agili b 1.2 benzinac
PostPoslato: 25 Sep 2020 07:59 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ako je zamajac obradjen, najverovatnije da je na lezistu gde dolazi lamela vise upusten i iz tog razloga je hod visi, deluje kao da je lamela na izdisaju.
Kada se zamajac obradjuje mora prvo da se premeri i koliko se obradi unutrasni deo, toliko ide i onaj spoljni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kvacilo u problemu na agili b 1.2 benzinac
PostPoslato: 25 Sep 2020 17:15 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 29 Apr 2011 19:44
Postovi: 410
Lokacija: Krusevac
Ime: Milorad
Opel: Askona 1.6s
Hvala na savetima.Ako sam dobro razumeo posto je zamajac koji je sad na autu vec obradjivan od njega nema vajde pa treba da nabavim drugi i da se on po potrebi premeri i po savetu Dr Godze i Petra obradi i namontira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kvacilo u problemu na agili b 1.2 benzinac
PostPoslato: 25 Sep 2020 22:23 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Nađeš zamajac koji ne treba da se obrađuje u glavnom se takvi i prodaju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs