Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: astra h esaytronik f na bordu menjaca
PostPoslato: 26 Nov 2014 23:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Nov 2014 21:21
Postovi: 10
Lokacija: vrsac
Ime: Filip
Opel: 1.6 16v
pozdrav svima na forumu pre neko jutro kada sam teo upaliti automobil upitanju je astra h 1.6 16w esaytronik na bordu menjaca izbacila je slovo f umesto n i nije teo startovati niti pomeranjem rucice uvek je stojalo to f.pozvao sam elektricara i rekao mi je da je neki kvar na menjacu al da probam da skinem kleme na 10 sek i da probam ponovo ,to sam i uradio i isto je stojalo f medjutim kad saam pomerio menjac pojavilo se n i auto je normalno upalio i radio bez ikakvih izbacivanja neke greske na bordu glavnom.odvezao sam auto do majstora na dijagnostiku greska koju je prijavila bila je elektronika kvacila ,al auto vozim vec 5 dana sve normalno radi i nema tog f a nista nije cackano sem sto sam tad skinuo kleme.dali uopste nesto da cackam i popravljam ili je uzrok toga moglo biti nesto drugo da se zabaguje il neka masa kontakt sta vec,il da cekam dok se to ponovo nedesi pa kod majstora ,dali ta elektronika moze da se popravlja il mora zamena pozzz svima svaka pomoc je dobrodosla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra h esaytronik f na bordu menjaca
PostPoslato: 28 Nov 2014 13:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Nov 2014 21:21
Postovi: 10
Lokacija: vrsac
Ime: Filip
Opel: 1.6 16v
juce isto izbacila to f i nece da upali,medjutim ni restartovanje nije pomoglo kao prvi put nije tela nikako i ostavim reko probacu ujutru ,a jutros dam kontakt i opet f al odma sama vrati se u n i upali normalno da napomenem da kad ujutru upali auto vozim je celi dan i nema nikakvo f i salta normalno brzine to se desava samo ujutru da izbaci to f


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra h esaytronik f na bordu menjaca
PostPoslato: 28 Nov 2014 13:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Nov 2014 21:21
Postovi: 10
Lokacija: vrsac
Ime: Filip
Opel: 1.6 16v
juce isto izbacila to f i nece da upali,medjutim ni restartovanje nije pomoglo kao prvi put nije tela nikako i ostavim reko probacu ujutru ,a jutros dam kontakt i opet f al odma sama vrati se u n i upali normalno da napomenem da kad ujutru upali auto vozim je celi dan i nema nikakvo f i salta normalno brzine to se desava samo ujutru da izbaci to f


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra h esaytronik f na bordu menjaca
PostPoslato: 28 Nov 2014 18:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Nov 2014 21:21
Postovi: 10
Lokacija: vrsac
Ime: Filip
Opel: 1.6 16v
icija pomoc predlog sta bi to moglo biti?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Одг: astra h esaytronik f na bordu menjaca
PostPoslato: 28 Nov 2014 19:01 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Odvezi auto na dijagnostiku za pocetak. Izbacice neku gresku sigurno..

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra h esaytronik f na bordu menjaca
PostPoslato: 28 Nov 2014 20:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Cinjenica: Opel u svojoj istoriji nije nikad nista gluplje ugradio u svoja vozila od tog menjaca. Moj ti je prijateljski savet da ako ti nije zapelo da imas taj "automatski" menjac, lepo to prepakujes na manuelni a sto je vrlo jednostavno. Sto se tice kvara, 90% da ce ti prijaviti ili visoku temperaturu kvacila (kvar na elektronici menjaca ili je sama lamela pri kraju) ili ce prijaviti da je neki od servo motora koji menjaju brzine ostao zaglavljen. Elektronika se lagano popravlja a i motorici ponekad mogu da se srede ako bas nije previse izlomljen iznutra. U svakom slucaju moras na dijagnostiku i to da ti je radi neko ko zna taj sistem jer ce ti vecina strucnjaka reci da menjas i set kvacila i elektronikua inace ako skidas elektroniku postoji poseban uredjaj za ozracivanje menjaca (u kombinaciji sa tech2) pa i to taj neko mora da ima :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra h esaytronik f na bordu menjaca
PostPoslato: 03 Apr 2015 23:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2014 02:27
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
Ime: Zoran
Opel: Corsa C 1.2
Garaza:
Ako nisi resio problem probaj ovo
https://www.youtube.com/watch?v=WOErbIpiPYE


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs