Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:55

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem sa kocnicama Opel Corsa D
PostPoslato: 04 Maj 2022 14:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2011 18:34
Postovi: 43
Lokacija: Kragujevac
Ime: Dejan
Opel: Opel Corsa D 1.2
Pozdrav ljudi, pokusao sam da nadjem neku slicnu temu, ali nisam uspeo. Imam jedan problem koji ne znam kako da resim, pa ako moze neko od vas da mi pomogne ili da da neku ideju.
Problem je u tome sto auto na kocenju vuce u levu stranu i do bas dosta. Da napomenem da su i diskovi i plocice nove. Kada sam pipnuo diskove, levi je bas vruc, a desni jedva mlak. Otisao sam do majstora, skinuo je desna kljesta, proverio klizace, namazao limcice gde nalezu plocice, proverio klip i klip izbacuje normalno. Skinuo je plocice, upalio auto, i stiskao kocnicu toliko samo da vidi dal izbacuje klip i klip radi normalno. Kada sve to namontira u voznji de desava ista stvar, opet skoro jedva da koci. Da li neko mozda ima ideju sta moze da bude. Hvala vam unapred na pomociz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kocnicama Opel Corsa D
PostPoslato: 04 Maj 2022 23:39 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Kod Corse d problem je hidraulika abs-a, tako da tu možete da tražite kvar..
Problem je naći drugu polovnu hidrauliku a mora da ima oznaku koja je na tvojoj hidraulici..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kocnicama Opel Corsa D
PostPoslato: 06 Maj 2022 21:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2011 18:34
Postovi: 43
Lokacija: Kragujevac
Ime: Dejan
Opel: Opel Corsa D 1.2
Tako je, do hidrulike je problem i svaka oma oznaku od 2 slova. Javljam kadanadjem da li je do toga sigurno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kocnicama Opel Corsa D
PostPoslato: 19 Maj 2022 16:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2011 18:34
Postovi: 43
Lokacija: Kragujevac
Ime: Dejan
Opel: Opel Corsa D 1.2
Problem resen, bio je problem u centrali abs-a, zamenjena centrala i sad sve radi. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kocnicama Opel Corsa D
PostPoslato: 21 Maj 2022 02:34 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Da se nadovezem na temu, samo je u pitanju Corsa C. Na tehnickom navodno desni tocak mnogo kasni u odnosu na levi, preko 30%, iznad dozvoljenog, ali zapravo je stvar skroz drugacija i zbog toga je odstupanje.

Levi tocak jako sporo vrti, kada dignemo prednje tockove i probamo u prvoj brzini gotovo pa nikako se ne vrti u odnosu na desni. Promenili kljesta, ne glave kljesta sama od sebe, klip se lepo vraca, podmazan, razradjen na oba kljesta, gumica citava, nije korodirao, pinovi kljesta podmazani, promenjena komplet kociona tecnost i ozraceno. Isto se desava kada se izvuce dzek abs-a, i bez abs-a ista stvar sa levim tockom. Da napomenem da se bez disk se lepo vrti i ne glavi (onda nije lezaj tocka ili slicno nesto), cim se prvi put pipne kocnica kljesta ne vracaju lepo (?) i disk/tocak se ne vrti.

Sta moze biti razlog sto kljesta ne vracaju, a da to nije do njih, klizaca, abs-a ili tecnosti/vazduha? Jedino ostaje da nosimo disk na obradu, tu su i nove plocice pa da se proba sa sredjenim diskovima i novim plocicama i da mozda promenimo i crevo tecnosti. Da napomenem da auto normalno krece, sto je veoma cudno, i ne zanosi u voznji pri kocenju, doduse leva ratkapna ima mnogo vise prasine od plocica nego desna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kocnicama Opel Corsa D
PostPoslato: 21 Maj 2022 23:36 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Велика вероватноћа да је гумено црево кочионог цилиндра у питању, па се из тог разлога клип неће нормално да се врати .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs