Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 20:49

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa C - Pozadi nesto skriiipi
PostPoslato: 27 Feb 2008 23:27 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
Vec neko vreme mi mnoogo skripi nesto pozadi, kao da su amorti ili nesto slicno. Znaci kad prelazim preko lezajucih, kad se penjem na trotoar, preko rupa itd. i bas smeta, bas onako grozno skripi

Stvarno se ne razumem, nemam pojma sta bi to moglo da bude, i gde bih mogao da odem da to pogledam? Corsa C je u pitanju

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pozadi nesto skriiipi
PostPoslato: 27 Feb 2008 23:53 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2008 17:15
Postovi: 547
Lokacija: Beograd
Ime: Djuro
Opel: Audi A3
Imao sam slicne probleme u bravu. Na kraju se ispostavilo da je glupost. Na vecim izbocinama, trotoarima je lupkalo ili skriputalo. Posto sasija svakih kola se uvija i "radi" u takvim sitvaijama naslon zadnje klupe je imao lufta u odnosu na mesto gde se kaci. To pritegnuto i resen problem.

E sad moze mali milion stvari da bude. Prvo kod majstora na dizalicu da pregleda ceo zadnji trap a ako nije onda lagano nacices...

Merilo za amortizere da li su ti dobri je tako sto se naslonis na auto i zaljuljas ga vertikalno. U koliko auto napravi par ponavljanja gore-dole ne valjaju amortizeri, a ako se popne gore i naglo zaustavi, to jest prigusi oscilacije onda je ok!

Srecno u nalazenju problema :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pozadi nesto skriiipi
PostPoslato: 28 Feb 2008 09:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 20:40
Postovi: 766
Lokacija: Kladovo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Nezki, teraj Corsu C na dizalicu kod Astre. Poneses bombicu piva i kad je ispraznite, pocnete da se vesata po zadnjem trapu. Pa gde pokaze - tu je! Izuzetno mutra ideja, zar ne, pogotovo onaj deo oko piva!? :ludilo

_________________
Ajd` da aktiviram Astru Gedzu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pozadi nesto skriiipi
PostPoslato: 28 Feb 2008 14:52 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 00:17
Postovi: 270
Lokacija: Ugrinovci
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.7 DTI Comfort, Corsa C 1.2 16V Sport, ex kadett 1.3 LS a.k.a. BlueBird
Zanimljivo, ali i ja imam isti problem na corsi..preko rupica do rupcaga, pruznog prelaza u batajnici (koji me ubija u pojam, em sto cekam voz da prodje po pola sata, em sto skacem preko koloseka :grrr: ), srbija medj' rupama..Kao nesto da strugne u tom trenutku sa zadnje desne strane..Kaze devojka da ce da me menja ako ne sredim to, bubrezi joj ispadoshe..jadnica :ilo ) Ok je autic, ali mogli su brate malo to vesanje da omeksaju, kao za Blitzkrieg da su pravili auto :ludilo
E da, Nezki, dobro ti ono Haynes uputstvo za corsu, ima svasta..Svaka cast majstore!! :ots: RULES!

_________________
"Only two things are infinite,the universe and human stupidity,and I'm not sure about the universe"A.Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pozadi nesto skriiipi
PostPoslato: 29 Feb 2008 01:09 
Corsa nema preterano krutu sashiju, kao sto je nema ni jedan mali auto ekono klase. Tome dodajte da se amorti sami po sebi cuju, a na to dodajte da svaki dvovolumenski automobil mora da ima malo suskanja iz prostora gepeka i od zadnje klupe koja nikad nema dobar oslonac. A naravno da takvim autobilima nedostaje i "greda" izmedju koseva koja umnogome ucvrscuje zadnji deo trovolumenskih automobila...

Sazeto: Zivite s tim.

E, da, mali automobili moraju imati tvrdje vesanje jer im je centar tezista visoko i tvrdoca vesanja je uslov kakve-takve stabilnosti automobila...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs