Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 16:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Molim za pomoc u odabiru udobnih i izdržljivih amortizera.
PostPoslato: 02 Nov 2013 20:01 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov 2010 11:33
Postovi: 483
Lokacija: Pančevo
Ime: Milan Radović
Opel: Meriva 1.6 Z16XE
Garaza: pogledaj
Kao što piše, moj auto je mini MPV, a sa obzirom gde živim, potrebno je uzeti neke mnogo udobne i stvarno izdržljive. Pre par dana osetim ja nešto više ljuljanja u auto, plus mnogo je postao tvrd u smislu ležećih pandura. Kada se spuštam sa ležećeg čuje se zvuk škripanja... jbm li ga tako nekako, verovatno nsu neke gumice... sad da li od balans štangle ili silen bloka, ne znam. Dr. Godža mi pomenu kad sam bio kod njega al zaboravio sam od tad... no hajd to na stranu,... ja zavirim i vidim ovo:
Slika

I krenem da tražim uljne amortizere... pošto kažu da su oni udobniji, ali ispada da ne postoje uljni za moj auto. Ako neko može da mi pomogne koje tačno moram da kupim, bilo bi mi baš od koristi. Da li da zajedno s njima menjam i šolje? Menjao bih zasad samo prednje jer je ovo procurelo na prednjem levom. Auto mi se nije spustio, pretpostavljam jer su opruge joŠ uvek u životu.
Ako već moram da ga menjam, menjao bih za neki stvarno udoban amortizer... tj. mek a opet da se ne njišem s Merivom po putu i ne daj bože prevrnem.

Usput, postoje li i neke posebne opruge koje mogu malo da omekšaju Nemca...?

HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc u odabiru udobnih i izdržljivih amortizer
PostPoslato: 02 Nov 2013 22:51 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012 08:52
Postovi: 783
Lokacija: Subotica
Ime: Slobodan
Opel: Yugo 1.1EFI
Garaza: pogledaj
Ljudi koji u kupili specijalne progresivne opruge za spustanje vozila se hvale da na nekim normalnim neravninama je auto udobniji... Tvrdoca amortizera zavisi najvise od nacina ventilisanja kako je uradila fabrika... Da li su gasni amortizeri ili ne, ne mora automatski da znaci da su tvrdji ili ne. Takodje iz mog iskustva, najvise na tvrdocu uticu opruge a ne amortizeri, iako iz nekog mog iskustva ima prilicno velikih razlika u tvrdoci amortizera u odnosu na proizvodjaca za isti model auta, sama tvrdoca amortizera ne mora da podrazumeva i neudobniju voznju... Zavisi od kvaliteta ventilisanja. Mada vecina ljudi koji dozivi neki sok po zameni amortizera je samo iz razloga sto su se navikli na propale amortizere i onda sa novim je mnogo izmenjeno ponasanje auta... Uostalom, mnogi proizvodjaci navode da je curenje ulja iz amortizera u najvecem broju slucajeva poslednji stadijum propadanja amortizera, tj velika je verovatnoca da su ti amortizeri izgubili veliki procenat svoje sile i dobili lufta pre nego sto su procurili... ;)

_________________
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc u odabiru udobnih i izdržljivih amortizer
PostPoslato: 03 Nov 2013 14:48 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov 2010 11:33
Postovi: 483
Lokacija: Pančevo
Ime: Milan Radović
Opel: Meriva 1.6 Z16XE
Garaza: pogledaj
Hvala na odgovoru. Koje bi mi ti preporucio tj. Kojeg proizvodjaca? Mene ne interesuju naravno trke I spuetanje vec udobnost pre svega? Koje opruge I amortizere?

_________________
Искуство је директно пропорционално количини уништене опреме


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc u odabiru udobnih i izdržljivih amortizer
PostPoslato: 03 Nov 2013 15:45 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012 08:52
Postovi: 783
Lokacija: Subotica
Ime: Slobodan
Opel: Yugo 1.1EFI
Garaza: pogledaj
Vidi da li mozes naci negde H&R sivu oprugu koja spusta nesto u fazonu 5 do 20mm, trebale bi da budu isto progresivne. Fabricke su isto pogresivne, ali nije tako izrazena progresivnost, izrazito progresivne se mogu obicno prepoznati po tome sto jedan kraj opruge ima manje razmake izmedju zice dok fabricke obicno ima jednake razmake. Za amortizere ne znam sta da ti kazem, moj izbor se za fabricka vozila uvek svodi na Bilstein B4 amortizere.

_________________
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc u odabiru udobnih i izdržljivih amortizer
PostPoslato: 03 Nov 2013 17:30 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov 2010 11:33
Postovi: 483
Lokacija: Pančevo
Ime: Milan Radović
Opel: Meriva 1.6 Z16XE
Garaza: pogledaj
Vazi, Hvala jugisa :) Opruge su sada jednake, sto moze biti da su fabricke. Samo jos razmisljam da ih pustim da se uniste do proleca, pa na prolece da se otvorim za 4 amortizera i 4 opruge.. Kapiram da je to negde reda 250-500e investicije, pa kalkulisem zasad

_________________
Искуство је директно пропорционално количини уништене опреме


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc u odabiru udobnih i izdržljivih amortizer
PostPoslato: 03 Nov 2013 21:09 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012 08:52
Postovi: 783
Lokacija: Subotica
Ime: Slobodan
Opel: Yugo 1.1EFI
Garaza: pogledaj
Nema na cemu, nadam se da ces uspeti da ispunis svoje zelje ;)

_________________
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs