Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 10:39

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 83 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 00:25 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Vectra je napisao:
zbogom_pameti je napisao:
Zlatno pravilo glasi: na gumama i kocnicama se ne stedi! Da se vozi brzo ne mora, ali da se zaustavi mora! Bitno da svi furaju ksenone, led sijalice, 17ice i ostala manje bitna s*anja, a glava se stavlja u torbu sa losim gumama. Svako ko nema pare za zimske gume ne bi ni trebalo da vozi zimi.
Da se razumemo, daleko od toga da ja ne znam sta cu sa parama, ali na gumama nikad nisam stedeo. Ajde sto se ljudi igraju sa svojim zivotom, njihova stvar. Ali sto se igraju sa zivotima drugih ljudi... e to je vec nesto drugo.

I ti si ga objasnio. Pa o tome i pricamo na 2 strane, izgleda nisi shvatio....

zbogom_pameti je napisao:
Neko je vec napisao da se pred svaku sezonu kupe po 2 gume. Ja tako radim vec 8 godina i to nije nepodnosljiv trosak, a uvek imam dobre gume na autu.


Znaci, ti svake godine kupis po 4 nove gume. Aha?! Za 8 godina si, dakle kupio 32 gume?! Pa pobogu covece, koliko si km presao sa 32 gume, 1.000.000km??? Sta ti radis tim gumama kad ih toliko trosis? Ako normalno i "bezbedno (po sebe i druge ucesnike)" vozis, onda cu da ti izracunam koliko si para dao na gume i gorivo:
32gume po 50evra=1500evra
500.000km=4gume po 60.000km=25.000evra za gorivo
i auto neka ti kosta 5000evra
=30.000evra minimum.
I TI ces sada, coveku, koji vozi juga, keca, ladu, skodu, peglu, renoa 4 itd, koji vredi 500evra, nesto da pricas?! Pa dal si bre ti covece SVESTAN GDE ZIVIS? Da li si osvescen dovoljno da pogledas oko sebe, da vidis kako ljudi zive? Ocigledno da nisi.
Dalje, da li mislis da si TI bezbedan sa te tvoje 32 gume i da ne stavljas "glavu u torbu" svaki put kada vozis u Srbiji ili kada se mimoilazis sa kombijem od 3 tone po ledu a on ima nikakve letnje cargo gume? Jako, ali jako neozbiljno razmisljanje sa tvoje strane. Zamolio bih te da preispitas svoje ucesce na forumu.

zbogom_pameti je napisao:
Samo postojanje ove teme govori o tome koliko su ljudima kod nas prioriteti totalno poremeceni.
Mozda se neko ne slaze sa ovim ili smatra da preterujem, ali to je cinjenica.

Ti si poremecen. Alo, ja sam sa 4 nove letnje gume, zimi, kad nema snega i leda, bezbedniji nego 70% ostalih vozaca. Ne vozim po snegu i ledu. Da li RAZUMES? Da li si citao ista napisano ranije? Da li imas pojma da u mnogim uredjenim zemljama postoji zakon po kome se zimi mogu koristiti letnje gume kad nema snega i leda na putu? Da li ti treba nesto NACRTATI?

Nije mi bila namera da ikoga vredjam, pa ne vidim zasto ti imas potrebu za tim. Super ti je ta taktika: cim ti se ne svide necije reci, a ti mu reci da je poremecen. Mozda nam je preko noci vracenn komunizam i ukinuto pravo na sopstveno misljenje i slobodu govora. Saka mediokriteta ionako upravlja ovom zemljom, pa i ostali izgleda dobili krila.

1. Ja sam naglasio ZIMI! Za vas neupucene zima ne podrazumeva samo sneg i led vec i veoma niske temperature. Svaka letnja guma se na temperaturi nizoj od 5 stepeni pretvara u kamen (figurativno naravno; vidim da slabo kapiras pa moram da pojasnim). Rezultat = rizikovanje svog i tudjih zivota.

2. To sto sam ja bio malo neprecizan pa napisao "da se pred svaku sezonu kupe po 2 gume" ne znaci da je tako bukvalno. Od nekoga ko je dovoljno inteligentan da ume da sedne za racunar i koristi internet sam ocekivao da makar shvati da se gume kupuju po potrebi. Ali dobro. Dakle da pojasnim: pred svaku sezonu, ukoliko je to potrebno, kupujem po 2 nove gume. Za 8 godina sam kupio ukupno 10 komada. Nadam se da je ovo dovoljno jednostavno. Ako bude potrebe nacrtacu dijagram.
Citiraj:
I TI ces sada, coveku, koji vozi juga, keca, ladu, skodu, peglu, renoa 4 itd, koji vredi 500evra, nesto da pricas?! Pa dal si bre ti covece SVESTAN GDE ZIVIS? Da li si osvescen dovoljno da pogledas oko sebe, da vidis kako ljudi zive? Ocigledno da nisi.

3. Posto vidim da si ubedjen da sam pao sa Marsa, a da pare berem na drvetu, moracu i to da ti pojasnim. To kako ljudi zive, znam vrlo dobro. Ja licno radim 2 posla da bih mogao sebi da priustim auto i sve ostalo, sam sam finansirao svoje skolovanje i izdrzavam jos i majku i sestru. Isto tako dobro znam da ovde ljudi strasno vole da zive van svojih mogucnosti!! Ako neko nema para za ves masinu, prace na ruke. Ako neko nema para za zimske gume, ne treba ni da vozi auto zimi. Ako ne zbog sebe, onda makar zbog drugih. Vrlo prosto.
Citiraj:
Dalje, da li mislis da si TI bezbedan sa te tvoje 32 gume i da ne stavljas "glavu u torbu" svaki put kada vozis u Srbiji ili kada se mimoilazis sa kombijem od 3 tone po ledu a on ima nikakve letnje cargo gume? Jako, ali jako neozbiljno razmisljanje sa tvoje strane. Zamolio bih te da preispitas svoje ucesce na forumu.

4. Ajnstajn je rekao: dve stvari su beskonacne: univerzum i ljudska glupost. Eto i dokaza za ovo drugo. Svaki dalji komentar bi bio suvisan. :krsti:
Citiraj:
Da li imas pojma da u mnogim uredjenim zemljama postoji zakon po kome se zimi mogu koristiti letnje gume kad nema snega i leda na putu? Da li ti treba nesto NACRTATI?

5. U mnogim uredjenim zemljama, pa cak i u nasoj, ne postoji zakon koji zabranjuje nekome da izvrsi samoubistvo. Ako nije zabranjeno, znaci da je pozeljno? Jel da? :krsti:

6. I na kraju, sto se tice mog ucesca na forumu, ukoliko je nepozeljno nece ga ni biti. Ali o tome, na radost nas prosecno inteligentnih, sigurno neces odlucivati ti, vec neko od admina.

P.S. Hvala za ovo veliko "TI". Pocastvovan sam. :postovanje:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Poslednji put menjao zbogom_pameti dana 22 Sep 2013 00:47, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 00:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Zbogom pameti - opusti se. Nisi se setio sta da preporucis. Na predhodnoj strani imas dizajn, model, ultra kvalitet - na to je on mislio. A moze i leti i zimi :)

Jednostavno covek ne moze da razume da postoje ljudi koji ne misle kao on. Ali svakako neodutaj, ako mu se ne svidja, sledeci put nek ne pita :)

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 00:32 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Slika


Ova guma moze i zimi i leti da uLETi :let: Ne moz se hebes da ti ne udje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 00:41 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
maki014 je napisao:
Zbogom pameti - opusti se. Nisi se setio sta da preporucis. Na predhodnoj strani imas dizajn, model, ultra kvalitet - na to je on mislio. A moze i leti i zimi :)

Jednostavno covek ne moze da razume da postoje ljudi koji ne misle kao on. Ali svakako neodutaj, ako mu se ne svidja, sledeci put nek ne pita :)

Moracu da se izvinem coveku. Nisam znao da pricamo o gumama za na noge. Imam vezu u Tigru. Nabavicu mu dva para u pola cene. Za svaku sezonu po dve. :ludilo1:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 01:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
evo posto si pitao za misljenje sa problemima kombinacije zimskih i letnjih guma i abs i esp i ebd, rekao bi da ce abs prilicno normalno da se ponasa ako zimske gume budu napred, esp ce cesce da reaguje to je tacno ali nisam siguran da ti je to i bitno jer nisam ni siguran da imas esp, isto vazi i za ebd kao i za abs...

e sad da ti kazem nesto u vezi abs i letnjih guma zimi, ako planiras da se zaustavis bolje je da skines osigurac abs - a, abs i letnje gume u zimskim uslovima ce napraviti mnogo veci problem, sto naravno vazi i za esp, ako bi esp cesce reagovao sa jesnim parom zimskih guma reci mi sta mislis da bi bilo da su sve letnje.

ja cu postovati tvoju odluku ali kad si vec pitao hteo sam da ti skrenem paznju na ovu opciju koju sam naveo i koju smatram boljim izborom a jednako ekonomski isplativom.

e sad malo kao stariji clan da se obratim svima, malo kulture i postovanja nije nista opasno, niti on mora da prihvati nase ideje niti mi njegove, ja odbijam da vozim sa letnjim gumama zimi i toliko, on ako zeli nek vozi i celave meni svejedno, ali bez vredjanja ovako unistavate ugled ovog foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 08:28 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Auuuuu. gde ode ova rasprava :krsti:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 09:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012 08:52
Postovi: 783
Lokacija: Subotica
Ime: Slobodan
Opel: Yugo 1.1EFI
Garaza: pogledaj
zbogom_pameti je napisao:
1. Ja sam naglasio ZIMI! Za vas neupucene zima ne podrazumeva samo sneg i led vec i veoma niske temperature. Svaka letnja guma se na temperaturi nizoj od 5 stepeni pretvara u kamen (figurativno naravno; vidim da slabo kapiras pa moram da pojasnim). Rezultat = rizikovanje svog i tudjih zivota.



Hahahaha prvo je 7, sad 5, ja zaista ne mogu da verujem da ljudi zaista zive u uverenju da se sve letnje gume u istom trenutku pretvore u kamen na odredjenoj temepraturi... Znate li vi koje su razlike izmedju razlicitih proizvodjaca guma, npr premijum brend i neko sranje ili npr da postoji trenje izmedju gume i kolovoza i da dolazi do zagrevanja gume u voznji i slicnih stvari... Ja bih voleo da meni neko stavi neki test gde dokazuju neki ljudi kako je istina to za temperaturu od 5 ili 7 stepeni... Ja sam jasno stavio testiranje Save koja je cesto na testovima proglasena sranjem i dalje je njihova letnja imala bolje osobine od njihove zimske na temperaturama i ispod nule...

Slika

Postavim testiranje i ljudi i dalje drve neku pricu koju su procitali u novinama... Stvarno smo slepi pored ociju i ne vidimo da zivimo u kapitalistickom drustvu gde sve zele da nam prodaju. Ali da smo toliko slepi da verujemo svakome i da nismo sposobni malo da razmislimo...

Da ne bude zabune, ja sam za to da se koriste zimske gume i letnje gume u uslovima za koje su potrebne!!!


Ali koliko sam ja shvatio pokretaca ove teme, on je u situaciji slicnoj kao i ja, da li je bolje kupiti neke redovne letnje gume i voziti 11 meseci i jedan mesec zrtvovati pa ici autobusom i taksijem (ionako su onda praznici, ja ne idem skoro nigde) ili rasporediti iste te pare na 2 seta i tako imati losije gume u 11 meseci i imati mogucnost voziti taj jedan mesec... Svakako da bih ja licno a tako sam i uradio, odlucio se za to prvo. Tu kod mene nema mesec, mozda dva snega a na kolovozu nema 10 dana snega jer se ocisti i otopi... Nocu ne mozes voziti zbog poledice, ja svakako nikad i ne vozim a danju temperature nisu toliko niske da je guma totalno neupotrebljiva... Ja sam vozio M+S i letnje gume na mom Yugu i nisam nikad imao problema i nije neka razlika (starije M+S i novije letnje, obe premijum brendovi) a vozio sam i po snegu i ledu i putovao do BP i isao kroz jedva rasciscene puteve i po utobanim putevima i nisam imao nikad problem... Ne kazem da neko ko koristi auto svaki dan i ima tempo od 10000km i vise na godinu dana da ne treba da ih kupi, ali za nekog kao sto sam ja koji predje do 5000km i od toga mozda 600km (i to ako putujem do BP) u uslovima kada ima snega je krajnje nepotrebno imati zimske gume. Naravno ja kad sam kupovao gume, gledao sam letnje gume sa sto boljom ocenom po snegu i izabrao onu koja je imala ocene slicne jeftinim zimskim gumama... Naravno nisu sve letnje gume iste i postoji jedna bitna osobina koja se vidi i golim okom i naspram koje se moze odrediti relativno dobro da li je guma dobra u takvim klizavim uslovima ili ne, ali se ja u to necu sad upustati da objasnjavam jer to gde sam ja video ne mogu da pronadjem nikako na netu gde se nalazi pa necu da ubedjujem ljude bez dokaza...

_________________
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 14:31 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
ne vidim cemu tolika rasprava. strucnjaci su izmislili letnje i zimske gume. ta zimska bi trebala da bude prilagodjena voznji u zimskim uslovima. zato bi svako ko moze trebao da ima 2 seta guma. druga je tema da li imas mesta gde da ih cuvas ili da li mozes da ih kupis. a treca je tema ako imas drndavog juga od 400 evra da li trebas da das 200 evra za zimske gume :) svako treba da radi onako kako moze i kako mu mogucnosti dozvoljavaju. a sto ne kupiti dzipa sa pogonom na sva 4 tocka pa ga cuvati za zimske uslove, mnogo je bezbedniji za voznju od ostalih autmobila :)

a te price da svi za vikend potrose za izlazak vise nego za set guma o tome necu da komentarisem, takvi ljudi nemaju potrebe da posecuju forume i traze jeftine delove ili servise niti da raspravljaju o ovoj temi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 14:54 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
Lakse je Baciti Novac na neki Skup mobilni nego na set zimski guma :bekelji: :D
i ja necu uzimati zismke gume za cabrio
posto ga zimi necu ni voziti :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 15:16 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
vala dragane,kad god budes nekad se zadesio u nis,da se javis imas rucak od mene u kafani :respekt:

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 17:45 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
M+S :love:

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 19:04 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Tempo je napisao:
Lakse je Baciti Novac na neki Skup mobilni nego na set zimski guma :bekelji: :D
:

Bitno je da se ima Gaklaxy S4, air max od 150e, da se letuje na zakintosu...
Je*es gume. Kao da nekom od njih zivot zavisi. :banghead:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 19:34 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
dobro, dobro ljudi, ajd sad svako da ode po set guma, zimske il letnje,ne pravim problem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 19:36 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012 08:52
Postovi: 783
Lokacija: Subotica
Ime: Slobodan
Opel: Yugo 1.1EFI
Garaza: pogledaj
imam 3310, patike sa buljaka za 1300din, nisam letovao nikad u zivotu a na zimovanje sam zadnji put isao pre bombardovanja i vozim letnje gume od 400e na Yugu xD

_________________
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 19:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Ja samo ne shvatam zasto nas pitate za misljenje, kada sve znate? Cemu ova tema?

Jeste letnje gume su najbolje, kupuj , Ćeraj i ne brini.

Ja letnju gumu skidam cim pocne zima. Jednostavno cim mali sneg padne, ne mogu da ih okrenem kuci, samo se ukopavaju dublje ili klize u stranu.
Ali su ludi i oni sto su izmislili zimsku gumu, svima nama stoje kola u garazi, ja se jos pitam odakle su ispali oni crni ljudi sto voze kola zimi.

A ja ipak ne znam da je letnja guma prava stvar, nego eto klize kola cisto onako. Valjda kad im promenim obucu,budu srecna pa idu bolje. To je moje misljenje, a sad rafal po meni...samo zato sto se ne slazem sa autorom teme.

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 19:46 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Autor teme je odgovor na postavljeno pitanje dobio odavno. :lokomotiva:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 19:57 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Ma bre, pita za misljenje i onda ovde prodaje pamet. Sto pita kad zna? :)
Sta ce mi auto ako ne mogu u pola dana, u pola noci da ga upalim i krenem. Ma, svakakvih nas ima.

Kazem ja lepo, kupi covek gumene opanke i Bog da ga vidi. Ne razmislja koje je godisnje doba.

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 21:04 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Maki samo onako usput da ti kažem oni opanci što si okačila nisu Tigrovi već Kinezi.Znam jer ih ponekad pravim u firmi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 21:11 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Jul 2012 16:15
Postovi: 715
Lokacija: Cacak
Ime: J.Lisica
Opel: Corsa B
maki014 je napisao:
Druze, najeftinija, najefikasnija, ne proklizava, najbezbednija i najjeftinija varijanta je ovo
Slika
Prednosti: Moze i leti i zimi, samo izvadis ulozak kad dodje leto. Sa uloskom greju, bez uloska hlade. Ne trose gorivo. U slucaju da zakacis na nesto, ne moras kod vulkanizera. Nisu skupe. Ne moras da kupujes 2x po dvoje godisnje. Ako ih zimi ne vozis, mogu da ti potraju dosta dugo. Mnogo duze nego neka Wintera,Sava,Miselin... Tigar je tigar!

Mane: Ako ih zimi ne nosis pozeljno je da ih negujes i redovno mazes. Mazanje bi bilo pozeljno nekom neznom kremom (Bekutan). Ali u prednosti su na Winteru,Miselin... ne balansiras, ne iskce bubac...milina..to ti dodje kao trening, leti treniras noge, zimi ruke. A i neces se nervirati kad na Jugu otkazu grejaci zadnjeg stakla, pa ti se zalede ruke dok guras.. Kupuj i ne razmisljaj.






Dezinformacija. Ovo na slici iznad nije brend Tigar, proizvod je neke druge fabrike. Ovo je Tigar:



Slika



Malo se salim, nemoj da se ljutis Maki.

Moje iskustvo je da strogo letnja gume ne moze da ide po snegu (posebno jugovom) pa da je *ebes. Po idealno glatkom ledu ne moze ni letnja ni zimska. Znaci ne kombinovati letnju gumu sa snegom, sa ledom nikakvu. Zimske gume kupovati iskljucivo nove a ako finansije dozvoljavaju samo polovne onda neke koje su presle malo. Ako su matore i makar malo izlizane, nikakva vajda od njih, samo opasnost.
Ali najosnovnije, ko nije vican za voznju po snegu najbolje da ne vozi, bez obzira kakve su gume na autu.



Edit: Bio laraisara brzi od mene po pitanju proizvodjaca. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 21:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Ja se izvinjavam, te sam prve nasla na Guglu. Jos sam docarala i izgled zimskog grejanja :ludilo:
Zaci nije samo Tigar, postoji veci izbor.
Veca konkurencija, niza cena. :dzony:

Odosmo u offtopic :)

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 23:26 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Ja sam cuo da su M+S za celu godinu dobro pokazale, uzeo sam sve 4 Wintera 195/65/r15 za Zafiru,na audiju sam imao te gume, i izvlacio gde stignes(mada je to mahina sa 136ks)a trebalo bi i sa Zafirom tako da bude,po meni bolje kupis tako M+S za 2-3 godine o5 novi set guma, i tako ,a ne da se jebavam te tad menjaj ove ,sad ove.Naravno da podrzavam da se ima i zimski i letnji set,ali ko kupi kola pa mu gume nisu u sjajnom stanju naravno da ce da ih menja a sad posebno da kupuje letnje i zimske i da se daje po 1000e samo na 2 seta gume,izvini molim te sto je mnogo,mnogo je.

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 23:32 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2010 15:30
Postovi: 5603
Lokacija: Beograd
Ime: Dejan
Opel: nemam, Laguna 3
Garaza: pogledaj
Zimska guma zimi, letnja guma leti! Narocito ako se koriste razlicite felne i dimenzije guma, a to univerzalno... Pa kad je jos univerzalno bilo dobro?
A te wintere.... Ja se zajebah prosle godine pa kupih nove, gume su ocaj zivi kad nema snega....

_________________
S poštovanjem,
d3us
------------------------------------------
De gustibus non est disputandum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 22 Sep 2013 23:37 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
http://www.michelin.rs/automobilski-pne ... ti-za-zimu

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 23 Sep 2013 00:29 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
evo ja da se ubacim u temu opet i da kazem da su oni koji leti po vrucinchinama voze zimske (m+s su inace zimske) su mnogo opasniji od onih koji zimi (kada je suvo, dakle kad NIJE sneg i led) voze dobre letnje...

inace sam zagovornik dva seta guma, ja licno uvek vozim polovne (ali dobre) :ots:

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Letnje ili zimske gume za celu godinu...
PostPoslato: 23 Sep 2013 07:00 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 08 Jun 2009 19:03
Postovi: 1111
Lokacija: Beograd - Cerak
Ime: Igor
Opel: NOW Insignia - ex Corsa A - D, Astra F, Astra G, Vectra C, Zafira B x2, Zafira C
Garaza: pogledaj
Apsolutno svaki drugi auto koji vidim u setnji parkiran - ima zimske gume, od pocetka leta ne mogu da se nacudim jer to vidjam i na skupim kolima ne samo jugicima...
Ja igrom slucaja imam zimski set, i njega imamjos od Astre a sluzice i na Vektri jer zimi stvarno malo prelazim, ali mi je ipak sigurnije sa tim gumama...


Sent from my iPad using Tapatalk HD


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 83 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs