Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 10:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ler gas Astra f 1.8 16v
PostPoslato: 09 Dec 2009 05:23 
E ovako,moj problem je sto kada ujutro upalim auto na ovom hladnom vremenu nece da radi ler gas,sta se ustvari desava: radi na nekih 500 obrtaja tako da mu ja nozno glumim veci ler gas ler gas a posle par minuta drzanja gasa na nekih 1.5k obrtaja on prihvati i onda je sve u redu,cak mi se nekada desava da posle 4-5 min drzanja gasa,kada ga pustim,obrtomer sam ide od 1.5k-2.0k obrtaja i tako sve dok ga ne ugasim i startujem iznova,prao sam step motor,cak sam pokushao i da ga zamenim ali nema poboljsanja,inace ono sto sam trebao reci na pocetku da se radi o astri f 1.8 16v 85kw


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ler gas Astra f 1.8 16v
PostPoslato: 09 Dec 2009 11:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 2802
Lokacija: Valjevo
Ime: Vlada
Opel: Vectra C 1.9cdti
ciscenje dozer klapne, videti da ne falsira vazduh negde... cesto se desava da pri ciscenju motora ler gasa, osoba koja ga cisti zezne ga...

_________________
e zivote...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas Astra f 1.8 16v
PostPoslato: 09 Dec 2009 23:48 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Pedja
E ovako,moj problem je sto kada ujutro upalim auto na ovom hladnom vremenu nece da radi ler gas,sta se ustvari desava: radi na nekih 500 obrtaja tako da mu ja nozno glumim veci ler gas ler gas a posle par minuta drzanja gasa na nekih 1.5k obrtaja on prihvati

Pa tebi radi ler gas cim radi na 500 obrtaja proveri pumpu za hladan start motora da ona nije u problemu jer ona je ta koja sluzi da motor radi pod (sauhom) vecim ler gasom.(pump secondary air sistem).
I ovo sto je rekao astrafan stoji i ima veze sa tim problemom :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas Astra f 1.8 16v
PostPoslato: 11 Dec 2009 19:56 
Bio sam danas kod majstora,ocistio mi je step motor (opet) i sada radi ok,mada mi nije malo jasno jel sam ga cistio nema mesec dana,mada mi je rekao da mi je step motor pred crkavanje i da bih ga trebao zameniti u skorije vreme,ali ja mislim da ce on da ceka prolece(ako izdrzi) a moracu i da proveri opet sve ono sto mi je astrafan rekao,moram da resim taj problem da bih se mogao baciti na resavanje drugish problema (mrezice,prednji duboki branik ...) ma ima da ga sredim da izgleda kao pucka :)

hvala josh jednom


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ler gas Astra f 1.8 16v
PostPoslato: 13 Dec 2009 12:12 
Opet isti problem,ocistio sam ultrazvucno step motor,radio lepo 2 dana i sada opet isto kao pre, majstor mi savetuje da kupim nov i da se on krece oko 100 evrica, ima li neko neki predlog?

I josh jedno pitanje jel normalno da meni auto u ovim (zimskim) uslovima potrosnja 12,5l/100km?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ler gas Astra f 1.8 16v
PostPoslato: 13 Dec 2009 20:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 2802
Lokacija: Valjevo
Ime: Vlada
Opel: Vectra C 1.9cdti
pomalo je jaka potrosnja, mada je i meni astra sukljala gorivo kao luda...ne znam sta bi ti rekao, mozda jos neko nesto da kaze...

_________________
e zivote...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs