Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 10 Okt 2009 14:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Citiraj:
rideru, gde sada odrzavas te dve vektre?


U Valjevu kod drugara u servisu,odlicno radi ok sa cenama i svake srede dobija delove iz Nemacke tako da samo doteram auto i on sve odradi.

Sto se dizela i benzinca tice mogu samo da kazem da svalko svoga konja hvali :D

Ja licno vozim Vektru dizela jer: Ima lanac pa se prilikom servisa samo menja ulje i filteri,kada se stave originalni grejaci dugo sluze tako da sa tim nema problema,elektronika pume je sad 450-500eur i kada se jednom zameni mirni ste a i nece na svakoj Vektri da otkaze.
Potrosnja im se krece od 6 do 8L euro dizela,bolje su za vucu prikolice jer maksimalnu snagu imate na malim obrtajima,ne osecaju paljenje klime,imaju jacu cenu prilikom prodaje i vise su trazene nego benzinci.
Sa chip tuningom dobijaju veliko povecanje snage,kod mene naprimer sa 100ks na 120ks moze i vise ali sa ovim povecanjem nema bojazni po motor.


Od benzinskih varijanti Vektre ima sam: 1.6 8v, 1.6 16v, 1.8 16v.
Obe verzije 1.6 motora su slabe za Vektrinu karoseriju a isto trose kao 1.8, mnogo gube kad se upali klima i fabricki troskaju ulje.
1.8 16v je odlican motor ali kao i kod 1.6 16v veliki servis i nije tako jeftin isto osecaju paljenje klime ali ne toliko kao na 1.6.
Potrosnj im se krece od 7 do 10L. Kod oba motora potapajuca pumpa i lamda sonda znaju da prave probleme.Lose tacnije nikako ne podnose obican plin vec mora sekvent koji i nije tako jeftin.
Posle nekog vremena plin zna da zadaje glavobolje pali lapicu,nece da radi lepo na benzin,ako se slabo vozi na bezin obavezno zapuse dizne i tako to.
Chip na atmo-motorima ne daje neke rezultate tako da da Vektra 1.8 115ks slabije ide od cipovane dizelke.
Tu je naravno i novija verzija motora od 125ks ali malo ih ima i delovi za njih em su skupi em se tesko nalaze polovni.
2.0 16v 136ks nisam vozio tako da ne mogu mnogo da kazem sem onoga sto sam cuo a to je da: vise trose od 1.8 16v i imaju iste probleme i iste troskove odrzavanja.

Po meni idealan motor za Vektru je 2.2DTI manje trosi od 2.0DTI nema problema sa pumpom fabricki ima 125ks i bez problema sa cipom izlazi na 150ks sto su zavidne preformanse :D

Naravno njemu je mana registracija :grrr:

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 10 Okt 2009 16:11 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Night Rider

Sto se tice benzinaca nemoj uzimati u obzir motore sa pinskim uredjajima jer 99% kvarova upravo je zbog ugradnje plina.(dizne, pumpa,razni senzori, pucanje grane) itd.

A veliki servis ne radis svakih deset hiljada km, vec na par godina ili 60 do 70000km.

Ovo sto se tice benzinskih motora i ukljucene klime to stoji, ali zato se uzme veca kubikaza i nemas problema.

I opet kada kupujes dizel sa istim godistem kao i benzinac u startu je skuplji i odrzavnje je skuplje jer govorimo samo o originalnim delovima.

I kao sto je pistre napisao gore samo nov dizel se isplati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 10 Okt 2009 17:15 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Plin sam pomenuo jer malo ljudi vozi na benzin :wink:
A da kazemo cisto poredjene Vektra benzin dizel, vecina ljudi kad kupi polovnu Vektru benzinca mora da uradi veliki servis posto nikad ne moze biti siguran da li ga je i kad radio predhodni vlasnik to je odmah dosta veci trosak koga kod dizela nema :wink:
Tu je naravno i potrosnja,ne bih se slozio da ono sto ustedis na gorivu dajes na odrzavanje, pa nekvare se dizeli duplo vise od benzinaca,cak ja sem kvara sa pumpe na srebrnoj Vektri i nisam imao nikave druge problema na dizel motorima.
Tacno je da je dizel skuplji ali ga i prodajes po vecoj ceni od benzinca.
Inace benzinke se isto kvare kao i dizeli i znam po mom dzepu kada sam ih imao cene delova za benzince nisu nesto jeftine.

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 10 Okt 2009 19:02 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
e to sam ja pricao odavno,da dizeli,bezinci i auta sa gasnom instalacijom isto posecuju majstora.

sto se tice plina kolika si stipsa,toliko ces problema imati. prvo vlasnik gleda servis koji je najeftiniji a drugo,stanje uta nije na zadovoljavajucem nivou.
pucaju grane samo tako,ali ne bez povoda. obicno zbog lose struje i zbog greske najcesce vlasnika auta ili onog ko je ugradjivao (citaj jeftiniji "majstori").
onda tu treba uzeti motku ba tepati vlasnika
a isto ga treba tepati zato sto je bio stipsa da doda 300e i da ugradi sekvent

poenta price je da se ne stedi mnogo (mozda i nista) sa dizelom. nafta je oko 100din,i ona nije nekog ekstra kvaliteta ( i tu je moguci problem),delovi su skuplji,odrzavanje je dodatno skuplje u odnosu na benzinca a sve to je pretpostavka da ce te dati u startu preko 1.000e (kao Night Rider) sto iz neznanja,sto zbog losih majstora

znam ljude kojima crkne elektronika na bos pumpi,i vec pocne da im se dize kosa na glavi. cifre,300 500 800 100e nisu zanermarljive,obicno kad si tanak sa parama ili kada ih nemas

dizel se ne isplati i nov,mislim u povracaju ulozenog novca
racunica je da posle 120.000 i 150.000 km pocinje da se vraca ulozen novac koji ste ustedeli na razlici izmedju cene nafte i bezolovnog benzina pri kupovini novog auta,a imajuci u vidu da je dizel u startu skuplji
pa onda skuplji delovi i odrzavanje u odnosu na dizel...
samo ne znam ko vozi na zapadu (a i ovde) auto vise od 100.000 km ili 3-4 godina (naravno ko ima pristojan standard).

uzmi primer corse 1.2 benzinac i 1.3 cdti sa troje vrata,na istom nivou opreme. razlika je 2.600e u startu
eko nafta je oko 95 din,a bezolovni je 100.7 din
norma neka bude 20.000km godisnje i neka 1.2 tosi 7l/100 a 1.3 cdti 5l/100 (prosek)
izmedju njih se javlja razlika za malo 46.000 din. ili 480e

ta razlika se isplati za pet godina (!) do gore navedene razlike od 2.600e koja se u startu vise da za dizel kosu.
odrzavanje ne racunamo

sto se tice plina,pare se vracaju izmedju 6 meseci i 1.5 godine i uz cinjenicu da niste bili uopste stipsa prilikom ugradnje i dalje eksplatacije

nego,inace smo poceli da se dosta udaljavamo od postavnjene teme i problema :dedica:

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 11 Okt 2009 00:46 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2009 19:40
Postovi: 406
Lokacija: Beograd
Ime: Miroljub
Opel: ex ASTRA G 2.0 DTI 16V sport
Garaza: pogledaj
sigurno je da i jedni i drugi imaju i prednosti i mane (prosirismo temu na rat benzinaca i dizelasa). posle 203 500 predjenih kilometara sa 2.0 DTI mogu da konstatujem da nisam nikakvih problema imao do ovog sada, kada mi auto ponekad ujutru vergla 4 sekunde. sa vektrama b (1.6 i 2.0 benzinke) sam presao po nekoliko hiljada km i u potpunosti se slazem sa Riderom. inace sam bio veliki protivnik dizela (uglavnom zbog zabluda i predrasuda u vezi performansi :trtmilojka: ), sve dok nisam kupio ovu astru i stvarno nemam na sta da se zalim. naravno i dalje volim i benzince :love:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 11 Okt 2009 07:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2009 15:58
Postovi: 916
Lokacija: Marburg(D)
Ime: abi
Opel: Vectra C 1.9 cdti, Ford Mondeo 2.0 TDDi
ne bih se bas slozio sa vama u vezi plina.Nikakve probleme nisam imao sto se tice plina.Jeste da je sekvent najbolji ali ja imam lovato i nemam nikakvih problema sa njim.Ugradjen plin pre 2 godine i do sada sam samo ulozio 1200 dinara promena vakumua u rasprsivacu i 4700 za atest.
Ja sam kupio auto tako sa ubacenim plinom.Tako da ja cak nisam ni bio tu kad je ugradjen.Auto sam kupio u bg a atest radeo u boru.Covek kad je video ko mi je radio kaze tebi nema potrebe ni da gledam jer su oni kao najbolji u srbiji za auto gas.Sad koliko je to tacno ne znam ali stvarno nemam nikakve probleme sto se tice uredjaja....
A i sigurno sam mnogo ustedeo na plinu jer trosi 7-8 litara u gradu :D

_________________
šta je to noć veštica??To je kao dan žena samo što je po noći!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 14 Okt 2009 14:43 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Tema paljenje-dizel je podeljena, ona u Offtopicu je više ličila na zajebanciju nego na normalnu temu. Ovde će biti lepljiva tako da Vas molim bez mnogo Offtopic-a pošto sve lepljive teme moraju da budu "pod konac" :)

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 14 Okt 2009 15:15 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Vlado kad sam video naziv teme pomislio sam ugalj,drva itd..... :D

@shakal_86 pa za tvoj auto i ne ide sekvent,normalno je da ce dobro da ti radi sa obicnim plinom.

@bozza kod Vektre je veca razlika u potrosnji barem je meni bila sa mojim nacinom voznje.
Naprimer Vektra 1.8 16v uz ostriju voznju po lokalu nisam je uspeo spustiti ispod 10-11L bezolovnog benzina dok kod Vektre 2.0 DTI sa istim nacinom voznje potrosnja je od 6-7L euro dizela.

Bas me intresuje sta je po tebi toliko skuplje na dizel motorima za odrzavanje u odnosu na benzinca nevezano za elektroniku BOSCH pumpe o kojoj smo vec govorili :wink:

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 14 Okt 2009 16:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
pa ja sam gore naveo modele auta na koje se odnosi uporedjivanje,i pored toga sam napisao prosek,tj. kombinovano,grad-otvoreno

pa samo toliko,bosista da te obradjuje informacijom i da te strefi slog :D
evo,u zadnje dve nedelje,pojavili su se ljudi sa problem na dizelima. takve probleme benzinci nemaju.

gledaj,ja nisam covek sa predrasudama. vozio bi ja i dizela. ali da ima neke drasticne razlike u stednji i prednostima,to vec ne pije vodu.

auto ko svaki drugi,bilo da je benzinac ili dizel,bilo da je manuelni menjac ili automatika

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 14 Okt 2009 16:20 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Ok ja sam u temi isao na uporedjivanje Vektre benzin vs dizel :wink:
A o pumpi smo vec komentarisali ne kvari se bas na svakom 2.0DTI motoru zato me intresuje sta smatras skupljim za odzavanje kod ovog motora u odnosu na benzinca.

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 14 Okt 2009 16:32 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
pa ako mislis na polovne automobile,dizeli kod opela su "ranjiviji" od benzinaca bas zbog te bos pumpe. a benzinci nemaju tu manu.

gledaj,ko hoce da dizel auto bude uvek spreman za zimu,vlasnik mora da ga drzi u top stanju.

znaci,uvek nov i jak akumulator,uvek dobri grejaci,uvek dobre dizne,uvek cisti filteri,uvek isparvna creva,bos pumpa u top stanju,cista nafta i kompresija motora u odlicnom stanju. i po mogucstvu garaza.

kod benzinca je spisak kraci. dobar akumulator,sauh ili sistem za hladan start da je ispravan,elektrika da je ok i vozi... :D

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 14 Okt 2009 17:02 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Ovde se podrazumeva dobro odrzavanje ne pricamo o automobilima kod kojih to nije slucaj.
Svaki auto mora po meni biti tip-top bio on benzinac ili dizel. Naravno da ce ne odrzavan benzinac upaliti pre nego losiji dizel ali o tome ovde nije rec :D

Ako cemo da dizeli imaju pumpu onda benzinci imaju dosta drugih stvari koje znaju da prave problem i traze redovnu zamenu kao sto su svecice kablovi bonbina itd koje dizeli naravno nemaju :wink:

Poenta price je da i benzinci i dizeli imaju svoje mane i prednosti ali reci da su dizeli dosta skuplji za odrzavanje po meni nije tacna :dedica:

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 14 Okt 2009 17:20 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
upravo je ta poenta.
ali i jasna racunica izmedju novog benzinca i dizela se ne stedi ama bas nista. barem prvih 100.000-ak i kusur hiljada,dok se ne vrati ulozen novac

e sada sta se vise kvari,to zavisi od slucaja do slucaja. tesko je davati ocene na tu temu,kao sto su neki ovde na forumu slolili pamet da se vise kvare automobili koji goriste plin u odnosu onih koji koriste benzin

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 14 Okt 2009 23:17 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Donekle smo se bar slozili :cheers:

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 14 Okt 2009 23:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
ziveli u to ime

Slika

nego,nas drug clan je napisao nesto ovde sto me je zagolicali...

Tempo je napisao:
ovde je porez mnogo skuplji na auta sa dizel motorom , i osiguranje isto ,
pa svako ko ovde ima dizel mnogo vise ga vozi da bi se isplatilo
pa na 200tkm se prodaje a ta auta onda sve dole odu jer
i ovde niko nece


viewtopic.php?f=26&t=7365

cini mi se da dizeli za zapadu nisi bas toliko omiljeni

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 15 Okt 2009 06:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2009 15:58
Postovi: 916
Lokacija: Marburg(D)
Ime: abi
Opel: Vectra C 1.9 cdti, Ford Mondeo 2.0 TDDi
Bozzo potpuno se slazem sa tobom u vezi onog sto si rekao da ne mora da znaci da ti se auto vise kvari ako imas plin.To je najveca glupost koju sam cuo.
Moj drug je uzeo golf 1i nikada nije imao plin a ja sam uzeo kocku sa plinom.
Za godinu dana ja sam ulozio nesto malo.A on je radeo i generalku i sta sve nije puko pare samo tako.
Tako da ne znaci da ti se auto kvari vise na plin.To ljudi pricaju koji nikada nisu vozili auto na plin.

A ne bih se slozio sa tobom u vezi onog sto si rekao
cini mi se da dieseli za zapadu nisi bas toliko omiljeni
To nije tacno jer ziveo sam u nemackoj i imam tamo mnogo drugova i cela familija mi je tamo.
Dolaze mnogo njih kod mene svake godine i svi oni voze diesel.Ali naravno nisu ispod 2000 godiste.
Kao sto sam rekao nikada nisam voleo diesel i nisam njihov ljubitelj ali novi dieseli su mnogo mnogo bolje kvalitetniji nego ovi stari.
Tako da na zapadu vezinom voze diesele.
Naravno kad bi imali starije diesele kao kod nas u srbiji sigurno ne bih vozili to sranje.
Prvo zbog loseg kvaliteta i drugo ne bih prosli tüf nikako.
Zbog zagadjenja naravno.

_________________
šta je to noć veštica??To je kao dan žena samo što je po noći!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 17 Okt 2009 13:18 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
bozza je napisao:
cini mi se da dizeli za zapadu nisi bas toliko omiljeni


Šta podrazumevaš za zapad? Evropu ili Ameriku, ako je ovo drugo, onda je to istina, jer je cena goriva, 3 puta manja nego kod nas, a ako misliš na Evropu, onda teško da nisu omiljeni :)

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 17 Okt 2009 20:12 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Avg 2009 08:54
Postovi: 39
Lokacija: Beograd.
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G Coupe 2.0 Turbo
Recicu vam konkretno za Holandiju, oni sada placaju poreze na automobile prema onoj ekoloskoj normi automobila( to sada ima na svoj beloj tehnici idu slova od A pa do E chini mi se) i oni porez placaju prema tome. I sigurno znam da dizeli mnogo vishe zagadju okolinu nego benzinci. Zato trenutno svi na zapadu izbegavaju kupovinu dizela. Nadam se da sam donekle razresio ovu dilemu:)

_________________
Na PLIN se kuva, na DIZEL se greje, na BENZIN se vozi :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 17 Okt 2009 21:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
za ameriku je posebna prica,oni dizele ne vole pa ne vole.
ja pre svega mislim na evropu kad kazem zapad.

nego ja se vodim covekovom pricom koju sam naveo.
cim su za njih veci porezi i osiguranja a polovne ne kupuju to je pokazatelj da nisu mnoogo omiljeni

covek zivi u nemackoj,valjda zan vise bolje od nas...

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 17 Okt 2009 23:20 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2008 23:51
Postovi: 340
Lokacija: Beograd-Resnik
Ime: Nenad
Opel: Vectra B
Garaza: pogledaj
Jack je napisao:
Recicu vam konkretno za Holandiju, oni sada placaju poreze na automobile prema onoj ekoloskoj normi automobila( to sada ima na svoj beloj tehnici idu slova od A pa do E chini mi se) i oni porez placaju prema tome. I sigurno znam da dizeli mnogo vishe zagadju okolinu nego benzinci. Zato trenutno svi na zapadu izbegavaju kupovinu dizela. Nadam se da sam donekle razresio ovu dilemu:)
Sa ovim sto sam boldirao se ne slazem!
Nije tacno da moderni dizel motori mnogo vise zagadjuju okolinu od benzinaca, odakle ti ta ideja?
Nemoj da racunas ove krsine sto se kod nas voze, to je tamo izaslo iz upotrebe pre 20godina!

_________________
Respect My Authoritah!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 18 Okt 2009 03:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Avg 2009 08:54
Postovi: 39
Lokacija: Beograd.
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G Coupe 2.0 Turbo
Svi dizeli vecinom imaju ekolosku normu B ili C a benzinci A ili B. Tu ne rachunam motore preko 2.0 oni su vec totalno druga prica.

_________________
Na PLIN se kuva, na DIZEL se greje, na BENZIN se vozi :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 18 Okt 2009 11:43 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
Jesu im veće takse za registraciju, osiguranje itd, ali oni ionako prosečno prelaze ogromne kilometraže, tako im se to i isplati...Ko od nas prelazi oko 60k km godišnje? :banghead: :D

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 18 Okt 2009 11:46 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2009 15:58
Postovi: 916
Lokacija: Marburg(D)
Ime: abi
Opel: Vectra C 1.9 cdti, Ford Mondeo 2.0 TDDi
Nemacka celokupna registracija za godinu dana znaci osiguranje,tüf,porez itd....
Mercedes c 220 diesel oko 1800 evra

_________________
šta je to noć veštica??To je kao dan žena samo što je po noći!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 18 Okt 2009 15:39 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Dec 2008 18:03
Postovi: 15430
Lokacija: bg, vozdovac
Ime: Nebojsa
Opel: Manta A
nesto se secam da novi mini dizel manje zagadjuje okolinu jer ispusta manje stetnih gasova od benzinaca na godisnjem nivou jer je mali potrosac, pa iako su mu gasovi stetniji od benzinskih na godisnjem nivou je ekoloski bolji jer ih zbog potrosnje manje izbaci od benzinaca

_________________
www.wheel-specialist.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstruktivna rasprava vezana za pogonska goriva :)
PostPoslato: 18 Okt 2009 16:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
e sad da ja kazem sta imam...

imam auto na plin,ali da je neka druga finansijska situacija plin nikada u auto ne bi stavio...

sto se tice dizela nikada nisam uspeo da se naviknem na zvuk,koji jeste kod novih komon rejl motora dosta utisan ali to u srbiji ne traje dugo dok ne dobije ono karakteristicno zveckanje,opet dosta tiho ali nece ga dusa...

benzin je ipak najbolji...

sto se tice zagadjenja,svi ste u pravu i niko nije... :ludilo2:

tacno je da sad otprilike svi automobili drze neku granicu ugljendioksida zbog ekoloskih normi i samim tim i benzinci i dizeli zagadjuju jednako,dizeli pre svega zbog razlicitih katalizatora inace bi zagadjivali vise...e sad se javlja drugi problem,NOX je kod dizela mnogo veci pa se recimo u mercedes izgradjuje drugi sistem koji ce ovaj nox neutralisati (to su mercedesovi bluemotion motori) sagorevajuci ga opet.Inace NOX je jedan od najodgovornijih gasova koji stvaraju ozonsku rupu...sve u svemu ja sam protiv dizela...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs