Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 22:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra J - check engine lampica
PostPoslato: 19 Feb 2024 17:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2023 20:39
Postovi: 9
Lokacija: Banja Luka
Ime: Vladimir
Opel: Astra J 1.6
Pozdrav,
pokušao sam na netu da nađem nekoga sa sličnim problemom ali do sada nisam uspio pa sam se odlučio da pokušam savjet naći na ovom forumu. Naime, prije par mjeseci sam kupio Opel Astru J, B16XER, 2016. godište, 1.6 benzin, 85kw, sa 142k na satu od čega je gotovo 100k pređeno na plinu (ugrađen krajem 2018 godine). Uglavnom auto je ubrzo nakon kupovine počeo da pokazuje greške i da se pali check engine i esp lampica, a nedavno mi je počeo trošiti vodu i puštati bijeli dim na auspuh. Takođe, povremeno mi zna malo zatrokirati prilikom prvog paljenja ali posle u toku vožnje nema nikakvih problema. Očitavao sam greške i izbacuje P0300 - misfire detected na cilindrima. Prvo se sumnjalo na svječice, pa se to zamijenilo, a kad se ustanovilo da nije do toga onda su predložili bobinu što sam odbio jer mi je suludo sada mijenjati dio po dio dok se ne pogodi do čega je. Jedan od majstora smatra da su izgorili ventili i da se oni trebaju raditi jer ovaj motor nije pogodan za plin. Vrlo moguće da je u pravu ali me jedino muči činjenica da je kompresija motora dobra pa se plašim da ne radim nešto što je ispravno. Bijeli dim iz auspuha i slatkast miris ukazuju na antifriz u motoru, odnosno da je dihtung glave vjerovatno otišao. Da li je neko imao sličnih problema i ako je do ventila kada ih servisiram kako mogu spriječiti da se to ne ponovi u budućnosti?
Unaprijed hvala na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J - check engine lampica
PostPoslato: 20 Feb 2024 10:06 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Je l se taj beli dim javlja i na plinu i na benzinu? I da li ti se trokiranje dešava i na plinu na benzinu? Da li si gledao u ekspanzionom sudu, da li je antifriz čist, ima li mehurića, itd?

Za bobine sam čuo da prave problem na 1.4 atmosfercu, ne znam za 1.6. I kod mene su majstori sumnjali na bobinu kada mi je 1.4 turbo trokirao na nakon prvog paljenja, pa je ipak rešeno kada sam zamenio gornju lambda sondu, ali meni je izlazila greška za lamba sondu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J - check engine lampica
PostPoslato: 20 Feb 2024 12:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2023 20:39
Postovi: 9
Lokacija: Banja Luka
Ime: Vladimir
Opel: Astra J 1.6
Bijeli dim nije baš intenzivan ali ga ima i osjeti se benzin i nešto slatkasto smrdljivo. Isto se vidi i na plinu i na benzinu. Trokiranje prilikom prvog paljenja (ne svaki put) je samo na benzinu obzirom da pali na benzin. Ne znam da li je relevantno računar od plina je pokvaren pa je prebacivanje na plin manuelno dodavanjem gasa (obično pustim par minuta u leru da odradi i onda ga prebacim na plin). Uglavnom nema pravila za trokiranje. Kad je niža temperatura onda je rjeđe, pa na primjer u januaru nisam imao problem ili se desilo samo jednom. Interesantno je da kada zatrokira ako pritisnem papučicu gasa odmah se ugasi i obično se još jednom ponovi i treći put pali normalno i vozi normalno. Evo snimak trokiranja.

https://youtu.be/49DqZ1IfOyM?si=J0VD5uvC4ysLPT4I

Bijeli dim nakon prvog paljenja. Napominjem da on izlazi tek kada se doda gas.
https://youtu.be/VHH41u_m_e8?si=hHC1SP1-Ga9supIe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J - check engine lampica
PostPoslato: 20 Feb 2024 15:33 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Svecice si vec menjao i nije resilo problem, sledeca ti je bobina.
Nije bio Opel u pitanju vec Focus mk1 sa 1.6 benzincem koji ima jednu bobinu i kablove do svecica. Kad se desila ista greska (misfire na jednom od cilindara), prvo se menjaju svecice, kablovi pa tek na kraju bobina. Losa svecica sjebe kablove a onda se i preko kabla sjebe bobina. Kod ovog Opela je u pitanju stapna bobina ako se ne varam (nema kablova), sto znaci ako nisu svecice onda je bobina sledeca za zamenu.

Sto se tice belog dima iz auspuha, on moze biti i posledica kondezacije a kao sto se vidi na snimku, tebi iz auspuha kaplje voda sto znaci da ima kondeza i prosto isparava voda i vidis beli dim. E sad ako se beli dim javlja i nakon duze voznje onda je moguce da je antifriz dosao u cilindre i onda moras skidati glavu motora, ravnanje i zamena dihtunga glave. Ukoliko nema belog dima nakon voznje (isparila voda u izduvnom sistemu), onda ti antifriz curi na nekom drugom mestu, kuciste termostata, uljni hladnjak i sl...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J - check engine lampica
PostPoslato: 21 Feb 2024 13:28 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Probaj da pozajmiš nečiju bobinu pa probaj da li trokira...

Kako ti radi na plin sa pokvarenim računarom? Kako kontroliše ubrizgavanje, itd?

Što se dima tiče, slažem se sa Predragom, može biti kondenzacija, i meni se dosta vidi na nižim temperaturama. Nekad uveče vidim dim u retrovzoru kada neko stoji iza mene na semaforu, a leti ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J - check engine lampica
PostPoslato: 21 Feb 2024 15:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2023 20:39
Postovi: 9
Lokacija: Banja Luka
Ime: Vladimir
Opel: Astra J 1.6
Nemam pojma, valjda je premošteno žicama da prebacivanje ne ide kad se zagrije nego kad se pritisne papuča gasa. Bez toga se plin sam gasio.

EDIT

Danas mjerilo co2 u posudi za antifriz i definitivno je dihtung glave motora. Sutra vozim auto da se skida glava notara i onda ćemo vidjeti stanje i konačnu dijagnozu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J - check engine lampica
PostPoslato: 25 Feb 2024 00:00 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ta greška P0300 nepaljenje u cilindrima je opšte poznata još od G i H modela i to obično od vožnje na plin.
Potrebno je srediti glavu tj. ventile i sedišta ventila, u najgorem slučaju postoji nemogućnost obrade sedišta ventila jer budu isuviše upušteni prilikom obrade...
I što je najvažnije kod tih modela je potrebno štelovanje ventila, nema pločice već šolje sa svakom različitom merom kao podizači ventila...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J - check engine lampica
PostPoslato: 25 Feb 2024 00:30 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2023 20:39
Postovi: 9
Lokacija: Banja Luka
Ime: Vladimir
Opel: Astra J 1.6
Izgleda da je tako u mom slučaju. Stavljana je i nova bobina i čini se da je i ona pravila problem. Uglavnom glava je skinuta i ventili na prvom cilindru su bili losi. Trenutno je kod tokara pa cemo vidjeti sta će se rijesiti. Pitanje je kako u budućnosti spriječiti ponavljanje ovog problema i da li je to uopšte moguće?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J - check engine lampica
PostPoslato: 25 Feb 2024 17:08 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9368
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Nemoj da vozis na plin, pogotovo sto ti je neispravan plinski sistem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J - check engine lampica
PostPoslato: 25 Feb 2024 21:21 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2023 20:39
Postovi: 9
Lokacija: Banja Luka
Ime: Vladimir
Opel: Astra J 1.6
Sledeći korak će svakako biti popravak sistema plina, tj. zamjena računara ali bih volio preduzeti i druge mjere koje bi pomogle da se problem ne ponovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J - check engine lampica
PostPoslato: 25 Feb 2024 21:30 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 629
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Lepo ti je Nesha napisao
Skini taj plin i vozi onako ko sto je propisano.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs