Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 01:31

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: AGM Akumulatori
PostPoslato: 18 Jan 2024 22:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Nisam uspeo da nadjem temu o ovim akumulatorima pa rekoh da pokrenem jednu.

Prvo da kazem da imam Astru J cdti 136ks 2014.god.

Zanima me sledece,

Da li se AGM akumulatori pune na neki nacin (procitao sam mnogo tema na internetu koje kazu da se NE PUNE tj. pune samo u Profesionalnim servisima i NIKAKO kod kuce) ali mene zanima dal je neko probao da ih puni bas kod kuce i kako je to uradio i dal je bilo uspesno?

Drugo da li, kad se kupi nov AGM i postavi u auto mora da se ponovo programira nesto da bi auto prihvatio taj akumulator ili ne? (na internetu ima brojnih tema gde neki kazu da MORA da se AGM akumulator zameni u servisu, gde se isprogramira auto da prihvati taj Akumulator, ali ima i ljudi koji kazu da su samo ubacili AGM akumulator sami nista nisu programirali i sve je radilo super), Ima li nekog da je SAM kuci zamenio AGM akumulator da prenese iskustva i sta je " posebno morao da uradi" ili nije radio nista posebno vec samo zamenio akumulator, i kako mu je radio auto posle toga?

I trece, da li je neko zamenio AGM akumulator sa klasicnim akumulatorom adekvatne snage, i kako je auto radio nakon toga? Recimo da se iskljuci Start Stop sistem svaki put pri voznji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGM Akumulatori
PostPoslato: 19 Jan 2024 00:23 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
Mogu da se pune, poželjno bi bilo da imaš onaj pametni punjač, jer on sam menja napon punjenja i prestaje da puni kad se akumulator dovoljno napuni. Stari punjači pune dok akumulator ne proključa, a to mu baš i ne prija...
Odgovor na drugo pitanje ne znam, viđao sam i ja po internetu te priče da mora na dijagnostiku, ali nisam naišao na nekog ko je lično zamenio pa da mu nije punio ili tako nešto. Sve se svodi na to da su neki negde čuli...
U principu ne bi trebalo da stavljaš običan akumulator jer tvoj auto ima jače punjenje pa će ti taj kratko trajati.
I ja ću verovatno u skorije vreme morati da menjam, više mi ne radi start stop sistem, akumulator je fabrički, 2015 godište. Jesenas sam ostavio telefon da se puni u autu, i posle radnog vremena kad sam dao kontakt pisala mi je poruka da je akumulator slab. Još uvek normalno pali.
AGM akumulatori su od 19000 din pa nadalje, a premijum običan je od 12000 din, tako da mislim da se za tu razliku ne vredi cimati svaki put oko gašenja start stop sistema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGM Akumulatori
PostPoslato: 19 Jan 2024 09:49 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 395
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav,
Svi "pametni punjači" npr Bosch imaju opciju punjenja Pb, AGM, GEL akumulatora , tako da odgovor je DA.
Što se tiče zamjene koliko ja znam ne treba ništa, izvadiš stari staviš novi i to je to
AGM akumulatori su na žalost 2-3x puta skuplji od običnih Pb akumulatora. Mislim da ne možeš staviti Pb umjesto AGM-a, ima tu još dosta potrošača osim "šokiranja" sa start/stop. Oni se dosta brže pune od ovih "običnih".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGM Akumulatori
PostPoslato: 19 Jan 2024 17:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Prvo, Hvala na odgovorima,

Znam da je lose staviti obican akumulator u Start Stop auto sistem i da bi moralo ili EFB ili AGM ali opet reko da pitam i vidim da li je neko imao nekih iskustava prilikom zamene AGM za obican. A sto se zamene tice to sam jos ne nekoliko mesta procitao da zamena je jednostavna izvadis stavis novi i to je to, ali na par mesta (verovatno te majstorske fore) sam procitao da ako ga ne isprogramiras prilikom zamene, nece raditi posle kako treba i bice mu kraci zivotni vek.

Kupicu taj punjac ako vec moze da se puni, pa da malo produzim vek akumulatoru bar do jeseni.

Moj akumulator je verovatno pri kraju jer, i pored toga sto normalno jos uvek startuje, napon u mirovanju (pre prvog jutarnjeg startovanja) je 11,5V sto bi trebalo da je bas bas slabo.

Moze li mi neko reci koliko je kod vas napon na displeju u stanju mirovanja (pre startovanja)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGM Akumulatori
PostPoslato: 20 Jan 2024 00:03 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
Nisam video tu opciju na Astri J.
Ipak bi bolje bilo da ti neki elektricar izmeri, da je 11,5 V ne znam ni da li bi upalio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGM Akumulatori
PostPoslato: 21 Jan 2024 14:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
O ovome pričam. Možda ovaj moj board ne meri pravu Voltažu.

https://youtube.com/shorts/7Ga0VICZxIk? ... OQau2CZJJD

Kad dam kontakt prikazuje oko 11.5v ali startuje normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGM Akumulatori
PostPoslato: 21 Jan 2024 23:44 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2012 23:29
Postovi: 133
Lokacija: obrenovac
Ime: dragan
Opel: astra j ...corsa c 1.2...meriva 1.4
ecoflex modeli ili imaju ili se moze aktiviratimerenje napona na instrument tabli.kad ti meri 11.5 v on je vec upalio grejace pumpu i ostalu elektroniku takoda je taj napon malo nizi ali dovoljan da startuje auto..skini aku i dopuni ga sto pre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGM Akumulatori
PostPoslato: 21 Jan 2024 23:58 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Hvala ti na savetu. Uradicu to. Verovatno si u pravu, jer sam prvo izmerio napon direktno na akumulatoru bez davanja kontakta i bilo je oko 12.5v ali cim sam dao kontakt pao je ispod 12v jer je popalio sve to sto si rekao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGM Akumulatori
PostPoslato: 22 Jan 2024 10:13 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 395
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav,
Ako si unimerom izmjerio 12,5V bez davanja kontakta to je OK.
Koliko ti je star akumulator? ako je prebacio 5 godina onda je normalno da je pred kraj života.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs