Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 09:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 01 Nov 2023 20:38 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Pozdrav svima,

Zena se malopre vratila sa posla i kaze da joj se upalila zuta lampica cim je upalila auto. U voznji kaze da nije primetila nista cudno.

Medjutim kad sam otvorio haubu (na mracnom parkingu uz lampu) video sam da je boca antifriza puna do vrha i da je antifriz curio iz boce. Temperatura motora je 90c tj stoji na sredini kao i uvek i dok je radio u leru, upalio je i ventilator ali temp je bila ok. Motor deluje da radi ok. Nigde vise nisam primetio curenje sem kod posude sa antifriz.

Inace, cekam kod majstora da stignu dva creva za vodu da se zamene jer su naduvena i imaju bubrege (jedno tanko koje ide od vrha boce za antifriz iza motora i debelo od vodene pumpe do hladnjaka). Majstor rece da nije jos kriticno za zamenu ali da bi bilo dobro da se zamene na vreme da ne dodje do pucanja.

Da li neko zna sta bi moglo biti i da li ja ujutru mogu to da vozim kod majstora ili mora slep?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 01 Nov 2023 22:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Slika

Ovako izgleda boca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 02 Nov 2023 14:22 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9368
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
vrlo verovatno da su to dva odvojena problema.... Bez dijagnostike tesko se moze pretpostaviti o cemu se radi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 02 Nov 2023 17:58 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Da napisem sta je bilo nakon pregleda.

Prvo sto se tice check enigne greske, nema veze sa sistemom hladjenja, nisam zapamtio kod greske (P100XX) ali je vezana za varijabilnu remenicu/bregastu na izduvnoj grani, polozaj remenice i da ce performanse biti ogranicene tako nesto. Majstor resetovao gresku da vidimo damli ce se ponovo upaliti, nije se do sad upalila. Remenice se cuju na prvom paljenju ali u zadnje vreme su se dosta manje cule ili se uopste ne cuju vise. Takvo stanje je krenulo kad sam se prosle nedelje vratio od majstora, da li je on nesto cackao oko filtera ulja, dotezao nemam pojma kaze ni on ih nije cuo a pokazao sam mu snimak sa prvog paljenja gde se jasno cuju. Ali sobzirom da postoji problem sa izduvnom remenicom sad, videce majstor da li je sensor u problemu, solenoid ili sama remenica pa ce se menjati sta bude trebalo. Svakako sam se neckao da li da ih menjam jer su se cule na prvom jutarnjem paljenju i zenu vec nerviralo (kao da palim dizel a ne benzinac :) )

Sto se tice posude za antifriz, dok sam dosao do njega, nivo je opao, temp je bila celo vreme voznje ok, pratio je posle i dijagnostikom u leru. Zeljena radna temperslatura motora je 105c (pise lepo u dijagnostici), pratili smo temp, ventilator obori temp na ispod 100c (taman se ugasio pre nego sto smo nakacili dijagnostiku), malo jaci gas u leru, dize se iznad 105c, pusti gas i auto krece nekako da obara temp iako se nije upalio jos ventilator a termostat je zatvoren (0%). Ubrzo kad je raskacio dijagnostiku, upali se ventilator. Termostat se otvara na jos visim temperaturama. Kaze sto se tice temperatura tu je sve ok. Sto se tice nivoa antifriza problem je u cepu i mozda u samoj posudi, cep sigurno menjamo za posudu ce jos da vidi kad je bude skinuo. Jedno crevo je stiglo a drugo verovatno sutra tako da je zamena zakazana za utorak sledece nedelje a dotle mogu da vozim auto po njemu, nece ni remenica ni antifriz praviti problem. Svakako planiram da ga ne vozim do utorka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 09 Nov 2023 17:37 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Izgleda da nije bio cep/posuda problem. Promenjeni su kao i problematicna creva ali i dalje su creva nesto tvrdja nego sto bi trebala i povremeno se opet podize nivo tecnosti. Temperature motora su ok, ponovo su proverene ovaj put su pracene dijagnostikom u voznji i sa te strane je sve ok.

E sad posto je temperatura motora ok, zamenjen cep i posuda kao i creva jedino ostaju gasovi u sistemu tj dihtung glave. Kako se menjaju varijabilne remenice i dosta stvari skida zbog njih majstor predlaze da se odmah skine i glava, obradi i zameni dihtung. Menjao bi se i dihtung dekle kao i dihtung na uljnoj pumpi jer i tu ima curenja antifriza. Takodje majstor je nabavio i nepovratni ventil ulja za remenice (takozvani 'Check Valve' spomenut je u ovoj temi: viewtopic.php?f=139&t=40757) pa ce videti i to da zameni.

Ne znam da li se jos nesto moze proveriti pre otvaranja motora? Da li je neko menjao dihtung u skorije vreme cisto da napise koliki je bio trosak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 09 Nov 2023 17:53 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Pa zar nema onaj tester da tstira izduvne glasove u tečnosti.. mada sve upućuje na dihtung glave.
Koliko ima km taj motor ja sebi?

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 09 Nov 2023 18:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Sad je na 161.000km kupljen u Srbiji ja kupio od drugog vlasnika koji mi je dao racune od skoro svih servisa koje je radio i redovno je upisivao u servisnu knjizicu sta je radio. Tako da bi kilometraza trebala biti prava.

Ovaj majstor mi je nesto cudno rekao za detekciju gasova u posudi. Ima uredjaj za merenje ali kaze kad god je otvorio posudu izleteli su svi gasovi napolje cak i deo antifriza ako sam ga ja dobro razumeo. Ne znam tacno koja je procedura za kontrolu tj detekciju gasova ali nista mi ne rece da li je testirao. I meni se desilo na hladnom motoru (ujutru) da odvrnem cep, sikne vazduh i malo antifriza iako antifriz stoji na max znaci nije do cepa. Na vrelom motoru naravno da ce sve da izleti napolje ali zasto izleti na hladnom?

Edit: sto se tice testera gasova nisam ga najbolje razumeo mozda je rekao da tokom merenja izlece antifriz napolje. Valda se otvori cep i nabije tester na mesto cepa i valda odatle curi antifriz tokom merenja. Moracu jos jednom da ga pitam da mi objasni sta je bio problem tokom merenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 11 Nov 2023 10:32 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Dosta problema za tu kilometrazu, moja ima 164k da ne ureknem sem mijenjanja ulja ništa značajno. Mjenjao glumice hladnjaka i sada malo slini vjerovatno od uljne pumpe, majstor kaže da ne diram još ništa jer je jako malo. Odradim sa velikim servisom usput.


Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 11 Nov 2023 14:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
E pa meni majstor koji je radio veliki servis niti je primetio da curka antifriz na hladnjaku niti je zamenio dihtung na hladnjaku ulja sto ovaj majstor kod koga je sad auto kaze da to uvek radi na velikom servisu. Bio kod dva majstora nakon kupovine i jednom i drugom rekao da pretresu auto da zamenim sta treba.

Prvi, majstor za Opel, zamenio set zupcastog, kaze po uradjenim servisima od prethodnog vlasnika ne treba jos PK!?!? zamenio kocnice i kaze sve ok, a ja cujem da se cuje kompresor klime. Napukli nosac klime i nosac maglenke uopste nije skontao. Drugi koji mi je na kraju zamenio kompresor klime, uradio i set PK kaisa, kaze trebao je zameniti ovaj prvi bez obzira sto je presao manje od 25.000km PK set (zupcasti menjan 2019 pre nekih 38.000km) da bude zamenjen u isto vreme kad i zupcasti. I on navodno pregledao auto detaljno i kaze sve ok.

Ni jedan ni drugi nisu nista rekli za remenice koje su se jasno cule na prvo paljenje ujutru, niti su primetili naduvena creva, oscilacije nivoa antifriza, zvuk koji dolazi iz lezaja alternatora i cuje se tokom voznje...naravno ni moja zena koja vozi ovaj auto dosta pvih stvari nije primetila dok ja nisam seo za auto i vozao par dana i skontao. To su vam majstori a kod oba sam otisao po preporuci...

Sad ovaj treci (fakticki cetvrti) popravlja i nalazi sto ova prva dva nisu.

E da i pre kupovine sam odvezao auto na pregled isto majstor rekao da je sve ok sem plocica, malo se cuje kompresor to je kao normalno na ovim Astrama J (kompresor bez kvacila koji uvek 'radi') i i bila neka privremena greska za polozaj volana koja je obrisana i nakon voznje se nije vise vracala.Remenice se nisu cule jer je auto radio pa kad se ugasi i upali ne cuju se jer ulje jos u glavi. Pitao ga ja za njih, kaze to se cuje skoro na svakoj Astri J sa ovim motorom, na nekima pocne i pre 100.000km nije to nista, vozis dok ne lupa jace ili ne pocnu greske. Isto su mi rekli i vlasnici kad sam se raspitivao pre kupovine, nije to nista gotovo.kao uobicajna stvar (doduse isto mi je rekoa i Ford majstor za 1.6 fordov motor sa varijablama).

Medjutim nas je to od samog pocetka nerviralo, sto kaze zena kao da palim dizelasa a ne benzinca...1300km od kupovine, upali se greska za remenicu...sad malo i zalim sto sam uzeo Astru pa jos sa ovim motorom sa toliko uobicajnih problema koji su za majstore 'normalni' i 'vozi tako tako je skoro na svakoj'. Za mene su to kvarovi.

Zato sam resio problem sa kompresorom klime bez obzira sto je radila, necu nista da mi zulja i zvace i da pojacavam muziku da ne bi to cuo, bez obzira sto tako ljudi voze godinama. Sad su na redu remenice a jedino je dihtung glave nesto sto da sam znao za problem, nebi ni uzimao auto...ali majstori rekli, sve je ok...

Jbg, ovako.je auto odlicno ocuvan, odozdo nema tragova rdje, vesanje odlicno, prethodni vlasnik menjao amortizere, set kvacila, veliki servis, dihtung dekle, bocu antifriza, redovno odrzavao auto, punu fasciklu racuna mi dao sa servisnom gde je pedatno upisivao sta je radio. Ali on je drugi vlasnik, prvi je bila firma iz BG koja je auto kupila u Srbiji i prodala nakon isteka garancije sa nekih 80.000km.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 11 Nov 2023 17:53 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Pa sve jasno, firma ga trala 80k vjerovatno vozen kao kad je tudje, potapan hladan i tako dalje.

Ne možeš auto kriviti, svako auto se može satrati za 50k ako voziš kao da si ukrao. I kod mene je originalna kilometraža ista kao tvoja i npr kvačilo odlično.

Ti motori osim dihtunga koji vole popustati nemaju neke fundamentalne mane, sam motor je pouzdan. Ako ga sada središ kako treba slušati će te sigurno.

Eh sad kada su majstori u pitanju iz iskustva ti mogu reći da je najbolje da se sam mehanički obrazujes dovoljno da možeš prepoznati gdje je problem pa kad odeš majstoru da znaš točno šta je u pitanju i točno mu kažeš odradi to i to.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 11 Nov 2023 18:52 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Ja sam 12 godina vozio Fordove, imali smo Focusa benzinca 1.6 od 101hp (isto zena vozila) sad je kod roditelja i onda dodjemo na ovu Astru za koju su mi i majstori i vlasnici govorili za te neke probleme kao da su nesto normalno, nesto sto se ne dira/popravlja dok radi i sl. Medjutim ako uporedim to sa Focusom za mene je to sve kvar koji eto ne popravljas zato sto mozes jos da teras tako.

A tako je verovatno razmisljao i prethodni vlasnik koji je kupio od firme, uklanjao te neke standardne probleme ali recimo 4 godine je vozio sa takvom klimom koja melje u leru (ali odlicno hladi) jer jelte slusa muziku dok vozi i onda ne cuje nije mu ni smetalo. Pa i majstor je bio u fazonu ako hladi nista ne diraj....kako da ne diram kad stanes na semaforu i melje klima iako je nisi ukljucio, kako to moze biti ok.

Nista, sad je kasno, zeni se svidja auto. Klimu sam resio, cep/posudu antifriza, creva isto. sad cu remenice, solenoide, dihtunge dekle i hladnjaka ulja, dihtung glave i samu glavu, semeringe, nepovratni uljni ventil remenica i sve sto bude trebalo da se menja sad kad se cerupa, nema veze sto jos nije otislo, necu ponovo da skidam za N km.

Otice sigurno jedna hiljadarka ali ce zena imati sredjen auto narednih 6-7 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 12 Nov 2023 10:17 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2012 09:13
Postovi: 151
Lokacija: Užice, Srbija
Ime: Miloš Milekić
Opel: Astra H
Garaza: pogledaj
Menjaj ceo hladnjak ulja, nemoj samo dihtunge.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 12 Nov 2023 10:42 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
perazdera je napisao:
Menjaj ceo hladnjak ulja, nemoj samo dihtunge.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Zašto bi to radio?

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 12 Nov 2023 10:45 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Menjace se ceo hladnjak ulja zajedno sa kućištem filtera. U kućištu filtera je polomljen valjda nosač ventila a on se ne može naći odvojeno kod nas već samo celo kućište filtera pa je majstor predložio da se uzme ceo hladnjak sa kućištem valjda je oko 120e.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 12 Nov 2023 17:12 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2012 09:13
Postovi: 151
Lokacija: Užice, Srbija
Ime: Miloš Milekić
Opel: Astra H
Garaza: pogledaj
piesta je napisao:
perazdera je napisao:
Menjaj ceo hladnjak ulja, nemoj samo dihtunge.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Zašto bi to radio?

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Zato što se taj hladnjak ponaša kao glava motora kad se razdvoji, "trgne" se malo i zamena samo dihtunga ne garantuje da neće biti ponovnog curenja.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 12 Nov 2023 17:15 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2012 09:13
Postovi: 151
Lokacija: Užice, Srbija
Ime: Miloš Milekić
Opel: Astra H
Garaza: pogledaj
pegazbre je napisao:
Menjace se ceo hladnjak ulja zajedno sa kućištem filtera. U kućištu filtera je polomljen valjda nosač ventila a on se ne može naći odvojeno kod nas već samo celo kućište filtera pa je majstor predložio da se uzme ceo hladnjak sa kućištem valjda je oko 120e.
Ako već uzimaš komplet, uzmi originalni deo. Mislim da je oko 180 e u De.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 12 Nov 2023 22:13 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
perazdera je napisao:
piesta je napisao:
perazdera je napisao:
Menjaj ceo hladnjak ulja, nemoj samo dihtunge.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Zašto bi to radio?

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Zato što se taj hladnjak ponaša kao glava motora kad se razdvoji, "trgne" se malo i zamena samo dihtunga ne garantuje da neće biti ponovnog curenja.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Možda, a možda ga niko je stigne po specifikaciji, čini mi se 8nm

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 17 Nov 2023 11:38 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Evo da javim sta je bilo sa autom.

Sutra bi trebalo da ga pokupim, dosta stvari je zamenjeno jer sam rekao da menjamo sve sto treba da se zameni sad kad se otvara motor.

Jos cu da vidim na racunu sta je sve tacno menjano ali sto se secam iz razgovora ovo je zamenjeno: cep i posuda za antifriz, creveo od vodene pumpe do hladnjaka, malo crevo kod posude za antifriz, stavljen novi antifriz, ulje, filter ulja, dihtung dekle, dihtung na uljnoj pumpi, komplento kuciste hladnjaka ulja sa kucistem filtera ulja i odgovarajucim dihtungom, obe varijabilne remenice, soleonidi, nepovratni uljni ventil remenica, dihtung glave, hidrotest i obrada glave, novi srafovi za glavu, dodatna dva creva ciji plasticni delovi za ucvrscivanje su se raspali (moram da tacno vidim koja su to tacno creva ali su neka cvrsta tanka creva u pitanju sa slike koje mi je poslao), kompletno kuciste termostata zajedno sa termostatom (raspala se dihtung gumica i plasticna vodjica na koju se stavlja gumica, tako da je sve kompletno zamenjeno) lezaj i remenica alternatora.

Ono sto nisam mogao da verujem da prethodna dva majstora nisu skontala ili bar preporucila da se uradi je dihtung na uljnoj pumpi koji ovaj majstor uvek menja na velikom servisu i koji samo sto se nije raspao. Nije promenjen 2019-te kad je radio prethodni vlasnik niti sad kad sam ja radio. Takodje, lezaj na alternatoru je toliko otisao da je remenica oscilirala i povremeno kacila kuciste alternatora na kome se vide tragovi a prethodni majstori su rekli da je sve uredu sa remenicama...

Majstor je provozao auto, kaze nema vise problema sa dizanjem antifriza niti zvukova od remenica a ta zvuk koji se cuo u voznji nije skroz otklonjen tj kaze da ga jedva cuje i verovatno je to bio taj lezaj na alternatoru.

E sad nije izaslo jeftino, sve ovo gore nabrojano (i verovatno jos nesto sto nisam zapamtio) + ruke majstora je izaslo 1200e...nadam se da ce sad zena biti mirna jedno vreme sa ovim autom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 17 Nov 2023 16:08 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Jel na ovaj gasket misliš da se mjenja sa velikim servisom? Losi seoski majstori sa politikom teraj dok se ne raspadne.

Meni su u ovlaštenom radili veliki servis, nisu ni vodenu pumpu zamjenuli a kamo ovaj dihtung. Slika

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 17 Nov 2023 16:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Upravo taj, kad se vec skida sve za zamenu zupcastog, razupcuje i sl majstor menja i ovaj dihtung jer od toplote motora stradaju ove gumice na dihtungu. Kod mene je ova gumica na vrhu skoro popustila, jos je drzala ali ne bi dugo. Da nisam zamenio, pocelo bi da curi i onda opet razupcuj auto i skidaj sve od zupcastog i PK razvoda da bi se ovo skinulo i zamenulo.

Zato sam i rekao majstoru da zameni taj dihtung (kad vec ovi sto su i meni i prethodnom vlasniku radili veliki servis nisu) i sve ostale kad se vec otvara motor pa ce mnogim stvarima imati laksi pristup.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 17 Nov 2023 18:26 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Moram i ja, valjda izdrži još godinu ovako pa sa velikim servisom da odradim.
Ima tu dio kuda prolazi rashladna pa procuri i krene se slijevati u karter, što je mnogo veći problem.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - check enigne lampica
PostPoslato: 18 Nov 2023 12:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Evo kakoje kod mene izgledao taj dihtung

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs